mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 23:48:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Spanje na kavču
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Spanje na kavču  (Prebrano 13476 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kama
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : četrtek, 09.12.2010 : 10:57:37 »

Psičko sem vzgojila, da ne sme skakati/spati na kavčih in posteljah. Ko je bila stara približno 2 leti, sem ji dovolila spanje na dveh kavčih v stanovanju, na enega pa je bil "vstop" še vedno strogo prepovedan. Tega se je vedno držala in niti ni nikoli izsiljevala dostopa do "prepovedanega kavča".
Problem se je pojavil sedaj, ko je stara 9 let in sva se preselili k partnerju. Na novo okolje se je zelo hitro navadila, z novim okoljem pa je prišla nova skušnjava- kavč. Ko naju s partnerjem ni doma ali pa ko spiva, gre na kavč. Ko naju zasliši, skoči dol, tako da je v bistvu nikoli ne moreva ujeti pri dejanju. Ne vem, kako naj jo odvadiva od kavča. V stanovanju ima sicer urejeni dve ležišči- eno v dnevnem prostoru, tako da ima pregled nad celotnim dogajanjem in drugo v spalnici v omari (to si je izbrala sama). Tako da pomanjkanja udobja res nima.
Res bi bila hvaležna za pomoč pri tem problemu, ker sem sama popolnoma brez idej, kako bi se tega lotila!
Hvala in lp
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : četrtek, 09.12.2010 : 11:13:14 »

Ja fizično ji ponoči in ko vaju ni prepreči dostop do kavča - zapri ji vrata, pa bo.
To je skoraj tako, kot bi otroku nastavil čokolado pred nos in se čudil, ko bi jo kljub prepovedi pojedel.
Ali si pri novem kavču začela z navajanjem isto kot zakrat, ko je bila mladička?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2 : četrtek, 09.12.2010 : 11:46:12 »

Tole je pri nas na dnevnem redu... ko smo zraven ni šans da bi z eno samo tačko nakazala, da si upa gor. Nikdar.
Zjutraj je pa pregrinjalo vedno od njenih dlak. Je niti slišat ne uspemo, ko sestopi dol. Lumpa.

Kako odvadit? Pojma nimam... Lahko se s tem obremenjuješ (moj se), lahko pa ti je bolj ali manj vseeno (meni je).
Bi jo pa po eni strani tudi jaz rada odvadila, ker je tole njeno vedenje pač samo pokazatelj, kako nasplošno funkcionira.
Pri njej pravila so, dokler si na vidiku, ko te ni v bližini, je pa kot da bi vse prepovedi in zapovedi tudi odšle pa-pa s teboj Undecided.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3 : četrtek, 09.12.2010 : 11:48:46 »

Tudi naš kavč je bil off limits, sedaj pa imamo en kupček dekic, ki jih vestno pogrinjamo gor in smo zadovoljni vsi - mi, ker se kavč ne uničuje in ona, ker lahko mirno drnjoha pri nas. ponoči so pa vrata v dnevno sobo zaprta in ni skušnjav.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #4 : četrtek, 09.12.2010 : 11:52:09 »

Jaz kavč "zadelam" s tabureji, mizico in drugimi pritiklinami, da fizično ne more gor.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #5 : četrtek, 09.12.2010 : 11:57:56 »

A lahko še eno vprašanje? Če je recimo to, da sme gor samo na povabilo, lahko stvar avtoritete, a je nočno drnjohanje ko te ni tudi povezano z avtoriteto in jo 'zmanjšuje'?
Logiran
Kama
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 09.12.2010 : 23:50:09 »

Njaprej hvala vsem! Smiley
@Kocka:
Če zapreva dostop do kavča ji žal ostane (pre)malo prostora... Undecided Z navajanjem pa niti nisem začela, ker sem mislila, da sploh ne bo šla gor- kot omenjeno, sem jo naučila, da so vsi kavči prepovedani in ko sem se odločila za dva dovoljena, sem jo morala dejansko navajati, da lahko gre gor.  Smiley

@Fižolova župca:
Identična situacija!! Cheesy Kar se pa avtoritete tiče pa žal...pojma nimam!  Smiley

@Miškica:
Po mojem bom kar to sprobala, ne vem pa, če je to dolgoročno funkcionalno- bova morala vedno oblagat kavč ali bo dejansko dojela, da ne sme gor?!  Huh  Smiley
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #7 : četrtek, 09.12.2010 : 23:54:50 »

Jaz bi bila pa ful vesela,če bi samo spal na kavču.
Naš si dela brlog, tako da dobim vedno vse razmetano.
Še najraje spi na povštrih, tako da jih moram skoz prat, ker v tem deževju oba psa smrdita ko kuga  Angry
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #8 : petek, 10.12.2010 : 08:54:40 »

king-roy, pri nas tudi Missy spi na povštrih in si jih grebe na kup Smiley
Kama - zakaj pa bi imela premalo prostora? Kaj pa misliš, da počne kadar te ni in ponoči? Rabi samo prostor za spat in se sprehodit do vode in nazaj. Nekaj kvadratov torej. Saj nima dirk in raziskovalnih pohodov in ne igra se z žogami in ne laufa gor in dol, kadar je sama.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9 : petek, 10.12.2010 : 09:59:42 »

Pri nas smo rešili kavč z dekico, ki smo jo dali na tisti konec, kjer je najraje spala, da je bila v nači družbi. Nikoli ni niti rep padel z roba dekice in mi smo vstajali s kavča brez dlak (no, tudi obiski). To je edino delovalo. Drugače pa je bila scena enaka kot pri vas in pri FŽ. Nikakor je nismo mogli ujeti, ko se je nalepila gor in odlepila z njega čisto neslišno in nevidno....
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #10 : petek, 10.12.2010 : 11:51:01 »

Mi imamo dlake tako ali tako povsod, ker pač imamo mačke Smiley ... ampak Yin ima že skoraj od štarta določen del kavča kjer je njegovo mesto in tam ima tudi svoj "pouštr". Tja ga pošljeva tudi, ko ga je treba spraviti spod nog (ko prekrši kako pravilo, ko je na vrsti sesanje, pomivanje tal, kuhanje...). Ponoči spi v hodniku, sam si je izbral mesto, ker je najbrž kavč predaleč od spalnice, v kateri pa noče spati (pomoje sva preveč smrčeča). Hodnik je širok kak meter in nekaj, dolg pa ene tri. Ponoči se premakne le do sklede z vodo v kuhinji in pa poleti na ploščice poleg posteljice na hladno. To je to. Ponoči res ne rabi telovadnice.

Če gre kdaj za kak dan v varstvo gre njegov kavč poušter z njim in potem tudi tam ve, kje je njegovo počivališče in baje se tega pridno drži, pa čeprav to ni na kavču (pravi moja mama)
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #11 : petek, 10.12.2010 : 17:20:44 »

Jaz sem sicer proti prepovedi skakanja na kavč Tongue ampak pri mojih starših je Mori onemogočen dostop na kavč s tem, da zvečer (ali pa če je izjemoma sama tudi čez dan) po celi dolžini kavča postavijo ograjico, namenjeno menda domačim zajčkom (pisana ograjica, sestavljiva, lahka, dobiš jo v vsaki trgovini za male živali). Pomaga (na mojo in njeno veliko zgroženost) Smiley
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #12 : petek, 10.12.2010 : 17:40:51 »

Naš ima svoj prostor v kabinetu; tisto je njegova kuča.
Ko smo mu po dveh letih prosjačenja dovolili na kavč, je naprej pridno spal izključno na delu, ki je bil njemu namenjen in temu primerno pokrit.
Zdaj pa zanalašč taca in razmetava naš del in točno ve,da se ne sme, ker ko smo mi doma, mu na kraj pameti ne pade, da bi se na povštre namestil.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #13 : petek, 10.12.2010 : 17:52:30 »

Ce noces, da gre pes na kavc mu pac od starta ne pustis gor. Nikoli. Takoj ko enkrat popustis, je skoda ze storjena. To je cela umetnost. Lahko pa imas sreco in se ga da nauciti, da gre gor samo, ko je povabljen. Tako je pri nas in dejansko se zaveda, da gor ne sme in tudi ne hodi gor. Ce zeli gor ponavadi pride do kavca in polozi glavo gor in caka. Vcasih je povabljen gor, vcasih ga ignoriram, ga pa tudi posljem v njegov comfort. Nimam nic proti, ce se pusti psa na kavc. Vsak ima svoja pravila. Je pa nesmiselno od psa pricakovati, da pa zdaj kar naenkrat ne bo vec hodil na kavc, ce je pa prej to lahko pocel  Smiley
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #14 : petek, 10.12.2010 : 17:56:49 »

Mene ne moti,da je pes na kavču.
Moti me,da si dela brlog na "območju",ki ni namenjeno njemu.

Tudi Roy vedno vpraša in čaka, da mu dovolim prit gor, če je že kdo od naju na kavču. Tudi po zadnjem lulanju, ko je čas za ninat, počaka,da mu uredim deko in potem skoči gor.

Ne razumam, kaj ima po novem s temi povštri?
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Spanje na kavču
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines