mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 17:26:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Kako narocamo preko amazon.com
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako narocamo preko amazon.com  (Prebrano 44787 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« : ponedeljek, 18.07.2005 : 15:31:53 »

1.   Kliknemo na izbrano knjigo s seznama na portalu mojpes.net ali forumu mojpes.net in odpre se novo okno.

2.   Izberemo »add to shopping cart« opcijo, ki je desno v modrem kvadratku.

3.   Kliknemo »proceed to checkout« (prav tako desno v modrem kvadratku).

4.   Vnesemo email in geslo s katerima smo se registrirali na amazon.com stran.

5.   Vnesemo naslov-kamor zelimo, da blago prispe in kliknemo »continue«.

6.   Izberemo nacin posiljanja in kliknemo »continue«.

7.   Izberemo nacin placila (kartica, cek) in vnesemo potrebne informacije ter kliknemo »continue«.

8.   Vnesemo naslov placnika in kliknemo »continue«.

9.   Preverimo, ce so vse informacije, ki smo jih vnesli, in pa samo narocilo, pravilne ter kliknemo »place your order«.

10.   In cakamo, da knjiga prispe.


Seveda ni potrebno vsake knjige narociti posebej-ceneje je, ce jih narocimo vec naenkrat. Knjige, ki so vam vsec in jih zelite imeti, preprosto pospravite v nakupovalni vozicek tako da pri vsaki kliknete »add to shopping cart« (tocka 2). Ko menite, da jih je dovolj, pa nadaljujete s tocko 3.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #1 : ponedeljek, 18.07.2005 : 19:19:18 »

7.   Izberemo nacin placila (kartica, cek) in vnesemo potrebne informacije ter kliknemo »continue«.

Omenila si cek...hm,kaj to je misljeno kot postno nakazilo ali kaj podobnega?
LP
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #2 : torek, 19.07.2005 : 06:09:37 »

A da kupovanje pasjih knjig preko Amazon.de tudi kaj dinarčkov v mojpes.net boršo? Meni se namreč zdi (vsaj koliko sem jaz knjige naročala), da je ceneje preko .de kot preko .com. Ne vem zaradi česa? Mogoče kdo ve?
Logiran
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : torek, 19.07.2005 : 10:48:06 »

7. Izberemo nacin placila (kartica, cek) in vnesemo potrebne informacije ter kliknemo »continue«.

Omenila si cek...hm,kaj to je misljeno kot postno nakazilo ali kaj podobnega?
LP

Zivjo,

jaz sem poslala cek kot cek. Sla sem na banko, povedala kaj in zakaj potrebujem, nakar so mi oni izdali cek (neprenosljiv-se pravi, da ga lahko vnovci samo Amazon) in to je to. S seboj moras imeti vse potrebne podatke-Amazon naslov, na zadnjo stran ceka pa napises svoj email naslov in ga nato posljes na Amazon.
Malce podrobneje-KLIK.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : torek, 19.07.2005 : 10:49:55 »

Sebi,

sama sem nekaj knjig narocila tudi preko amazon.de in je prislo drazje kot pa ce bi narocila preko amazon.com. Tudi danes, ko primerjam cene kaksnih knjig, je amazon.com dalec najcenejsi (izmed vseh treh). Morda je odvisno od knjige, ampak "moje" so vse po vrsti drazje na .de.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #5 : torek, 19.07.2005 : 11:22:36 »

Oj hvala Nanook,ker mi to s ceki res ni bilo jasno...me je vedno zmotlo "drawn on a U.S. bank".
Res hvala.
LP
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #6 : torek, 19.07.2005 : 12:41:34 »

Meni se namreč zdi (vsaj koliko sem jaz knjige naročala), da je ceneje preko .de kot preko .com.

sama sem nekaj knjig narocila tudi preko amazon.de in je prislo drazje kot pa ce bi narocila preko amazon.com. Tudi danes, ko primerjam cene kaksnih knjig, je amazon.com dalec najcenejsi (izmed vseh treh).

Se strinjam. Pred leti, ko sem naročala knjige, sem po preračunavanju vedno naročila pri .com. Naslednji po ceni je .co.uk, daleč zadnji .de - na ceno moraš prišteti še pakiranje (per item) in shipping.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #7 : torek, 19.07.2005 : 12:45:04 »

Ful zanimivo. Ko sem jaz preračunavala, je bila istih knjig pri .com dražja kot pre .de  Shocked - pa sem knige naročala februarja (tako, da ni tako daleč nazaj).
Bomo od sedaj dalje naročali pre .com - hvala za informacije!
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #8 : torek, 19.07.2005 : 12:55:41 »

Zivijo!

Imam par vprasanj, in sicer:

- Kako poslati cek? Ga das v kuverto in posljesna njihov nasov ali ga poslje banka?
- Koliko dodatnga denarja te stane se pakiranje in postnina?
- Odkod je postnina cenejsa? Iz .co.uk ali .com-a?
- Po koliksnem casu dobis knjige?
- Pridejo hitreje iz .co.uk ali .com?
- Je stanje knjige, ki pise ob ceni enako dejanskemu stanju? (npr. 'Like new')
- Kaj pa ce ceka ne dobijo in si ga ti vseeno poslal? Kaj storiti v tem primeru?

- Mojpes.net dobi procente samo od knjig nastetih v sosednji temi ali od vseh knjig, ki spadajo pod 'pasjo' literaturo?


Hvala za odgovore ze vnaprej! Smiley

LP
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #9 : torek, 19.07.2005 : 13:08:25 »

- Koliko dodatnga denarja te stane se pakiranje in postnina?
- Odkod je postnina cenejsa? Iz .co.uk ali .com-a?
- Po koliksnem casu dobis knjige?
- Pridejo hitreje iz .co.uk ali .com?

Nekaj odgovorov boš našla tu:

Amazon.com
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/browse/-/596194/ref=br_bx_c_2_0/002-3523896-1518442

Amozon.co.uk – spadamo pod »Rest of World Delivery Rates« Shocked Roll Eyes
http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/tg/browse/-/11075011/ref=w_h__brbx_c_2_0/202-8621940-7255017

Amazon.de
http://www.amazon.de/exec/obidos/tg/browse/-/504950/ref=br_bx_1_c_1_1/028-5408222-3586101
Logiran
ninochkas
midi
**
Sporočil: 51


« Odgovor #10 : torek, 19.07.2005 : 13:46:34 »

Pozdravljeni,

moje osebne izkušnje za naročanje knjig iz Amazon.com: včasih so cenejše kot uk ali de, kar me je pa razjezilo pa je, da nad določeno vsoto cene knjig ( mislim, da je 100 $ ), le-te zapadejo pod carino, kar pomeni, da so mi jih na carinski pošti v LJ odprli, pregledali, zaračunali carinski pregled, poslali iz Ljubljane k meni na dom. Tako, da sem plačala še poštnino iz Ljubljane + carinski pregled. Malo neumno, če plačaš že vse v naprej, pa še DDV so zaračunali. Zato sem bila več kot vesela vstopa v EU, kjer sedaj pošto iz UK ali DE dobim neposredno domov, brez carinskih pregledov, dodatnih stroškov ali DDV-ja. Zato sedaj preračunam in včasih raje plačam kakšen evro več in UK ali DE in dobim pošto neposredno domov, malo hitreje kot iz ZDA. Tu je seveda mišljena "navadna" pošta, saj hitro pošto kot je DHL, UPS plačaš posebej. Vsekakor pa se splača naročati iz Amazon.com posamične knjige, ki ne presegajo velike vrednosti. Pa še namig: več prijateljev naroči knjige in si delite stroške pošiljanja- se pozna  Wink

pa lp, Andreja
Logiran
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : torek, 19.07.2005 : 16:33:28 »

Zivijo!

Imam par vprasanj, in sicer:

- Kako poslati cek? Ga das v kuverto in posljesna njihov nasov ali ga poslje banka?
- Koliko dodatnga denarja te stane se pakiranje in postnina?
- Odkod je postnina cenejsa? Iz .co.uk ali .com-a?
- Po koliksnem casu dobis knjige?
- Pridejo hitreje iz .co.uk ali .com?
- Je stanje knjige, ki pise ob ceni enako dejanskemu stanju? (npr. 'Like new')
- Kaj pa ce ceka ne dobijo in si ga ti vseeno poslal? Kaj storiti v tem primeru?

- Mojpes.net dobi procente samo od knjig nastetih v sosednji temi ali od vseh knjig, ki spadajo pod 'pasjo' literaturo?


Hvala za odgovore ze vnaprej! Smiley

LP

1. Cek das v kuverto in posljes na amazon ti, ne banka. Priporocam, da vmes-med cek in pa kuverto, das se kaksen listek, da bo izgledalo kot pismo in ne kot cek.

2. Odvisno od velikosti in teze knjige, vendar ceno, vkljucno s postnino in pakiranjem, izves se preden dokoncno oddas narocilo.

3. Kar sem jaz pregledala, je ceneje iz com.

4. Spet-odvisno od nacina placila, dobavljivosti knjige, nacina posiljanja. Ce placas s cekom, bodo knjige odposlali sele ko dobijo cek. Ce kupujes kaksno knjigo, ki je trenutno ni na zalogi, bos moral pocakati, da jo dobijo. Ce izberes hitrejso opcijo posiljanja in doplacas, bos knjigo dobil prej.

5. Spet-odvisno od knjige, dobavljivosti,... Ce jo imajo na zalogi, bi rekla, da bi moralo priti prej iz co.uk kot .com. V mojem primeru-ko sem kupovala knjigo preko .de, so si vzeli kar nekaj casa.

6. Sprasujes za rabljene knjige ali nove?

7. Se obrnes na Amazon-->http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/browse/-/518222/103-6235126-7411016#lostcheck

Se glede DDV; na amazon.co.uk strani zaracunajo ti. VAT (value added tax) in sicer za drzave EU. Tako da ravno brez davka ne dobite. VAT-KLIK
Stopnje VAT->KLIK

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #12 : sreda, 20.07.2005 : 05:54:01 »

Citat
- Po koliksnem casu dobis knjige?

Jaz sem iz .de dobila knjige v 3 dneh (v četrtek naročila, v ponedeljek dobila knjige). Nikoli pa ni trajalo več kot 1 teden.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #13 : sreda, 20.07.2005 : 12:44:10 »

Mene pa zanima, če kdo ve točno, od koliko USD naprej zapade pošiljka carini?  Ker jaz sem na amazon.com že večkrat naročala kakšne knjige, pa včasih so mi jih ocarinili, včasih ne. Zneski pa so vedno bili veliko pod 100 USD...
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 25.07.2005 : 10:43:05 »

Nanook, katero banko imaš to? Na Banki Koper namreč tega sistema sploh ne poznajo, da ti izročijo ček. Lahko pa preko njih plačaš s čekom, namesto nakazila na transakcijski račun, dobi Amazon ček.
Misliš da je to ok?

Pa tudi mene zanima če mojpes.net dobi provizijo tudi od ostalih knjig ali samo od tistih, ki so prikazane?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Kako narocamo preko amazon.com
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines