mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 02.06.2024 : 07:44:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 147641 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #1110 : sobota, 11.09.2010 : 16:53:40 »

Svetujem, da poiščeš psa tudi pri "breed rescue" organizacijah--za BC kot tudi za aussija. V Italiji vem, da se s tem ukvarjajo v primeru avstralcev:
http://australianshepherdrescue.wordpress.com/

Sama živim z eno avstralko (delovne linije), enim border colliejem, in eno psico, ki naj bi bila križanka teh dveh pasem (3/4 BC, 1/4 aussie). So precej drugačne po karakterju. Avstralka je najbolj zahtevna, a obenem tudi najbolj nadarjena za pasji športe, ima tudi izrazit nagon za pašo.  Vsi trije so super, so zelo aktivni a obenem sposobni tudi mirovati brez problemov, ko so taki dnevi, ko ne dalamo nič posebnega.

Logiran
limited
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #1111 : torek, 28.09.2010 : 22:22:09 »

namen imam kupiti psa. sedaj se pa odločam med nemškim bokserjem in argentinsko dogo in vas lepo prosim če mi lahko kako svetujete in če mi poveste približno cena za posameznega psa. hvala že v naprej!


Lp!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1112 : torek, 28.09.2010 : 22:50:52 »

Ti je pri odločitvi pomembna le cena ali še kaj drugega?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1113 : torek, 28.09.2010 : 23:05:20 »

Smiley pri psu, ki stane vsaj 1000€ mislim, da je bolje, da se odločaš glede na karakteristiko posamezne pasme in ne če je mogoče ena 100€ cenejša od druge Wink

Se pa meni zdita to dva precej različna psa. Mogoče bi bilo dobro, če bi najprej opisal zakaj te zanimata prav ti dve pasmi in kaj pričakuješ od psa, ki bi ga imel. Je potem veliko laže razpravljati.
Logiran
limited
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #1114 : torek, 28.09.2010 : 23:14:42 »

ne ne gre se mi samo za denar. pač zanima me.

pač dopadeta sta mi in imam preveč prostega časa in bi imel enega psa da bi ga sprehajal, tekal z njim, igral, treniral. Smiley
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1115 : torek, 28.09.2010 : 23:24:32 »

No če gre za preveč časa si najprej naredi en seznam. Nanj napiši svoje karakteristike (bodi pošten). Koliko si dosleden, marljiv, se hitro česa naveličaš, koliko si kaj len (vsi imamo eno stopnjo Wink ), kaj si pripravljen psu nuditi, koliko izkušenj s psi imaš (nekatere pasme niso primerne za začetnike), ali nameravaš z njim v pasjo šolo, koliko časa dnevno mu lahko nameniš v naslednij 10, 15 letih, ali nameravaš imeti v kratkem otroka in kako bo pes kompatibilen z njim, greš v kratkem v službo, se bo kakorkoli drugače spreminjalo tvoje življenje...

Na drug del seznama napiši karakteristike psa, ki bi ti ustrezal. Koliko gibanja dnevno potrebuje, kakšen karakter psa bi ti najbolj ustrezal ...

Na tretji del seznama si napiši finančni proračun. Večji pes poje več (15 kg kolikortoliko kvalitetne hrane stane cca 35€), potrebuje večje ampule proti zajedalcem, cepljenje stane več, oprema prav tako ...

Ko boš predelal vse to, se loti raziskave  pasem, ki so ti všeč in jih priperjaj s svojimi seznami. Obišči vzreditelja, razstavo (ta vikend je v Celju). Čim več se pogovarjaj z resnimi lastniki psaem, ki te zanimajo. Če nobena ne bo ustrezala, jih je še veliko (včasih manj znanih), od katerih bo ena prav gotovo prava.

Za psa se ne odločaj izključno na podlagi njihovega izgleda. Upoštevati moraš predvsem vajino kompatibilnost in biti pri tem pošten (ne do nas, do sebe Wink  )
Logiran
limited
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #1116 : torek, 28.09.2010 : 23:35:16 »

dobro Smiley
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #1117 : torek, 28.09.2010 : 23:51:20 »

No, za začetnika, ki išče psa za družbo, bi jaz vsekakor priporočala bokserja. Tudi če ne bi bil že v osnovi v ožjem izboru. So ravno prav "na izi" in širokega duha, da tako rečem, da ne vlečejo zamere tudi zaradi kake vodnikove napake. Seveda pa mora biti tudi vodnik "na izi" in širokega duha, da slučajno ne pričakuje vojaške discipline, ampak ga veseli življenje s kreativcem, humoristom, pesniško dušo...
... ki mora biti obvezno od dobrega vzreditelja (preveriti pojavnost raznih bolezni in težav "v družini"!), obvezno bivati v stanovanju, ne spati na tleh (kavč je ok, za silo je pa dobro tudi posebej ležišče) itd.

Tukaj je en odličen članek: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1030 ... ni kaj za dodat.  Smiley

Dogose poznam sicer samo na videz (opaziš jih pa, ja, hočeš ali nočeš; zelo markantna pasma) in od daleč, ampak se mi zdi, da so bolj za ljudi, ki točno vejo, kaj hočejo (in to ni malo igre in malo sprehoda). Več bi vedeli povedat poznavalci.


Ja, vsekakor je dobro najprej temeljito pretehtati, kaj lahko nudiš psu, kaj od njega pričakuješ...


Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1118 : sreda, 29.09.2010 : 09:17:37 »

živjo!
mene pa samo nekaj zanima. morda imaš trenutno preveč prostega časa (in npr. še nadaljnjih recimo 7 mesecev...), kaj pa ko prostega časa ne bo več toliko??
kako bo potem s psom?
Logiran
limited
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #1119 : sreda, 29.09.2010 : 21:37:10 »

enaNika: hwala.

Teja: za psa bom imel wedno čas.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1120 : sreda, 29.09.2010 : 23:58:39 »

naslednjih 15 let?
tudi ko se boš selil, ko bo partnerica noseča, ko boš menjal službo, ko boš šel na dopust,... ? Smiley

jaz ti priporočam, da vsako pasmo spoznaš tudi v živo in kak dan preživiš v njihovi družbi oz. v družbi odraslih predstavnikov te pasme, da vidiš če ti sede.

Logiran

limited
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #1121 : četrtek, 30.09.2010 : 14:24:26 »

skogkatt: ja. pač bratranec ima bokserja in sem ga jaz imel 1 teden ko je bil on na morju in me je ful navdušil. star je pa 5 let.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1122 : četrtek, 30.09.2010 : 15:02:19 »

hehe Smiley

A lahko eno resnično zgodbico? Prijateljica je kakih 5 let nazaj posvojila psičko v Gmajnicah. Psica je bila takrat stara 2 leti in imela nekaj vzgojnih problemov, ampak v letu dni sta bili vse zmenjeni in je res srček od srčka. No po  cca 2 ali 3 letih je morala kolegica za par dni nekam v tujino in je prosila sestro, da psico pazi. In sestra je bila navdušena kako prijazna je "tamala" in kako uboga, ne laja ...
V pol leta si je nabavila sovojega psa, mladiča,  terierskega mešanca Wink  In potem je ugotovila (po 30 letih, da ne bo pomote), da je mladiča potrebo naučiti prav vsega, da prav zares potrebuje milijon sprehodkov, ko še ne obvlada sobne čistosti, da grize, ko razstejo zobki vse okrog sebe, da tudi čisto sam ne skapira kaj hočeš od njega in posledično tudi ne uboga kar tako. No pes je dandanes majhna lajajoča pošastka, sicer razvajen do amena in za čohanje se proda, kaj dosti se pa z njim nihče ne ukvarja, ker je prenaporono, ker itak nič ne kapira ker je neumen ... kar ni res, ker sva se midva v eni uri naučila trikca "štrudl" in je pravzaprav zelo učljiv pes, uboga pa lastnice ne, ker se mu nikoli ni res posvetila, imela je v glavi kakšen mora bit in ko sam od sebe ni bil je preprosto dvignila roke.

Nikakor ne pravim, da si ti enak krakeer, da ne boš mislil, ker te tudi poznam ne, rada bi samo povedala, da samo zato ker je bratrančev bokser super, to še ne pomeni, da bo tvoj avtomatično tudi, ali pa celo, da je res najboljša izbira (istočasno ne pravim, da ni).
Seveda je pri psu pomemben izbor tako pasme kot tudi mladiča, ampak veliko pa potem pripomore h končni "izvedbi" tudi lastnik s svojim karakterjem in pa seveda vzgojo, ki se ne zaljuči, ko je pes star eno, dve leti ampak traja večinoma kar ves čas.

Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1123 : četrtek, 30.09.2010 : 15:10:15 »

In potem je ugotovila (po 30 letih, da ne bo pomote), da je mladiča potrebo naučiti prav vsega, da prav zares potrebuje milijon sprehodkov, ko še ne obvlada sobne čistosti, da grize, ko razstejo zobki vse okrog sebe, da tudi čisto sam ne skapira kaj hočeš od njega in posledično tudi ne uboga kar tako.

Js to ugotavljam vsakič znova, ko imamo mladiča in zato komaj čakam, da doseže ene dve leti, ko se končno začne prijetno življenje Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1124 : četrtek, 30.09.2010 : 15:13:47 »

enaNika: hwala.

Teja: za psa bom imel wedno čas.

Zakaj dvojni W ?  Roll Eyes Roll Eyes (retorično vprašanje...)
Logiran
Strani: 1 ... 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines