mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 21:34:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: med in rane
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: med in rane  (Prebrano 13025 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
DusanNero
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 21.11.2011 : 19:41:44 »

Živjo alexy!
Tablete za zatiranje zajedalcev PRATEL. Veterinar ni niti malo pomislil, da bi bile te odprte rane posledica zajedalcev.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 21.11.2011 : 19:49:05 »

Pratel pokrivajo najmanjši spekter zajedalcev. Res ti svetujem, da ga razglistiš še s čem drugim (Milbemax).
Namreč pes se lahko liže in gricka zaradi zajedalcev, nastane majhna ranica in iz nje odprta rana.

Poskusi, zgubit nimaš kaj Wink
Logiran
ancibanci
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #17 : ponedeljek, 21.11.2011 : 19:49:55 »

Mi smo imeli problem z analkami, ki se je pokazal tako, da je pes imel že odprto rano iz katere se je izcejal gnoj. Ker prej ni kazal nobenih znakov polnih žlez (drsanje po tleh, pogosto lizanje), se je gnojno vnetje žlez pokazalo zelo pozno, kar nas je stalo kar nekaj živcev in operacij.

Se strinjam s Pepsi..k tretjemu veterinarju, dermatolog ali pa kakšen kirurg za mehka tkiva. Sama se zelo izogibam pogosti menjavi in uporabi 1000 in enega mazila, ker potem nikoli ne veš kaj pomaga in kaj ne. Poleg tega pa lahko rano/vnetje poslabšamo ali pa spremenimo izgled rane in otežimo diagnostiko.

Glede na to, da ste uporabili že kar nekaj mazil in ni nič pomagalo, bi jaz rane pustila ali pa jih le nekajkrat na dan očistila z jodom ali fiziološko raztopino. Sicer pa svetovati po forumu, ko niti ne vemo kako rana izgleda, je težko. Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #18 : ponedeljek, 21.11.2011 : 21:49:42 »

Glede na opis in pasmo (NO so predisponirani) gre skoraj zagotovo za paranalne fistule. Obrni se na dr. Plavcevo, oz. kogarkoli z Veterinarske fakultete. Ce je to to ... vam nic ne zavidam. Zdravljenje je dolgotrajno, drago in rec se ponavlja.
Lp, m.
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #19 : petek, 02.12.2011 : 09:19:22 »

Upam na cim hitrejsi odgovor.

In sicer, moj pekinezer je imel neko ranico na hrbtu, pa se je kar cohal in se mu sploh ne zaceli. Domacega meda nimam, imam kupljenega? :/ Zdaj je na hrbtu ze cisto oguljen, na tistem delu. Sem klicala veterinarja, ce lahko doma kako uredim zadevo, ker sem pac trenutno brez denarja in ful komplicirajo za kasnejse placilo + tega so mi nazadnje kar malo vec zaracunali, kot, ce bi placala takoj. Rekel je, naj pridem tja, da bodo uredili, pa mi dejansko ni za it. Zaradi denarja in zato, ker vem, da mu bojo dali kako kremo za celjenje, to pa spet srbi in spet se bo cohal. Ima kdo izkusnje s tem, kaj naredijo veterinarji pri rani?
Jaz bi mu kar povila rano, da se ne more cohat? In bi ga peljala, ko bom sred meseca, ko dobim denar? Rana je v glavnem od cohanja, ni kaj drugega. Kaj priporocate? Se lahko slucajno namaze tudi gor kaksna nasa krema za zunanjo uporabo?
Kaj bi vi naredili v mojem primeru? Ne vem, ali naj kar grem k veterinarju ali kaj.,... joj se mi zdi, da za vsako frko letim vedno tja, kolegica ima pa doma 4 pse pa se nikoli jih ni peljala razen cepljenje, ker zdravijo kar sami. Za ta primer nima izkusenj, rekla pa je, da bi ona poskusila z kasno b-panthen kremo in povoj. Kaj menite?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #20 : petek, 02.12.2011 : 09:34:53 »

Pelji ga k veterinarju, ker je treba sploh ugotovit zakaj se pes praska in ne kar nekaj na pamet gor packat.
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #21 : petek, 02.12.2011 : 09:38:59 »

No, glede razloga rane sem prepricana. Ker smo imeli obdobje bolh in takrat se je zacel intenzivno cohat. Ko smo jih odpravili, je ze dobil od cohanja to ranico, majhno. In od takrat se samo po tej ranici praska. Tako, da sem prepricana, da je od praskanja.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #22 : petek, 02.12.2011 : 09:47:44 »

Če je res samo rana od praskanja, verjetno ne more škodit, če namažeš z jodovo raztopino (Betadine).
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #23 : petek, 02.12.2011 : 09:57:30 »

Nocem teziti, samo vprasam, ce v postev pride samo jodova raztopina? Nimam je doma, zato me zanima. Imam pa dve kremi za zunanjo uporabo. Ena je neka 3 ali 4 crke ima pred hepan, druga pa je ichttolovo mazilo, je pa crno. Koliko pa stane ta jodova raztopina, jo dobim v lekarni? Kaj naj dam cez rano, da se ne bo mogel praskat?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #24 : petek, 02.12.2011 : 10:02:23 »

Za kreme ne vem. Betadine se dobi v lekarni za ca. 4 €.
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #25 : petek, 02.12.2011 : 10:22:52 »

Najprej rano razkužit z jodom oziroma Betadinom.... Potem pa lahko kakšno kremo za celjenje ran daš gor... V lekarni majo dve, ki sta super, malo pustit in obvezno povit z nekim povojem, da preprečiš nadaljno praskanje... Če ne boš preprečla, je vso razkuževanje in mazanje zaman... Ampak to je seveda za trenutno morebitno poboljšanje, če  bo psa, po parih dnevih mazanja in povijanja še vedno srbelo, kjub celjenju, je treba do veterinarja... Pa rane naj nima cel čas povite, mora vse skupaj tudi dihat, ampak bodi takrat, ko ne bo mel povito, cel čas zraven njega, da preprečiš praskanje... Drugače je to lahko začaran krog...
Mi dosti stvari doma porihtamo sami, ampak če se stanje ne začne izboljševat v dveh dneh, gremo seveda k veterinarju...
Logiran
Tanc84
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 01.07.2013 : 13:25:57 »

Mi smo najprej našemu kužku preležanine čistili s fiziološko in mazali z jodom. Ranice se zelo lepo celijo, ampak še vedno niso povsem zaceljene. Veterinarka nam je svetovala uporabo medicinskega medu v obliki kreme (L-Mesitran soft)...bomo v parih dneh videli rezultat. Sem pa želela uporabiti tudi medove obliže, vendar mora biti površina povsem gladka in mu obliž nikakor ni stal na rani. Sicer pa sem dobila v lekarni tudi zelo dobro cinkovo mazilo (Menalind professional), ki ga sama uporabljam za površinske rane, odrgnine, na komolcih in pdb. Pa še odporen je na vodo...
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: med in rane
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines