mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 06:04:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Odgovorno skrbništvo psov
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odgovorno skrbništvo psov  (Prebrano 28731 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #45 : nedelja, 28.10.2012 : 09:05:52 »

Ko znanci brez psa spoznajo našo Čaro, takoj vsi ponudijo, da so jo pripravljani čuvati, če bi mogoče
midva kam šla, hja ... čez lužo  Roll Eyes in verjamem, da bi se potem tudi odločili za nakup svojega. Ne verjamem
pa, da bi bila odločitev enaka pri rentanju Bindi, sploh, če bi želeli urbanega psa   Grin Evil

Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #46 : ponedeljek, 26.11.2012 : 14:24:44 »

Sem RICKY, pasme čivava.Star sem 8 mesecev, brez rodovnika.Iscem samicko iste pasme za paritev.
Tole sem danes zasledila na enem od spletnih oglasnikov. Pa kaj je folku, a so nepismeni, butasti ali samo požrtni na denar? Se nisem mogla zadržat, da ne bi poslala sporočila.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #47 : ponedeljek, 26.11.2012 : 14:28:58 »

So pismeni, niso neumni, so pa zagledani vase, v svoj edini prav in v svojo denarnico. Vse skupaj se jim SPLOH ne zdi problematično, s kateregakoli vidika. In če jim posel ne bi cvetel, tega ne bi počeli ...  Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #48 : petek, 22.02.2013 : 21:17:00 »

Kinološko društvo Obala (KD Obala) v letu 2013 praznuje 20. obletnico delovanja. Ob obletnici želijo dodatno povečati zavedanje o odgovornem lastništvu psov, znanje o za okolico sprejemljivem obnašanju psov in njihovih vodnikov ter razumevanje pasjega obnašanja. Prva od tovrstnih aktivnosti bo to soboto, 23. 2. 2013 na Semedelski promenadi, kjer bodo opozarjali na pobiranje pasjih iztrebkov.

Več informacij ...
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #49 : sobota, 23.02.2013 : 12:58:48 »

Akcija več kot uspela in od vseh, ko smo jih srečali je samo eden zabrusil, da on pa ne pobira.  Roll Eyes
V bistvu so skoraj vsi imeli s sabo vrečke.  Cheesy

Samo vseeno je telih drekov na okrog posejanih kar nekaj. Mamo pa še vedno ta problem, da se relativno veliko psov samih sprehaja naokoli...  Undecided
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #50 : sobota, 23.02.2013 : 16:01:16 »

Mi smo enega takega samostojnega sprehajalca, ki je obvezno sral na naši travi uštimali. Drek (in res je bil njegov, sem šla prav za njim pobrat) sem zapakirala v vrečko, zraven dodalal napis, da pes to redno odlaga na naši travi in da jim vračamo, ker ne potrebujemo in oboje vrgla v kaslc. Zavezana vrečka, seveda Roll Eyes
Od takrat ga nisem še nikoli videla, da bi sral na travi, ali sam letal naokoli.
Zdaj pa je na vrsti še en - tudi ta je redno opažen, da odloži tovor pri nas.
Ljudje še vedno potrebujejo osveščanje na to temo. Je pa zanimivo, da zgoraj opisana primera vsaj dvakrat čez dan peljejo na štriku na sprehod, očitno se jim pa vsaj enkrat ne da in ga spustijo, da se sam poštima.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #51 : sobota, 23.02.2013 : 16:37:18 »

V Kopru bi rabili "pasji popis prebivalstva"  Roll Eyes Tongue
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #52 : sobota, 23.02.2013 : 17:23:29 »

V sredo zvečer, ko smo v Izoli lovili Skaro, sem srečala manjšega črnega psa, spuščenega, seveda brez obeska s kontaktnimi podatki lastnika, ki se je prosto šetal. Malo naprej so bili policaji in ker sem imela ravno en prost povodec, sem ga pripela in šla do policajev, z namenom, da bi oni obvestili zavetišče. Ja, bilo je zvečer in osebje ne bi prišlo takoj po njega.
Policista sta bila izredno začudena, da sem psa pripela in sta se po domače povedano delala norca iz mene, da hodim okrog in pripenjam tuje pse, potem sta rekla, da kaj naj onadva z njim.. Ko smo jima pa povedali, da se psi pač ne smejo prosto sprehajat in biti brez lastnika, sta pač rekla, da se psice gonijo in da on malo pohaja okrog butnglavc
Potem, ko smo ju še enkrat prosili, če res ne bi obvestili zavetišča, pa sta rekla, da ne... Sem ga žal spustila in šla iskat drugega psa naprej..

Vem, srečaš takšne in drugačne policaje in mislim, da gre na boljše, ampak ta dva sta me pa res razjezila...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #53 : sobota, 23.02.2013 : 18:18:50 »

Kar se tega tiče je obal ena "vas"
Logiran
seb
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #54 : nedelja, 12.05.2013 : 11:49:58 »

Oglas, ki sem ga zasledila na bolhi...

oddam psa (srednje-velike velikosti, dolgodlaki)
Cena: Podarim

Oddajam psa Rona, oddajamo ga ker zaradi prihoda novega kužka nimamo več časa zanj, ima tudi rahlo poškodovano desno tačko, tako da, v primeru da nenajdemo novega doma do začetka poletnih počitnic, ga bomo primorani uspavati pri veterinaru. Smo v bližini ljubljane, klici po 15.-uri
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #55 : nedelja, 12.05.2013 : 12:09:28 »

Ta oglas je bil verjetno hoax, ne samo zato, ker je bila slika psa ukraden z neta ampak tudi zato, ker ni bilo objavljenega kontakta. Sicer pa je oglas umaknjen.
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #56 : nedelja, 12.05.2013 : 12:12:02 »

Vem, srečaš takšne in drugačne policaje in mislim, da gre na boljše, ampak ta dva sta me pa res razjezila...

Prijavi ju s pismom na komandirja lokalne polic. postaje, opiši dogodek in njiju, dodaj še par retoričnih vprašanj o tem, ali je dopustno, da policaji ne poznajo zakonodaje in svojih obveznosti. Preizkušeno in deluje. Če nič drugega, je vzgojno.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #57 : nedelja, 12.05.2013 : 12:17:58 »

Prijavi ju s pismom na komandirja lokalne polic. postaje, opiši dogodek in njiju, dodaj še par retoričnih vprašanj o tem, ali je dopustno, da policaji ne poznajo zakonodaje in svojih obveznosti. Preizkušeno in deluje. Če nič drugega, je vzgojno.
Hvala, bom uporabila za drugič. No, upam, da tega drugič ne bo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #58 : sobota, 27.07.2013 : 16:36:19 »

Ok, spada semle:

Vem, da večina tukaj ne bi v taki vročini nikoli pustila psa ali druge živali v avtu, pa vendar je okrog nas polno ljudi, ki se jim tako ravnanje ne zdi narobe, oz. ne pomislijo, da se lahko zgodi najhujše.

Prosim, da v svoji okolici opozarjate (s pripombami v živo, s plakati, z zgledom ...), kako je treba ravnati z živalmi v vročih poletnih dneh. V pomoč sta:

- članek Živali v poletnih mesecih - poziv lastnikom - KLIK

in

- Plakat POZOR, skuhan pes! - KLIK,
Člani ŠKD Celeia so v sodelovanju z uredništvom Dogs Today poskrbeli za slovensko različico plakata, ki opozarja, kako zelo nevarno je poleti pse puščati v avtomobilih.


Plakat (.pdf) si potegnite na svoj računalnik s klikom na zgornjo sliko.

Žal je bila danes napačna in neodgovorna odločitev lastnikov usodna za kokeršpanjelko.
http://www.24ur.com/v-peklenski-vrocini-ne-pozabite-na-zivali.html
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #59 : sreda, 31.07.2013 : 11:10:48 »

Poleg zgornjih opozoril je pomembno tudi, da ne tekate s psi po tej vročini! Z nobenim psom, ne velikim, ne majhnim, ne bolj in ne manj kosmatim, še najmanj pa z mladičem ali ostarelim psom!

Za vas mi je pravzaprav vseeno, ali imate ali nimate dovolj presoje, kaj je za vas dobro, pse pa med takimi poskusi pustite doma!
Če je nevarnost, da bi se pes lahko izmuznil in se vam pridružil, ko se greste rekreirat - poskrbite najprej zanj in ga zaprite nekam na varno in hladno.
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Odgovorno skrbništvo psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines