mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:47:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Kakšne izkušnje oz. nasvet - krvavitev iz smrčka?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kakšne izkušnje oz. nasvet - krvavitev iz smrčka?  (Prebrano 6083 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ilona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


WWW
« : nedelja, 02.01.2011 : 09:43:53 »

Naša 6,5 let stara psička je prejšnji teden začela šepati na prvo desno taco. Naslednji dan sem opazila krvavitev iz smrčka, ki se je ponovila 2x. Na veterini so psa pregledali od spredaj in zadaj, vzeli kri. Vse bp, izvide za borelijo in erlihijo še čakamo. Od obiska veterine do danes vse normalno. Šepanja ni, krvavitev iz smrčka ni, blato normalno, je normalno, pije normalno, živahna normalno..... Do danes, ko sem spet opazila krvavitev iz smrčka. Tokrat kri ni bila tako gosta, bil je svetlo rdeč izcedek iz nosu.
Mogoče kdo ve kaj bi to bilo? Jutri jasno obvestim veterinarko o tem, vendar....  sram. Ima kdo kakšno izkušnjo?
Hvala
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : nedelja, 02.01.2011 : 10:24:03 »

Ste povsem prepričani, da ni poškodba?
Logiran
Ilona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 02.01.2011 : 10:42:24 »

Lanabela 100 % prepričana nisem, ker se je začelo res iz nič. Lahko bi bilo, čudno se mi pa zdi, da je bila krvavitev naslednji dan po šepanju, potem se je zadeva za en cel teden umirila, danes pa spet. Šepa ne, tačka ni bila boleča. Pretipali in pregledali že doma, pa še na veterini. Psička tudi reagirala ni na noben način. Ne vem, nisem več pametna kaj bi bilo.  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : nedelja, 02.01.2011 : 15:27:44 »

Če je kri BP, potem krvavitev verjetno ni od erlihije - tam bi se verjetno kaj pokazalo s trombociti.
Kaj pa podganji strup, ste tudi izključili?
Logiran
Ilona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 02.01.2011 : 15:54:38 »

Smo! Vse izključeno, testi oz. izvidi erlihije in borelije bodo ta teden. Prvi krvni izvidi so bili ok. Bomo videli kaj bo. Je pa zanimivo, krvavitev ni prisotna čez cel dan, danes 2 x zjutraj in to je to. Psička normalno živahna, normalno ješča.... vse bp. Ne vem, bom jutri klicala našo veterinarko. Je bilo njej že zadnjič čudno vse skupaj. Hvala zaenkrat.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #5 : nedelja, 02.01.2011 : 15:55:41 »

Bi lahko bil visoki pritisk? Pri ljudeh vsaj je to pogosto pokazatelj tega.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #6 : nedelja, 02.01.2011 : 16:04:34 »

Preverite še zobe. Pri našem je ob gronolomu zoba pritekla kri iz smrčka. Ko so zobek odstranili, se je nehalo tudi krvavenje iz smrčka.
Logiran
Ilona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 02.01.2011 : 19:21:04 »

Zobki pregledani pri vetu, za pritisk pa rečem jutri, ko jo peljem na še eno kontrolo. Hvala vsem! Poročam kaj smo uredili.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #8 : petek, 28.01.2011 : 03:31:44 »

Od brata psica je krvavela iz nosu..izkazalo se je pa da je imela notri v nosni votlini-travo.
Logiran
smucka
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #9 : ponedeljek, 31.01.2011 : 23:39:25 »

LEGENDA:
Epistaksa = krvavitev iz nosu
Spodaj povzetek strokovnega clanka:

Prevalence, clinical features, and causes of epistaxis in dogs: 176 cases (1996–2001)

Objective—To determine prevalence, clinical features, and causes of epistaxis in dogs.
Design—Retrospective case series.
Animals—176 dogs with epistaxis.
Procedures—Medical records were reviewed for information related to signalment, clinical
features, diagnosis, and outcome.
Results—132 (75%) dogs were initially examined by the hospital’s emergency service;
prevalence of epistaxis was 0.3%. Dogs with epistaxis were more likely to be old (≥ 6
years), male, and large (≥ 26 kg [58.5 lb]) than were dogs in a reference population. In 109
(62%) dogs with epistaxis, an underlying cause was identified; 115 underlying disorders
were identified, with 90 classified as local and 25 classified as systemic. Local causes of
epistaxis included nasal neoplasia (n = 35), trauma (33), idiopathic rhinitis (20), and periapical
abscess (2). Systemic causes included thrombocytopenia (12), thrombocytopathia (7),
coagulopathy (3), hypertension (2), and vasculitis (1). Dogs with local causes were more
likely to have unilateral than bilateral epistaxis, but 11 of 21 (52%) dogs with systemic disorders
also had unilateral epistaxis. Dogs with systemic disorders were more likely to have
clinical signs of systemic disease. Duration of epistaxis (acute vs chronic), severity, and
duration of hospitalization were similar for dogs with local versus systemic disorders.
Conclusions and Clinical Relevance—Results suggested that epistaxis was a common
disorder in dogs and frequently regarded as an emergency. Local causes of epistaxis were
predominant, but clinical features traditionally thought to be helpful in distinguishing local
versus systemic causes could not be reliably used for this purpose.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Kakšne izkušnje oz. nasvet - krvavitev iz smrčka?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines