mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:43:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: najprej problemi z alergijo potem pa bruhanje po dietni prehrani
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: najprej problemi z alergijo potem pa bruhanje po dietni prehrani  (Prebrano 4580 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vasco70
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : sreda, 05.01.2011 : 16:30:15 »

zivjo,
moj francoski buldog ima 5mesecev in je imel alergijo,
veterinar mu je dal antibiotik in mu predpisal Hills diet LOSOS+Riz brikete.

po 10 dneh hranjenja s tem je pes veckrat izbruhal te brikete.

problemov z alergijo in praskanjem nima vec, oziroma so znaki popolnoma izginili.

kaj svetujete, naj nadaljujem samo strogo s temi briketi ne glede na bruhanje ali mu lahko postopoma kaj dodam??
milsim kaksne druge brikete ali kuhano hrano??

hvala za pomoc!
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 05.01.2011 : 18:46:54 »

Če pes bruha, bi bilo mogoče dobro vsaj poklicati veterinarja, lahko da gre za reakcijo na antibiotik ..., ko boš prepričan, da je krivec res hrana imaš na voljo riž+losos kombinacijo  mnogih drugih znamk in ni potrebe vztrajati na neki znamki,  ki mu ne paše, seveda se je pa, če gre za terapijo dobro posvetovati o menjavi tudi z veterinarjem.

Na kaj pa je pes alergičen? Antibiotik sam namreč alergije ne odpravi ...

Če brikete vedno izbruha resnično ponovno obi

Če sta  veterinarjem mnenja, da je alergičen na sestavino hrane je najbolje, da ugotovite kaj to je (izločevalna dieta naprimer, je pa pri mladiču to še malo težje). Zelo pogosta je recimo alergija na piščanca, so pa možne seveda tudi druge  V primeru, da gre za alergijo na hrano bosta lahko tudi menjala brikete in dodajala doma kuhano hrano, le sestavini na katero je alergičen se bosta morala izogibati (verjetno kar za vedno). Pozorna bodita tudi na to, da če gre recimo za hudo alergjo na recimo piščanca (ali koruzo, ali govedino ali ..), to da na briketih piše, da je okus riba in riž recimo, ne pomeni, da sploh ne vsebuje piščanca. Lahko da ne vsebuje večjega mesnega deleža vsebuje pa maščobo, ali pa manjšo količino piščanca v drugi obliki, zato vedno dobro preverite deklaracijo!

V trgovini lahko tudi poveste, da gre za alergijo na to in to in naj vam pomaga prodajalec pri izbiri.

Druga precej pomembna stvar, ki v primeru diete zaradi alergije sicer ne velja čisto, ker se izbere manjše zlo, bo pa veljala, ko boste recimo menjali znamko briketov, da je treba prehod na druge brikete opraviti postpno. Najprej se doda par briketov, v naslednji ibrok nekaj več in nato v vsak obrok malo več. Prehod tako traja minimalno kak teden. Če kljub postopnem prehodu pride do burne reakcije na brikete običajno pomeni, da mu ne ustrezajo. Če se brikete zamenja brez prehoda, se lahko pojavijo prebavne motnje, bruhanje ne glede na znamko in kvaliteto....
Logiran
vasco70
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 05.01.2011 : 19:08:15 »

ej hvala za odgovor.

dejansko je res da z veterinarjem nismo ugotavljali se na katero sestavino (hrano) je pes alergicen, saj ko sva sla pred 10dnevi k veterinarju se je pes mocno praskal in je imel hraste po glavi in pod pazduhami..
zato smo pac radikalno zamenjali hrano in presli na Hills losos+riz po veterinarjevem navodilu.
Kuzek je dobil tudi injekcijo Convenia Sol. Inj. in injekcijo Depedina.

Vse to je bilo pred 10 dnevi. Hrano je v teh 10dneh normalno prebavljal. Kakci so sicer bolj redki, vendar mislim da se v mejah normalnega.

Sedaj po 10dneh pa se skupaj z bruhanjem pojavlja tudi precej redkejse blato.

Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 06.01.2011 : 01:09:05 »

Vsekakor se posvetuj z vterinarjem.
Redek kakec je bil najbrž poslediča radikalne hitre menjave hrane, poslabšanje pa nikakor ni ok.

Mi pri prebavnih problemih "udarimo" post oz. dan ali dva hranimo razkuhan riž (bi zraven pasal piščanec, pa smo nanj alergični), pri mladiču je treba biti malo bolj previden.
Ker je naš alergičen na piščanca jemo predvsem pape, ki vsebujejo en vir beljakovin, ki je običajno riba, raca ali pa ovca v kombinaciji z rižem ali ovesom, je pa treba seveda prej ugotoviti kaj je tista sestavina, na katero je alergičen, še prej pa zakaj bruha, kar v nobenem primeru ni normalno.

Kaj pa je jedel prej?
So se alergije pojavljale že pri katerem od staršev?
S čim je bil hranjen v leglu?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: najprej problemi z alergijo potem pa bruhanje po dietni prehrani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines