mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 14:07:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Zdravljenje sklepov z izvornimi celicami - mnenja
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zdravljenje sklepov z izvornimi celicami - mnenja  (Prebrano 6792 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« : petek, 21.01.2011 : 19:58:10 »

Tako, pa je prišlo tudi k nam. Mnenja?

http://24ur.com/novice/slovenija/v-ljubljani-sklepe-zdravijo-z-izvornimi-celicami.html
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #1 : petek, 21.01.2011 : 20:15:48 »

About time... Smiley)
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2 : nedelja, 08.05.2011 : 17:13:12 »

Ima kdo že kakršno koli izkušnjo s tem? Tudi okvirna cena bi prav prišla.  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : petek, 22.07.2011 : 06:25:08 »



Humano Animal je podjetje specializirano za izvajanje regenerativnih celičnih terapij za uporabo v veterinarski medicini. V sodelovanju z belgijskimi laboratoriji Fat-Stem v Sloveniji, Avstriji in Nemčiji, ponujamo celične terapije za konje, pse in mačke za zdravljenje bolezni in poškodb lokomotornega aparata (ligamentov, sklepnih ovojnic, sklepnega hrustanca in podhrustančnega kostnega tkiva).

Pri psih nudimo celične terapije za zdravljenje osteoartritisa, poškodb sklepov in mišičevja ter vezivnega tkiva. Doslej je bilo s pomočjo matičnih celic zdravljenih že več kot 2000 psov. Pri veliki večini so bile bolečine in bolezenski znaki odpravljeni.

Več informacij ...
Logiran

muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #4 : sreda, 30.11.2011 : 12:46:31 »

Jaz peljem v ponedeljek psičko na odvzem. Več pa v priloženem linku
****
Logiran
nastee
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 18.12.2011 : 14:38:23 »

Živijo!
Naš bernski planšar je bil pri 9 in 12 mesecih operiran na komolcih na veterinarski fakulteti pri dr. Zorku. Rečeno je bilo, da smo naredili kar se da, naj mu dajemo glukazamine in  da bo trajalo kolikor pač bo.
Do prejšnje zime je bilo stanje kar ok, sicer je šepal, a je še vedno zmogel tudi 1.5 urne sprehode. Pozimi se mu je stanje zelo poslabšalo, veterinar je predpisal Previcox proti bolečinam, vendar izboljšanja ni bilo. Pozanimali smo se o zdravljenju z matičnimi celicami na kliniki v Ljubljani in Veterinarski bolnici Šentjur. V Ljubljani so nas odpravili zelo na ghitro, češ na psa pripeljemo, o ceni in ostalih zadevah, da se bomo že pogovorili. Dr. Zupanc iz Šentjurja si je že po telefonu vzel čas, podrobno razložil postopek, možne rezultate in odgovoril na vsa naša vprašanja, zaradi česar smo se potem tudi odločili, da psa peljemo raje v Šentjur. Tam so nam vse še enkrat razložili, nato so psa uspavali, slikali komolce in odvzeli celice, vse skupaj je trajalo približno 1 uro. Do takrat naj bi to delal z dvema berncema in pri obeh se celice niso hotele razmnožiti, zato si sploh nisem želela preveč upati.
Po 1 tednu, ko naj bi se celice razmnožile, so nas poklicali, da se celice sicer množijo ampak zelo počasi, zato smo počakali še 1 teden. Na aplikacijo celic smo ga peljali v Ljubljano na Glonarjevo, kjer so mu dali le blago pomirjevalo.
Danes, dobra 2 meseca po aplikaciji celic lahko rečem, da je stanje mnogo boljše. Prvo izboljšanje smo opazili že približno 14 dni po aplikaciji celic. Pred posegom je zmogel le še približno 25-minutne sprehode, da ga je bilo že žalostno gledati, danes sicer še vedno vidno šepa, vendar imam občutek, da nima bolečin, saj spet živahno teka in skače, sprehodi so se pa spet podaljšali na približno 1 uro.
Cena je približno 400€, ni malo, ampak nam ni žal. Smiley
Prav tako moram reči, da imam za dr. Zupanca in njegovo ekipo samo pohvalne besede.
Se opravičujem za dolgo pisanje Tongue

link do njih:
http://vb-sentjur.si/
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Zdravljenje sklepov z izvornimi celicami - mnenja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines