mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:39:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Bobtail - Old English Sheepdog
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bobtail - Old English Sheepdog  (Prebrano 15793 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Trudi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« : torek, 06.09.2005 : 11:56:47 »

Takole, ker te teme še ni sem jo jaz odprl
žal ali pa tudi ne, s tem postom:

Hm......Kar nekaj tem je že odprto glede ******....(tam je tudi že 'ta' 'novica' omenjena..

Bom pa, kar tudi tukaj napisal in upam, da kdo to tudi opazi Cool

Ne vem, kje naj začnem.....opazil sem oglas, da se prodajajo BOBTAILI  Cheesy in ker se sam ukvarjam z njimi in ga imamo tudi doma, me je oglas 'pritegnil'.......pa to ni vse  Angry Shocked, bil sem presenečen, da so Bobtaili v Sloveniji, saj smo letos za mojega bratranca iskali Bobtaila in ga nikjer v Evropi ni možno dobiti, razen na Norveškem, saj so pri vzrediteljih vsa legla razprodana, tudi že v naprej (npr. v Italiji in Madžarskem tudi do 2leti Huh); in ker sem v kar nekaj društvih v Evropi (Bobtail) in se zelo dobro razumem tudi z enim od zelo priznanih vzrediteljev v bližini Milana, pa mi vseeno skoraj ni uspelo dobiti Bobtalia (no nam je na koncu le uspelo in je od prejšnjega tedna v Sloveniji Cheesy)....no in presenečenje, da so v Sloveniji.

Pokličem tja (prej g.****** nisem poznal....) in ko mi je ta dotični gospod začel razlagati, da jih ima iz Madžarske in Novega Sada in da se jih lahko dobi tudi brez rodovnika, pa še na par mojih vprašanj ni znal odgovoriti, na kaj je potrebno paziti (predvsem pri mladiču - bobtailov), ker če ne je lahko njegovo življenje TRPLENJE....mi je bilo jasno, da tipček nima pojma o tej pasmi, da te Bobtaili niso z 'resničnim' rodovnikom, niti nebi znak 'kupcu' svetovati kaj in kako.....no v tistem trenutku, me je 'vrglo v luft' .....

Skratka NE KUPUJTE tam BOBTAILOV !!!! nakopali si boste samo težave in trplenje vas in psa  Cry Cry

ČE kdo res želi Bobtaila lahko kontaktira z mano, je vse TUKAJ in pomagal vam bom do njega....

Pa še toliko za inf.: Bobtailov brez rodovnika v NI niti v Evropi (za Anglijo nevem) Ne; v Sloveniji NI (še zaenkrat, jaz pa delam na tem) vzrediteljev Bobtailov, prav tako NI psice za parjenje v Sloveniji...

Heh....sem razočaran, da taki ljudje obstajajo in pa da tako probajo služiti, jaz osebno še toliko bolj, ker je začel to počenjati z Bobtaili......bom pa naredil vse v tej smeri, da mu to poizkusim preprečiti....zato apeliram tudi na vas, kdor bo to prebral in pozna koga, kateri si želi Bobtaila, naj ga ne kupi tam, naj prej kontaktira s kom, ki je vreden zaupanja, lahko tudi z menoj






P.S.
Kogar pa še kaj več zanima o bobtailih, pa obljubim, da v najkrajšemčasu 'prilepim' tudi 'Predstavitev pasme' in pa še kako zanimivost o Bobtailih
Logiran
kepa
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #1 : sreda, 21.09.2005 : 11:03:02 »

Do nedavnega sem sama imela dva bobtaila. ::)Zdaj spet razmisljam, da bi imela se kaksnega, a v Sloveniji ni legla. Moja kolegica ga je nabavila meseca maja iz Češke.Vsaka inf. o leglu je dobrodošla.
Kako to, da se je v Sloveniji zmanjšalo število bobtailov? Huh

m
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2 : sreda, 21.09.2005 : 12:17:08 »

Kot bivša lastnica dveh, si lahko misliš
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : četrtek, 23.03.2006 : 12:53:52 »

Z dovoljenjem blumine objavljam njen post, ki ga je napisala v temo o skotskih ovcarjih:

Citat
Kopiram tole novicko se sem, saj se bojim, da jo bo v temi o zdravju prebralo premalo ljudi.
Kot verjetno ze sami veste, je med Skotskimi ovcarji vsaj 30% taksnih, ki zaradi Ivermektina in nekaterih drugih zdravil lahko poginejo. Prenasalcev, pa je se mnogo vec.
Test je poceni, za vas lastnike pa zelo dragocen. Kot zanimivost naj povem, da je 10 avstralskih ovcarjev ze potestiranih in zanimivo, ze so med njimi odkriti tudi taksni, ki teh zdravil resnicno nikoli ne smejo prejeti. Srecni njihovi lastniki, ki vedo za taksen dragocen podatek.
Posredujem:

Vesela novica!
V Sloveniji (Veterinarska Fakulteta v Ljubljani, IAHE, laboratorij za genetiko in molekularno biologijo) je od sedaj naprej mozno opravit MDR1 test. Za vse, ki imate colije raznoraznih vrst in oblik, in njihovo zlahto in vas skrbi ce prenesejo Ivermektin in nekatera druga zdravila, je to zelo razveseljiva novica.
Nekaj o MDR1 si lahko preberete tu:
http://www.vetmed.wsu.edu/depts-VCPL/
pasme, ki imajo lahko omenjeno tezavo:
 http://www.msnbc.msn.com/id/5518665
in se za nemsko govorece:
http://www.vetmed.uni-giessen.de/pharmtox/mdr1_defekt.html
Pozdravcek
Blumina

Logiran

cvijo
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #4 : sobota, 13.05.2006 : 10:45:52 »

Takole, ker te teme še ni sem jo jaz odprl
žal ali pa tudi ne, s tem postom:

Hm......Kar nekaj tem je že odprto glede ******....(tam je tudi že 'ta' 'novica' omenjena..

Bom pa, kar tudi tukaj napisal in upam, da kdo to tudi opazi Cool

Ne vem, kje naj začnem.....opazil sem oglas, da se prodajajo BOBTAILI  Cheesy in ker se sam ukvarjam z njimi in ga imamo tudi doma, me je oglas 'pritegnil'.......pa to ni vse  Angry Shocked, bil sem presenečen, da so Bobtaili v Sloveniji, saj smo letos za mojega bratranca iskali Bobtaila in ga nikjer v Evropi ni možno dobiti, razen na Norveškem, saj so pri vzrediteljih vsa legla razprodana, tudi že v naprej (npr. v Italiji in Madžarskem tudi do 2leti Huh); in ker sem v kar nekaj društvih v Evropi (Bobtail) in se zelo dobro razumem tudi z enim od zelo priznanih vzrediteljev v bližini Milana, pa mi vseeno skoraj ni uspelo dobiti Bobtalia (no nam je na koncu le uspelo in je od prejšnjega tedna v Sloveniji Cheesy)....no in presenečenje, da so v Sloveniji.

Pokličem tja (prej g.******* nisem poznal....) in ko mi je ta dotični gospod začel razlagati, da jih ima iz Madžarske in Novega Sada in da se jih lahko dobi tudi brez rodovnika, pa še na par mojih vprašanj ni znal odgovoriti, na kaj je potrebno paziti (predvsem pri mladiču - bobtailov), ker če ne je lahko njegovo življenje TRPLENJE....mi je bilo jasno, da tipček nima pojma o tej pasmi, da te Bobtaili niso z 'resničnim' rodovnikom, niti nebi znak 'kupcu' svetovati kaj in kako.....no v tistem trenutku, me je 'vrglo v luft' .....

Skratka NE KUPUJTE tam BOBTAILOV !!!! nakopali si boste samo težave in trplenje vas in psa  Cry Cry

ČE kdo res želi Bobtaila lahko kontaktira z mano, je vse TUKAJ in pomagal vam bom do njega....

Pa še toliko za inf.: Bobtailov brez rodovnika v NI niti v Evropi (za Anglijo nevem) Ne; v Sloveniji NI (še zaenkrat, jaz pa delam na tem) vzrediteljev Bobtailov, prav tako NI psice za parjenje v Sloveniji...

Heh....sem razočaran, da taki ljudje obstajajo in pa da tako probajo služiti, jaz osebno še toliko bolj, ker je začel to počenjati z Bobtaili......bom pa naredil vse v tej smeri, da mu to poizkusim preprečiti....zato apeliram tudi na vas, kdor bo to prebral in pozna koga, kateri si želi Bobtaila, naj ga ne kupi tam, naj prej kontaktira s kom, ki je vreden zaupanja, lahko tudi z menoj






P.S.
Kogar pa še kaj več zanima o bobtailih, pa obljubim, da v najkrajšemčasu 'prilepim' tudi 'Predstavitev pasme' in pa še kako zanimivost o Bobtailih


Pri ***** ne kupujte ničesar, ker mladiček kupljen pri njem zraste v nekaj čisto drugega kot bi moral.Običajno kupljeni pasmi niti podoben ni. 
Logiran
Trudi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #5 : torek, 17.10.2006 : 17:16:29 »

Do nedavnega sem sama imela dva bobtaila. ::)Zdaj spet razmisljam, da bi imela se kaksnega, a v Sloveniji ni legla. Moja kolegica ga je nabavila meseca maja iz Češke.Vsaka inf. o leglu je dobrodošla.
Kako to, da se je v Sloveniji zmanjšalo število bobtailov? Huh

m

Hojla
....malo dolgo (obstajajo tudi ŠE vedno mesta brez neta Undecided) ampak vseeno, I'm Back...

Prijateljica ga je pripoeljala iz Češke....hm...nisem sigzren, samo mislim, da vem kdo je; saj sem lansko leto kar parim pomagal, da so prišli do Bobteilov in so sedaj te simpatiki v Sloveniji  Cheesy

Zakaj jih je tako malo....med drugim tudi zato, ker ni legel (to je res), z legli oz. za imeti tako leglo pa je kart veliko dela....in če bo vse posreči, pripravljam (še nekaj dokumentov pač rabim), da bo leglo Bobteilov tudi v Sloveniji Wink

....no če si jih kdo zelo želi, lahko še vedno kontaktira z mano, morda lahko pomagam....

LP
Trudi
Logiran
Trudi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #6 : torek, 17.10.2006 : 17:17:17 »

Kot bivša lastnica dveh, si lahko misliš

Tega žal ne razumem Huh
Ali je bilo kaj narobe z psom, ali kaj drugega Huh
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #7 : torek, 17.10.2006 : 19:05:32 »

Kolikor vem je nekaj lepih in rodovnisko zanimivih bobtailov prislo letos tudi s Hrvaske. Vsekakor bi bilo najbolje, da bi se tisti, ki jih pasma zanima obrnili na KZS (01 2340950) ali klub za britance, ki je pristojen za pasmo ***** za vec informacij o kvalitetnih leglih...
Logiran
anitajakse
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #8 : petek, 30.11.2007 : 12:30:18 »

Pozdravljeni vsi, ki imate kakršnekoli informacije glede bobtailov, še posebno "Trudi". Želimo priti do mladička bobtaila, vendar nam to v prejšnjem letu ni uspelo. Že je kazalo, da ga bomo dobili s Hrvaške, pa je tudi to padlo v vodo.
Trudi, prosim javi se oz. tisti, ki imate kakšno informacijo.
Lep pozdrav vsem.
Anita

... dobila sem tudi kontak enega gospoda, ki mi je posredoval spletno stran s Češke,... in omenil, da pridejo na razstavo v januarju in naj si ogledam legla, ter mu sporočim, če me kateri zanima, vendar ne vem, če je zadeva ok.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #9 : četrtek, 20.03.2008 : 15:19:53 »

Kot vsako leto, bo tudi letos Slovenski klub za britanske ovčarske pasme organiziral preizkus pašnih zasnov v klubu Sheepdog Isnontino (20 minut od slovenske meje, blizu letališča Ronchi). Test se bo odvijal 11. maja 2008, s pričetkom predvidoma ob 11. uri. Vsi interesenti se lahko prijavite na e-mail lidija.oklescen@email.si Cena preizkusa je 10 € na psa. Na voljo bo tudi za jesti in piti, cena je 15 € (vključuje meso na žaru, zelenjava, pijača in sladica).
Po končanem preizkusu, bo tudi za tiste, ki hodijo na pašo že dlje časa mini tekma Smiley
Zbirno mesto bo letališče Ronchi-Trst ob 10. uri in se potem ob 10:10 skupaj odpravimo na kraj dogodka.

Prijave sprejema Lidija Okleščen na e-mail lidija.oklescen@email.si ali na telefon 041 901 776, najkasneje do 8. maja.
Logiran
masia
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #10 : sobota, 28.06.2008 : 13:01:20 »

Pozdravček vsem.

Bobtaili v sloveniji že nekaj let niso imeli mladičkeov. Problem je, da se lastniki psičk ne odločajo za male ker to za seboj prinese ogromno odgovornosti in dela. Mi imamo malo Shano, ki bo sigurno imela mladičke. Ne še kmalu vendar bodo.

Če pa se še kdo zanima za mladička lahko priporočim gospoda iz Avstrije, kjer smo sami kupili psičko. V Avgustu načrtuje mladičke.

Lep pozdrav
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #11 : sobota, 28.06.2008 : 19:46:48 »

masia,
pozdravljena na forumu.  Smiley
Zelo me veseli, da si malo ozivela temo o bobtailih in upam, da bomo izvedeli kaj vec o Shani in njenem odrascanju.

Vendar pa te moram vseeno opozoriti, da sem ne spada reklamiranje (ali priporocanje) nekega gospoda iz Avstrije ali kateregakoli drugega vzreditelja.
Ta forum je komercialne narave in reklamiras lahko le svojo psarno oziroma vzrejo ob predpogoju, da imas vplacan ustrezen paket.

Prepricana sem, da imate ze celo skladovnico Shaninih fotk. Ali lahko tudi mi vidimo kaksno  Roll Eyes ?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #12 : ponedeljek, 30.06.2008 : 16:26:56 »

Zdravo, malo za popestritev: 9-letni bobtail v igri, živahen in hiter in očitno ne kaže svojih let.

LP

[attachment deleted by admin]
Logiran
gupijka
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 16.11.2008 : 18:30:23 »

Tudi mi imamo bobtaila. Zelo rad ima vse ljudi samo da ga božajo. Nevem zakai naš Gal ne prenese avtomobilov. Vedno kadar ga sliš leti za njim dokler ga ne ustavi potem pa laja nanj. Res nevemo zakai. Je mogoče krivo tudi to da bi rad pasel ovce pa ker jih nima bi pa avte.
Moram pa povedat tudi to da je življenje z bobtailom nekaj posebnega, saj te vsak dan preseneti.


lp
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #14 : nedelja, 16.11.2008 : 19:52:38 »

gjupika doborodošla na forumu!

Mogoče, da vaš kuža res nagonski lovi avto..
Vsekakor pa to ni zaželjeno in ga morate tega odvadit! Ker se lahko zgodi, da ga avto enkrat povozi. Undecided

Sem pa na CACIB Šempeter videla bobtaila, ki ga je "hendlala" neka mlada deklica (približno 10-12 let). Bila je tako majhna, ko pa je stala zdraven tistega psa je bila pa kot palček!
Pes je bil pa krasen, me je kar mikalo, da bi šla do nje pa jo prosila če ga lahko prečoham.. saj če bi bila slovenka bi.. samo italijansko pa res ne znam, in dvomim, da bi me razumela, če bi ji začela nekaj po angleško razlagat. Grin Grin
Logiran
kiki15
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #15 : sobota, 24.01.2009 : 18:17:48 »

Lep pozdrav  Wink

Mene bol zanima če je to Bobtail. Sem bil še premajhen. Pa še bil je stricev Smiley
Vrjetno je to še mlad pes. Ko bi takšen ostal Smiley

Logiran
Aresica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #16 : sobota, 24.01.2009 : 19:16:52 »

pozdravljeni. Zanima me če veste kje za kako leglo bobtailov ali pa kdaj bo. ker ga ze iscem kar nekaj casa
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 24.01.2009 : 19:22:01 »

Hm ..., trenutno na mojpes.netu ni vzreditelja bobtailov, zato ti ne moremo pomagati s tem podatkom.
Pozanimaj se na kaksni kinoloski zvezi (doma ali v tujini).
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #18 : sobota, 24.01.2009 : 19:48:19 »

kiki 15 iz tako mladega psa je bolj težko prepoznat..
Takole izgleda mladiček bobtaila.. recima za primerjavo Wink

http://www.centrecanin.com/images/b%C3%A9b%C3%A9%20bobtail.jpg
Logiran
kiki15
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #19 : nedelja, 25.01.2009 : 21:51:16 »

ja.. meni izgleda popolnoma enak tale spodnji Tongue

to je ziher to ^^
Logiran
barbara.g
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #20 : torek, 07.09.2010 : 21:41:25 »

Imam 8 let starega psička pasme Bobtail. Zanima me, če kdo ve, ali je bilo v Sloveniji v zadnjem času kakšno leglo psičkov te pasme, ker bi takoj vzela mladička. Smiley
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 11.09.2010 : 10:12:19 »

Hm ..., trenutno na mojpes.netu ni vzreditelja bobtailov, zato ti ne moremo pomagati s tem podatkom.
Pozanimaj se na kaksni kinoloski zvezi (doma ali v tujini).
Logiran
lili4
otrok do 14 let
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 22.01.2011 : 14:16:47 »

No jaz imam doma to malo kepico  Cheesy  pa me zanima če jo ima še kdo in če mi  lahko kaj svetuje,ker so te psi res ljubki!!! Grin
Logiran
lili4
otrok do 14 let
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #23 : torek, 31.01.2012 : 07:59:35 »

Pozdravljeni!

Zdaj se je ta mala kepica že razvila v 16,5 mesecev starega Bobtaila Grin!
Kupili smo ga na Hrvaškem in nato sta  nas vzreditelja prepričala,da zdaj z njim obiskujemo razstave in moram reči,da nam gre super Wink.
V Sloveniji se njihovo število počasi izbolšuje in upam,da jih bo še več Smiley.

Lep pozdrav 
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Bobtail - Old English Sheepdog
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines