mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:16:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?  (Prebrano 34904 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #60 : sreda, 08.03.2006 : 15:33:59 »

glede kakcev v reviji MOj pes piše da je to čisto narvano in normalno. Ni pa lepo za videt. vem. tudi moja Tisa poje vse kar leži naokrog (če jo ne vidim)
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #61 : sreda, 25.10.2006 : 13:21:50 »

Ja tudi jaz imam podobne težave.Na sprehodih je mačje,zajčje kakce.Najbrž se bo to naučila z leti.Problem je samo da se lahko nalezi ali kaj podobnega(gliste,...)
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #62 : sreda, 25.10.2006 : 13:54:21 »

No ja moja tisika je zdaj stara več kot 1 leto in je prerasla jest kakce! Že zelo dolgo ni nič pojedla, tudi če je ne vidim! Misli, da jih to mine! ups, sem se točno zdaj spomnila, da je glih prejšnji teden pojedla mačji kakec!  Cheesy  Ti so očitno najbolj slastni! vzamem prve stavke nazaj!  Wink
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #63 : sreda, 25.10.2006 : 14:34:03 »

Menda to pocnejo psi zaradi pomanjkanja dolocenih snovi,te snovi pa menda dobijo v iztrebkih.Moja dva jih ne jeta.
lp
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #64 : sreda, 25.10.2006 : 14:52:06 »

Ja res je! Ali pa delajo to, da nas živcirajo! Moja naprimer voha kakec in vidi mene, da jo gledam! Pol pa tako zelo, zelo počasi gre proti kakcu! Rečem fuj! še vedno se približuje! Imam dovolj in jo zelo grdo pogledam pol pa začne skakat naokrok, kot da bi jo kaj pičlo v rit!
Vem, da moja psička to dela iz zabave, da me živcira! V končni fazi je pa kuža in tudi ti imajo napake, kot mi ljudje!
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #65 : sreda, 25.10.2006 : 15:56:05 »

Točno enak primer si opisala kot ga imam jaz Grin.Tudi moja Daša me nenehoma živcira in po travnikih išče samo kakce,da mi jih potem kaže in teče kot nora. Cheesy
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #66 : sreda, 25.10.2006 : 16:04:45 »

Blagor vam punce. Smiley Se vsaj zabavate. Smiley
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #67 : sreda, 25.10.2006 : 17:39:47 »

A se ti ne?Poleg tega te to zna zelo živcirat.A tebe psa vse ubogata?
Mene moja obsolutno ne,razen ko vidi kak posladek;)
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #68 : sreda, 25.10.2006 : 17:50:53 »

No moja to tudu dela, sicer se je malo odvadila ampak vseeno. Je pa zanimivo da ko je z mano ne gre na kakce, ko pa jo kdo drugi pelje na sprehod, prevsem tisti ki jih ima ovite okoli prsta, pa jih baje kr isce in sili k njim Smiley
Tezko je rect da psu nekaj manjka, ce je kakce. Mogoce je res, ampak pomoje gre bolj za razvado. Moja je vrhunsko hrano in se trudi da dobi vse kar potrebuje, pa se vedno to dela.
Moje teorija je, da se to dogaja zaradi prvih dni v leglu. Takrat se mladicki kakajo povsod in psicka za njimi polize te drekece in jih cisti. In vcasih ce psicka ni dovolj vestna tudi mladicki pocistijo za sabo. Mogoce bo kdo lahko to potrdila ali pa ovrgel. Naj se javi Smiley
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #69 : sreda, 25.10.2006 : 18:20:50 »

No jaz sem reseval in ce se se kdaj kaj takega zgodi na tak nacin.Njihova zobna krtacka in cloveski kaladont,ki ga res ne marata:)
Je prav zabavno in so po takem tretmanu prav pohlevni.Smiley
Mene bosta zafrkavala hehehe,bosta ze videla Smiley
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #70 : četrtek, 26.10.2006 : 06:57:59 »

Dobro je, da me uboga! Res pa je, če jo kdo drug pelje ven pa kot da nič ne zna!
Moja obvlada tudi odpoklic, tako če vidi kakec vseeno pride! Tudi če jo drug vidi in jo pokliče tudi pride! Včasih pa ima enostavno foljo tečt po travniku in skakat kot zajec naokrog! Saj nikoli ne veš kaj je prav! Pes je kakce iz navade oz. razvade! Lahko jih tudi je če mu kaj manjka! Če ste opazili, psi ne vohajo vsak kakec (vsaj moja ne), so izbirčni! Nekaj mora bit na tem!
Logiran
srčica rubi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #71 : četrtek, 16.11.2006 : 15:56:55 »

tole vprašanje je bilo postavljeno ˝že dolgo je tega˝ a vidim da se še kar odgovarja, pa bom še jaz posredovala eno malo bolj strokovno izjavo, direktno iz ust našega profesorja za prehrano domačih živali na veterinarski fakulteti: Psi jedo blato zato, ker jim primankuje vitaminov B skupine, ker je v prehrani, ki jo jedo sicer preveč maščob ali ogljikovih hidratov in ker je premalo surove vlaknine (težko topni, večinoma ogljikovi hidrati: celuloza, lignin, kutin, hemiceluloza, itd.  kar sicer ni prebavljivo a dobro vpliva na prebavo, deluje kot balast; pes prenese tud 10% surove vlaknine v obroku)

Tak da boste vedl, da niso psi tak trapasti, da neb vedl zakaj jedo kakce oz. jih ne jedo sam zato ker bi bli smetarji. Pa tudi sicer je vsako nenavadno oz. netipično prehranjevanje živali povezano ravno s tem, da jim nekaj manjka, boste rekli, da pa vam ni nikoli kar naenkrat zadišalo nekaj in ste morali prec pojest to?! Samo poglejte nosečnice, ki imajo včas res čudne kombinacije hrane! To ne pomeni, da se zavestno spomne ˝meni pa to in ono manjka, zdej grem pa jest kakce, lizat kamne, grizljat les itd.˝ ampak ga čista fiziologija prehrane vodi.. tam v centru za lakoto se nekaj aktivira in to sproži celo vrsto sledečih si akcij od iskanja primerne hrane pa do zaužitja in prebave vse do izločanja.
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #72 : sreda, 29.11.2006 : 17:38:34 »

Dajte psom nekaj čim bolj smrdljivega za žvečit. (goveja kita, zajčji uhlji, posušen vamp( ki najbolj smrdi Wink ). Vse se dobi v pasji trgovini. Tako bo verjetno vaš pes jedel manj "kakcev" ker mu ne bo primanjkovalo "smrdljivih" stvari Cheesy oz. kakorkoli se temu reče, kar vsebuje kakec
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #73 : sreda, 29.11.2006 : 19:01:15 »

Hm...mislim,da ni finta,če smrdi ali ne. :)Je pa neprijetno in še smrdi ji z gobca.Pred nekaj dnevi je moja psička izkopala jamo pod gugalnico in se nažirala s kakcem,ki ga je tam našla,ter me s tem živcirala. Angry
lp Smiley
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #74 : sreda, 29.11.2006 : 21:16:20 »

Ja to je pa res lepo, če jim smrdi z gobca, pol pa ti še dajo ljubčka tako, da ti poližejo cel obraz! bljek  Shocked
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines