mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 12:35:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?  (Prebrano 34902 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
reni
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #75 : ponedeljek, 22.12.2008 : 21:05:13 »

Heeej.
Ne vem, ali je to prava tema.  Imam eno vprašanje. Sem lastnica 7-mesečne bulldoginje Rozi.Sem tudi lastnica pritlikave kunčice Boni.Problem je v tem, da je Rozi NORA na briketeke( kakece), ki jih spušča Boni. Drugače, svojega ali tujega, ko gremo na sprehod, niti ne povoha, kaj šele, da bi ga pojedla. Vbistvu Rozi, non-stop stopica za Boni in jo voha, češ, daj spusti kakeca . Kot že vem, kunci tako morejo jesti svoj akec, da sploh preživijo, zaradi mineralov, ki jih vsebuje. Drugače je Rozi zdrava, ima zelo lepo dlako, apetit, nič bolh( vsaj upam da ne), razigrana,...
Mislite, da ji kaj primanjkuje, ali s tem želi mojo pozornost, s tem ko jo opozarjam, da tega ne sme delat. (fuj to)
Hvala
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #76 : nedelja, 11.01.2009 : 17:20:06 »

Glu ni nikoli jedla drekcev in tega, zadnje par dni sem jo pa večkrat videla, da je z glavo rinila v mačkov pokriti WC (skoz vratca). Oči je rekel, da je zadnjič nekaj hrustala ko je dala glavo ven sram

Zdej mi ni nič jasno, ker v skoraj letu in pol odkar je tu ni nikoli niti povohala mačjega WCja od blizu, zdaj pa to. Tudi zunaj je v zadnjih dneh nekaj rila po travi in žvečila, ampak mi nikoli ni uspelo dovolj hitro dobit ven ali na tleh videt, kaj je bilo - lahko tudi samo sneg...

Ima kdo idejo kaj bi lahko to bilo?

Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #77 : nedelja, 11.01.2009 : 20:23:06 »

Rozi očitno rabi snovi, ki so v Boninem kakcu.
Torej rabi tudi ona to, kar papca Boni. Je za razmislit!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #78 : nedelja, 11.01.2009 : 20:46:34 »

To ljudsko mnenje je meni veterinarka popolnoma ovrgla. Ko je bil moj mladič, je žrl drek in sem letela k zdravnici. Rekla je, da gre za ostanek nagona - psi do v divjini vohali po gnoju, se valjali in ga tudi žrli. Ona to sedaj pojmuje kot vedenjsko motnjo, ki jo je potrebno čim prej odpraviti, tudi zaradi nevarnosti zajedalcev. Če pes ima ustrezno hrano, nima primanjkljaja hranilnih snovi. Jim pa taka svinjarija včasih zadiši. Pri nas je FUJ in pika.
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #79 : nedelja, 11.01.2009 : 22:06:39 »

Če pes ima ustrezno hrano, nima primanjkljaja hranilnih snovi. Jim pa taka svinjarija včasih zadiši.

Kaj pa je zate ustrezna hrana?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #80 : nedelja, 11.01.2009 : 22:18:10 »

Vsi skrbni lastniki psov vedo, katera hrana je kvalitetna in katera ne, o tem lahko marsikaj prebereš tudi na tem forumu - pristajam na dodatke psi psih  s povečano fizično aktivnostjo. In se seveda pred vsako spremembo posvetujem z veterinarjem. Ga pri tem ne serjem in zaenkrat nam zdravje pri osmih več kot odlično služi.
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #81 : nedelja, 11.01.2009 : 22:24:03 »

O kako agresiven odgovor!

A je kuža tudi tak?
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #82 : nedelja, 11.01.2009 : 22:28:46 »

Čeprav se z agresivci ne pogovarjam, bom vseeno napisala - ne, vsi skrbni lastniki ne vedo kaj je edina zdrava in primerna hrana, ker vsi skrbni lastniki ne priznavajo enoumja in razmišljajo celo s svojo glavo!
In vsakdo, ki trdi da je tu vse jasno je tisti, ki mora še dosti brati, se učiti, po možnosti se tudi kaj naučiti  in predvsem razmišljati.

Potem je tudi manj agresivnosti!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #83 : nedelja, 11.01.2009 : 22:31:51 »

Je najbolj benigno bitje pod soncem, za lastnico pa pravijo, da je nasmejana in prijazna, kadar nima občutka, da jo provocirajo. Takrat špika.
Je pa v življenju zelo dolgo gulila šolske klopi in zato še vedno najbolj zaupa stroki. Na vseh področjih. Jana, prosim, briši.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #84 : ponedeljek, 12.01.2009 : 14:16:38 »

anu, dobila si odgovor, ki si ga potrebovala - psica je kakce, ker so se psi večino svoje zgodovine prehranjevali z odpadki - človeškimi in živalskimi

debata o primerni, neprimerni hrani je odveč, pa tudi o enoumju in podobnih neumnostih

psico imej pod kontrolo, nauči jo, da se to ne počne
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #85 : ponedeljek, 12.01.2009 : 14:18:23 »

anu, kako pa potem razlagaš da je moja psička na lepem začela po mačjem WCju brskat? Iz hrane ji nisem ničesar vzela, torej ji nič ne manjka če prej nikoli ni tega počela...
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #86 : ponedeljek, 12.01.2009 : 20:19:57 »

anu, kako pa potem razlagaš da je moja psička na lepem začela po mačjem WCju brskat? Iz hrane ji nisem ničesar vzela, torej ji nič ne manjka če prej nikoli ni tega počela...
a si mogoče mačji hrani kaj slastnega ali "slastnega" dodala? Ne vem, razmišljam na glas - če na pasji strani ni nič drugače, ne kar se hrane ne kar se ostalega tiče, je pa mogoče na mačji in ima kakica zdaj drugačen vonj in je Glujčki zdaj šele mačji drekec zapasal?
Moja Pika se ga ni nikoli branila, tko da tozadevno pri nas ni nobene spremembe Sad (na bolje, kar se mene tiče...)
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #87 : ponedeljek, 12.01.2009 : 23:03:23 »

anu, dobila si odgovor, ki si ga potrebovala - psica je kakce, ker so se psi večino svoje zgodovine prehranjevali z odpadki - človeškimi in živalskimi

debata o primerni, neprimerni hrani je odveč, pa tudi o enoumju in podobnih neumnostih

psico imej pod kontrolo, nauči jo, da se to ne počne



Tukaj pa nekateri res ne znate brati ali pa imate probleme z razumevanjem! A sem kje napisala, da to delata moja kužka!  Beri še enkrat in ob tem poskusi razmišljati! Prav smešno!
Moja kužka tega ne počneta!
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #88 : ponedeljek, 12.01.2009 : 23:09:53 »

anu, kako pa potem razlagaš da je moja psička na lepem začela po mačjem WCju brskat? Iz hrane ji nisem ničesar vzela, torej ji nič ne manjka če prej nikoli ni tega počela...

Oprosti Zala, nič ti ne bom razlagala, saj imaš tukaj strokovnjake, ki so dolgo gulili šolske klopi in vedo vse!

Jaz še zdaleč ne vem vsega, zato se učim, raziskujem, razmišljam in to bom počela do smrti
in umrla žalostna, ker ne vem vsega, kar bi želela vedeti.

No, tukaj pa nekateri " benigni "vedo že vse, pa ti bodo povedali.
Na tebi pa je, ali boš brala in razmišljala ali pa brala in "gulila šolske klopi"
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #89 : ponedeljek, 12.01.2009 : 23:14:29 »

anu, dobila si odgovor

Spet nerazumevanje! A sem kaj vprašala?!  Ma ste res neki vase zaverovani agresivčki!

Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines