mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 01.05.2024 : 23:01:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 66840 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #195 : četrtek, 06.11.2008 : 23:13:46 »

Saj ruskega v trgovini tudi našla nisem, sem pa kupila čaj iz suhih borovnic in sem ga naredila in ji vbistvu bolj vsiljujem po malem da ga spije vsaj nekaj Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #196 : četrtek, 06.11.2008 : 23:37:33 »

Jaz sem tudi Belli dala čaj iz suhih borovnic, pa je bila potem ok.
Drugače je pa ruski zelo dober, vsaj meni pomaga, res pa je, da je premočen za pse, kot je Vixen napisala..
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #197 : petek, 07.11.2008 : 16:04:08 »

Je pomagalo in je danes normalno kakala samo ne vem če je pametno, da ji dam za jesti zjutraj ji nismo dali ničesar...
Logiran
binci
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #198 : sreda, 06.05.2009 : 21:45:57 »

Pozdravljeni.
Imam 4 mesece starega shitzuja, ki je čez dan zelo živahen, igriv...ponoči pa dobi drisko. vstajamo vsake dve uri in nakoncu priteče samo še tekočina ki zelo smrdi. To traja sedaj že 3 noči. Čez dan kuži sploh ne kaka.Okoli 1 ponoči se pa potem začne in do 7 zjutraj. Danes sem mu dala kuhanega piščanca in riž pa bomo videli če bo kaj bolje,če ne zjutraj takoj k veterinarju.Ali ima še kdo podobne težave in kaj se v tem primeru stori.Prosim pomagajte ker sem čisto paranojična Cry
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #199 : sreda, 06.05.2009 : 21:47:12 »

Takoj k veterinarju! Pri mladičku so takšne driske zelo nevarne. Predolgo že traja.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #200 : sreda, 06.05.2009 : 21:48:34 »

Se strinjam - takoj k veterinarju. Sploh, ker gre za mladiča.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #201 : sreda, 06.05.2009 : 23:07:01 »

Ja, pri mladiču res nimaš kaj čakat. Čimprej k veterinarju!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #202 : petek, 08.05.2009 : 07:25:32 »

Evo, pa še mene nekaj zanima. Ali je možno da pes enostavno ne prenese trave?
Naš pogosto dobi drisko, sem mislila da je kuhana hrana kriva, ki sem mu jo občasno dajala, pa smo jo čisto ukinila. Sedaj je Orijen brikete. Blato je drugače normalno, ampak na nekaj dni ponoči faše drisko.
Enako kot danes. Nikoli še nisem zasledila, da bi karkoli sumljivega pojedel zunaj, tudi včeraj ne, le travo.
Tako da sklepam, da jo dobi zaradi tega. Ponavadi traja ta driska čez cel dan, na začetku pogosto, potem vedno redkeje, tisti dan se strada, potem pa spet vse normalno.
Ni pa nikakor prijetno ne za njega, ker če se to ponoči zgodi vsaj opravi v boxu in potem sploh ne upa iz njega, je pa potem cel umazan in tudi čez dan ga moram potem po vsaki potrebi umivat, ker ima dolgo dlako.
Kako naj ukrepam, v bistvu, saj me uboga ko rečem fuj in potem ne je, a ga kasneje spet prime.In potem se cel čas zunaj samo ˝fuj˝ derem.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #203 : petek, 08.05.2009 : 07:59:35 »

Tudi Kaja dobi drisko od trave. Travo pa je takrat, ko ima kislino. Ponavadi traja en dan. Zraven včasih se izbruha slino.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #204 : petek, 08.05.2009 : 08:03:20 »

Potem je to, to. In bomo mogli pazit. Ker še 1 teden ni minil, ko jo je dobil nazadnje in mi res ni do tega da sem nam pojavlja na vsake 3-4 dni.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #205 : petek, 08.05.2009 : 08:23:09 »

Tudi pri nas se je nekaj časa pogosto ponavljalo. Potem pa je veterinarka predpisala ranital (tekočina) in ko vidim, da ima Kaja težave, dobi v gobček ranital po injekciji.

Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #206 : petek, 08.05.2009 : 16:24:40 »

ika, jaz bi rekla, da je ravno obratno - ne da ima pes drisko, ker je travo, ampak da je travo, ker ima prebavne težave.
Psi namreč takrat, ko jih matra kaj v prebavnem traktu jedo travo, ki olajša bruhanje in/ali drisko in s tem izločanje nezaželenih zadev iz prebavil. Vzrok driske in s tem tudi vzrok jedenja trave bi torej iskala drugje.

Mi smo pa tudi fasali tisti prebavni virus, ki ste ga nekateri omenjali tukaj na forumu. Najprej je drisko dobil Timi, brez vseh drugih znakov (živahen, ješč,...). Z Linexom smo jo nekaj časa "držali nazaj", po prb. enem tednu smo z Linexom nehali in je OK (trkam na les). No, danes pa smo ugotovili, da imata drisko oba mačka...  Undecided Drugih znakov ni, enako kot pri Timiju. Ravnokar sem jima po briketih stresla vsebino ene Linex kapsule in na srečo ju ne moti, tako da upam, da bo šlo tudi hitro na bolje.  Smiley
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #207 : petek, 08.05.2009 : 16:32:37 »

Samo resno ne vem kaj bi potem to bilo. Če smo izločili vso drugo hrano in dobiva samo brikete.Zunaj ga pa še nisem niti enkrat videla da bi jedel kaj drugega kot travo.In ga mam zadnje čase nonstop na očeh. Res ne vem več...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #208 : petek, 08.05.2009 : 16:52:43 »



Mi smo pa tudi fasali tisti prebavni virus, ki ste ga nekateri omenjali tukaj na forumu. Najprej je drisko dobil Timi, brez vseh drugih znakov (živahen, ješč,...). Z Linexom smo jo nekaj časa "držali nazaj", po prb. enem tednu smo z Linexom nehali in je OK (trkam na les). No, danes pa smo ugotovili, da imata drisko oba mačka... Undecided Drugih znakov ni, enako kot pri Timiju. Ravnokar sem jima po briketih stresla vsebino ene Linex kapsule in na srečo ju ne moti, tako da upam, da bo šlo tudi hitro na bolje. Smiley

Vixen, pri nas je enako. Undecided Za kakšen virus gre, nisem nič zasledila?

Moj je normalno ješč in živahen, samo zjutraj ima drisko. Zdaj je na piščancu in razkuhanem rižu + Linex mu dajem (danes drugič) in upam, da bo bolje.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #209 : petek, 08.05.2009 : 17:03:49 »

Ja, Timi je tudi 3 dni riž in kuhanega piščanca jedel. Je bil čisto srečen. Wink
Ne spomnim se v kateri temi, ampak nekdo je tukaj na forumu omenjal nek virus, ki naj bi povzročal drisko. Mislim da je Yo imela drisko pri vseh - psih in mačkih - naenkrat.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines