mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:46:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 66813 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #225 : ponedeljek, 30.11.2009 : 12:53:29 »

Pozdravljeni, rada bi mnenje ali pa tudi kakšen nasvet
Doma imamo skoraj že 9 mesecev starega mešančka(9,5kg)), ki ima drisko. Prvič jo je dobil pred 1 tednom in to 1x , pol je bilo 2 dni vredu in nato zopet 1x na dan driska, pa zopet 2 dni vredu in zopet 1x na dan driska, pa en dan vredu in zopet 1x na dan driska-to je bilo včeraj, danes je kakal, sicer je bilo bolj mehko ampak ni driska. Moram povedat še to, da je včeraj popoldan, ko je ležal in dremuckal se je polulal, prav tako pa ponoči oz danes navse zgodaj zjutraj v spanju. Hranimo ga s Hills za pappye, vseskozi je ješč in aktiven in živahen. Ko je imel drisko smo mu kuhali riž in piščanca, ter dobil je tudi probiotični jogurt. Ker zelo rad pobira smeti, smo skozi pazili, da ne bi kaj požrl zunaj.
Kaj je imel kdo že takšne težave?
Gremo pa tudi danes k veterinarju na pregled, ampak izkušnje in mnenja pa so tudi dobrodošladada73
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr maj 13, 2009 1:18 pm
Zasebno sporočiloNa vrh
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #226 : ponedeljek, 30.11.2009 : 13:56:26 »

Dada težko rečem od česa pride vse skupaj, pri psih je zelo različno...mi smo pri naši sklenili z govejimi/bikovimi palicami in ugotovili, da ima po njih drisko in še po Advantixu, ter določeni vrsti briketov npr. Nutro Choice. Lahko, da psičku ne paše hrana, ki mu jo daješ, lahko tiči vzrok drugje-kot pobiranje odpadkov s tal, samo v tem primeru bi naša bruhala.

Tako, da res se obrni na veta Wink
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #227 : ponedeljek, 30.11.2009 : 16:23:21 »

Smo od veta, dobil pasto Vebac in tablete Zantel-opazovanje, dieta-če ne bo bolje pa nazaj
Logiran
Notja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 225


WWW
« Odgovor #228 : ponedeljek, 30.11.2009 : 19:24:38 »

Dada, pri nas se je točno tako začelo...in trajalo ZELO dolgo, kljub temu, da sem naši punci redno na tri mesece dajala Zantel ( torej niso bili krivi notranji zajedalci) , bolh ni imela nikoli ( redno Frontline) , driska pa točno tako, kot jo opisuješ. Zadnji vet (obiskala sem jih kar nekaj) mi je dal idejo, ki se je obnesla. Poskusi menjati vrsto mesa v hrani. Piščanec in riž sta bila pri moji punci pravo "odvajalo". Zdaj sva na ovčjem mesu in je že dva meseca vse OK. Lep pozdrav in srečno !
Logiran
Notja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 225


WWW
« Odgovor #229 : petek, 09.04.2010 : 06:42:38 »

Da malo osvežim tole temo. V januarju se je težava z drisko ponovila, po nasvetu veterinarja smo zdaj na z/d... pa se kljub temu še vedno občasno pojavi "mehki kakec", obdan s sluzjo. Skoraj prepričana sem, da nisem edina, ki se sooča s podobnimi težavami.
Zdaj pa vprašanje: čisto po lastni intuiciji sem začela psički dajat probiotične kapljice ( sicer namenjene otrokom). Naš vet zanje še ni slišal, torej mi ni mogel dat nobenega mnenja. Rekel je le, da po antibiotikih svetuje probiotični jogurt, ki ga pa naši punci ne upam dat.
Lep pozdrav vsem "sračkam"  Grin
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #230 : petek, 09.04.2010 : 06:56:43 »

tole sicer počnem pri mačkah, ampak "sranje je sranje", če malo karikiram, ane... Wink

Ja, malce probiotičnega jogurta, pa noter zamešam vsebino kapsule Linex Forte (za ljudi, prosti driski in napenjanju, dobi se v lekarni). In po potrebi še par večerov zapored po 2 ml močnega čaja iz suhih borovnic. Imam kar v zamrzovalniku pripravljene zmrznjene kockice in po potrebi po 1 odmrznem - no za psa bi morala pač malo večjo količinco, dam pa kar po brizgi, ker tega valda noben ne pije prostovoljno.
To pride seveda v poštev pri zmerni driski oz. premehkem blatu - če je huje, pa vsekakor k vetu.
Logiran
Notja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 225


WWW
« Odgovor #231 : petek, 09.04.2010 : 07:04:11 »

Oaza, hvala za odgovor, vse kar si naštela ( razen borovnic, ki jih ne spravimo dol), smo že dali skozi. Tudi živalsko oglje, ki se je izkazalo kot učinkovito, kadar ni bilo prehudo. Se tvoji mačkoni kaj drugače obnašajo, kadar ga sračkajo? Moja frajla je normalno živahna in navihana, le hrane se izogne na daleč , se pa spremeni v zajca in pase travo. Lep dan želim!
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #232 : petek, 09.04.2010 : 07:40:57 »

moji se normalno obnašajo tudi ob mehkejših kakecih, imam celo enega, ki mi še nikoli ni pridelal klobase. No ampak je treba vedet, da ni to res huda driska, ampak pač mehkejši kakeci, polpetki.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #233 : petek, 09.04.2010 : 17:20:45 »

Pes je travo zaradi preobilice kisline, ki se pojavi ob prebavnih težavah, zelo pomaga Ranital približno pol ure pred  vsako jedjo (za malo psičko dovolj 1/5 tablete). Običajno slišiš tudi hudo kruljenje.
pri driskah, če niso premočne, se pri nas odlično obnese kombinacija Vebac paste ali Linexa hkrati z  Tree Barks Powder od Dorwesta.
Notja, če je veterinar predpisal z/d (ima moj kot hud alergik), pazi, da ne poje česa, kar ji lahko škodi. Pri nas ob vsakem prekršku sledu hud napad. Če lahko eventuelno še kaj poleg diete, se posvetuj z veterinarjem.
Logiran
Notja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 225


WWW
« Odgovor #234 : petek, 09.04.2010 : 19:42:03 »

Sanco1a, tudi Ranital dobiva in sicer 1/10 tabletke pred jedjo (2xdnevno). Seveda po priporočilu veterinarja. Me pa zanima tale Vebac pasta.... tega še nismo preizkusili, ne poznam. Deluje podobno kot Linex? Tudi o prašku , ki ga omenjaš, ne vem nič. Malo me razsvetli, prosim.  Undecided Hrane pa ne upam menjat, trenutno imamo več ali manj mir in smo happy veselje (ona je itak vedno, zdaj sem pa še jaz , saj se sluz na blatu in driska ne pojavljata več tako pogosto).
Sicer pa preizkušeno poleg z/d konzerv lahko poje samo kakšen pasji piškot ( max. 3 na dan). Ker ni ravno ješča gospodična, tudi zunaj ne išče "priboljškov". Pravzaprav dokaj nekompliciran pes, če dobro premislim.  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #235 : petek, 09.04.2010 : 20:06:08 »

Vebac pasta so prav tako mlečnokislinske bakterije, namenjene uporabi v veterini, predvsem za pujske in teleta. Pri nas včasih dela čudeže, če moj pujs ::)ne poje slučajno kaj govejega, ker potem pa mu driske ne ustavi nič razen antibiotikov. Dobiš brez recepta pri vetu. Kar ostani pri tej hrani, je zelo ok, če ima pes kronične težave. Mislila sem glede dodatkov. 
Tree Barks Powder je prah drevesnega lubja, naročiš ga lahko, če pogledaš na forum k mojpes.netovi partnerji (Dorwest). Imajo celo kolekcijo naravnih zdravilnih izdelkov. Če je driska močnejša, daj hkrati Vebac ali Linex ter naredi zmes tega praška in vode. Najprej mu dam pasto, nato po brizgalki še to kašo, ki se izjemno hitro gosti in jo moraš večkrat razredčiti, da brizgalka spoh lahko posesa. Navadno eno čajno žličko, 1x na dan.  Preizkušeno zelo deluje, jaz sem od vseh pasjih drisk že univ. dipl. driskologinja.  Wink
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #236 : petek, 09.04.2010 : 20:49:34 »

Jaz sem Kaji dajala konzerve Intestinal od Royal Canin ko je imela težave s kislino in pa občasne driske. Pri kislini sva dajali tudi Ranital. Moram pa povedati, da odkar je z nami tudi Keli od julija 2009 dalje) Kaja ni imela niti enkrat probleme niti z drisko niti z kislino (pa velikokrat poje hrano od Keli).
Logiran
Notja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 225


WWW
« Odgovor #237 : sobota, 10.04.2010 : 06:15:37 »

Sanco 1a, res hvala za podatke. Bom preizkusila tako Vebac kot Tree Powder Barks. Škodit ne more, če pa bo koristilo, bom jasno  veselje  Sem upala, da se bo oglasila kakšna izkušena driskologinja tukaj in evo je. Wink

Pudelj, tole sem prebrala kot da  "navijaš" naj si nabavim še enega psa.  Grin

Lep pozdrav obema!
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #238 : sobota, 10.04.2010 : 09:14:18 »

HAHAHA Grin Ja ko sem to prebrala sem se tud dodbra nasmejala
Ja naš Bolt tud od takrat ko imamo Žadi normalno odvaja blato, brez mehkih presenečenj.
Ne vem no, resno razmisli da si nabaviš še enega psa Wink
Logiran
Notja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 225


WWW
« Odgovor #239 : sobota, 10.04.2010 : 09:39:21 »

Moram pa povedati, da odkar je z nami tudi Keli od julija 2009 dalje) Kaja ni imela niti enkrat probleme niti z drisko niti z kislino (pa velikokrat poje hrano od Keli).
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines