mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 17:44:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 66600 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #270 : sreda, 26.01.2011 : 12:27:27 »

Hvala za nasvete. Pije malo, bom pa pazila nanjo. Pomoje je res nekaj mogla pojesti zunaj.
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #271 : četrtek, 10.03.2011 : 13:22:15 »

No, pa smo še mi v klubu veselih driskačev...
Vse se je začelo z menjavo hrane - ker je tiste, ki jo naša baba navadno je, v trgovini, kjer jo nabavljamo, zmanjkalo in ker do sedaj še nikoli ni imela težav pri menjavi hrane, smo za tist teden ali dva, ko čakamo novo pošiljo vzeli drugo.
Kot po Murphyju ji ta očitno ne paše, tako da smo dan začeli s kupčkom za dobro jutro, nadaljujemo pa ga s preventivnimi izhodi ven vsake pol urce (bolj zaradi moje hipohondrije kot dejansko zaradi driske, ker imam zdaj občutek, da bi vsakič ko mi pride naslonit glavo na noge, rada šla ven...).
Seveda sem preklicala vse druge trgovine, tako da gremo že popoldan po našo klasično hrano, me pa zanima - glede na vaše izkušnje - ali naj ji jo kar počasi doziram že jutri? Danes se bomo postili, ker je tudi riž kar zletel iz nje - bi prehod na močnejšo hrano že jutri bil prehud?

Hvala za odgovore in lep pozdrav,
Elina tastara
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #272 : četrtek, 10.03.2011 : 13:37:58 »

elina, pri mojih se je ob driski (tudi zelo hudi) vedno obnesla kombinacija kuhane piščančje prsi+riž - da se ji prebavni trakt najprej umiri, potem pa počasi nazaj na staro hrano. Poskusi, pa javi kaj Smiley
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #273 : četrtek, 17.03.2011 : 08:47:13 »

Ela je bila že čez dva dni kot nova, prvi dan je dobila piščanca in riž (pa zjutraj še eno tabletko linexa), drugi dan smo pa kar z briketi probali in ni imela nobenih težav. je bila pa na račun enodnevnega posta tudi zelooooo pridna (in lačna!) v šoli! Smiley
Logiran
vančka pomarančka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #274 : petek, 05.04.2013 : 07:09:59 »

Pozdrav vsem... prosim za nasvet (saj sem na netu - različni forumi, veterinarski nasveti, ipd. veliko prebrala, ampak se mi zdi, da vam tu lažje zaupam). Smiley

Naš Pan (nekateri ga poznate iz sosednjih tem) je zdaj star 4 mesece in tehta 10 kg. Je res super kuža, ki se je krasno vnesel v našo družino. Če odmislim "cigansko" trmo in kljubovanje, ko nečesa ne doseže, je res priden kuža in srce se nam trga, ko ga zdaj gledamo, ko je "bolan". Cry
No, Pan je včeraj dobil hudo drisko... ampak od začetka.

V sredo zvečer (torej cca. 36 ur nazaj) se je začel čudno napenjat, kot da bi hotel bruhat oz. nekaj vreči iz sebe, ampak nič. Jedel je normalno (samo brikete za mladiče - mešane Hill's in Proplan ali pa Natural trainer - malo mešamo...), vodo ima vedno svežo... Ponoči, ko mu je ratalo se "uštulit" na najino posteljo, sem imela občutek kot da kolca in to kar precej. Ampak spal je vso noč, zjutraj pa je šel normalno ven in tudi blato je bilo normalno, čvrsto, kot ponavadi.
Potem sem mu včeraj zjutraj za spremembo dala pašteto (150 g, ampak ne vem zdaj katere znamke); šele zvečer, ko je začel driskat, pa sem opazila, da pašteta ni za mladiče, ampak za odrasle pse (kako mi jo je prodajalka sploh lahko dala, ne vem; verjetno je bila pomešana vmes med ostalimi paštetami za mladičke)...  Angry
Popoldan je še normalno jedel brikete, šel na dolg sprehod, blato je bilo normalno... skratka, kot ponavadi.

Zvečer pa ga je hči še enkrat peljala ven in rekla, da ima full drisko - da kar teče od njega. In ponoči je še 2x driskal (žal obakrat noter, ker ni nič "poklical" in seveda se mu je mudilo), zjutraj je spet zunaj kar teklo od njega...
Blato je svetlo rjave barve in res ogabno zaudarja, zato menim, da gre za kakšno okužbo. Mislim sicer, da ni zunaj nič takega pojedel, tudi pije veliko, se pa bojim, dani kaj resnejšega. Ali je možno, da je kriva pašteta?

Zdaj ga bomo do popoldneva pustili brez hrane, potem pa bi mu skuhala riž (saj lahko naš riž, a ne? Ali moram kakšen pasji riž kupit?) in primešala puste piščančje prsi in kuhano korenje (bi kar kurjo juho skuhala in s tem zalila, da nadomesti izgubljene soli, ipd). Kaj mislite, bo to v redu, ali ga pustim do jutri na postu?

Šla bom tudi v lekarno po PHA , prebavne motnje, za vsak slučaj, če pa ne bo dobro čez vikend (ali se bo stanje poslabšalo), ga seveda peljem k veterinarju. Cry

Uf, sem se razpisala, ampak res se mi smili, ker vem kako mu je hudo (prav v trebuščku mu ropota - kot pri nas, ko imamo prebavne težave)... V naprej se vsem zahvaljujem za pomoč.

Lep vikend vsem.

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #275 : petek, 05.04.2013 : 08:15:01 »

Vančka pomarančka, jaz bi ga pustila kar 24 ur brez hrane, samo vodo naj ima na voljo. Brez skrbi, nič mu ne bo hudega, samo želodček se bo do konca pomiril. Jutri pa tole s piščancem in rižem, pa bo.
Pazite, da bo pil - ker driska povzroča dehidracijo, da ne bo treba jutri k veterinarju na infuzijo. - Skratka, jaz do jutri ne bi delala kakšne hude panike, jutri dopoldne pa lahko razmišljaš o veterinarju, če se stanje slučajno ne bi izboljšalo.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #276 : petek, 05.04.2013 : 08:15:09 »

Čisto možno, da je pašteta. Naša je tudi kot mladič dobila drisko, ko smo jo z nečim drugim posladkali (se ne spomnim ali je bila konzerva ali kaj drugega) in je tudi v loku letelo iz nje Undecided. Vem da nismo hodili k vetu - pol dneva ali celo en cel dan je bila na postu (da so se črevca umirila), potem pa smo začeli v malih količinah dajat razkuhan riž in pičanca, večkrat na dan po malo. Drugi dan je bilo že ok Wink, tako da če bo pri vašem potek isti, mislim da ni treba letet k vetu.
Lahko je pa celo kak virus, pa je naključno sovpadlo s pašteto Undecided - pač, če ne bo boljše pa itak k vetu (kar ste itak nameravali).
Upam, da bo malemu kmalu bolje Smiley.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #277 : petek, 05.04.2013 : 08:16:44 »

Svetuje se najprej 24 - 48 urni post, voda je na razpolago ves čas. Potem pa skuhaj pusto meso, riž (tisti za ljudi je OK), lahko dodaš skuto, mahjne količine in večkrat na dan. Lahko se doda kakšno medicinsko oglje, za zaščito sluznice prebavil.

Če pa ne bo boljši, pa obisk veterinarja, ker lahko driska psa precej izčrpa.
Držim pesti, da bo to dovolj!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #278 : petek, 05.04.2013 : 10:14:36 »

Glede na to, da gre za 4 mesecnega mladica in hudo obliko driske, ne packajte ga sami doma, ampak ga peljite k veterinarju - danes! Pri tako majhnem psu NE MORES cakat ce bo cez vikend (ki se zacne jutri) bolje ...
m.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #279 : petek, 05.04.2013 : 10:25:05 »

Ups, to sem pa spregledala, da gre za mladiča. V tem primeru pa res ne preveč čakat, kot pravi maja01!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
vančka pomarančka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #280 : petek, 05.04.2013 : 12:15:29 »

Pozdrav še enkrat... naj samo sporočim, da smo našega Pana, zaradi čudnega vedenja danes zjutraj, peljali k veterinarju, ki je opravil res temeljito preizkavo. Ugotovil je, da ima zadebeljeno tako tanko kot debelo črevo ter bakterijsko okužbo... torej je moral kaj takega pojesti (je pa izključil krivdo paštete za odrasle pse)...
Poleg tega je v avtu za domov bruhal, potem še tekoče iztrebljal...

Že v ordinaciji je dobil 2 inekciji, za domov pa antibiotik, pa nek prašek, ki se ga zmeša z vodo, ki naredi oblogo na črevesju.

Zdaj mora 1 teden samo dietno prehrano in antibiotik, potem pa počasi nazaj na njegovo hrano.

Hvala vsem za nasvete, se jih bom tudi v bodoče držala, moram pa povedat, da sem za našega Pančitota res v skrbeh... skoraj bolj kot za svoje otroke. Tej vsaj povejo kaj in kdaj jih boli, bogi kuža pa te samo gleda s tistimi velikimi okicami...

Logiran
vančka pomarančka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #281 : petek, 05.04.2013 : 12:16:07 »

Glede na to, da gre za 4 mesecnega mladica in hudo obliko driske, ne packajte ga sami doma, ampak ga peljite k veterinarju - danes! Pri tako majhnem psu NE MORES cakat ce bo cez vikend (ki se zacne jutri) bolje ...
m.

Moj odgovor je spodaj... hvala.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #282 : petek, 05.04.2013 : 12:28:39 »


vančka samo da te potolažim zaradi paštete.... pri nas gredo moji mladiči iz puppy hrane na odraslo pri 4-5 mesecih.

upam, da bo hitro boljši.
Logiran
katkica2
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #283 : sobota, 13.07.2013 : 12:50:30 »

Lp imam 11mes.starega nemskega ovcarja in imava problem da ima vsak drug dan drisko in me zanima katere brikete bi bile najbolse in da bi pomagale.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #284 : sobota, 13.07.2013 : 13:36:38 »

Odvisno, od česa je driska, zdaj razsajajo driskalne viroze, ki so kar hude in so potrebni antibiotiki.  Če pa je driska na dolgi rok, je lahko preobčutljivost na hrano. V obeh primerih je potrebno nujno obiskati dobrega veta za hišne živali.
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines