mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 01:06:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psička hoče jesti iz posodice starejšega psa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: psička hoče jesti iz posodice starejšega psa  (Prebrano 4656 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« : četrtek, 27.01.2011 : 21:05:33 »

Dober dan,

doma imam odraslega nemškega ovčarja in 4 mesece in pol staro psičko pasme mali nemški špic. Predeno smo jo dobili je bila vajena jesti skupaj z mamo, mi pa hočemo, da imata psa vsak svojo posodico. Ponavadi najprej ona dobi za jesti, nato pa on, ker drugače ona bolj malo je iz svoje posode. Ko pa hoče jesti iz posode starejšega psa, pa se on kar umakne. Zadnjič smo jo držali, da se ni zaletela v posodo odraslega psa, pa je postajala kar živčna in se je upirala.

Mi jo hočemo čimprej odvadit tega, pa ne vemo kako?
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1 : četrtek, 27.01.2011 : 21:07:49 »

Oba naj dobita istočasno za jesti + zanjo ekstra obroke itak, ker je še mladič, vsak v svojem prostoru.
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #2 : petek, 28.01.2011 : 10:00:10 »

Naša želja je, da bi ona dva jedla skupaj v enem prostoru, samo vsak iz svoje posode.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #3 : petek, 28.01.2011 : 10:08:25 »

Samo včasih je potrebno narediti nekaj korakov, da se pride do cilja ... najprej naj se navadita kaj je od koga. Lahko pa tudi postavite posode vsakemu na svojo stran sobe najprej najtresite starejšem psu (malo naj nekdo drži medtem, ali pa jo imejte na povodcu, da ne bo rinila zraven), takoj za njim pa na drugem koncu še mlajši psički in stojte zraven in pazite in korigirajte, da ne bo lezla v tujo skledo.

Če je bil starejši pes prej pri hiši, je pravilno, da ima določene "prednosti" in je prvi na vrsti pri različnih stvareh, seveda pa on verjetno je 1x ali pa 2x na dan, psička pa bi morala glede na svojo starost še 3x ali 4x. Vedno naj dobi na istem mestu, tudi ko je sama. Po nekem času (par mesecev) lahko skledi začnete postavljati bliže drugo drugi.
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #4 : petek, 28.01.2011 : 10:43:11 »

Hvala houdini za odgovor. Ona je 3x na dan, naš starejši pa samo zvečer in takrat je bitka. Ker mene čez vikend ni, sem mami povedala za nasvet, tak da upam, da bo ona že čez vikend upoštevala nasvet.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psička hoče jesti iz posodice starejšega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines