mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:17:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Česa se pes lahko naleze od človeka?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa se pes lahko naleze od človeka?  (Prebrano 12208 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #15 : petek, 25.02.2011 : 22:24:16 »

Pred časom sem zasledila, da se virus H1N1 (nova gripa) lahko prenaša tudi na mačke in dihurje, nekaj primerov je bilo menda tudi v pasji populaciji. Verjetno se potem tudi klasična gripa lahko prenaša na podoben način?
Ne glede na to, ali to drži ali ne, verjetno ne škodili, če se držimo klasičnih navodi tudi doma v družbi naših kosmatincev.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #16 : nedelja, 27.02.2011 : 20:17:53 »

na dihurje vsekakor, ker so (zelo) dovzetni za prav vse humane viruse influence. V ZDA je bil primer, ko se je od lastnikov okuzila tudi macka (mislim, da je poginila, se pa ne spomnim tocno in ne bi dajala roke kamorkoli). Kitajci so delali lani neke studije na psih in so bili pozitivni, niso pa imeli kaksnih posebnih klinicnih znakov. Pa mislim, da ni slo za prenos z ljudi.

Vsekakor pa ne skodi, ce se, ko clovek zboli za gripo, drzi priporocil in ne kiha ravno v pse, macke, ptice ali dihurje (za slednje je pa toplo priporocljiva karantena, zascitna maska in izdatna uporaba razkuzilnih sredstev).
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Česa se pes lahko naleze od človeka?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines