mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:03:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epilepsija  (Prebrano 118485 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lukapo
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #390 : četrtek, 04.02.2021 : 17:54:33 »

Da še jaz prispevam nekaj temu forumu. Čeprav je tema nekam stara že  Grin

Zadnje čase postaja popularen CBD. Ob raziskovanju vseh prodajnih člankov v angleškem jeziku se lahko pride tudi do česa bolj znanstvenega, čermur se da bolj zaupati.
Vse večje postaja zavedanje, da konoplja lahko pomaga tudi psom, ki jih pestijo epileptični napadi. Pri ljudeh je tako, da zelo dobro pomaga tistim s skrajnimi oblikami epilepsije. Pri nekaterih psih bo delovalo, pri drugih pa ravno zaradi tega vzroka ne.

Največji problem vsega tega pa je, da psi niso pomanjšani odrasli in da imajo zelo občutljiv sistem na prevelike količine THC. Na srečo se to pri CBD izdelkih težje zgodi kot pri ilegalnih THC produktih iz črnega trga - te
uporabljajo lastniki pri psih z rakom.

CBD kapljice za pse npr. ne smejo vsebovati večjih količin alkohola, kar se na policah težko zgodi. Prav tako pa ne nekaterih topil. Odmerjanje je kritično. Za vse, ki bi želeli prebrati več o tem je v slovenskem jeziku napisan dober članek o tem.

Ko sem bil majhen smo imeli že starejšega psa, ki so ga morali uspavati zaradi božjasti. Upam, da ta ideja uporabe CBD konoplje kakšnemu psu podaljša normalno življenje!  Smiley
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #391 : petek, 19.02.2021 : 11:46:09 »

No pa še moje znanje iz tega in sicer daje se jim CBD smolo, ki ima polen spekter in visoko vsebnost kanabinoidov. CBD je tako visok, da je vsebnost THC zanemarljiva in preverjeno pomaga. S tako smolo se lahko zdravi tudi otroke. Preberite članke dr. Neubauerja. Kapljice pa so ponavadi topljen CBD v olju, ne v alkoholu, vendar tudi olje ni vedno ok.
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines