mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:51:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pobiti vlečni psi - Kanada
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiti vlečni psi - Kanada  (Prebrano 13763 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #15 : nedelja, 06.02.2011 : 17:36:09 »

Linkala sem iz dokaj enostavnega in z lahkoto razumljivega razloga: da bi nekateri (najbrž v tej temi odsotni) štekali, da se takele stvarce dogajajo tudi v - po naših merilih - hudo civiliziranem svetu in ne samo v neki kobajagi kruti Aziji (tam jih vsaj pojejo, če razumete kaj želim povedati, zato brez skakanja v luft prosim). Poanta je še ena druga: če bi prej pomislili, kam potem z njimi. Če bi prej pomislili, da gre za živa bitja. Če bi sploh razumeli in čutili, da gre za živa bitja, seveda. Zato za evtanazijo ni enostavno moglo biti prostora - dobiček bi se jim znižal in to bi šele bilo nedopustno.
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 06.02.2011 : 20:44:03 »

Pričakovati od nekoga nek korekten odnos do živali po"opravljenem delu"(lovci, vlečni psi, konec koncev vse živali ki končajo v prehrambeni, kozmetični industriji,...), če je v tvojem življenju predstavljal samo vir zasluška, je nesmisel. Zakaj bi se zgražali samo nad Azijo, oni vsaj pokažejo kaj počenjo, medtem ko je pri nas vse skrito za skrbno varovanimi zidovi (klavnic, farmaciji, cirkuškimi zavesam,...)
In kot je rekla moksa, gre za čuteča bitja, za živa bitja...

Zato se mi zdi prav, da se čim več govori o tem, izobražuje, v upanju, da bodo ljudje spregledali kaj se dogaja...



Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 07.02.2011 : 09:26:58 »

moksa, saj meni je jasno zakaj si postala link. Je pa po svoje zanimivo, ko gres malce vec brat in ugotovis, da ja, je un stric sicer res pritisnil petelina, ampak pusko nabit je pomagalo pa enmal vec zadev.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #18 : ponedeljek, 07.02.2011 : 12:29:16 »

Ja, itak, kot skoraj vedno.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 07.02.2011 : 20:45:25 »

Eh, jz sem čisto brez besed. Se strinjam z mokso - enostavno bi MORALI žr preden so pse sploh kupili vsaj malo razmisliti, kaj bo potem... Ko bodo zboleli, ostareli, se poškodovali. Jaz bi bila zelo vesela, če bi mogel vsak pred nakupom nekaj podpisati ali kaj takega, da se strinja, da bo lahko psu zagotavljav vse, kar potrebuje, pol pa bi veti in prostojni organi to malo spremljali... Sej vem, d malo fantiziram Roll Eyes
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #20 : sreda, 09.02.2011 : 08:44:22 »

Tak je pač današnji svet. Dokler ti nekaj prinaša denar je OK, potem se to enostavno odvrže. Te zadeve, prav tako kot zadeve galgov in greyhoundov ne bodo rešljive, dokler ne bo rešeno vprašanje kam z odsluženimi tekmovalnimi psi in seveda že sploh sama množična vzreja. Čeprav kot veliko drugih pred mano me bolj motijo še druga dejstva.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #21 : sreda, 09.02.2011 : 08:49:01 »

Aja tole niti niso bili tekmovalni psi, temveč namenjeni turistom. Joj kako človek rad na hitro zasluži  Lips Sealed.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pobiti vlečni psi - Kanada
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines