mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:52:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68]   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 175260 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1005 : nedelja, 28.06.2009 : 14:29:41 »

Ja, saj ne bom obupala, se zelo trudim z njim in zelo počasi napredujeva. Ko sem ga dobila se je bal čisto vsega, psov (tudi če so bili manjši od njega),  ljudi, otrok, koles, tovornjakov.
Zdaj je do psov že zelo pogumen, laja ko jih sreča, pusti se pobožati tudi sorodnikom ki pridejo k nam na obisk, je pa še vedno nezaupljiv do tujcev in če ga hoče na sprehodu kdo pobožat se umakne. Tudi pri avtobusih je majhen napredek in zdaj ne dobi več paničnega napada, se jih pa še vedno boji in da rep dol ko gredo mimo. V bistvu mi je najbolj hudo zaradi tega, ker sem ga želela razstavljat, pa se ni pustil dotakniti sodniku, tako da sva potem odnehala.

Zanima pa me, ali je kakšna možnost, da se bo s časom še bolj opogumil in bova lahko šla še kdaj na razstavo? Kakšno je vaše mnenje?
 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1006 : nedelja, 28.06.2009 : 14:37:00 »

Ja, je možno. Ampak ne sam od sebe, treba bo vložiti veliko dela. Načeloma se da psa to, da tolerira dotike naučiti tako, kot vsako drugo vajo - (zelo) postopno in z nagrajevanjem.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1007 : nedelja, 28.06.2009 : 14:46:30 »

Bom poskusila. Hvala za nasvet.

Lp, Sara
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #1008 : nedelja, 28.06.2009 : 15:13:47 »

Ja, saj ne bom obupala, se zelo trudim z njim in zelo počasi napredujeva. Ko sem ga dobila se je bal čisto vsega, psov (tudi če so bili manjši od njega),  ljudi, otrok, koles, tovornjakov.
Zdaj je do psov že zelo pogumen, laja ko jih sreča, pusti se pobožati tudi sorodnikom ki pridejo k nam na obisk, je pa še vedno nezaupljiv do tujcev in če ga hoče na sprehodu kdo pobožat se umakne. Tudi pri avtobusih je majhen napredek in zdaj ne dobi več paničnega napada, se jih pa še vedno boji in da rep dol ko gredo mimo. V bistvu mi je najbolj hudo zaradi tega, ker sem ga želela razstavljat, pa se ni pustil dotakniti sodniku, tako da sva potem odnehala.

Zanima pa me, ali je kakšna možnost, da se bo s časom še bolj opogumil in bova lahko šla še kdaj na razstavo? Kakšno je vaše mnenje?
 


Jaz imam eno tako, ki je tudi ultra plašna.
Boji se dejansko vsega (razen ljudi). Sem pa z njo kar precej delala in je napredek opazen.

Bi pa samo to omenila, da si lajanje na druge pse marsikdo lahko napačno tolmači - kot pogum, ki pa to običajno ni. Zato bodi pozorna tudi na ostalo telesno govorico in delaj na tem, da se z drugimi psi sreča na tak način, da ne bo lajala na njih.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1009 : nedelja, 28.06.2009 : 16:23:50 »

Ne, ko laja je definitivno pogumen (rep ima gor, drža pokončna in samozavestna), nalaja pa samo pse ki ne pozna, s svojimi znanci pa se prijazno povoha.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1010 : ponedeljek, 29.06.2009 : 07:17:18 »

jaz sem naletela tudi na en takšen primer, ko je tudi ˝vzredilteju˝  očitno vseeno na razvoj pasme.
soseda je kupila pri eni vzrediteljici maltežana za 1000€. vse je bilo super, parkrat so ga peljali na razstave imeli velike načrte, potem pa so ugotovili da ima pes napačen ugriz.vzrejnega seveda ni naredil, vzrediteljica pa jim je svetovala naj vseeno parijo (da bojo mladiči pač čistokrvni brez rodovnika).
sem imela dolge pogovore z lasnico psa in zaenkrat je zaleglo.upam da bo pri tem tudi ostalo.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1011 : ponedeljek, 11.01.2010 : 11:57:39 »

Opozorili so me na članek o rodovniških in nerodovniških mladičih v današnjem Zadarskem listu:

http://www.zadarskilist.hr/clanci/11012010/pas-s-rodovnicom-ili-bez

Glede na število nerodovniških mopsov, terierčkov, čivavic in podobnih majhnih psov, ki ga opažam v Zadru v zadnjih letih, bi rekla, da je črni trg presneto uspešen  Angry
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #1012 : ponedeljek, 11.01.2010 : 12:47:48 »

Oprostite, ampak dokler se bodo naštete zverinice prodajale po 1000 ali 1500 eurov bo črni trg še dolgo in veseli cvetel. Pa naj nam bo to všeč ali ne.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1013 : ponedeljek, 11.01.2010 : 13:27:36 »

Oprostite, ampak dokler se bodo naštete zverinice prodajale po 1000 ali 1500 eurov bo črni trg še dolgo in veseli cvetel. Pa naj nam bo to všeč ali ne.
Zal obstaja za ceno mladicev omenjenih "zverinic" zelo dober razlog. No vsaj za Mopse in Chihuahue je znano da se v vecini primerov skotijo s pomocjo carskega reza in se to so ponavadi zelo majhna legla. Veliko, veliko stroskov in skrbi (seveda govorim o vestnih vzrediteljih) in ne kaj dosti zasluzka. Carski rez je drag hec, ce pa sestejemo se vse ostale stroske nam je lahko jasno da z dvema mladicema tudi slucajno ne pokrijejo stroskov.

lp
Logiran
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines