mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 10:13:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177091 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #390 : sreda, 28.09.2005 : 07:36:10 »

Jana zdajle sploh nimam casa celega posta prebrat. Vem, da so sli v dobre domove, ker poznam vzreditelja in vse nove lastnike kuzkov(ker so njegovi kolegi) in nimam niti malega dvoma o njihovi primernosti za lastnika psa. Pozneje dobis odgovor se za ostalo napisano.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #391 : sreda, 28.09.2005 : 07:54:40 »

Rodovnik in vzrejno dovoljenja pa ne izkuljcujeta moznosti dednih bolezni, ker recimo, ce ima brat rodovniske psice dedno bolezen nobenega ne zanima in temu niti ne sledijo(zato mora tudi rodovniski mladic na slikanje). Pa niso vsi psi brez rodovnika zaradi zdravstvenih razlogov.

O ja pa jih!!!
Bistvo vzrejnega dovoljenja je, da če pes že ima kakšno telesno hibo, ki bi se lahko prenesla na potomce-tak pes vzrejnega dovoljenja pač ne dobi.
Rodovnik pa dobi pes, katerega starša imata vzrejno dovoljenje.

Pa dajte si že dotupit, kaj je razlika med dednimi in genetskimi boleznimi!!!
Tc, tc, tc, tc...DDB, tako naštudiran, pa ne veš tega.

LP
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #392 : sreda, 28.09.2005 : 08:37:37 »

Bom podala samo moje skrceno mnenje:
-ce si zelimo pasemskega psa ga kupimo z rodovnikom ker ta s sabo prinasa velike ugodnosti:
1.vemo tocno kdo sta starsa in ju lahko tudi spoznamo in vidimo kaksna sta karakterno
2.pri kompetentnem vzreditelju bodo linije strarsev in sami starsi pregledani za hujse dedne bolezni in tako se riziko da jo bo nas mladicek podedoval izrazito zmanjsa
3.v vzreditelju najdemo pomembno oporo,tako pri vzgajanju psa kot skozi celo zivljenje.Vecina vzrediteljev je pripravljena skrbeti za psa ce gres na daljsi dopust ali ga celo vzeti nazaj ce se tvoje zivljenje toliko spremeni da pes nima vec v njem prostora.
4.zasciteni smo z kupoprodajno pogodbo,tako mi kot novi mladicek
5.pri kompetentnem vzreditelju bo kuza dobro socializiran(socializacija poteka od 3-16 tedna) ter navajen na okolje(obdobje dozivljanja okolja 9-12 teden)
To so bile zame pomembne tocke in sploh nisem omenila razstav in legel...

Kaj so pa drugi psi?Vsi drugi so mesancki.Pa ne zato ker bi mi hoteli bit zlobni,zgolj zato ker nobeden nima dokazov kdo dejansko sta starsa,stara starsa,.....In glede na to da sem vzrejena v kapitalisticni druzbi,ne bom kupovala nekaj kar ni to kar prodajalec promovira (tudi  bombazne srajce za 10.000 ne kupim,ce ji ne etiketi pise 90% poliester!).Kaksna zagotovila pa dobim zraven takega psa,ki ga po moznosti celo placam in to 50%cene rodovniskega?Cisto nobenih!Ker sam rejec ne ve kaksno bo zdravje psa ali kako bo tocno izgledal,se manj ga bo pripravljen vzeti nazaj ce bo razvil kaksno hudo dedno bolezen.
Proti leglom mesanckov pa nimam nic.Seveda ce rejec pravilno oskrbi mladice in mater,jim nudi vso potrebno socializacijo in veterinarsko oskrbo.Pa se majhna malenkost-prodajat jih ne sme.Zakaj?Ker vsa njegova reklama prodajanja temelji na tezi "pasemski cistokrvni brez rodovnika".Sej vemo kaksna je ciljna publika:ljudje ki jih lahko nasamarijo,ker ne vedo kaj tocno rodovnik sploh je,se pa tako dobro slisi.Zakaj nihce v promociji takih mladickov ne napise"Prodajam leglo mladicev,starsa sta oba zlata prinasalca brez rodovnika in nista pregledana za dedno prenoslive bolezni.O starih starsih pa nimamo podatkov." Hm,ker bi se zelo tezko prodali?
Pa se poraja vprasanje(ki ga je nekdo ze zastavil):zakaj reklamizirat mesancke tako da jih primerjamo z rodovniski?Ker ze sama beseda rodovniski pritegne kupca.Torej ce pritegne kupca more bit v druzbi splosno razsirjeno da ima ta beseda nek pozitivni prizvok.Zakaj pol mesancki tak "prizvok"potrebujejo ce so toliko boljsi,pametnejsi in bolj zdravi kot rodovniski?
Dejmo enkrat rect bobu bob.So rodovniski in so mesancki.Vsi psi so pametni in lepi.Cisto vsak si zasluzi gospodarja,ki bo zanj lepo skrbel.Vsak kupec si zasluzi resnico o tem kaj lahko od psa pricakuje:tako zdravstveno kot psiholosko.Nobena psica si ne zasluzi, da postane tovarna na stirih tacah-za
pridelavo maldicev seveda.
LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #393 : sreda, 28.09.2005 : 08:54:19 »

Res je, rodovnik ne izkljucuje kake dedne bolezni, seveda ne. Ampak pri dobrem vzreditelju, ki ve kaj pocne, se moznost, da dobimo takega psa, zmanjsa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #394 : sreda, 28.09.2005 : 11:15:57 »

Vse kar rodovnik zagotovi je, da starsa nimata diplazije in da sta po standardu. Vendar pa je se vedno moznost, da bo mladic dobil npr. displazijo. Poleg tega so dedne bolezni bolj pogoste pri rodovniskih psih kot pa pri mesanckih(pa ne brat mladicki od psov, ki niso dobili vzrejnega, ampak mesancksi od nezazelene brejsoti ali nacrtne vzreje mesanskov). Nanonk imas dobre vzreditelje mesanckov in imas tudi slabe vzreditelje rodovniskih psov. Balu se strinjam glede rodovnika, vendar ce je pes brez rodovnika ne pomeni, da je kaj narobe z njim. Ce bi 500let nazaj razmisljali kot vi bi imeli zelo malo pasem. Zakaj pa nebi z mesancki ustvarli se kako novo boljso pasmo? Balu jaz govorim o vzrediteljih, ki ti prodajo zdravega mesanke in ne o nerodovniskih "cistokrvnih" psih. In zato, ker eni goljufajo ne pomeni, da noben mesancek nebi smel vec imeti mladickov. Zakaj ti vzreditelj mesancka nebi dal opore skozi vso zivljenje psa? Oz. rodovnik ne zagotavlja, da ti bo nudil vzreditelj oporo!!!!! Ni nujno, da je zraven kupoprodajna pogodba. Dober vzreditelj mesancka bo socializiral mladica, medtem ko slab vzreditelj rodovniskega psa ne bo socializiral. Enako lahko pri mesancku ves kdo sta starsa(sploh pri nacrtni vzreji kot jo vrjetno hoce imeti mojcica). Jana za kriterij lepote tistih mladicov uporabljam svoj okus(pa tudi vsi ostali, ki so jih spoznali so se strinjali, da so lepsi). Dlaka je enaka kot samojedova. Zobovje je lepo vendar ne vem od katere pasme so jih dobili. psica je pregledana, pes ni(vendar je zdrav). Mladicki so pa zdaj par mesecev stari in ne kazejo nobenih zdravstvenih problemov(seveda je moznost, da jih kasneje dobijo, tudi moj rodovniski pes se ima vedno moznost, da bo cez par mesecev pokazal displazijo). Nobeden od novih lastnikov ne namerava imeti mladicev. Jaz nisem sposoben zagotoviti, da bojo imeli njihovi mladici dober dom. A lahko ti za vsakega rodovniskega mladic izmed 900 zagotovis da bo imel dober dom? Po tvoji logiki bi bilo potrebno vse pse na svetu kastrirati, ker nobeden ne more zagotoviti, da cez nekaj let nobeden nebo zavrzen(tudi rodovniski psi so zavzeni). Vi nekako sklepate, da so vzreditelji rodovniskih psov dobri, mesanckov pa slabi, ko je veliko primerov ko je ravno obratno. O cem zdaj govorimo o dobrih vzrediteljih rodovniskih psov, ali dobrih vzrediteljih mesanckov, ali o slabih vzrediteljih rodovniskih psov ali o slabih vzrediteljih mesanckov?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #395 : sreda, 28.09.2005 : 11:39:45 »

Malo pasem je zame + in ne -. Nekdo, ki vzreja mesance, zame ze apriori ni dober vzreditelj. Enako je z nerodovniskimi; nekdo, ki vzreja nerodovniske, zame ze apriori ni dober vzreditelj-ker so brez rodovnika. Nekdo, ki vzreja rodovniske, zame NI ze apriori dober vzreditelj. Upam, da nisem kje kiksnila in da se razume o cem blebetam hehe. Ce ne, pa vprasajte.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #396 : sreda, 28.09.2005 : 11:58:22 »

"vzreditelje mesanckov " HuhHuh??

Vzreditelji mešančkov ne obstajajo. Obstajajo samo ljudje, ki imajo načrtno nerodovniška legla. Ampak to niso vzreditelji, pač pa razmnoževalci.

Vzreditelj je oseba,ki ima vzrejni cilj. Da slediš kakršnemu koli že cilju pri vzreji rabiš podatke o prednikih (čim širše in čim bolj nazaj). Brez rodovnikov in rodovne knjige  sploh ne veš kdo so predniki, kaj šele kaj več od tega.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #397 : sreda, 28.09.2005 : 12:20:11 »

Problem je v tem, ker nobenemu, ki ima rad samo svojega psa (psico) ne pa tudi pasme ne moreš razložiti zakaj ne bi štepal nerodovniških mladičev. v trenutku, ko se zaljubiš v pasmo kot tako, ne le v posameznega psa pa je vsa stvar kristalno jasna. In ti sploh ne pride na misel, da bi naredil nerodovniške mladičke.

Ko govorimo o dojemanju sveta, se ljudje in psi zelo močno ločimo. ko pa govorimo o nagonih pa niti ne tako zelo. Samo najprej nam mora biti jasno, kaj nagon sploh je.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #398 : sreda, 28.09.2005 : 12:26:23 »

Vzreditelj (samo) v zgornjem postu (mojem)-oseba, ki ima doma psico in jo je nacrtno parila (s psom) in ima doma leglo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #399 : sreda, 28.09.2005 : 12:34:00 »

DDB če bi rodovnik zagotovil samo to kar ti praviš???
Ali se samo meni zdi ali DDB še vedno propragira nerodovniške mladiče?
LP K
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #400 : sreda, 28.09.2005 : 12:38:38 »

DDB pri dobrem vzreditelju (beseda se namenoma razlikuje od besede rejec) ti rodovnik zagotalja prav vse moje tocke.Nisem verjetno edina z takim vzrediteljem menda??
Vsaka bolezen se razlikuje od druge:preberi si malo o displaziji,nocni slepoti,...nekatere so totalno odvisne od genov,druge pa pogojuje tudi okolje.
lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #401 : sreda, 28.09.2005 : 13:09:48 »

Oliver ne propagiram nerodovniskih mladicev(tudi sam imam psa z rodovnikom), ampak vas poskusam prepricati, da ima tudi mesancek pravico do legla(drugace bi jim narava ali pa za tiste ko ste verni bog vzel sposobnost razmnozevanja). Balu ce je dober vzreditelj ti ze vse to zagotavlja brez rodovnika. Ce je slab vzreditelj ti rodovnik samo zagotavlja, da sta starsa zdrava in da ves kdo so predniki in nic drugega. Pa kaj vi mislite, da so take pasme ze vedno na svetu. NE NISO ampak so jih dobri vzreditelji ustvarili(parili razlicne vrste, skotili so se mesancki, ki jih pac zdaj priznavamo kot pasme, ker so dovolj razsirjeni).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #402 : sreda, 28.09.2005 : 13:16:00 »

Katere vrste so pa parili?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #403 : sreda, 28.09.2005 : 13:24:36 »

Ce je slab vzreditelj ti rodovnik samo zagotavlja, da sta starsa zdrava in da ves kdo so predniki in nic drugega.

vse drugo pa lahko celo pri slabem vzreditelju preveriš sam.


Balu ce je dober vzreditelj ti ze vse to zagotavlja brez rodovnika.

zagotavlja ti že zagotavlja, ampak na osnovi česa pa , če ne ve niti kdo so predniki?

Tud uni na "ponte rosu" so zagotavljali , da so ure zlate, čeprav niso vedeli niti od katerega grosista so bile kupljene, kaj šele kakšne plastike so narejene
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #404 : sreda, 28.09.2005 : 14:51:22 »

Citat
Poleg tega so dedne bolezni bolj pogoste pri rodovniskih psih kot pa pri mesanckih(pa ne brat mladicki od psov, ki niso dobili vzrejnega, ampak mesancksi od nezazelene brejsoti ali nacrtne vzreje mesanskov).


Prosim?

Od kdaj pa? Je to nekaj novega?

Kolikor vem, ni nikjer dokazano, da je to res. Vem pa, da je to eden tistih stereotipov, ki pravijo tudi da so mešančki bolj pametni...

Za mene je pasja pamet odvisna od lastnika, ne pa od tega kakšnega psa ima.

Pa zakaj se skoz vrtimo okrog ene in iste fore, da so mešanci manjvredni? Zakj bi morala tukaj se matrat in dokazovat, da imam rada vse pse?

Pa še sindrom počlovečenosti psa - pes zame ni človek in ga jemljem kot psa.
Tako razmišljanje imajo večinoma kje na kmetih ali pa starejši, ko pravijo da je pse butast in ne vem še kako tečen, pa da nič ne zna, sami se pa niso ukvarjali z njim ama ništa!
Psa mi naučimo obnašanja.

Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines