mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 12:43:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 175839 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #930 : torek, 23.06.2009 : 20:19:01 »

Bi bilo smešno, če ne bi bilo na smrt žalostno.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #931 : torek, 23.06.2009 : 20:33:22 »

Res bi bilo smešno, če ne bi bilo okoli nas toliko lucy podobnih.
Srečam pred tremi dnevi zelo prijetni, urejeni in na videz nikakor ne zabiti ženski (mati in hči) na sprehodu s psom, na videz enakim mojemu.
Me začneta spraševat, zakaj ima moj toliko daljši gobec od njunega. Si psa malo bolje ogledam in ker se mi ni zdel čisto tipičen predstavnik pasme, vprašam, če je rodovniški. Mi rečeta, da je leglo rodovniško, samo pes je bil zadnji in ga oni niso dobili. Rečem, da imajo, če je vse ok, vsi psi rodovnik. Rečeta, da rodovnika nikakor nista hoteli vzeti. Povem, da je  pri pasmi zaželjen čim daljši gobec. Odgovorita, da sta oni res ne marata dolgih gobcev in sta iskali psa s kratkim. In nato še, da je to že drugi pes, kupljen pri šteparju ... Sem videla, da bo kreg, če nadaljujem, pa smo šli vsak na svoje Lips Sealed
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #932 : torek, 23.06.2009 : 20:46:11 »

Svojega prvega kao bokserja si kupila na O*****h? In dobila mesanca (tko kot vecina, ki je tam kupila psa), pa gres se enkrat z glavo skozi zid in kupujes macka v zaklju? Pa ti to resno ali samo nas malo nategujes?  Huh Huh Huh

p.s. Lahko vprasam kaj se je zgodilo s psom z O*****c?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #933 : torek, 23.06.2009 : 20:56:35 »

To, kaj je s prejsnjim psom, tudi mene zanima.

Sicer pa, zaradi takih, kot je lucy in podobni, je rubrika o preprodajalcih pod strogimi kljuci in nikakor za javnost. Ker je ze zapis "o****e" najbrz povzrocil, da bodo jutri tam setali in se vozili cepci, ki bodo iskali "mladice bokserje". Cloveska neumnost je res brezmejna in ce bo jutri v o*****h sranje, naj sami vascani prebutajo tistega, ki ga bo vesoljna Slovenija iskala. Ni vazno, kaj napisemo in kako grozno je napisano, vazno je, da dobijo "namig".
Za posrat res. S tole lucy vred. Ja, ljubezen na prvi pogled je res od sile. Glavo razbija.
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #934 : torek, 23.06.2009 : 21:11:28 »

Verjetno gor teh psov ni vec, so ze zdavnaj vsi pocrkali, glede na stanje v kaksnem so bili. Lips Sealed
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #935 : torek, 23.06.2009 : 21:21:53 »

Sem sla pobrisat ime kraja. Ocitno hodi naokrog tok debilov, da bi res se kdo sel gor kaj iskat.  Angry Tongue
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #936 : torek, 23.06.2009 : 21:42:58 »

Hehe, kaja, sem se iz svojih izbrisala, sicer bi imela ze jutri kaksen mail, kje za hudica je ta kraj Tongue

Zalostno res, da ljudi prav nic ne izuci in obtozujejo nas, da se gremo pametnjakovice, pa nimamo prav nobenih drugih interesov, kot za hudica ze enkrat prepreciti izkoriscanje psic in psov, mahinacije z mladici, produciranje bolnih, degeneriranih in na sploh hudo slabo oskrbljenih psov (lucy, ni samo ljubezen dovolj) v leglih in kasneje.

lucy234, zato lahko vem, v kaj se spuscas, ker v zadnjih letih se nisem naletela na nerodovniskega bokserja brez tezav in po pravilu so taki mladici, kot ga ti kupujes, plod za vzrejo povsem neprimernih psov. Ne govorim o predolgih gobcih, napacnih barvah ali cem vizuelnem, temvec o povsem drugih, veliko pomembnejsih stvareh. Pa itak ze vse ves najbolje in od nas, pametnjakovicev, ne potrebujes vec nasvetov in informacij. Upam, da jih tudi v prihodnje ne bos potrebovala in upam, da je tista veterinarka tvoja najboljsa prijateljica in ti bo kaksno zadevo uredila ceneje.
Logiran

SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #937 : torek, 23.06.2009 : 22:03:11 »

Jana, zdej se prav fino sliši :
in ce bo jutri v o*****h sranje, naj sami vascani prebutajo tistega, ki ga bo vesoljna Slovenija iskala.
Grin
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #938 : sreda, 24.06.2009 : 00:17:58 »

Lucy, nam lahko samo zaupaš, kje je sedaj tvoj mešanec, mogoče podoben bokserju, ki naj bi bil sedaj star okoli 2 leti?
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #939 : sreda, 24.06.2009 : 05:35:59 »

Sem sla pobrisat ime kraja. Ocitno hodi naokrog tok debilov, da bi res se kdo sel gor kaj iskat. Angry Tongue
Kaja, tamle nekje zgoraj v enem od citatov je še za pobrisat ime kraja, plz...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #940 : sreda, 24.06.2009 : 07:08:25 »

Oaza, sem pobrisala. Smiley

Hm, mimogrede. Mogoce pa se zdaj prodaja ze kaj s papirji. Se se spomnite, kako je en bivsi forumovec tja prodal mladicko iz svojega legla?  Lips Sealed Lips Sealed
Logiran

majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #941 : sreda, 24.06.2009 : 10:24:09 »

Grozno je, kako pri nas dnevno umirajo šteparski mladiči, za enega vem, da se danes bori za življenje - čisto majhen je, nič kriv. Okrog njega se trudijo na vso moč in žal nima veliko možnosti za preživetje... kljub najboljši možni veterinarski oskrbi!

Zalostno res, da ljudi prav nic ne izuci in obtozujejo nas, da se gremo pametnjakovice, pa nimamo prav nobenih drugih interesov, kot za hudica ze enkrat prepreciti izkoriscanje psic in psov, mahinacije z mladici, produciranje bolnih, degeneriranih in na sploh hudo slabo oskrbljenih psov (lucy, ni samo ljubezen dovolj) v leglih in kasneje.

Daj tole, kar je napisala Jana, si še enkrat preberi in se zamisli. Ne tumi svojega še naprej. Nisi še storila napake. In s svojim dejanjem lahko narediš veliko slabega ali pa nič slabega. Od tebe je odvisno, kako se boš odločila.

Majhne odločitve posameznikov se lahko izkažejo za velike in če se bi vsi odločili, da od tega šteparja ne boste kupili psa, tudi naslednjega legla ne bi bilo! Tako pa je odgovornost na vas.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #942 : sreda, 24.06.2009 : 11:09:57 »


Hm, mimogrede. Mogoce pa se zdaj prodaja ze kaj s papirji. Se se spomnite, kako je en bivsi forumovec tja prodal mladicko iz svojega legla?  Lips Sealed Lips Sealed

Tip res ne štepa več "bokserjev" ima samo še  samca z (menda)rodovnikom  za razplod .... Morda pa je samo pri njem v "varstvu" oz. na poletnih počitnicah in je lastnik kdo drug ... ne vem, samo ugibam. Je pa zaprt zunaj v boksu, tako kot vsi predhodni psi pri njem .
Res je, da ne štepa več bokserjev, ima pa zato druge pasme , manjše ... itak - manj placa, manj hrane ... ne vem sicer , če ima to po reglcih ( baje je imel za eno teh pasem registrirano psarno ) , zagotovo pa lahko trdim, da so nameščeni v hlevu za ponija in koze .... in si tud upam trdit da ga en k... briga komu te mladiče proda.

Ne bom sploh komentirala početje lucy , tisti ki me poznate veste da imam sama "bokserko" od tam, kjer naj bi lucy vzela prvič ... Pa me res zanima, kaj je s tistim psom, ga še imate itd .

 Jaz lahko rečem samo to, da če si želiš zdravega bokserja, pravega predstavnika pasme in vse kar zraven paše .... rajši se obrni na preverjene vzreditelje, ki imajo pregledane in zdrave pse .
Legel rodovniških bokserjev  je trenutno pri nas  veliko, tako da imaš možnosti kar nekaj.  Pa tud če se ti cena zdi pretirana, sem prepričana  da se da dogovorit za plačilo na obroke ali kaj podobnega, poznam kar nekaj takih primerov.

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #943 : sreda, 24.06.2009 : 11:20:29 »

Pri nas tudi ena vzreja bokserje in so ful lepi!! Cheesy

Moram pa povedati kako je mojo mami tudi en fino ogoljufal Grin Grin in je plačala za mešanca med škotskim in nemškim ovčarjem 20.000 SIT, čeprav sem jaz hotela rodovniškega škotskega ovčarja (in kolikor vem se mešance podarja). Pri tem da se je takrat za kakih 80.000 mislim da že dobilo psa z rodovnikom. Še hvala bogu, da sem vsaj jaz kinološko razgledana.. Grin Grin

Me pa zanima koliko časa so v Sloveniji že zavetišča za pse (ker če so že obstajala bi lahko moja mami raje tam vzela psa, ne pa da plačuje za mešanca).
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #944 : sreda, 24.06.2009 : 12:38:07 »

Meni pa za lepo oskrbljeno leglo mešancev, ker vsem se lahko kdaj zgodi napaka, malček nepazljivosti, ki so primerno oskrbljeni, hranjeni, cepljeni, čipirani itd ne bi bilo problema dati recimo 100 € za stroške. Tam, kjer resnično napišejo mešanci in ne kar nekaj.  Angry
Logiran
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines