mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 08:47:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 175830 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #945 : sreda, 24.06.2009 : 13:01:33 »

Lucija,

punce ti želijo povedati, da:

-Če misliš imeti bokserja, potem ga kupi od pravih vzrediteljev, z rodovnikom in za več denarja.
-Če ne kupiš zgoraj opisanega, potem boš kupila mešanca.
-Če pa misliš imeti mešanca - v ta nakup se spuščaš - da, v nakup mešanca, pa ga raje posvoji v kateremkoli zavetišču - so vsi že poštimani, pa sterilizirane/kastrirani, pa razglisteni so pa razbolhani, pa cepljeni, pa socializirani in, in, in, in ... še je tega.

Želijo ti tudi povedati, da če ta "kvazi vzreditelj", pri katerem misliš kupovati svojega mixbokserja, nima vzrejnega dovoljenja, potem je nekaj narobe s psom (torej mamico od tvojega bokserčka), da ga ni dobil, kaj misliš?

Vedi samo, da te je/bo nekdo pošteno "nategnil", saj pravi bokserji brez rodovnika ne obstajajo!
Noben tu te ne napada, in niso vsi pametni..so/smo pa vsi v nekih stvareh istega mnenja - in to je ta stvar, da nikakor, na noben način in nikoli ne bomo podpirali vzrediteljev brez vzrejnega dovoljenja, še najmanj pa na ta način, da bomo od njih kupovali psa.

Nič ni še izgubljenega - še vedno si lahko premisliš, odpoveš rezervacijo in kupiš pravega bokserja od pravega vzreditelja. Če pa ti je problem zaradi cene, potem pa se v nakup živali raje ne spuščaj.

Aja, še to - sem si prišla po nasvet - dobila nisi samo enega ampak več njih. Vedi, da bomo, če boš še naprej sodelovala na tem forumu in iskala nasvete, ko boš svojega mix-bokserja že imela, pa bodo z njim problemi, vsi govorili - saj smo ti rekli. Ker smo ti rekli. Pa ne samo enkrat in ne samo tebi.

Če si zaradi trme ne boš premislila in kupila rodovniškega psa, potem ti želim veliko sreče s tvojim mešancem, ker jo boš potrebovala. Ogromno. In denarja tudi.

LP,
Urška
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #946 : sreda, 24.06.2009 : 13:41:35 »

Menim da nobenemu nebi smelo biti škoda dati nekaj simboličnega tudi za mešanca. Navsezadnje je lastnik imel tudi nekaj stroškov z mladički.

Ko so pa ravno bokserji omenjeni pa poznam nekoga ki je ''pod ceno'', plačal čistokrvnega, vendar nerodovniškega bokserja. Rezultat.... ko ga pogledaš se ti zdi da je pitbull z bokser glavo  Tongue

Saj to ne pomeni da ga nimajo radi, je pa res da z povpraševanjem in nakupom podpirajo vse ''štancarje''.

Žalostno pa je tudi da ljudje še vedno padajo na cene.  Huh

Eva
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #947 : sreda, 24.06.2009 : 16:50:03 »

Meni pa za lepo oskrbljeno leglo mešancev, ker vsem se lahko kdaj zgodi napaka, malček nepazljivosti, ki so primerno oskrbljeni, hranjeni, cepljeni, čipirani itd ne bi bilo problema dati recimo 100 € za stroške. Tam, kjer resnično napišejo mešanci in ne kar nekaj. Angry

Ja sej, ampak glede na to da bi za 60.000 več dobila že psa z rodovnikom, se mi je zdelo škoda da se ni bolj pozanimala, pa še jaz bi imela takega psa kot sem ga želela (ampak glede na to, da se je takrat ločevala, kupovala stanovanje in avto, ji seveda ne zamerim Wink), saj je bil čist kul, moj mešanček.  Cool
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #948 : sreda, 24.06.2009 : 16:59:01 »

Mislim, meni se je zdelo da so jo oguljufali tudi zato, ker so govorili da je pes star dva meseca, pa je bil sigurno že štiri.. Konec koncev če bi psičko sterilizirali, ne bi imeli mladičkov in stroškov z njimi, če se ne želijo ukvarjati z vzrejo, da ne govorimo o tem, da če bi za to psičko pravilno skrbeli in se ne bi potepala po vsej vasi tudi ne bi imela mladičkov in bogve če ni potem še kdaj imela kaj mladičev..
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #949 : sreda, 24.06.2009 : 17:18:01 »

Lepo prosim, povejte mi sledece:

- Kateri pasji mladici so grdi?
- Kateri odrasli psi so grdi?
- Kaksno zvezo ima "napaka" ali "ups" z nacrtnim parjenjem psov?

Hvala.
Sprasujem predvsem zato, da razcistimo, o cem tukaj govorimo. Eni namrec pravite, kako so pri nekom psi lepi, drugi pravite, da bi dali denar tudi za mladice iz "upsov" oz. "napak", tretji menite, da se ne da upreti mladickom ...

Govorimo namrec o nacrtnih parjenjih dveh podobnih psov, da bi dobili "nerodovniske cistokrvne pse", ki bi jih prodajali za denar, oz. govorimo o nakupu mladica iz take nacrtne variante. Torej, ne govorimo o "upsih", ne govorimo o lepih ali grdih psih in ne govorimo o povracilu stroskov za mladice, temvec o tocno dolocenih paritvah, ki so nastale s tocno dolocenimi nameni - za denar (tudi podpora kupcev je samo zaradi denarja) in brez misli na to, kaj bo ven prislo, s cim se bodo morali novi lastniki ukvarjati in v kaj bodo mladici cez mesece sploh zrastli.
Logiran

lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #950 : sreda, 24.06.2009 : 20:39:52 »

zdravo

naš pes, mešanec,ki smo ga kupili v Okroglicah, če se ne motim je živ in zdrav, se opravičujem, ker nisem bila prej na netu, da bi odgovorila!
z njim ni zdravstveno prav nič narobe
hvala za skrb

lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #951 : sreda, 24.06.2009 : 22:10:19 »

Takšna naj bi bila definicija, ker je dokazilo o poreklu (poreklo nista samo mama in ata) rodovnik.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #952 : četrtek, 25.06.2009 : 08:37:25 »

zdravo

naš pes, mešanec,ki smo ga kupili v Okroglicah, če se ne motim je živ in zdrav, se opravičujem, ker nisem bila prej na netu, da bi odgovorila!
z njim ni zdravstveno prav nič narobe
hvala za skrb

lp


Joj, kako si to čudno napisala. Vejice niso pravilno postavljene, in se bere, kot da se ti ne motiš, da je živ in zdrav...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #953 : četrtek, 25.06.2009 : 08:57:11 »

zdravo

naš pes, mešanec,ki smo ga kupili v Okroglicah, če se ne motim je živ in zdrav, se opravičujem, ker nisem bila prej na netu, da bi odgovorila!
z njim ni zdravstveno prav nič narobe
hvala za skrb

lp

Koliko je star in kaj je definicija besede "zdrav" pri Boxerju? Veselo skače naokoli?
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #954 : četrtek, 25.06.2009 : 09:32:56 »

pes je star 4 leta
definicija zdrav-živahten, razposajen,igriv,nikoli nismo bili pri veterinarju zaradi kakršnih koli bolezni, vedno le zaradi cepljenj!

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #955 : četrtek, 25.06.2009 : 12:43:06 »

lucy, zelim mu, da bo zdrav se naprej. Pa to mislim cisto resno, ne provociram. Smiley
Logiran

Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #956 : četrtek, 25.06.2009 : 12:48:12 »

Tudi jaz mu želim da bo zdrav, zboli konec koncev lahko vsak pes, samo da pri rodovniških vsaj veš kaj si kupil.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #957 : četrtek, 25.06.2009 : 12:49:05 »

Tudi jaz ti želim da bi vas še dolgo razveseljeval, za nakup mladiča pa si le malo časa za premislek še vzemi ...Smiley
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #958 : četrtek, 25.06.2009 : 12:52:03 »

Meni se vseeno zdi, da se preveč obešate na tole "zdravje". Nekateri naštepani psi so zdravi in nekateri rodovniški niso. Ja, več možnosti je, da bo kuža zdrav, če ima pregledane starše, ampak to po mojem vseeno ni point.
Bistvo je, da bi se šteparjev in izkoriščanja psic znebili samo takrat, ko bi povpraševanje zamrlo. To delajo za denar in tisti, ki pri njih kupujejo, so krivi za porazno situacijo. To je tisto bistvo, zaradi katerega se nerodovniških psov ne kupuje.

Ne pa mešat jabolk in hrušk. Upsi se pač dogajajo in če je za tako leglo (pa čeprav nezaželjeno in s tem nezakonito) primerno poskrbljeno (kvalitetna hrana, cepljenja, razglistenje,...), potem bi kot posvojitelj brez težav lastniku povrnila stroške, ki jih je s psom imel. Ampak to ni nakup "čistokrvnega psa brez rodovnika", ki ga namerava opravit lucy.

Lp, 5ra
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #959 : četrtek, 25.06.2009 : 16:50:25 »

Lahko jaz ponudim eno banalno razlago, zakaj se vsi obešajo (obešamo) na zdravje?
Ker je žal veliko ljudi pripravljenih ravnati etično, samo če bodo sami imeli od tega kakšno korist.
Z drugimi besedami, nekdo, ki kupuje "čistokrvnega brez rodovnika" (itak z idejo, da bo "prišparal") bo razumel samo argument, da bo najverjetneje razliko plačal (in preplačal) pri veterinarjih. Ta argument, čeprav ne edini in morda ne najpomembnejši, ima po mojih izkušnjah največjo težo, ko hočeš nekoga prepričati, naj ne kupuje mladiča od šteparja. Izgleda, da vest pač ne peče tako zelo kot denarnica.
Logiran
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines