mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 02:27:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 175818 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #960 : četrtek, 25.06.2009 : 17:38:27 »

Jaz sploh ne razumem zakaj toliko ljudi kupuje pse brez rodovnika, ko pa rodovnik ponuja toliko prednosti - psa lahko razstavljaš (in se imaš dobro ti, pa še kuža spoznava prijatelje iste pasme), veš da imaš predstavnika neke pasme, lahko vzrejaš zdrave mladiče (in ne nek približek), pa še veš da ne podpiraš izkoriščanja psic, ki imajo včasih tudi po dve legli na leto..
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #961 : četrtek, 25.06.2009 : 18:15:49 »

Hmmm....
Zadnja dva sporočila mi odpirajo neko določeno razmišljanje.
Zakaj ljudje posvajajo mešančke, ko pa so tako bolani (po vaših besedah)?
Ali posvojeni - podarjeni niso tako bolani kot kupljeni mešančki?
Zakaj ne opozarjamo/te vseh tistih, ki posvajajo mešančke, da jih bo teplo po denarnici?
Konec koncev je potem to res "neumna" odločitev"....če "stojimo" za zdravjem, ki je najpogostejši argument, zakaj ne KUPITI mešanca.

Pustite te argumente, ki ne vzdržijo..vsaj ne pri vseh ljudeh. Namreč ljudje imajo različne izkušnje. Eni pozitivne z mešančki, eni negativne z rodovniškimi. Pa to je tak logika in ni nobeno odkrivanje tople vode. Pustimo ljudem njihove izkušnje.

Dejstvo je, da kinološko gledano so vsi psi, ki nimajo rodovnika mešanci. Jaz ne vidim sploh nobenih težav v tem?!
Ljubiteljsko lahko ima vsak zaradi mene kaj mu srce poželi....bokserja, ki je podoben čivavi ali čivavo, ki je podobna dogi....vse eno. Ne razstavlja, ne pari, ..itd. in NAJ NE BI delal škode tako ali drugače pasmi. OK.
In to je vse.

Da pa preidemo malo globlje, da so odzadaj zaslužkarji, zloraba psic in uničevanje pasme - kinološko gledano...pa je spet čisto druga zgodba.
In ja..to je zame dovolj dober in argument, ki vzdrži.



Le zakaj  vsi ne kupijo rodovniških - pasemskih psov?
To pa je tak malo za lase privlečeno...
nekateri se sprašujejo tudi, zakaj ljudje kupujejo z veliko denarja..ko pa toliko psov prej evtanazirajo po zavetiščih..preden dočakajo nov dom? Ampak to je spet ena "debela" tematika... Tongue Roll Eyes


Da pa se razumemo...jaz vas vse razumem tukaj, ki ne zagovarjate nakupa nerodovniških psov. Tudi jaz ga ne. Ampak iz drugih razlogov - ne zaradi zdravja.

lp



Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #962 : četrtek, 25.06.2009 : 20:12:35 »

Jaz sem pisala o svojih izkušnjah, ko sem koga poskušala odvrniti od nakupa psa pri šteparju/preprodajalcu. Argumenti o izkoriščanju psic in uničevanju pasme niso vedno zalegli. Argument o zdravju pa ponavadi je (najbrž iz razlogov, ki sem jih navedla v prejšnjem postu).

Nikoli nisem nikogar poskušala odvrniti od tega, da bi posvojil mešanca. Nenazadnje sama delim dom z enim (do nedavnega sem ga z dvema).

Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #963 : petek, 26.06.2009 : 10:42:22 »

hvala vsem od Jane, Kaje, Lynn,...za vaše nasvete, jih bom še enkrat prebrala in premislila, obljubim!

me pa zanima ena stvar, in ne provociram oz kar koli,...
ali je rodovnik garancija za zdravega psa???
in, ko,če pes zboli vzreditelj plačuje stroške???neeee! za vse si sam, kot pri mešančku,samo to mi je ležalo na duši

Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #964 : petek, 26.06.2009 : 10:50:16 »

Ocitno res nisi dojela, v cem je bistvo. Ne gre samo za zdravje. Gre za to, da z NAKUPOM  ''cistokrvnih nerodovniskih'' psov podpiras steparje, podpiras razmnozevanje psic izkljucno zaradi zasluzka, z nakupom takega mladica naredis prostor za naslednjega mladica, nastepanega samo zaradi zasluzka. Kar se zdravja tice, gre le za to, da je riziko vecji, ker mama ali oce oz. njuni predniki z RAZLOGOM niso dobili vzrejnega dovoljenja.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #965 : petek, 26.06.2009 : 10:56:20 »

Samo steparjev je ful veliko, jaz kar naprej videvam oglase pri veterinarju za 'čistokrvne' pse vseh sorte pasem.. Ljudem pa valda se fino vidi, da psa poceni dobijo.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #966 : petek, 26.06.2009 : 11:03:22 »


in, ko,če pes zboli vzreditelj plačuje stroške???neeee! za vse si sam, kot pri mešančku,samo to mi je ležalo na duši

jaz sem dala polovico za operacijo. sicer ni bila cisto nic moja krivda, ker je psica izhajala od dveh zdravih starsev, a vseeno se mi je zdelo fer.
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #967 : petek, 26.06.2009 : 11:15:19 »

pa ne, sej sem dojela bistvo in ja ni fer, da se izkorišča psičke in da imajo mladičke 2x letno z namenom zaslužiti, ker mislim, da bogat ne moreš ravno postat z prodajo mešance,..ali pač???
in prav vsepovsod se prodajajo ˝čistokrvni, brez rodovnika˝, in to potegne ljudi, tudi mene,...priznam
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #968 : petek, 26.06.2009 : 11:26:05 »

ker mislim, da bogat ne moreš ravno postat z prodajo mešance,..ali pač???
Saj ni važno - vsak evro prav pride, ane Shocked Angry?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #969 : petek, 26.06.2009 : 11:29:19 »

En hiter izracun: 2x letno leglo 6 ali 7 mladicev. Prodas jih za 300 do 500 evrov. Vanje ne vlozis prakticno nic, ker vecina steparjev psov ne razglisti, ne cepi in ne dohranjuje. Mamo itak izpijejo do konca in ko ji pri 6 tednih dokoncno zmanjka mleka, zacnejo mladice prodajat. Po moznosti je foter legla sosedov pes, ki je podoben mami in za skok ne placas nicesar - bo sosed ponosen, da ima njegov Fifi mladice. Ne, res se ne splaca stepat psov. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #970 : petek, 26.06.2009 : 11:30:54 »

neeeeeee!!!! (= da odgovorim v stilu lucy  Tongue )

--> Če bi delali zgubo, se sigurno ne bi lotili tega tako številčno Roll Eyes
Logiran

Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #971 : petek, 26.06.2009 : 11:34:40 »

Pa še ko kupuješ pri vzreditelju moraš biti pazljiv. Jaz sem vidla enkrat mladiče od kavalirja stare osem tednov, bili so pa tko majhni kot moj pri šestih..
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #972 : petek, 26.06.2009 : 11:34:54 »

Pa ocitno lahko tudi obogatis s stepanjem psov, ker je neumnih kupcev vse vec in vec. In takle stepar hitro ugotovi, da se mu splaca imeti se kaksno psico, po moznosti manjse pasme, ker gredo mladici za med.  Cool
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #973 : petek, 26.06.2009 : 11:36:51 »

Lej, lucy, imas dva tipa:

- Eden prodaja "nerodovniske cistokrvne", vzrejnega ni delal, ker se mu je zdelo skoda denarja ali zaradi kaksnega drugega banalnega vzroka, ali pa je celo poskusil, pa je imela psica tako napako, da cez vzrejnega ni slo. Lahko samo molis, da ni slo za zdravstveno napako, povedal ti itak ne bo, zakaj, temvec ti bo bluzil o vsem drugem, predvsem pa o brezveznosti vzrejnih, o koruptivnosti komisije in bla bla bla. Znamo ze vse na pamet in tezko si se kaksen tak tip zmisli kaj novega. Ce se mu zdi skoda denarja za vzrejnega in rodovnike, lahko z gotovostjo racunas, da se mu zdi skoda tudi denarja za ustrezno oskrbo psice (boljsa hrana za brejo in dojeco psico stane vec od junk fotra) in ustrezno oskrbo mladicev (stane hrana, saj je treba mladice hranit z ustrezno hrano zanje in ne puscati, da do odhoda od doma jedo samo materino mleko, stane oprema, stane cas za socializacijo, stane razglistenje, cepljenja, stanejo potni listi ...). Pri takem dobis psa, ki je lahko tako ali drugace kasneje problematicen - zdravstveno ali vedenjsko. Da bo podoben bokserju, ko bo odrasel, lahko le upas. Po pravilu prodajalec "nerodovniskih cistokrvnih" ne bo dal mladicev od sebe s kaksno pogodbo, ki bi ga zavezovala h kaksnim obveznostim, saj nima pojma, v kaj bodo mladici zrastli in nima pojma, kaksno dedno bolezen lahko pri njih pricakuje. V trenutku, ko bos dala denar, bo pozabil nate in verjetno se isti dan izgubil tvojo telefonsko stevilko, skoraj zagotovo pa se ti ne bo vec oglasal na telefon, ce ga bos ti zelela kaj povprasati, kaj sele javiti mu, da je tvoj pes bolan. Torej, v tem primeru zagotovo ostanes sama samcata. Tip bo paril psico takoj, ko bo spet mogoce, ne glede na to, ce bo to protizakonito se v istem koledarskem letu kot prejsnje leglo. Obicajno mu je malo mar tako za psico, kot za mladice in nove lastnike.

- Drugi je odgovoren vzreditelj rodovniskih bokserjev (pazi na "odgovoren", saj tudi vsak vzreditelj rodovniskih bokserjev ni tak, pri katerem bi si sama upala kupiti bokserja). Ta je skrbno izbral psico za vzrejo, prav tako je skrbno iskal in izbral samca (ne le tistega, ki mu je na uč vsec, temvec mora tudi "pasati" k psici). S psico je opravil kup pregledov (predpisane in take, ki jih vzrejna komisija ne zahteva: slikanje kolkov, pregledi srca, test za spondilozo ...), jo izsolal in seveda - uspesno opravil vzrejni pregled, prijavil paritev in leglo. Med brejostjo je skrbel za psico tako skrbno, kot le-tej pritice, prav tako je poskrbel v polni meri za mladice: jih dohranjeval, ko je bilo to potrebno, jih socializiral, navajal na zvoke, voznjo z avtom, ropot, tuje ljudi, otroke, na ovratnico in povodec ..., jih veckrat razglistil in cepil, ter mladickom priskrbel potne liste ... Od tebe pred nakupom zahteva kup podatkov, zagotovo ti da v podpis pogodbo, v kateri se bos ti zavezala, da bos nadvse skrbno ravnala s psom, mu nudila veterinarsko in vso drugo oskrbo, ga solala ..., on pa se bo obvezal, da ti bo stal ob strani (financno, casovno, z novim mladicem ...), v kolikor se pokaze pri psu katera od nepredvidenih dednih bolezni, da bo vzel psa nazaj, v kolikor ti ne bos mogla/hotela dovolj dobro skrbeti zanj in podobno. Vsekakor dober vzreditelj zeli s teboj ohraniti stike, da lahko spremlja razvoj psa iz svoje vzreje, da lahko nacrtuje nove paritvene kombinacije ... Odgovoren vzreditelj nikakor ne bo paril psice tako pogosto, da bi ji z brejostmi skodoval, zagotovo pa ne pogosteje, kot predpisuje zakon.

To je na hitro in upam, da bos po prebranem videla razliko. Morata pa za posel vedno biti dva in ce si ti bolj smudlarske sorte, najbrz pri nobenem od odgovornih vzrediteljev psa ne bos mogla kupiti, ker ti ga ne bodo zeleli prodati, ker si zelijo prav tako postimanih novih lastnikov za svoje mladice, kot so postimani sami. Ce pa se ti dogovarjati in se dogovorov drzati ni tezko, potem nimas kaj gruntati, temvec je edina pot, da se pozanimas o psarnah in vzrediteljih, ki imajo ali nacrtujejo letos legla, se z njimi spoznas, jih povprasas o vsem, kar te zanima, jim tudi poves o sebi vse, kar njih zanima ... in se odlocis, pri kom bi zelela kupiti psa.
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #974 : petek, 26.06.2009 : 11:38:26 »

lynn, seveda je treba biti pazljiv, saj to ze vsi ves cas govorimo. Temu se rece odgovoren nakup psa. Preveriti je treba tudi vzreditelja, ker je tudi med njimi nekaj taksnih, ki si tega imena niti slucajno ne zasluzijo. Ampak ljudje si vec casa vzamejo ko gredo kupovat TV, kot pri nakupu psa. Tega ne bom nikoli razumela. Gre ja za zivo bitje, hudica! Angry Angry Angry
Logiran

Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines