mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 12:44:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 175840 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #975 : petek, 26.06.2009 : 11:52:00 »

A lahko še neki vprašam - v kakšnem primeru psica ne dobi vzrejnega dovoljenja (vem npr. pri berncih če ima displazijo)?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #976 : petek, 26.06.2009 : 12:04:30 »

Displazija, zobje (ce manjka kak zob ali ce ima psica nepravilen ugriz), barva, kaksna druga vidna hiba, velikost, bolezni oci... Za vsako pasmo je doloceno katere zdravstvene teste mora imeti pes narejene. Nekatere pasme morajo imeti tudi delovni izpit ali lovski izpit....
Logiran

Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #977 : petek, 26.06.2009 : 12:07:25 »

Aha. Kaj pa plahost, moj samojed je bolj plahe sorte (samo informativno vprašam)?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #978 : petek, 26.06.2009 : 12:11:04 »

Tudi psi s slabsim karakterjem (agresija, plahost) naj bi se izlocali iz vzreje. Koliko pa se to dejansko dogaja, pa en vem. Verjetno je na karakterju premalo poudarka. lp
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #979 : petek, 26.06.2009 : 12:26:26 »

Plahost ni nujno genetsko pogojena. Če so plahi tudi starši, potem lahko govorimo o genetsko pogojenosti. Drugače pa je  plahost lahko tudi posledica slabe socializacije.

Sicer je pa tako, da marsikje v tujini sploh ne poznajo vzrejnih pregledov in predpisanih testov. Glede na to, da tvoj samojed prijaha iz tujine, se moraš tam pozanimati, če imajo vzrejne preglede in/ali kaj je zahtevano, da ga pes opravi.

V Sloveniji pa je tako, da so za vsako pasmo posebne zahteve in ne moreš posploševati.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #980 : petek, 26.06.2009 : 17:40:22 »

Jaz sem mislila da je njegova plahost dedna, saj je plaha tudi njegova sestrica. Mama in oče nista bila plaha, večkrat razmišljam če sem ga jaz kje polomila, ampak ne vidim da bi ga slabo socializirala, ker tudi Boni in moj mešanec nista bila plaha. Se je pa začel pri letu in pol opogumljati, še vedno pa se boji avtobusov, vlaka ipd. Je bil pa že kot mladič nezaupljiv do tujcev in tudi danes laja na ljudi, ne mara se božati.. Na razstavi sem imela z njim problem ker ni hotel da se ga sodnik dotakne in se je vztrajno umikal, tako da sva potem odnehala.
Drugače pa doma nikoli ni bil plah, rad renči na Bonija in se vede zelo suvereno.

Če ima kdo kakšno idejo, kaj bi bil vzrok njegove plašnosti ali kak nasvet pa bom seveda zelo vesela.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #981 : petek, 26.06.2009 : 20:00:54 »

V standardu piše, da mora biti samojed izrazito zaupljiv do ljudi. Če na vzrejnem pokaže  strah do tujcev, ga lahko izločijo iz vzreje. To je skoraj v celoti prirojeno. razen, če si dobila starejšega mladiča, ki je odraščal v izolaciji in ni imel nobenega stika z zunanjim svetom.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #982 : petek, 26.06.2009 : 20:12:17 »

Danes sem na slisala zelo bizarno resnicno zgodbo. Znanec se je odlocal za nakup sarpeja in se je obrnil na enega vzreditelja, ki pa mu je, ker sam nima in zaenkrat ne nacrtuje legla, svetoval nakup pri nekem prodajalcu nerodovniskih sarpejev. Znanec, ki itak nima pojma o teh stvareh, ga je poslusal in kupil nerodovnisko psicko.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #983 : petek, 26.06.2009 : 20:14:20 »

Se pravi da je dedno. Ne, po Sacha smo šli ko je bil star osem tednov. Že v leglu sem opazila da se drži zadaj, ko ga je vzrediteljica hotela vzeti iz ograjice je večina bežala stran, tako da mislim, da so vsi bolj ali manj plašni. Drugače je zelo nežen, prijazen in ga imam zelo rada, za vzrejo itak ne bo, hudo mi je edino za to, ker ne morem hodit z njim na razstave, ki jih imam zelo rada. Se je pa z leti opogumil in vidno napreduje, ampak tak kot ostali samojedi pa verjetno ne bo nikoli. Pri meni ni bil izoliran, hodili smo vsepovsod, na morje, v naravo, v Lj, pa se kljub temu ni navadil na ljudi. Spi v moji sobi, živi z nami v hiši, ni veliko sam in vedno je skupaj z Bončijem, tako da verjetno je to res na žalost prirojeno.
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #984 : petek, 26.06.2009 : 20:17:17 »

to je pa še zame, res hecno
vzreditelj priporočil nerodovniško leglo,....toliko o vzreditelijih in koliko jim pomeni rodovnik, zdrav pes, itd,... Lips Sealed
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #985 : petek, 26.06.2009 : 20:58:41 »

Ah, lucy, ocitno je vse zastonj in ne pomaga noben argumant, temvec bos tumbala se naprej svoje, kako so vsi vzreditelji enaki kreteni in kako so samo vzreditelji odgovorni za svoje pocetje, kupci pa niste odgovorni prav nic.

Nima, veze, delaj, kar hoces, kar se mene tice, ti nimam vec kaj reci. Samo ne hodi vec sem pravit, kje si kupila psa in kaksen je, kot tudi ne razpredaj o vzrediteljih, ker ne locis steparja od vzreditelja, se manj vzreditelja od dobrega in odgovornega vzreditelja, sanja pa se ti ne o tem, kaksno odgovornost nosis sama kot kupec. O steparjih je namrec tukaj prepovedano pozitivno pisat. Da ne bos potem jokcala, ko bom brisala.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #986 : petek, 26.06.2009 : 21:42:25 »

lucy234, a ker nekdo naredi to, kar je opisala frigga, s(m)o potem vsi vzreditelji kreteni? Ti to resno misliš?
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #987 : petek, 26.06.2009 : 21:49:30 »

kalsang, ma kje pa. To, kar sem napisala je mogoce res padlo v kontekst z lucyjinim pisanjem, ampak je bilo misljeno cist posebej - kot nekaj, kar sem danes slisala. Jst vem, da niti slucajno niso vsi vzreditelji ok in ne mecem vseh v isti kos. Pa saj tega niti nisem napisala, da ste zdaj vsi vzreditelji slabi zaradi enega takega kretena.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #988 : petek, 26.06.2009 : 21:51:28 »

frigga, moj post ni naletel nate, ampak na lucy234 Wink

To kar opisuješ, je res absurdna situacija, čeprav me ne preseneča. Me pa moti pisanje lucy234 in bi res rada slišala njeno pojasnilo. Wink
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #989 : petek, 26.06.2009 : 21:52:07 »

ojoj, sem mislila, ker sem povrsno prebrala, da zdaj mene sprasujes, ce so vsi vzreditelji slabi. Nujno rabim nazaj svoj laptop, ker tole prebiranje foruma prek mobitela sux. Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines