mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 16:30:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176683 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #285 : torek, 27.09.2005 : 09:49:18 »

Zapomnite si prdvsem sledeče stavke od TSA:

1. rodvnik ne zagotovi da tvoj pes ne bo nikoli imel težav z kolki itd...

2. poznam 3 primere rodvnika ki imajo takorekoč podedovano bolezen a nikjer v rodovniku ne piše , da so jih njihovi predniki imeli .

3. svojga psa ljubim enako kakor , da bi bil 300 000 sit ali podarjen ....

4. rad imam psa ne glede če je prvak vseh psov na svetu ali če ima papirje ali če je 100 % čistokrvni važno je le da se imava rada in da je zdrav , drugo me ne briga ...

Te besede prihajajo od človeka ki ima resnično rad psa in ga ne obravnava kot blagovno znamko!

s svojimi trditvami pa si si znasel na portalu, kjer je reklamiranje razploda nerodovniskih psov prepovedano.;

To ni nobeno reklamiranje, saj psi niso predmeti ki bi jih reklamirali. Poleg tega, pa ima vsak pravico povedati svoje mnenje!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #286 : torek, 27.09.2005 : 09:49:50 »

Glede AM bi moj moral biti z rodovnikom vendar mladiči rodovnika niso dobili, ker je psica imela mladiče prezgodaj . Pa sej pravim , da me ne skrbi če je čistokrvni ali ne...

Mene pa vzrejanje s premladimi psicami še kako skrbi. Res, odgovornost na višku.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #287 : torek, 27.09.2005 : 10:31:48 »

Ali je kdo od vas, tako imenovanih "ljubiteljev psov" - ki podpirate nerodovniško vzrejo sploh kdaj doživel, kaj pomeni biti ob umirajočem psu, ki je svojo bolezen prinesel iz legla oz. gensko? Ker leglo ni bilo primerno oskrbljeno? Je kdo? Ne, ne verjamem...ker tako zelo hudičevo boli, da je denar ki ga zapraviš pri veterinarju najmanj kar te skrbi! Ker je bolečina in nemoč ob umiranju kužka tako prekleto prevelika!!

Pa naj mi še kdo reče, da rodovniki niso pomembni! Če ignoriram kaj rodovnik dejansko pomeni, če ga samo za hip obravnavam samo kot dragi list papirja in nič več (kar absolutno ni, seveda), vam povem nekaj. Tisti rodovnik, ti je vsaj neka minimalna uteha, ki ti vsaj ob umirajočem psu pomeni, da si vseeno poskušal storiti čimveč, za nakup zdravega psa, za nakup psa, katerega so pravilno oskrbovali...in nenazadnje vsaj nekaj, da bo takšnih kužkov, ki umrejo v bolečini in mukah v svojih rosnih letih (ali kasneje) čimmanj...zato me nikoli nihče ne bo prepričal, da je nedaljevanje nerodovniških/netipičnih legel, z nepreverjenimi kombinacijami zanemarljivo in nepomembno.

Rada imam vse pse...rodovniške, nerodovniške, mešančke in pasemske pse. Toda podpiram samo rodovniško vzrejo in nič več.
Kaj nimamo že dovolj psov brez strehe nad glavo in ljubečih lastnikov?

LP,
Diana
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #288 : torek, 27.09.2005 : 10:38:21 »

Zapomnite si prdvsem sledeče stavke od TSA:

1. rodvnik ne zagotovi da tvoj pes ne bo nikoli imel težav z kolki itd...

2. poznam 3 primere rodvnika ki imajo takorekoč podedovano bolezen a nikjer v rodovniku ne piše , da so jih njihovi predniki imeli .

3. svojga psa ljubim enako kakor , da bi bil 300 000 sit ali podarjen ....

4. rad imam psa ne glede če je prvak vseh psov na svetu ali če ima papirje ali če je 100 % čistokrvni važno je le da se imava rada in da je zdrav , drugo me ne briga ...

Te besede prihajajo od človeka ki ima resnično rad psa in ga ne obravnava kot blagovno znamko!

s svojimi trditvami pa si si znasel na portalu, kjer je reklamiranje razploda nerodovniskih psov prepovedano.;

To ni nobeno reklamiranje, saj psi niso predmeti ki bi jih reklamirali. Poleg tega, pa ima vsak pravico povedati svoje mnenje!


Mojčica:
1. 100% zagotovilo seveda ni; zagotavlja pa, da so starši brez dednih bolezni (česar šri nerodovniških nimaš) in s tem povečuje možnost, da je tvoj pes ravno tako zdrav.

2. Kakšno takorekoč podedovano bolezen? Če bi imeli starši kakšno od pasemsko značilnih dednih bolezni, jim vzrejna komisija ne bi dala vzrtejnega dovoljenja.

3. To nima z vsem skupaj nobene veze. Namerno štepanje "čistokrvnih nerodovniških" psov oz. mešancev še zmanjšuje število domov za pse v zavetiščih, ki so ravno tako vredni ljubezni. Mešancev vseh velikosti in oblik je žal več kot preveč in jih tudi vedno bo, ni razloga, da bi jih še namerno štepali.

4. Moja blagovna znamka imenovana zlati prinašalec se trenutno valja po moji postelji in mu je od vsega na svetu najbolj vseeno za papir, ki mu ljudje rečemo rodovnik in se mi valja nekje v enem predalu. Meni pa ni čisto vseeno, ker ima preverjeno kolke A/A in ker v 8 letih nisem dala za veterinarje prav nič razen najnujnejšega.

Pa še to: tudi izrazi podpore štepanju mešancev brez pametnih argumentov so na tem portalu prepovedani, če Jana reče tako. Portal je namreč njen, to moraš razumeti.

LP, 5ra
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #289 : torek, 27.09.2005 : 10:41:14 »

Meni se zdi da tisti ki pljuvajo po rodovnikih sploh nevejo kaj ta papir predstavlja.
Meni rodovnik pomeni, da sem dobila TAKEGA psa kot sem si želela in če bi mojo psičko parila bi omogočila ljudem da spet dobijo TAKEGA psa kot jim je všeč in bi s tem pripomogla da bi se moja zelooooo redka pasma širila.
Rodovnik mi je zagotovil da ne bo imela dedne bolezni oči in drugih in jih res nima.
Ker sem vesten lasnik in ljubitelj živali nisem parila psičko ker nisem imela denarja. Če pi bi jo, bi pa naredila to za prav ne pa na pol.
Nekdo je reku da pozna primer da v rodovniku ne piše na so predniki imeli eno bolezen pa jo je dobu mladič, to je pa vprašanje koliko so bili prodajalci zanesljivi in koliko so kupci plačali. Kot za vsako stvar če hočeš dobit kvaliteto moraš mastno plačat ker samo tako lahko "proizvajalec" dobi kvalitetne surovine za kvaliteten izdelek. Tako mora tudi vzreditel vložit dosti denarja da lahko dobi kvalitetne in zdrave pse.
Meni so tudi hoteli prodat Papillona iz uvoza in ker nismo neumni smo predlagali da mladiča na naše stroške pregledal naš veterinar in takrat nas je tip nadru itd.......seveda nismo kupili od njega.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #290 : torek, 27.09.2005 : 11:03:09 »

Zapomnite si prdvsem sledeče stavke od TSA:

1. rodvnik ne zagotovi da tvoj pes ne bo nikoli imel težav z kolki itd...

2. poznam 3 primere rodvnika ki imajo takorekoč podedovano bolezen a nikjer v rodovniku ne piše , da so jih njihovi predniki imeli .

3. svojga psa ljubim enako kakor , da bi bil 300 000 sit ali podarjen ....

4. rad imam psa ne glede če je prvak vseh psov na svetu ali če ima papirje ali če je 100 % čistokrvni važno je le da se imava rada in da je zdrav , drugo me ne briga ...

1. rodovnik (glede kolkov) zagotovi, da pes nima podedovane displazije-lahko pa ima seveda pridobljeno
2.rodovnik IZKLJUČI podedovane bolezni, ne pa genetskih-razčisti si pojme, kaj je podedovano, kaj pa genetsko (pri človeku npr. Downov sindrom je genetski-na 23. kromosomskem paru-taki otroci so "mongoloidni"-genetsko, ne dedno, saj so starši zdravi)
3. rodovnik nima nič skupnega z ljubeznijo do psa-če jih ne bi imeli radi, jih ne bi imeli!
4.še enkrat-rodovnik nima nič z ljubeznijo do psa, vendar je zagotovilo, da pes nima podedovanih bolezni in hkrati ti rodovnik da zares predstavnika te pasme, ki si jo izbral (česar za "čistokrvne brez rodovnika" ne velja)

To ni nobeno reklamiranje, saj psi niso predmeti ki bi jih reklamirali. Poleg tega, pa ima vsak pravico povedati svoje mnenje!

Vsak ima pravico povedati svoje mnenje. Ti si ga povedala, sedaj pa nehaj oglaševati nerodovniška legla, saj je to na tem portalu prepovedano!

LP
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #291 : torek, 27.09.2005 : 11:11:42 »

Popolnoma se strinjam s Taro. Kdor želi zagotovilo da bo pes zdrav in čisti predstavnik svoje pasme naj kupi psa z rodovnikom in za to mastno plača. Ostali pa naj pač kupijo brez rodovnika.

Metuljčki so res full lepi in redki Wink
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #292 : torek, 27.09.2005 : 11:14:39 »

Ostali pa naj pač kupijo brez rodovnika.

Najbrž si mislila reči, naj ga gredo iskat v zavetišče, ne?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #293 : torek, 27.09.2005 : 11:23:10 »

Kdor želi zagotovilo da bo pes zdrav in čisti predstavnik svoje pasme naj kupi psa z rodovnikom in za to mastno plača.

A poznaš koga, ki si ne želi zdravega psa?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #294 : torek, 27.09.2005 : 11:25:31 »

Pa smo spet na zacetku  Grin

Cistokrvni psi brez rodovnika NE obstajajo, ker ti le rodovnik daje pravico, da za nekega psa lahko reces, da je te in te pasme. Kaprica pescice ljudi? Ne, pravno-formalna oblika, ki je uveljavljena po celem svetu.
Na to temo je popisan kar dobrsen dela tega foruma. Preberite, zakaj rodovnik, zakaj ne obstajajo t.i. cistokrvni psi brez rodovnika, zakaj ni posebnega odobravanja za stepanje mesancev (ker to tudi so) in da vsi vemo, da je pljuvanje po rodovnikih in ostali izgovori za stepanje mesancev le zagovarjanje necesa o cemer nimajo pojma.
In vse to nima popolnoma nobene veze z ljubeznijo do zivali.
Vsi vi, ki ste zagovorniki mesancev, pojdite si pogledat zavetisca.

Ze res, da so steparji slaba reklama za rodovniske pasme. A tisti, ki zeli imeti dobrega psa dolocene pasme, si mora sam razsiriti obzorja, nobena stvar nam ne bo prinesena na pladnju.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #295 : torek, 27.09.2005 : 11:49:59 »

Mojčica, mi lahko poveš, zakaj bi svojo mešanko parila? Ni mi jasno, da se se pa kar naenkrat odločila za paritev in iščeš možjaka za njo in potem še napišeš z rodovnikom ali brez? Halo? Zato predvidevam, da ti gre za denar, ker drugega izgovora ni? Mešancev je že veliko in zaradi takšnih paritev jih bo še več? Pojdi v Azil po kakšne male, pa jih prodaj, če ti bo ratalo. Pa daj lepo te prosim, no? To je pa že mal too much! Saj mi ne govorimo tukaj o tem, da imamo bolj radi rodovniške pse, kot pa mešance, ampak o tem, da se mešancev ne pari!!! Ne razmnožuje, ker jih je že itak preveč, oz. so azili polni!!! Sploh pa imajo zlati prinašalci veliko problemov z kolki in takšne paritve, kot je tvoje, ne pripomorejo k reševanju le teh. Vprašaj se raje, zakaj mama ni dobila vzrejnega dovoljenja??!! Zdaj pa se umiri. Nihče te ne napada, samo želimo, da odpreš oči!!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #296 : torek, 27.09.2005 : 12:11:04 »

TSA: to kar si napisal je čista bedarija. Če bi se slučajno in ponesreči in enkrat samkrat zgodilo, da bi se sparila premlada psica s psom, ki ima vzrejno dovoljenje,(to se ti lahko zgodi, če imaš oba doma, sicer nikakor ne),  je možno narediti izredni vzrejni pregled za psico, napisati kakšno prošnjo in mladiči dobijo rodovnike. Če bi se rejec seveda potrudil. Tako pa bi ga prištela med tiste, ki bi si zaslužili prisilno sterilizacijo psice in še kastracijo psa za povrhu (prosto po Deteljici)
Starostna meja ni postavljena kar tako v en dan, ampak če se že zgodi, je bolje, da imajo mladiči rodovnike. Pa psici bi verjetno odmerili malo daljši odmor pred naslednjo paritvijo. Da se rejcu ne bi splačalo goljufati.
Meni se ne zdi tako grozno, če so psi brez rodovnika slabi, hudo se mi zdi, kadar se posrečijo kakšni res lepi. Včasih vidiš kakšnega takega, da bi rejca v rit sunil, ker se mu je zdelo škoda časa in denarja za vzrejno dovoljenje. taki psi so za pasmo za vedno izgubljeni. Škoda.

 Pa še ena resnična, čist frišna zgodbica: soseda je dobila psičko, "čistokrvno" maltežanko, dali so ji jo znanci, rejci, pod pogojem, da bo imela leglo in bodo dobili nazaj kakšnega mladička. Sosedi se to ni zdelo nič čudnega, itak so jo prepričali da mora imeti psica eno leglo. No potem sva se malo pogovorili in leglo je seveda odpadlo. Še sreča, kmalu po gonitvi  je psica zbolela, obstaja velika verjetnost, da gre za redko dedno bolezen, ne samo, da bi jo prenesla na mladiče, ob kotitvi bi po vsej verjetnosti poginila.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #297 : torek, 27.09.2005 : 12:44:03 »

Vprašaj se raje, zakaj mama ni dobila vzrejnega dovoljenja??!!
Kot prvo oče ni imel vzrejnega dovoljenja  ker ga takrat še niso peljal, da bi ga pač dobili. In tako je bila naša psička pač prodana kot brez rodovnika.
Kasneje je oče dobil vzrejno dovoljenje kar sem že večkrat napisala.
Tako da oba starša imata rodovnik in vzrejno dovoljenje. Očetu je ime Solium Giovani.
Naša psička izhaja iz angleške linije Cupid of Marginata.
Tako da njeni predniki so zdravi in čisti predstavniki svoje pasme.
Bila bi zelo vesela če ima kdo rodovniškega zlatega prinašalca in bi ga paril z našo psičko. Saj si vsi v družini želimo da bi imela vsaj enkrat naraščaj.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #298 : torek, 27.09.2005 : 12:45:57 »

Bila bi zelo vesela če ima kdo rodovniškega zlatega prinašalca in bi ga paril z našo psičko. Saj si vsi v družini želimo da bi imela vsaj enkrat naraščaj.

Zakaj želite na svet spraviti nerodovniške mladiče? Zakaj na to nagovarjate lastnike rodovniških psov z opravljenim vzrejnim dovoljenjem? Zakaj naj bi psica imela vsaj 1x mladiče?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #299 : torek, 27.09.2005 : 12:50:14 »

Zakaj želite na svet spraviti nerodovniške mladiče? Zakaj na to nagovarjate lastnike rodovniških psov z opravljenim vzrejnim dovoljenjem? Zakaj naj bi psica imela vsaj 1x mladiče?

Po mojem mišlenju - zgolj zaradi egoizma!

Se motim mojčica  Roll Eyes

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines