mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 17:20:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177157 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #300 : torek, 27.09.2005 : 12:52:16 »

Ker nisem doma v pravilnikih, bi me zanimalo nekaj. Vzemimo omenjeni primer: samec z rodovnikom in veljavnim vzrejnim dovoljenjem pari samico brez rodovnika. Ali ima to kakšne posledice za samca v smislu odvzetja vzrejnega dovoljenja ali vzrejne prepovedi za nekaj let ali česarkoli v tem smislu? Pod pogojem seveda, da se mu očetovstvo dokaže ( Cheesy  Cheesy). Ne provociram, res me zanima, ker sem slišala že veliko buč na to temo. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #301 : torek, 27.09.2005 : 12:54:08 »

Mislim, da se vzrejno vzame, ali pač?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #302 : torek, 27.09.2005 : 12:55:01 »

Bila bi zelo vesela če ima kdo rodovniškega zlatega prinašalca in bi ga paril z našo psičko. Saj si vsi v družini želimo da bi imela vsaj enkrat naraščaj.

Jaz sem bila pa  že prepričana , da je tisti  moj zalezovalec(  iz  psi brez povodca)  cvetka med tako razmišljajočimi. Roll Eyes
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #303 : torek, 27.09.2005 : 13:00:36 »

TSA: to kar si napisal je čista bedarija. Če bi se slučajno in ponesreči in enkrat samkrat zgodilo, da bi se sparila premlada psica s psom, ki ima vzrejno dovoljenje,(to se ti lahko zgodi, če imaš oba doma, sicer nikakor ne), je možno narediti izredni vzrejni pregled za psico, napisati kakšno prošnjo in mladiči dobijo rodovnike. Če bi se rejec seveda potrudil.

Zagotovo. Poznam iz prve roke. Psička se je sparila pri prvi gonitvi -zeloo premlada-ker je pes iste pasme pregrizel leseno steno iz sosednjega boksa. Niso niti pomislili, da je res prišlo do paritve ,dokler se ni pričela debeliti.
Ni bilo posebno težko pridobiti naknadno vzrejno, saj je bila psička zdrava in dobrega porekla.
Skotili so se lepi, zdravi mladički - rodovniški.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #304 : torek, 27.09.2005 : 13:01:58 »

Ker nisem doma v pravilnikih, bi me zanimalo nekaj. Vzemimo omenjeni primer: samec z rodovnikom in veljavnim vzrejnim dovoljenjem pari samico brez rodovnika. Ali ima to kakšne posledice za samca v smislu odvzetja vzrejnega dovoljenja ali vzrejne prepovedi za nekaj let ali česarkoli v tem smislu? Pod pogojem seveda, da se mu očetovstvo dokaže ( Cheesy  Cheesy). Ne provociram, res me zanima, ker sem slišala že veliko buč na to temo. LP Neža
teoretično celo "da".
praktično pa "še nisem slišala za tak primer"
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #305 : torek, 27.09.2005 : 13:04:02 »

mojčica, naslednji poziv za parjenje s tvojo psico bo izbrisan. Po vztrajnem pisanju o tem, kako bi rada parila nerodovnisko psico, ti bo onemogoceno pisanje tudi o drugi problematiki.
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #306 : torek, 27.09.2005 : 13:10:59 »

teoretično celo "da".
praktično pa "še nisem slišala za tak primer"

Hvala za odgovor. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #307 : torek, 27.09.2005 : 13:15:17 »

Mojčica, tvoja psička je lahko najlepša in najboljša, edina stvar, za katero ni primerna je vzreja. Ko boš želela vzrejati, si kupi rodovniško psičko,  lahko tudi iz iste linije če ti je všeč, in naredi vse tako kot je treba.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #308 : torek, 27.09.2005 : 13:46:22 »

Mesancke lahko primerjamo z ljudmi. Enako jih je prevec. Enako imajo lahko dedne bolezni. Enako jih je veliko v zavetiscih. In kaj a kdo od vas prepricuje kero zensko, da naj nima otroka pa ce si ga res zeli naj gre v zavetisce?? Verjetno ima tudi kdo od vas otroka. Zakaj niste raje sli v zavetisce po njega? Vecina zensk ima veliko potrebo po otroku in zakaj bi bilo pri psicah drugace?
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #309 : torek, 27.09.2005 : 13:52:57 »

DDB: Ni glih tako, pri psih gre to za nagon, ne za željo kot pri ljudeh!!!!
Pri nas pa itak ne moreš tako z lahka posvojih otroka ker jih primanjkuje, za posvojitev iz tujine pa še težja!
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #310 : torek, 27.09.2005 : 14:06:05 »

Vsak dan umre 30000 otrok od lakote in bi lahko koga od njih posvojili. z posvojitvijo je pa manj tezav kot z noseco zensko:)
Kako pa ves da gre pri psih samo za nagon? to je mnenje strokovnjakov, ki tudi trdijo da psi nimajo intelegence in da nimajo custev(veselje, zalost itd.) kar je pomoje bullshit in se z njimi ne strinjam ker mislim da izjemno podcenjujejo pse.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #311 : torek, 27.09.2005 : 14:11:57 »

Mesancke lahko primerjamo z ljudmi. Enako jih je prevec. Enako imajo lahko dedne bolezni. Enako jih je veliko v zavetiscih. In kaj a kdo od vas prepricuje kero zensko, da naj nima otroka pa ce si ga res zeli naj gre v zavetisce?? Verjetno ima tudi kdo od vas otroka. Zakaj niste raje sli v zavetisce po njega? Vecina zensk ima veliko potrebo po otroku in zakaj bi bilo pri psicah drugace?

Prvič ženske nimamo kakšne potrebe po otroku.
Ljudje imajo otroke iz raznoraznih nagibov, največ jih je socialnih (se tako od njih pričakuje, dedi pa babi bi imela vnuke , ja kdo bo pa družinsko ime nosil naprej) in ekonomskih (komu pa bi sicer zapustili svoje premoženje, kdo bo pa prihajal na obisk na stara leta ali pa poskrbel za socialno varnost , če država odpove) preostali jih imajo ,ker se pač niso dovolj dobro zaščitili ali ker preveč poslušajo namig ecerkve ,da si želi več vernih ovčic ,kater bodo pasli  (saj veš ljubite se ,množit ese- nekakšna dolžnost do bog ain njegovih zastopnikov na zemlji, ki v prazni cerkvi ne bi imeli komu predavati).

Procent tistih ,ki ne bi bili veseli ,če bi dobili že kar odrasle ,samostojne, vzgojene  in doštudirane je blizu ničle (čeprav ne pričakuj odkritosrčnega priznanja, da je tako)

Drugič, psi niso ljudje, zato nimajo teh sekundarnih nagibov za otroke. Poleg tega jim je kot vrsti normalno, da se množi samo vodlini del populacije- kar je ene 10 %, se pravi večina je programirana za NEimet mladiče.

Tretjič , marsikdo bi šel v "zavetišče" po kakega otroka, a današnji postopki posvojitev so zelo zapleteni in primernih otrok sploh primanjkuje.
Zato si neplodni pari že več let prizadevajo za ureditev medržavnih sporazmov za posvojitve, pa jim še ni uspelo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #312 : torek, 27.09.2005 : 14:13:32 »

Mesancke lahko primerjamo z ljudmi. Enako jih je prevec. Enako imajo lahko dedne bolezni. Enako jih je veliko v zavetiscih. In kaj a kdo od vas prepricuje kero zensko, da naj nima otroka pa ce si ga res zeli naj gre v zavetisce?? Verjetno ima tudi kdo od vas otroka. Zakaj niste raje sli v zavetisce po njega? Vecina zensk ima veliko potrebo po otroku in zakaj bi bilo pri psicah drugace?

Angelina Jolie je posvojila otrocka, meni je to zelo lepo, tebi ni?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #313 : torek, 27.09.2005 : 14:14:56 »

 Roll Eyes tole primerjanje cloveskih in pasjih nagonov, navad, custev, potreb in zelja, me vedno znova spomne na izjavo nekaterih: "Samo se govorit ni zacel, tako je pameten."  (pes namrec) Grin  Grin
Ker vas vecina sobivanje s psom jemlje kot nacin zivljenja, bi morali ze opaziti, da so psi zelo drugacni od nas ali, ce hocete, mi od njih. Zato je primerjanje pasjih in cloveskih nosecnic malce mimo  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #314 : torek, 27.09.2005 : 14:15:42 »

Vsak dan umre 30000 otrok od lakote in bi lahko koga od njih posvojili. z posvojitvijo je pa manj tezav kot z noseco zensko:)
Kako pa ves da gre pri psih samo za nagon? to je mnenje strokovnjakov, ki tudi trdijo da psi nimajo intelegence in da nimajo custev(veselje, zalost itd.) kar je pomoje bullshi* in se z njimi ne strinjam ker mislim da izjemno podcenjujejo pse.

Jaz sem zato, da se pse primerja z ljudmi. In zato bi jih tudi večino kastrirala.
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines