mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 20:48:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177169 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #375 : torek, 27.09.2005 : 22:13:53 »

Psica je sterilizirana in nima več težav.Zdravju pa je definitivno škodljivo (rak!!!).
Ampak ti predvidevaš, da je to materinski čut, ki naj bi ga imele psice, pravzaprav govoriš o želji po potomcih in psice primerjaš z ženskami.

Jaz pa pišem o tem, da tudi vse ženske nimajo prirojenega čuta za materinstvo in želje po potomcih! Kaj šele psi!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #376 : torek, 27.09.2005 : 22:14:42 »

Ona je rencala na tuje mladice ne na svoje. Zakaj pride do tega nevem.

A nisi pisal, da se psice raznežijo ob otrocih kot ženske?
Se malo zapletaš, ljubči?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #377 : torek, 27.09.2005 : 22:16:59 »

Tudi vse ženske se ne raznežijo ob otrocih!

Se pa tudi moški razbežijo!

Kakšna pa je razlika med psico in psom?

A pes pa si po tvoje  ne želi potomcev, samo psice al kaj?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #378 : torek, 27.09.2005 : 22:19:59 »

Ravnokar sem ugotovila, da nisem ne ženska, ne psica. Otroci me ne ganijo (razen moja), pasjih mladičev pa "ne maram". Komaj čakam, da Kuntur zraste  Grin Grin Grin
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #379 : torek, 27.09.2005 : 22:27:57 »

Samo eno vprasanje- kje za vraga je DDB pri svojih rosnih 18ih letih dobil vse te blazne izkusnje glede psov, nosecih zensk in vseh moznih teorij, ki nam jih tukaj servira kot prfoksi na faksu? A od tistega zreditelja, ki (ti) je svetoval, da psico po gobcku usekas, ce bo kaj narobe naredila? Halooo... Pa bi prosila njega osebno, da mi to odgovori- ker se mi res ne da vec brat vseh neumnosti, ki jih tukaj napise(s). Se pa absolutno strinjam z Yo - jp, misko se zapleta, da bo na koncu se samega sebe srecal...
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #380 : torek, 27.09.2005 : 22:28:45 »

 V mojem prejšnjem postu je napaka! Moški se ne razbežijo ( no, nekateri morda ) ampak se raznežijo !

Yo mislim, da imaš prav.Kaj si, vprašaj ddb-ja!
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #381 : torek, 27.09.2005 : 22:49:11 »

Yo nimam pametnega razloga. Kot sem ze rekel, kaksen je razlog, da zenske vsaki dan rojevajo, ko pa miljone otrok caka na posvojitev? konkreten primer-Ravno zdaj je ena imela leglo mesanckov(med samojedom in zlatim prinasalcem). Psi so zdravi in lepsi od teh dveh pasem. Vsi so dobili dober dom, pri ljudeh, ki zagotovo nebi sli v zavetisce po psa in nevem zakaj bi to bilo slabo. Narobe sem postavil vprasanje. Koliko ljudi poznas, ki se ne igrajo z svojim otrokom. Poznam veliko ljudi, ki zanemarjajo svoje otroke, tudi pretepajo itd. No ti si imela otroka, ker si si ga zelela in po cem sklepas, da si jih psica ne more zeleti? in kako bi tebi bilo, ce bi ti nekdo rekel, da ne smes imeti otroka, ker je tvoj praprapra dedek imel bolezen, ki je dedna? Kaksen argumetn ima ona nevem. Jaz sem pisal za moji dve psici in ne za vse, sploh pa je potrebno vedeti, zakaj je tista psicka rencala. In se na eno sporocilo- nisem napisal, da vse psice in vse zenske ganejo dojencki.
TinaZ kaj se zapletam. Izkusnje sem dobil od 2 psic(res, da je ena mlada) in ene nosecnice, teorije pa nastajo v moji glavi povezne z izkusnjami, logicnim in objektivnim sklepanjem. Za vzreditelja sem tak napisal, da ga nisem nic uposteval!!!! Na tistem forumu pa sem prosil za specificne informacije o pasmi, ki pa imajo malo veze z tem.
Tina saj nisem napisal, da imajo vse psice materinski cut in zelje po potomcih. Vendar mi govorimo o tem, da mesancki nebi smeli imeti potomcev, da so pa vsi mesanski brez tega cuta in zelje mi ne mores trditi. Zakaj si pes(samec) nebi zelel imeti mladice?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #382 : torek, 27.09.2005 : 23:07:19 »

Dragi ddb!
 Oprosti, ampak ne morem se strinjati s tabo!
Če bimeni nekdo rekel, da je imel moj pradedek  bolezen, ki je dedna in lahko hudo prizadene mojega otroka (otrok invalid, duševno moten, slep...)  raje tega otroka ne bi imela!

Smisel rodovnikov pa je, da ne spravljamo pohabljenih revčkov na svet!
Govorimo o tem, da mešančki ne bi smeli imeti potomcev ravno iz tega razloga.
Ti si začel razglabljat o materinskih čutih psic!

Jaz sem mnenja, da so vsi psi brez materinskega čuta (ne samo mešanci) in da je njihova reprodukcija posledica nagona.
V naravi preživijo najbolje prilagojeni in najbolj zdravi posamezniki, zato morajo tudi vzreditelji slediti temu modelu. Zakaj pa potem sploh opravljat vzrejne preglede?

Še bolj narobe pa je, da ljudje mastno služijo na račun nerodovniških mladičev.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #383 : torek, 27.09.2005 : 23:18:57 »

Narobe sem napisal vprasanje. Kako bi se pocutila, ce bi ti nekdo rekel, da ne smes imeti otroka, ceprav bi vedela, da bo zdrav, samo zato, ker npr. tvoja kri ni cista slovenska?? Saj sem ti ravnokar napisal primer, ko je bilo leglo popolnoma zdravih mesankev in to ni redko. Rodovnik in vzrejno dovoljenja pa ne izkuljcujeta moznosti dednih bolezni, ker recimo, ce ima brat rodovniske psice dedno bolezen nobenega ne zanima in temu niti ne sledijo(zato mora tudi rodovniski mladic na slikanje). Pa niso vsi psi brez rodovnika zaradi zdravstvenih razlogov. Mislim, da jih je vec zaradi mesanja pasem(drugace dveh zdravih psov oz. dveh mesanckov). Sluzenje od mesanckov na posteni nacin ni mozno. Ze skos pisem, da ni problem, ce ima mesancke(mladice), ce so potem zdravi, zagotovo pa se ne strinjam parjenja psa z dedno boleznijo(npr. displazijo) in zato bo tudi moja psica sla na slikanje in ce ne bo vredu ne bo legla. Poudarek-nimajo vsi mesancki pohabljenih mladicev.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #384 : torek, 27.09.2005 : 23:24:14 »

A menda nosečnicam ne delajo nobenih preiskav? Aja?
No, če bi jaz vedela, da imam možnost na svet spraviti otroka, ki bi imel dedno bolezen, ga na svet ne bi spravila. Pika in amen. Nisem tak egoist.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #385 : torek, 27.09.2005 : 23:25:55 »

Narobe sem napisal vprasanje. Kako bi se pocutila, ce bi ti nekdo rekel, da ne smes imeti otroka, ceprav bi vedela, da bo zdrav, samo zato, ker npr. tvoja kri ni cista slovenska??

Hm, čisto v redu. Moja kri ni čista. slovenska in moja hči ni potomka očeta Slovenca. Sva pa naredila nekaj preiskav, ja.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #386 : torek, 27.09.2005 : 23:39:21 »

No in kako bi ti bilo, da bi ti nekdo rekel, da ne smes imeti hcerke, ker ni ciste krvi? Oz. si ze odgovorila, ne razumem kako ti je lahko vseeno, ce bi ti nekdo preprecil imeti hcerko. Ob tem odgovoru zacenjam dvomit v tvojo ljubezen do nje.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #387 : torek, 27.09.2005 : 23:49:11 »

Psi so zdravi in lepsi od teh dveh pasem. Vsi so dobili dober dom, pri ljudeh, ki zagotovo nebi sli v zavetisce po psa.

So pa res dobili najboljse mozne lastnike!  Take.... dobrosrcne ljudi.  Cheesy Grin Tongue

Mozno, da se motim

To je dejansko cisto mogoce!   Cheesy
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #388 : torek, 27.09.2005 : 23:55:16 »

Jaz osebno poznam nove lastnike. Vsi so ljubeci in dobri lastniki(pri vecini od njih je pozornost 24/7, resnicni ljubitelji psov z dobrimi financnimi zmoznostmi za dobro zivljenje psa(hisa, vrt, najbojsa hrana itd.). Jaz tudi nimam psa iz azila, pa zato nisem slab lastnik.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #389 : sreda, 28.09.2005 : 00:47:45 »

Hehehe, zdaj smo presli ze na Slovence in neSlovence.
Svasta.

ddb, ko ze navajas primer mesanega legla, za katerega je bilo dobro poskrbljeno, poglej tole: http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,30.0.html, pa mi povej, kako lahko sklepas, v kaksne domove so sli mladici, o katerih govoris? Tudi psi z zgornjega linka so bili mladici, ki so sli vecinoma v dobre domove. Nekaj se je zalomilo, pa zdaj ni nikjer ne tistih, ki so jih spravili na svet in ne tistih, ki so jih zavrgli.

Poleg tega mi povej, kaksen kriterij si uporabil za oznako, da so mladici iz legla, ki ga omenjas, lepsi od obeh pasem. Torej govoris o tem, da so tebi vsec ti mesanci ali govoris o kaksni oceni s strani kompetentnih ocenjevalcev psov - kvaliteti dlake, kompletnost zobovja, okotenost in druge znacilnosti obeh pasem?

Prav tako me zanima, na kaksni podlagi si ocenil zdravje teh mladicev? Po eni strani pravis, da je "ravno zdaj ena imela leglo", po drugi, pa da so zdravi. Se pravi, da so zdaj mladici zdravi, niso se pregledani za nikakrsne bolezni, prav tako ne vemo, ce bodo morebiti zboleli za kaksno dedno boleznijo, oz. v kaj bodo v resnici zrastli. Sta oba starsa pregledana in imata potrdila, da nimata displazije, recimo? Ne delaj prezgodnjih zakljuckov!

ddb, v zivljenju sem videla ze kar precej mladicev, pa ti moram rect, da so bili prav vsi od prvega do zadnjega, tako rodovniski kot mesanci, pravi cukri, nadvse luskani ali po tvoje eden lepsi od drugega. To, da so mladici meni vsec, mi se ne daje pravice, da odlocam o rojstvih novih mladicev, saj veliko ljudi, ki ne razmisljajo o tem, ze zdaj ne ve, kam z njimi. Stos pa ni samo v mladicih moje psice, temvec tudi v mladicih njenih mladicev in potem se mladicih teh mladicev. A sledis?
Torej, ce spravim na svet kup psov, katere bom lahko razdajala okrog, bom odgovorna za vse njihove potomce in ne samo za 1. generacijo, saj bom jaz omogocila kakrsenkoli razplod. In ker sem precej zategla, bom za prvo generacijo se poskrbela za dobre nove lastnike, pa za vsa cepljenja, pa za leglo bom nadvse lepo skrbela... Ja, ko bo na vrsti naslednja generacija, bo stevilo psov, za katere odgovarjam, ze multiplicirano in ker imajo lahko psice leglo vsaj vsako drugo leto, psi pa lahko skacejo ves cas, bom odgovorna za vseh xy stevilo mladicev, ki jih bom uzgala z enim leglom. Tezko je namrec nadzirati ravnanje nekaj lastnikov psov, ki jih bom jaz zdajala okoli. Kako pa je nadzirati ravnanje nekaj deset ali celo nekaj sto ljudi, ki jih sploh ne poznas? Nemogoce.

Startno leglo -> "privosci psici vsaj en seks", lahko tudi "privosci otrokom doziveti cudez zivljenja", najveckarat pa "racunica za izboljsanje stanja v denarnici", vcasih celo "pomoc revnim, ki nimajo dovolj za nakup rodovniskega psa" - ena nasa psica ima zdaj eno leglo, v katerem je 5 nadvse luskanih, cart in oh in sploh mladicev:

0. leto = 1. generacija -> 1 psica = 1 leglo = 5 mladicev
2. leto = 2. generacija -> 5 psic/psov iz 1. gen. = 5 legel x 5 mladicev = 25 mladicev
4. leto = 3. generacija -> 5 psic/psov iz 1. gen. in 25 psic/psov iz 2. gen. = 30 legel po 5 mladicev = 150 mladicev
6. leto = 4. generacija -> 5 psic/psov iz 1. gen. + 25 psic/psov iz 2. gen. + 150 psic/psov iz 3. gen. = 180 legel po 5 mladicev = 900 mladicev

A nadaljujem? Pa sem naredila izracun le za eno parjenje nase psice. Kaksne bi bile cifre, ce bi tudi naso psico parili vsako drugo leto (zal nekateri parijo vsako leto), si izracunaj sam.
A si sposoben zagotoviti varne domove in psom ustrezno zivljenje za vse te pse? Si sposoben nadzirati zdravje teh psov, da ne bodo sirili morebitnih dednih bolezni? Si sposoben zagotoviti zadovoljivo veterinarsko oskrbo in primerno prehrano vsem tem psom? Japajade. Ali pa mi bos rekel, da se tvoja odgovornost konca v trenutku, ko pokasiras denar za leglo, ki ga bo imela tvoja psica? Jaz trdim, da s svojo odlocitvijo o enem leglu prevzames nase odgovornost za vsa nadaljna legla in za vse nadaljne usode psov, ki izhajajo iz tega tvojega enega legla. Ce bi se odlocil drugace, ne bi nobeden od "produktov" tvoje odlocitve pristal v zavetiscu, na ketni ali na cesti. Ker jih sploh ne bi bilo. Tako pa je med 900 psi lahko vse sorte. Ja, vsi so cedni in vsi so cart. Tisti, ki se potikajo po cestah in travnikih sicer malo manj. Pa itak tisti niso nasi, temvec od nekoga drugega. Nasi so vsi na kavcih in vsi vsak dan jedo zrezke. In potem se zbudimo.
Logiran

Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines