mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 12:31:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177140 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #540 : ponedeljek, 28.11.2005 : 22:16:24 »

Ups, Nanook, tole o repu sem pa res spregledala (he he)... Ce je pa lepo nosen rep kriterij (pardon, zelo lepo nosen) za parjenje, potem pa jaz Bube sploh ne morem parit - nima namrec repa Wink
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #541 : ponedeljek, 28.11.2005 : 22:52:59 »

citat:pa dejmo: za dobrobit pasme skrbijo vsi ki vzrejajo rodovniške, pa če to hočejo al pa ne, ker za to skrbi vzrejna komisija, ki psu odobri al pa zavrne vzrejno dovoljenje. Samo parjenje v tujini tud pod razno ne zagotavlja napredka v pasmi.


Ne čisto tako. Zlate prinašalce z rodovnikom in oceno kolkov C so tudi že parili. Nebi rekla da je to dobro za pasmo.


Kako se vsi spravljate na ta rep, Grin saj je tudi vse drugo popolno.



citat:Aha, torej ne poznas niti enega rodovniskega rejca, v redu. Se pravi si si tisto o ne-sledenju rodov in z rodovnikom ali brez izmislila. V redu, hvala za pojasnilo.

Ups..sva se napačno razumeli. Da v preteklosti sem poznala nekoga ki je ponarejal rodovnike in mastno služili..kasneje so za to drago plačali.


citat:Ma kaj res ne ves niti za en primer podarjenega rodovniskega psa?

Ne. Kaj so se naveličali psa je imel lepotno napako in so ga zato oddali?Že večkrat sem brala oglase da prodajajo psa zaradi lepotne napake, kje je pa tu ljubezen do psa?  Huh

Hvala za šolo o citiranju mogoče jo bom pa naslednjič, ko bo napisana s spoštovanjem celo upoštevala. Wink

Poglejte, nekateri ste zelo nesramni oz. kar večina, to sem opazila tudi v drugih temah kjer je kdo omenjal da bo kupil nerodovniškega psa. Tako lajanje te enostavno odbije. Če bi tistim ki pridejo na forum in nameravajo kupiti psa brez rodovnikom...lepo razložili, ustvarili prijazno debato, se skušali lepo pogovoriti, razmišljali tudi o mnenju ki ni v skladu z vašim...bi lahko že kaj naredili proti nerodovniški vzreji. Tako pa vsakega grozno nehumano z žaljivkami...posmehovanjem napadete tako da jezen in to čimprej odide dol iz foruma in je nato še večji zagovornik svojega mnenja.

Mi je zelo žal da pogovor ne more steči normalno brez žalitev. Jaz nikogar ne žalim vi pa mene lahko? Od kod vam ta pravica? Zakaj sploh še odpisujem ko pa sprejemam takšne žaljivke.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #542 : ponedeljek, 28.11.2005 : 22:59:02 »

Mojcica, mene se zanima, kateri organizaciji bos podarila denar, ki ga bos dobila s prodajo mladicev, sem pac firbec.
Nadalje me zanima, zakaj si ne preberes vseh tem, ki govorijo o preprodaji psov, nerodovniskih leglih in problematiki tega. Glede na tvoja vprasanja namrec sklepam, da tega se nisi storila.
In se nekaj me zanima-pravis, da "Večinarejcev rodovniškihi psov ne spremlja nadaljnih rodov.". Si si to izmislila ali...?

Glede pa popolnosti pa... saj ves kaj pravijo. Nihce ni popoln.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #543 : ponedeljek, 28.11.2005 : 23:01:04 »

Citat
Ne. Kaj so se naveličali psa je imel lepotno napako in so ga zato oddali?Že večkrat sem brala oglase da prodajajo psa zaradi lepotne napake, kje je pa tu ljubezen do psa?

Kaj res? Ampak se vedno pa ne poznas niti enega vzreditelja rodovniskih psov, ki bi kakega mladicka podaril? Resno ne poznas?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #544 : ponedeljek, 28.11.2005 : 23:01:50 »

Citat
Mi je zelo žal da pogovor ne more steči normalno brez žalitev. Jaz nikogar ne žalim vi pa mene lahko? Od kod vam ta pravica? Zakaj sploh še odpisujem ko pa sprejemam takšne žaljivke.


razloži se enkrat, pove drugič pa tretjič in četrtič. Ma petič je pa dovolj! Porkaduš!!!

In ti po vseh postih še vedno vztrajaš pri kriminalnem  parjenju. Kljub vsem dobronamernim nasvetom in prošnjam, da tega ne delaj.
Svoje hočeš doseči zgolj z nekimi za lase privlečenimi razlogi. Oprosti ampak mene spominjaš na ihtavo razvajeno smrkljo, ki hoče doseči kar si je vtepla v glavo. Ne glede na posledice
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #545 : ponedeljek, 28.11.2005 : 23:06:45 »

Ne čisto tako. Zlate prinašalce z rodovnikom in oceno kolkov C so tudi že parili. Nebi rekla da je to dobro za pasmo.

Kaksno vzrejno dovoljenje je pa dobil clovek, ki ima plemenjaka ali plemenko s C kolki? Navadno ali pogojno? Ce ima pogojno, kaj mora storiti kasneje, ko so mladici ze tu? Imas tudi ti vsaj pogojno vzrejno dovoljenje?

Kako se vsi spravljate na ta rep, Grin saj je tudi vse drugo popolno.

Za vsakega je njegov kuza najlepsi in najboljsi, kar je edino pravilno. A to se zdalec ne pomeni, da odgovarja standardu.

Ups..sva se napačno razumeli. Da v preteklosti sem poznala nekoga ki je ponarejal rodovnike in mastno služili..kasneje so za to drago plačali.

Govoris o rejcih, steparjih, mi pa o resnih vzrediteljih.

Pa se nekaj: ni vsak, ki se ne strinja s teboj ali te zeli odvrniti od cesa, nesramen. Ce o teh stvareh ne zelis 'debatirati', ti ni treba. Ce pa zelis, pa sprejmi tudi to, da se morda kdo ne strinja s teboj, ali se huje, da kdo tvoja dejanja celo obsoja.

Razmisli in lepo se imej, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #546 : ponedeljek, 28.11.2005 : 23:13:02 »

Že večkrat sem brala oglase da prodajajo psa zaradi lepotne napake, kje je pa tu ljubezen do psa? Huh
Hja, precej več je oglasov za nerodovniške pse. Tistih, ki prodajajo rodovniškega psa je bolj malo (so pa, s tem se strinjam)
Hvala za šolo o citiranju mogoče jo bom pa naslednjič, ko bo napisana s spoštovanjem celo upoštevala. Wink
šola o citiranju je bila napisana z vsem spoštovanjem; če se počutiš ogroženo, za to nisem jaz kriva. Hotela sem le izboljšati berljivost tvojih sporočil (oprosti, ampak težko je razbrati koga citiraš in kdaj izražaš svoje mnenje)
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #547 : ponedeljek, 28.11.2005 : 23:57:26 »

MOJČICI, sem jaz že na sosednjem forumu želela razložiti, obrazložiti, doterati in na koncu že dotupiti vse to, kar se tule pogovarjamo. Neuspešno.

No Mojčica, upam da uživaš, ker imaš več odziva, kot si ga imela na "našem" forumu! Smiley Žalostno, da nekateri potrebujejo 47 popisanih strani, pa še vedno jim "ni jasno" o čem govorimo. Mah, kaj sploh govorim. Jasno ti je že - samo odločila si se da NOČEŠ razumet, saj ti tako bolj odgovarja. Beda, živa beda!!

LP,
Diana
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #548 : torek, 29.11.2005 : 14:31:06 »

Žalitve res niso na mestu, tudi če bo Mojčica svojo psico parila, to še zdaleč ni "kriminalna" paritev, kot je nekdo napisal. Pri nas je vzreja in prodaja nerodovniških mladičev povsem legalna, Mojčica ne bo kršila čisto nobenega zakona. zelo fino bi bilo, če bi bila prodaja nerodovniških mladičev prepovedana, pa ni. Torej....

Mojčica, tebi v premislek pa samo še tole: preden se boš dejansko odločila za paritev sama pri sebi premisli, zakaj pravzaprav hočeš leglo. verjamem, da denar ni glavni motiv. Vseeno upoštevaj, da je kvalitetna vzreja draga, če boš hotela dobre mladičke, boš morala najprej, preden se ti bo kje pokazal kakšen tolarček, kar nekaj vložiti. Sicer ti ne bo (verjetno) treba plačati neke astronomske skočnine, tudi stroški za rodovnike, takse...bodo odpadli, ampak vsi ostali stroški ti pa ostanejo. razen seveda, če nameravaš mladičke oddati pri 5 tednu. goldenke imajo v povprečju velika legla (moje niso bile nič posebnega, pa so imele od 9 - 13 mladičev na leglo). Toliko mladičev je težko prodati pri dveh mesecih, računaj, da ti jih bo nekaj ostalo do 4 ali 5 meseca, ti so zelo dragi za vzdrževanje, zahtevajo zelo veliko individualnega dela z vsakim posebej, zanje pa iztržiš manj kot za dvomesečne, če sploh kaj. Še zlasti če boš vsaj malo pazila, kam bodo mladički šli. Računaj na to, da se za nerodovniške mladičke odločajo v povprečju "slabši" kupci kot za rodovniške (so izjeme, a vendarle). Če nimaš prostora in časa za krdelce petmesečnih pubertetnikov, na leglo takoj pozabi ( razen če ti odgovarja kakšna rešitev a la KD Mislinja).
Tudi če ti na koncu ostane kakšen "dobiček", ko prišteješ še porabljene ure boš ugotovila, da bi več in na lažji način zaslužila s katerim koli delom prek študentskega servisa.

Ampak ti verjetno ne bi vzrejala zaradi denarja. Zakaj potem? Ker si želiš potomko od svoje psičke za naprej? To lahko razumem, pri meni je to še edini motiv, zaradi katerega se občasno še odločim za kakšno leglo. V tem primeru pa je vzreja nerodovniškega legla še posebej nesmiselna. Ne glede na to kako se boš trudila in kako lepe mladičke boš vzredila, nikoli ne bodo mogli dobiti rodovnikov, za pasmo so izgubljeni. Praviš, da jih boš prodala samo lastnikom, ki ne bodo vzrejali. Recimo da bi se to uresničilo, kakšen smisel je sploh imelo, da si jih vzredila? to, da jih je 10 več na svetu? po vsej verjetnosti pa ti noben nadzor nad novimi lastniki ne bo pomagal. tudi če takrat ko kupuje mladička misli povsem resno, ga hitro lahko premami lažno upanje na bogat zaslužek brez velikega truda ali pa si bo preprosto zaželel "eno psičko za naprej". V najslabšem primeru pa se bo psica brez nadzora potikala okrog, se obrejila vsako gonitev....

Enkrat sem ti že napisala, kaj bi storila v tvojem primeru pa ti bom še enkrat. Če si res želiš vzrediti svoje leglo, si kupi še eno psičko. Praviš, da je tvoja sedanja v vseh pogledih popolna. No takih sicer ni, ampak če ti je všeč, si kupi psičko iz sorodne vzreje (praviš da sta imela oba starša rodovnike, torej ti ne bo težko najti od kod izvirajo). Pazi, da boš kupila res kvalitetno psičko, povej da jo rabiš za vzrejo. potem boš lahko z nekaj sreče vzredila leglo, ki ti bo v ponos, mladički bodo imeli prihodnost in bodo mogoče kdaj tudi kaj pozitivnega prispevali k pasmi.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #549 : torek, 29.11.2005 : 19:04:14 »

Ne èisto tako. Zlate prinašalce z rodovnikom in oceno kolkov C so tudi že parili. Nebi rekla da je to dobro za pasmo.
Ja, ker cel svet priznava C displazijo kot blago in zadnjo dovoljeno stopnjo, pri čimer PARTNER NE SME IMETI C ampak A, v večini klubov, ki določajo vzrejna pravila. In ja, pri enih dobijo pogojno, pri enih pa "normalno" vzrejno, pač glede na to, kolk je ta problem generalno v pasmi prisoten.

Kako se vsi spravljate na ta rep, Grin saj je tudi vse drugo popolno.
Kar seveda veš od razstav ki si jih obiskala s psico in ki so jih sodili večinoma specijalisti....Aja...seveda si si tudi standard prebrala in naredila kot vsi ki nimajo pojma: po standardu je vse ok, torej je POPOLNA. Med branjem in razumevanjem standarda je pa razlika, ker  je standard zgolj okvir, za katerega razumevanje potrebuješ malo globje poznavanje fizijonomij psov, oz pasem. Samo to da ga prebereš in si razlagaš standard tako da ustreza psu, ne pa da pes ustreza standardu, ni dovolj. Še več, tako gledanje je popolnoma napačno

glede ostalega pa...ob tvojem odnosu do vzreje, drugačnega odnosa ljudi, ki vzrejo resno jemljemo, tud ne pričakuj. In ja...raje ne odgovarjaj, ampak si kako knjigo vzemi, ali se pogovori z nekim relevantnim kinologom, ki jih je tudi na tem forumu kar nekajter pozabi svoje za lase privlečene ideje.

in kvečjemu bi mi lahko rekli: ah kaj sploh odgovarjamo takim kot si ti...
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #550 : torek, 29.11.2005 : 19:07:24 »

in kvečjemu bi mi lahko rekli: ah kaj sploh odgovarjamo takim kot si ti...

Ker še vedno upamo, da se bo koga morda kaj prijelo. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #551 : torek, 29.11.2005 : 19:56:23 »

Hmm men se vse bolj zdi, da je tale mojčica izmišljena oseba registrirana samo z namenom porovokacije  Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #552 : torek, 29.11.2005 : 19:58:45 »

Ma kaj ni vseeno?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #553 : torek, 29.11.2005 : 20:02:17 »

sej zato pa  Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #554 : torek, 29.11.2005 : 20:13:30 »

Kaj zato pa?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines