mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 16:08:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177155 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #570 : četrtek, 01.12.2005 : 13:40:06 »

ja, pa še res je. ampak meni je bila moj prvi uèbenik in je za nekoga, ki ne namerava ostati pri branju le te knjige, odlièna osnova še danes. da je v nekaterih delih zastarela, pa se strinja tudi avtor s katerim sem imel priliko nekoè malce dlje posedeti v enem finem pogovoru v katerm sem ga vprašal tudi kdaj namerava dat ven novo idajo, saj mi že preseda da si jo moram vedno sposojat, ker se je kupit ne da veè-vedno je bila dokaj hitro razprodana.
mi je nekam popapalo zadnji del. Dejal mi je, da se že kar nekaj časa spravlja k dopolnitvi, ampak mu čas ne dopušča da bi se resno lotil .
je pa kljub zastarelosti v nekih delih še vedno najboljša knjiga ki jo premoremo v slovenščini.

p.s. Imam knjigo mcdowell lyona dog in action. knjiga je bila napisana glede na izkušnje avtorja v konjereji in pasjereji. Že v predgovoru izdajatelj bralca opozori, da so nekatere zadeve v knjigi zastarele in da so nova spoznanja marsikatero trditev v njej ovrgla. A KLJUB TEMU ostaja temeljna knjiga za "študente kinologije", ki jo kot referenčno navajajo tudi avtorji drugih knjig s to tematiko.

tko pač je...čas marsikaj povozi, ampak ne popolnoma Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #571 : četrtek, 01.12.2005 : 14:07:55 »

Dobrih stvari čas ne povozi, treba jih je le nadgraditi. Ta knjiga je dobra.
Mene najbolj moti poglavje o šolanju. Vse kar piše sicer drži, vendar povsem manjkajo bolj prijazne metode (če si avtor ni v kratkem času kaj premislil, jih tudi v morebitni obnovljeni knigi ne bo)
S branjem knjig je pa tako: eni se iz knjig kaj naučijo, drugim je to odveč, ker so itak že učeni padli na svet in imajo zato vso pravico zmerjati in žaliti druge.
Logiran
nostrca
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #572 : četrtek, 01.12.2005 : 20:12:07 »

Pozdravljeni! Sem nov član foruma,pa me zanima komentar k mojemu razmišljanju.Prebrala sem vse vaše pogovore o v temi nakup psa.Se strinjam,da naj bi ljudje pred nakupom temeljito razmislili ali izpolnjujejo vse pogoje za psa,izbrali psa,ki jim ustreza,z rodovnikom.......z vsem se strinjem.Ne razumem pa,zakaj se pri psih z rodovniki toliko govori,da imaš ne vem kolike možnosti (ali večjo možnost) za zdravega psa.Na vzrejnem dovoljenju nas nikoli nihče ni vprašal o dednih bolezni psov,ne če so imeli kakšne bolezni,nasploh o zdravju nič....razen slikanja kolkov.Vsak pes posebej je unikat,je živo bitje in v življenju,kar se zdravja tiče ni nič sigurnega.Moje mnenje je,da ali imaš mešančka,psa z ali brez rodovnika,je zdravje zelo vprašljiva reč......noben rodovnik ni zagotovilo za bolj ali manj zdravega psa.Je pa res,da veš od kod izhaja pes,poznaš prednike,paritvene kombinacije.......Kaj pa o tem mislite vi?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #573 : četrtek, 01.12.2005 : 21:49:53 »

nostrca,
pozdravljena na forumu  Smiley
FCI (kot ena krovnih kinoloskih organizacij), kinoloske zveze in njeni organi (sem spada tudi vzrejna komisija) dajejo smernice vzreje, ki so bolj ali manj natancne oziroma ohlapne. Vse te smernice pa so namenjene izkljucno lastnikom psov, da se lazje orientirajo pri vzreji tipicnih prestavnikov dolocene pasme. Vsekakor pa te smernice ne pomenijo, da je lastnikom prineseneno vse na pladnju. Od lastnika samega je ovisno koliko bo tem smernicam sledil, koliko se bo poucil o pasmi, ki jo ima, kaj mu sploh pomenita besedi "tipicen predstavnik" (ce sploh kaj).
Zelim povedati, da smo lastniki psov posamezne pasme odgovorni za tipicnost in zdravje naslednjih rodov pasme, ki jo imamo. In tu se zacne trobljenje forumovcev o pomembnosti rodovnikov, o izobrazevanju, spremljanju vzreje, o pomembnosti zdravstvenih pregledov itd.
Da skrajsam... nekako zelimo ljudem dopovedati, da ni dovolj psa samo privleci domov, pa je zadeva resena in bo vse skupaj ze nekako naslo svoje mesto, ampak je potrebno siriti obzorja, da bodo dojeli, da ni vsak pes dober za nadaljevanje pasme.
Aleluja za vse tiste lastnike, ki znajo objektivno videti svojega psa ali psico in se odlociti, da ne bodo vzrejali zaradi nekih napak, ki bi lahko negativno vplivali na pasmo in seveda aleluja za vse tiste, ki imajo toliko v glavi in svoje psice ne parijo s prvim cuckom, ki je le podoben doticni pasmi, ampak naredijo vse, da bi vzredili mladice, ki bi bili dostojni predstavniki neke pasme.
Kot drugo, vedno znova ponavljamo, da nihce ne daje mesancev v nic. Je ravno tako pes, ki ni cisto nic manj vreden kot tisti z rodovnikom in si zasluzijo vso ljubezen in skrb. Ne vidim pa cisto nobene potrebe za produciranjem le-teh. Vsi mesanci, ki v urbanem okolju pridejo na ta svet, so produkt cloveske ignorance, produciranje t.i. cistokrvnih psov brez rodovnika, pa cisto steparstvo.
Upam, da nisem prevec zapletla svojega odgovora in sem uspela ujeti bistvo zakaj toliko nejevolje do ljudi, ki furajo nek svoj bluz, pri tem pa pozabljajo na samega psa in posledice, ki jih bodo nosili naslednji rodovi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #574 : četrtek, 01.12.2005 : 21:53:09 »

Nostrca, samo eno vprasanje se mi postavlja ob tvojem postu in sicer glede tistega, zakaj te na vzrejnem nihce ne vprasa po zdravju ali dednih boleznih psa (ce sem seveda prav razumela): mislis, da bi kdo po pravici povedal oz. mislis, da bi kdo povedal, ce ima pes kaksno bolezen? Pri vecjih pasmah vsaj kolke slikajo, pri malih pa ne rabis prav nobenega veterinarskega potrdila- na "lepo oko" dobis vzrejno dovoljenje (seveda ce pes ustreza standardu)  Undecided Res vsa cast tistim (kot je napisala Drejci), ki vzrejajo po pameti in gledajo na svojega psa objektivno (in se mogoce ravno zato ne odlocijo za vzrejo)...

Drugace pa ne vem, po kaksnem mnenju nas sploh sprasujes tukaj? Zakaj je sploh potreben rodovnik ali kaj? Ker naslov teme je Nerodovniski mladicki...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #575 : četrtek, 01.12.2005 : 21:57:40 »

no...v bistvu se tema preplet z ono drugo , heh :/
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #576 : četrtek, 01.12.2005 : 22:11:06 »

Rodovnik-podatki o prednikih psa (se pravi, kdo je mama, kdo je ata, kdo je dedek, babica itd. in ce ga znas uporabljati se, kdo je stric teta, bratranec v 2. kolenu,...). Kaj naredis s temi info. je pa cisto tvoja stvar.
Poleg rodovnika je pomemben tudi dober vzreditelj. Zame nekdo, ki vzreja nerodovniske pse, ze po defaultu ni nevemkako dober vzreditelj-ker so psi brez rodovnika. Pa lahko jedo oh in sploh hrano, pa so psi lahko skoz in skoz pregledani itd.. Ker ni rodovnika, ga ne kupim, pa konec.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #577 : četrtek, 01.12.2005 : 23:44:58 »

Torej mojčica misliš res parit svojo revo od goldna? Katastofa!

In očitno res ljudem verjameš vse na besedo? Kdo  za božjo voljo ti bo pa priznal, da ima njegov pes probleme z zdravjem.

Pa da se ne boš zdaj razburjala, da lažem. kar sem napisala v mailu je res. Moj pes je res rodovniški, njegov oče je prvak in pes nima displazije. Vendar ga vseeno ne bi parila z psico tako neodgovorne osebe. Če je že lastniku psice vseeno kakšni so mladiči in kje bodo končali potem vsaj lastniku psa ne bi smelo biti.

Za druge: Mojčici sem poslala ponudbo za paritev z "mojim zlatkotom". in mi je odgovorila, da kandidata sicer že ima, ampak naj vseeno pošljem sliko. Toliko o spreminjanju mnenja z našimi sporočili
sedaj pa končajmo tole zajebancijo.

Jana!!!!

Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #578 : petek, 02.12.2005 : 08:00:30 »

no to je tisto kar sem rekel: ČE se vodi, oz. se je začela vodit neka striktna "politka" v pozitivnem smislu, torej smislu promoviranja korektne vzreje (neglede na pasemskost-primer vlečnih psov kot primer korektne vzreje kljub nečistopasemskosti "produkta") potem je treba osebke ki s svojim vedenjem škodilo "advokaturi" korektne vzreje izločit s tega foruma.
mojčica očitno potrebuje informacije zgolj za to, da bi kasneje lahko tako kot že nekaj osebic pred njo, izrabila forum in informacije za zakrinkanje svojih bolanih aspiracij po leglu, neglede na posledice ki bi jih to dejanje za seboj prineslo. Ali gre za provokacijo ali pa za resnično osebo, me ne zanima. vsekakor pa menim, da za  tako "skrajne " osebe, na tem forumu ni prostora..
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #579 : petek, 02.12.2005 : 08:36:12 »

Nostrca, samo eno vprasanje se mi postavlja ob tvojem postu in sicer glede tistega, zakaj te na vzrejnem nihce ne vprasa po zdravju ali dednih boleznih psa (ce sem seveda prav razumela): mislis, da bi kdo po pravici povedal oz. mislis, da bi kdo povedal, ce ima pes kaksno bolezen? Pri vecjih pasmah vsaj kolke slikajo, pri malih pa ne rabis prav nobenega veterinarskega potrdila- na "lepo oko" dobis vzrejno dovoljenje (seveda ce pes ustreza standardu)  Undecided Res vsa cast tistim (kot je napisala Drejci), ki vzrejajo po pameti in gledajo na svojega psa objektivno (in se mogoce ravno zato ne odlocijo za vzrejo)...

Drugace pa ne vem, po kaksnem mnenju nas sploh sprasujes tukaj? Zakaj je sploh potreben rodovnik ali kaj? Ker naslov teme je Nerodovniski mladicki...

Tukajle se pa ne strinjam. Za TT je - kar se zdravstvenih pregledov tiče - obvezen pregled oči in pogačic ter slikanje kolkov. In če se ne motim, je isto obvezno še za vse ostale pasme, ki sodijo pod okrilje KTP-SLO (Shih-Tzu, Lhasa Apso, Tibetanski španjel in Tibetanski mastif)
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #580 : petek, 02.12.2005 : 09:30:24 »

Oprosti TagTu, z mali pasmami sem mislila (in zal pozabila to napisat) pasme, ki spadajo pod Slovenski klub za pritlikave pasme (bostonci, civave, francozi, metuljcki,...), za katere na vzrejnem pregledu res ne zahtevajo nicesar... Vem pa, da je pri nekaterih drugih pasmah IX. FCI grupe drugace, kar seveda podpiram  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #581 : petek, 02.12.2005 : 11:49:03 »

no to je tisto kar sem rekel: ÈE se vodi, oz. se je zaèela vodit neka striktna "politka" v pozitivnem smislu, torej smislu promoviranja korektne vzreje (neglede na pasemskost-primer vleènih psov kot primer korektne vzreje kljub neèistopasemskosti "produkta") potem je treba osebke ki s svojim vedenjem škodilo "advokaturi" korektne vzreje izloèit s tega foruma.
mojèica oèitno potrebuje informacije zgolj za to, da bi kasneje lahko tako kot že nekaj osebic pred njo, izrabila forum in informacije za zakrinkanje svojih bolanih aspiracij po leglu, neglede na posledice ki bi jih to dejanje za seboj prineslo. Ali gre za provokacijo ali pa za resnièno osebo, me ne zanima. vsekakor pa menim, da za tako "skrajne " osebe, na tem forumu ni prostora..

Problem je tudi v tem, da ti, potem ko poskusas razlozit, zakaj je rodovnik pomemben, in potem se dodas, da je prav tako pomembno, kaksen je vzreditelj, folk navrze razne "ja saj moj vzreditelj je pa oh in sploh in goridoliinveselonaokoli, edino kar je-psi nimajo rodovnika". In potem dobis dve opciji: psa z rodovnikom od zbnj vzreditelja ali psa brez rodovnika od tako krasnega vzreditelja, da se mu cel svet klanja... Kot da sta to edini opciji.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
klemenko
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #582 : sreda, 14.12.2005 : 19:42:02 »

Torej mojčica misliš res parit svojo revo od goldna? Katastofa!

In očitno res ljudem verjameš vse na besedo? Kdo  za božjo voljo ti bo pa priznal, da ima njegov pes probleme z zdravjem.

Pa da se ne boš zdaj razburjala, da lažem. kar sem napisala v mailu je res. Moj pes je res rodovniški, njegov oče je prvak in pes nima displazije. Vendar ga vseeno ne bi parila z psico tako neodgovorne osebe. Če je že lastniku psice vseeno kakšni so mladiči in kje bodo končali potem vsaj lastniku psa ne bi smelo biti.

Za druge: Mojčici sem poslala ponudbo za paritev z "mojim zlatkotom". in mi je odgovorila, da kandidata sicer že ima, ampak naj vseeno pošljem sliko. Toliko o spreminjanju mnenja z našimi sporočili
sedaj pa končajmo tole zajebancijo.

Jana!!!!



mi lahko prosim še enkrat razložiš zakaj si huda na to osebo, nostrco al kaj že, mojco? poslala si ji ponudbo ona pa jo je zavrnila in ti zdaj pišeš da je paritev njene psice katastrofa. zakaj si ji pa poslala ponudbo? in čemu jo napadate tudi ostali? ne vem mogoče mi kaj tule ni jasno ampak iz njenega posta ni razvidnega nič slabega.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #583 : sreda, 14.12.2005 : 20:13:06 »

Citat
mi lahko prosim še enkrat razložiš zakaj si huda na to osebo, nostrco al kaj že, mojco? poslala si ji ponudbo ona pa jo je zavrnila in ti zdaj pišeš da je paritev njene psice katastrofa. zakaj si ji pa poslala ponudbo? in čemu jo napadate tudi ostali? ne vem mogoče mi kaj tule ni jasno ampak iz njenega posta ni razvidnega nič slabega.

ne kometiraj

ona me ni zavrnila ampak je poslala slike psice, da bi si  jo ogledala ali je primerna za parjenje. psica je brez rodovnika
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #584 : sreda, 14.12.2005 : 21:19:40 »

Zgodba se začne tule: stran 34 (predzadnje sporočilo), zaplete tukaj: stran 38 (prvo sporočilo).

Namen pošiljanja lažne ponudbe je bil, da se konča zajebavanje ljudi – vsak ima lahko svoje mnenje, ampak naj pri njem ostane in se (če drugih ne prepriča) preprosto umakne iz debate. Laganje je popolnoma nepotrebno.

Aha: kaj je v njenem prvem postu slabega? Poglej si naslov teme…
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines