mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 20:13:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177167 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #630 : nedelja, 08.01.2006 : 01:56:05 »

a še ena ki ne more spati. Teski čisto se strinjam s tabo. ampak a niso vedno govorili, da so z mešančki še najmanjši problemi-mislim zdravstveni.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #631 : nedelja, 08.01.2006 : 01:56:31 »

zanimiva si Dijana. malo sem se nasmejala. zgleda, da imava samo midve še čas ¨prepucavat¨ se zdaj zvečer. A te lahko vprašam (res še nisem pregledala celega foruma ) kakšnega psa imaš?

Imam Maltežana. Zgleda, da nas je bolj malo nočnih ptic. Vidiš roknik, zdaj imaš čas, da prebereš vse teme, o katerih debatiramo  Wink

LP,
Diana (brez j Wink)
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #632 : nedelja, 08.01.2006 : 02:00:20 »

a še ena ki ne more spati. Teski čisto se strinjam s tabo. ampak a niso vedno govorili, da so z mešančki še najmanjši problemi-mislim zdravstveni.

Ja, ja govorili so že...ti lahko napopam link, kjer je potekala cela debata, zakaj v resnici temu ni tako Smiley. Koliko vaškim mešančkom pa so v preteklosti slikali kolke, komolce...koliko jih je bilo odpeljanih na pregled, zdravljenje k veterinarjem, ko so zboleli - bore malo, kaj hitro se je na verigi našla nove pasja dušica...nimamo niti nekega registra, evidence, ki bi se vodila...to so bolj "vaške" čenče. Dokler je bil kuža zdrav je bil, ko je zbolel, ga je nadomestil naslednji.

LP,
Diana
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #633 : nedelja, 08.01.2006 : 02:04:15 »

točno to Teski. Znanje je včasih bolj škodljivo od neznanja. neumno se sliši ampak je delno res. do zdaj sem imela dve mešanki in se prej nisem nikoli ubadala s temi dednimi bolezni in kakor praviš sama za svojega psa, hvalabogu tudi jaz nisem imela zdravstvenih težav z njima.
zdaj, po teh dveh mesecih odkar se pripravljava z možem na novega psa, pa sem se odločila malo pobrskati po netu in me je resnično strah vzeti katerega koli psa. mogoče že preveč vem, čeprav znanja ni nikoli preveč, pa se zato tudi preveč bojim.

Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #634 : nedelja, 08.01.2006 : 02:07:32 »

a še ena ki ne more spati. Teski čisto se strinjam s tabo. ampak a niso vedno govorili, da so z mešančki še najmanjši problemi-mislim zdravstveni.

V bistvu, odvisno od tega kako so mešani in kakšna je sploh možnost "čistega" mešančka - da ni parjen s sosedovim kužkom, ki je po možnosti njegov brat (sorodnik) kjer se lahko določene genetske napake potencirajo. Če je čisti mešanec potem ima več možnosti biti zdrav - zaradi večje pestrosti genov - seveda, če preživi po pravilih naravne selekcije, da boljši in bolj zdrav preživi. (Mi je pa vseeno dalo malo misliti koliko je v resnici v praksi to sploh možno - glede na debato, ki smo jo imeli na tem forumu v preteklosti. )
Pa bistvena razlika je med izrazom mešanček in križanec, kjer je križanec pravzaprav rezultat čistih pasem in kjer če se skrižata npr. dve ali več pasem nagnjenih k določenem obolenju, se le to obolenje lahko manifestira. Jaz sicer primešančkih ne odobravam proizvodnje predvsem zato, ker običajno v večji meri končajo v zavetiščih, pri nerodovniških pa bolj zaradi večje možnosti bolanih osebkov.

T
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #635 : nedelja, 08.01.2006 : 02:07:58 »

Diana zdaj pa, oprosti, neumnosti klatiš. vsaj pri mojem ¨primeru¨. nismo imeli nobenih resnih bolezni. nič mi linkov popat bom že še vse prebrala v teh dneh (beri nočeh).
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #636 : nedelja, 08.01.2006 : 02:09:08 »

Kaj nas je res samo tako malo na forumu sedaj?  Smiley
Smo pa res manijaki.
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #637 : nedelja, 08.01.2006 : 02:12:50 »

Teski pri prvi psici sem pustila prvo brejost, ker sem bila takrat mlada pa neumna in predvsem zavedena (pa takrat še brez interneta), češ da je to za psa najbolje, da ima vsaj enkrat mladičke. Nato sem jo takoj sterilizirala. Drugo pa sem takoj sterilizirala brez razmišljanja, tako da sem proti tej nekontrolirani kotitvi da ne bo pomote
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #638 : nedelja, 08.01.2006 : 02:13:03 »

V bistvu, odvisno od tega kako so mešani in kakšna je sploh možnost "čistega" mešančka - da ni parjen s sosedovim kužkom, ki je po možnosti njegov brat (sorodnik) kjer se lahko določene genetske napake potencirajo. Če je čisti mešanec potem ima več možnosti biti zdrav - zaradi večje pestrosti genov - seveda, če preživi po pravilih naravne selekcije, da boljši in bolj zdrav preživi. (Mi je pa vseeno dalo malo misliti koliko je v resnici v praksi to sploh možno - glede na debato, ki smo jo imeli na tem forumu v preteklosti. )

To je to, ja. Dvomim, da lahko tukaj in zdaj govorimo o "čistih" mešančkih.

Diana zdaj pa, oprosti, neumnosti klatiš. vsaj pri mojem ¨primeru¨. nismo imeli nobenih resnih bolezni.

No, no, no...malo se umiri. Prvo ne vem ali ti je znana razlika križanec in mešanček. Ti je že Teski razložila. Kot druga pa dvomim, da si razumela o čem govorim, niti se v nobeni meri nisem obračala na tvoja mešančka, ok? Govorim na splošno, kako je. O raznih genskih poolih in ostalem pa zdaj ne bomo v tej temi debatirali.

Pa daj mi ti potem povej, zakaj naj bi bili mešančki bolj zdravi? Očitno imaš močan protiargument, če lahko meni pod nos vržeš da klatim neumnosti? Roll Eyes

LP,
Diana
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #639 : nedelja, 08.01.2006 : 02:16:12 »

Sicer stara šola (veterinarska) je tako učila, ampak znanost gre naprej in prihajajo nove ugotovitve in zato se tudi pristopi k določenim stvarem in zdravljenju spreminjajo - kar ne pomeni, da so bili takratni veterinarji nesposobni ali pa da sedanji v prihodnosti, ko bo spet kakšno novo dognanje in se bo kakšna stvar spremenila. Znanost, veterina, medicina itd. rastejo - tako kot mi...
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #640 : nedelja, 08.01.2006 : 02:17:25 »

vmes je bil post, ki ga nisem opazila...  sram
V glavnem moj prejšnji post se nanaša na temo o enem leglu pred sterilizacijo.
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #641 : nedelja, 08.01.2006 : 02:22:08 »

se znaš pa res hitro razburiti Diana. človek se vsak dan kaj novega nauči. razlika med mešančki in križančki so mi, verjamem da večini nam, jasni že od sedmega razreda OŠ pri biologiji. Čeprav je od tega že dooooolgo, se še vedno spomnim osnove. ampak tudi osvežitev znanja ni napačna od časa do  časa.
jaz sem preživela veliko zdravih let z svojima psičkama kar želim tudi tebi s tvojo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #642 : nedelja, 08.01.2006 : 02:26:42 »

No ja, veliko ljudi še dandanes ne pozna razlike, tako da je bilo tisto vprašanje povsem dobronamerno. Razburjala se tudi tokrat nisem, ne maram pa, da mi nekdo v enem postu soli pamet, kako klatim neumnosti, v drugem pa mi sam ne zna povedati, zakaj naj bi bile neumnosti...

Lepo da si s svojima psičkama preživela veliko zdarvih let - želim ti tako tudi z vsemi prihodnjimi.

LP oz. lahko noč,
Diana
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #643 : nedelja, 08.01.2006 : 02:31:23 »

Jaz s svojim nerodovniškim tudi, pa z rodovniško kužiko (ki je malo zapostavljena sedaj, ker ni na slikici) tudi uživam! Žal ima moja rodovniška več problemov kot nerodovniški - ampak to je pač slučaj - tudi pri mercedesu, BMWju se najde kak bolj slab avto. Je pa mogoče usoda moji Kayji naklonila mene, ki si lahko trenutno privoščim reševati njene probleme. In sem kljub temu mnenja, da je boljše kupiti rodovniškega. Pa še "garancija" mi je nudena s strani rejca (ki je pri nerodovniških nimaš).

Sicer moram priznati, da je pač večina njenih problemov povezana z lastnostmi pasme in zaenkrat le en z dednostjo...

T
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #644 : nedelja, 08.01.2006 : 02:33:46 »

Sicer moram priznati, da je pač večina njenih problemov povezana z lastnostmi pasme in zaenkrat le en z dednostjo...

T

Mislim z direktno dednostjo od njenih prednikov. Ker če smo prav natančni lastnosti pasme pač spadajo v okvir dednosti.  Wink

T
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines