mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 23:49:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176707 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #750 : petek, 21.07.2006 : 10:03:31 »

Škotka, ni škotka in setri tudi niso setri, ampak mešančki, starša oba spredgrizavostjo, mladički brez, ampak zelo zelo bogi razen enega...


Jana je napisala:
"Ok, pa greva se po vaseh (no, ja, tudi vecjih naseljih in mestih) in prestejva vse letos skotene pse. Menis, da bova dobili pravo sliko? Jaz sem trdno prepricana, da niti pod razno. Tu in tam kaksen lastnik bo povedal, koliko mladicev je v resnici imela njegova ketnarka. Ostali bodo povedali xy cifro, ki bo zagotovo veliko manjsa od realno skotenih mladicev. Kaj mislis, kje so koncali le-ti? Kaj se je zgodilo z njimi? Zakaj nam lastniki ne bodo povedali po pravici? Se ti zdi, da lahko "mesancke z gmajn", ki jih ti imenujes "najbolj zmesani mesancki" res postavljas na piedestal zdravja, ce pa vemo, da v nobenem primeru ne moremo imeti realne slike o dogajanju, saj se nerodovniskih psov obicajno po dudah ne spravlja k zivljenju in vse, kar je "nezdravega" in "viska" odmre po naravni poti ali s pomocjo "krvnikov" se pred tem, preden bi prislo v kakrsnekoli evidence. Kako potem lahko sploh kdo trdi, da so mesanci bolj zdravi od rodovniskih psov, ce mu pri stetju kaksna polovica psov manjka? Pozabljas tudi na dejstvo, da ima morda kaksen promil nerodovniskih psov slikane kolke ali komolce, pregledano srce, oci... Med rodovniskimi je ta procent razumljivo veliko visji. Iz zgornjega pisanja zakljucujem, da menis, da so nepregledani psi zdravi, prav tako tisti, ki so bili pobiti se pred prvim cepljenjem, pregledani psi pa so bolni. Ja, zagotovo se vec bolezni ugotovi pri osebkih, ki gredo na pregled, kot pa pri tistih, ki nikoli ne vidijo zdravnika. Ko bos imela kaksne znanstvene podatke o stevilu zivokotenih mladicev, njihovi zivljenjski dobi, boleznih, ki so jih zaznamovale, umrljivosti mladicev, stevilu odstranjenih mladicev, ko bo enak procent pregledanih psov med rodovniskimi in nerodovniskimi, se pa spet bereva. Do tedaj je vsaka ocena o boljsem zdravju te ali one populacije skrajno neodgovorna."

S tem se 100% strinjam, no tudi z ostalim, ampak to serm morala še posebej citirat, ker se prevečkrat pozablja na ta podatek.

Moja prejšnja mešanka z angleškim setrom Wink
Je mela zraščena vretenca (od prvega slikanja 6 let), težave s srcem (8 let), sivo mreno in gluhost (10 let), poginla je pa zaradi raka (približno 12,5 ali 13 let).
O kakem biseru zdravja ne morem govorit.
Če je pa nebi k vetu peljala, bi verjetno poginla pri kakih desetih letih, lepo mirno v spanju in ljudje bi rekli, je bila pač stara...
siva mrena in pešanje sluha se pa tudi nebi tako močno že poznala.

Prej smo imeli tudi enega mešančka, ki je po enem mesecu pri nas doma poginil, je bil bolan že ko je prišel k nam...

Iz mojih izkušenj mešančki niso čisto nič bolj zdravi. In poveličevanje njihovega zdravja je samo pesek v oči.

PS: Sem že skoraj pozabla, da je bilo govora tudi o zdravju... sram
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #751 : petek, 21.07.2006 : 11:32:33 »

V okolici Celja luškani "samojedi" za celih 30.000,00. Pa dobiš ga že pri 5-6 tednih.  Angry Pa švicarja za 70.000 tudi poznam.  Lips Sealed :-XLe kdo bo dal za psa, ki ga ima zato, ker je bolj na samem, pa ker so mu živalce kao všeč 100.000 pa še več. S hrano si itak ne delajo probleme. Za razstave sploh še slišali niso, ....
Pes je pa res človekov najboljši prijatelj. IN če ga dobiš bolj tako, ga pa res ni škoda v rit brcnt in nagnat, ko se ga naveličaš, če se ga že ne lotiš s sekiro  Cry Cry
Aja, pa da bi šli v zavetišča po psa? Pa ja de ... Tam so itak sami zanesenjaki in čudaki (OPROSTITE PUNCE PROSIM) Pa kaj potem, če ne bo tako zdrav! Saj obstojajo lovci in potoki in sekire .... Tako nekako gre še prepogosto pogovor. Žal  Cry Cry

LP
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #752 : sreda, 22.11.2006 : 21:38:41 »

V ponedeljek so od tukaj naši sosedje pripeljali 6 tedenskega kokerčka. Solzen, joka, pa tudi hoja mu ne gre preveč od nog. Je še dojenček, ki bi moral še spati z mamico. Na tej kmetiji so dve psičke, brez rodovnika, seveda čistokrvne, zdrave, ki dajejo verjetno dvakrat letno odlične psičke. 
*****
*****
Logiran

Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #753 : četrtek, 23.11.2006 : 00:04:33 »

Nekaj me pri vseh teh oglasih zanima......je to sploh dovoljeno tako oglaševat iz vidika davčne inšpekcije? Iz moje prakse vem (študiram matematiko), da še do izpred dveh let smo lahko prosto oglaševali inštrukcije, dokler se ni stroka zbunila in sedaj to ne sme početi nihče več, ki nima prijavljeno dejavnost in nima diplome. Prvič zaradi plačevanja davkom in zaradi zavajajočega reklamiranja, saj sami nimamo dokazil(pred koncem diplome), da imamo znanje za to dejavnost.
Kaj v primerih nerodovniške vzreje ne bi bilo mogoče kaj takšnega uvest? (recimo, če reklamiraš inštrukcije po šolah ali kako drugače in te dobijo, lepo  plačaš kazen) Ne vem nisem pravnik in mi sploh ni jasno kako to poteka in v kakšnih primerih je to izvedljivo. Bi bila vesela kakšne obrazložitve.

lp, Tina
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #754 : četrtek, 23.11.2006 : 09:11:12 »

Ja, Felina dobro vprašanje a na žalost zelo boleče iz vidika nas VZREDITELJEV.
Po zakonu je dovoljeno prodajati in oglaševati kakršne koli mladiče (rodovniške ali mešančke).
Pogoj je, da so mladiči iz tvoje vzreje, se pravi, da ni preprodaja.
Za preprodajo mladičev pa moreš imeti registrirano trgovino.
Seveda je tudi pogoj, da so mladiči in psica dobro oskrbovani in da psica ni izkoriščana, se pravi, da nima 2 legl v tekočem letu.
Žal, se to da preverjati najbolje pri rodovniških pseh pri ostalih pa veliko težje.
No, pa smo spet na začetku.
LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #755 : četrtek, 23.11.2006 : 10:11:46 »

Samo v razmislek vzrediteljem:

Vsi vemo, da je le pes z rodovnikom rodovniski in le za takega lahko recemo, da je predstavnik pasme, za katero ga oglasujemo. Pes brez rodovnika ne more biti dolocene pasme, saj za to nimamo nobenega dokazila, ne prijave paritve, ne ogleda vzrejnega referenta, ne rodovnika, nicesar, le besedo prodajalca, ki nam hoce prodat mladica. Nerodovniske mladice prodajajo kot tipicne predstavnike svoje pasme. Ker ni dokazila, se v resnici lahko rece le, da je tak pes podoben tej in tej pasmi, ne pa da je njen predstavnik. Vsi vemo, da mladici izgledajo pri kar nekaj pasmah precej podobni in vsi vemo, da nekateri nerodovniski psi zrastejo v marsikaj drugega, kot v tisto, za kar so oglasevani. No, da ne nakladam, o pravih predstavnikih pasme in tistih, ki to niso ne po papirjih in ne po cem drugem, veste najvec vzreditelji.

In kaj zdaj? KZS ima v svojem PRAVILNIKu O STROKOVNEM DELU KZS napisano:

citat iz Pravilnika o strokovnem delu KZS, z dne 2. aprila 2004:
II/A VZREJA PASEMSKIH PSOV
5. clen
Vzreja pasemskih psov in psic (v nadaljevanju psov) je temeljna kinološka dejavnost. Zajema
strokovno nacrtovanje paritvenih kombinacij, skrb za varno kotitev in ustrezno nego psice in
mladicev ter skrb za pravilno administrativno ureditev vseh obveznosti v zvezi z vzrejo.

6. clen
Poglavje o vzreji pasemskih psov (v nadaljevanju: Vzreja) ureja vzrejo vseh pasemskih psov v
Republiki Sloveniji. Poglavje vzreje obvezuje vse lastnike pasemskih psov, ki se ukvarjajo z
vzrejo.
konec citata

Bodite pozorni na termin "pasemski pes", ki ga uporablja KZS v zgoraj citiranem pravilniku. Predstavniki iste pasme lahko spadajo samo k doloceni pasmi, ki pa se ne deli na rodovniske in nerodovniske (torej ene, ki spadajo pod KZS in druge, ki ne spadajo), temvec nas KZS navaja, da so lahko samo rodovniski psi pasemski, iz cesar lahko sklepamo, da se lahko samo rodovniskemu predstavniku dolocene pasme rece, da je predstavnik te in te pasme. Kaj vse se v Sloveniji imenuje pasemski pes, pa vsi zelo dobro veste.

Torej, ce govorimo o pasemskih psih, je to lahko samo pod domeno KZS. Nerodovniska reja ni pod domeno KZS-ja, oz. se KZS od take reje distancira. Torej, kaj so potem nerodovniski psi in kam spadajo? In kako se lahko oglasujejo psi brez razvidnega porekla, brez papirjev in brez dokazil, kaj sploh so, kot pasemski psi? Je to zavajanje kupcev? Je zadeva zrela za varstvo potrosnikov? Bi se morala KZS koncno postaviti na stran vzrediteljev in zascititi njihove interese tudi sirse? Vzreditelji vzrejajo rodovniske pse in samo rodovniska vzreja spada pod KZS. Torej bi morala ob znanih "laznih skokih na njihovo dvorisce" s strani rejcev svega i svacega, malo pomigati? To boste najbolj vedeli vzreditelji, ki ste clani KZS. Ste zadovoljni, da se KZS ne meni za vaso nelojalno (ce ne se kaj vec) konkurenco? Ste zadovoljni, da se vstric vasim rodovniskim psom oglasujejo tudi nerodovniski - pod istim imenom pasme? No, ce ste zadovoljni, potem se ne razburjajte zaradi nelojalnega in zavajajocega oglasevanja, prav tako ne zaradi neaktivnosti KZS na podrocju, zaradi katerega ste se v KZS najbrz vclanili. Se naprej placujte storitve in cakajte, da bo vas status dvignil na pravi nivo kdo drug.

Brez zamere, vendar mi ze zelo dolgo ni jasno, kako se vas veliko razburja, stori pa se nic, temvec se predvsem caka, kaj se bo zgodilo. Hm, zgodilo se ne bo nic, saj posameznik nima prav nobene moci. Moc ima KZS, kot edina organizacija v Sloveniji, ki se je oklicala za skrbnika pasemske vzreje. In clani te KZS ste vi, vzreditelji.

Po zakonu je dovoljeno prodajati in oglaševati kakršne koli mladiče (rodovniške ali mešančke).
Pogoj je, da so mladiči iz tvoje vzreje, se pravi, da ni preprodaja.
Za preprodajo mladičev pa moreš imeti registrirano trgovino.

Tole se mi pa prav nikjer ne sklada z objavami oglasov v tiskanih in elektronskih medijih. Morda kdo misli, da uporablja eno mobi stevilko 20, 30 ali vec ljudi? Ali pa morda kdo misli, da lahko ena oseba (ki se javlja na oglase za vse pasme) lahko zadovoljivo (po reglcih KZS) oskrbi toliko legel, kolikor pasem oglasuje?
Logiran

Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #756 : četrtek, 23.11.2006 : 11:17:59 »

Ja, saj to se tudi meni zdi, da v takih primerih gre za zavajanje potrošnika (v mojem primeru, ker še nimam diplome, še nimam pravice tega počet). Tako se je skupaj spravila cela stroka in naredila kaos....in mi bogi študenteki smo ostali brez zaslužka z oglaševanjem, kar pa prinese največ uporabnikov storitve.

Lp, tina
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #757 : četrtek, 23.11.2006 : 12:35:00 »


Tole se mi pa prav nikjer ne sklada z objavami oglasov v tiskanih in elektronskih medijih. Morda kdo misli, da uporablja eno mobi stevilko 20, 30 ali vec ljudi? Ali pa morda kdo misli, da lahko ena oseba (ki se javlja na oglase za vse pasme) lahko zadovoljivo (po reglcih KZS) oskrbi toliko legel, kolikor pasem oglasuje?

Ja, se strinjam.
Vendar jih more NEKDO prijaviti veterinarski in tržni inšpekciji, ti pa seveda rabijo za vse to dokaze, da lahko ukrepajo.
Vsi ti prodajalci, pa so namazani s vdemi žaubami in tako svet kroži naprej.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #758 : četrtek, 23.11.2006 : 13:36:26 »

Jana

ja si mi vzela besede iz ust, se pa sprašujem, koliko časa bo lahko še KZS tiho in se distancirala, do vsega kar je brez rodovnika, sploh pa ne razumem tistih pravih vzrediteljev, ki dajo nekaj na svojo pasmo, da to tako nemo opazujejo in ne zahtevajo, ne prosijo, ampak prav zahtevajo, da jih KZS zaščiti, kajti kar ne morem si predstavljati, da bi državni organi, ki so zadolženi za red na tem področju, lahko prezrli zahteve KZS tako kot prezrejo prijavo vsakega posameznika. Koliko časa bo še ta zame nelojalna trgovina še cvetela in koliko časa bodo vsi vpleteni mirno gledali in se samo pritoževali in se tolažili, da se prav nič ne da satoriti in koliko časa bo KZS tiho in z tem na strani prodajalcev, morda do takrat, ko se bo ta naša preljuba Slovenija prenasičila z psmi pa naj si bo rodovniških , nerodovniških ali mešančkov in ne bo možno prodati prav nobenega več in bodo zavetišča preplna ter bodo naši preljubi politiki primorani sprejeti zakon o zmanjšanju števila psov in prepoved vsakršnega uvoza, ter prepoved vzreje vseh psov, pa naj si bo še nevem kako šampijonskih. Pa po mojem, res ne ni več daleč do takšnega scenarija in potem bo pa vsega kriva država in njeni neumni zakoni, ko bodo sprejeli, da ima lahko ena družina samo enega psa, tako kot so to sprejeli na Kitajskem in zakon podkrepili z ogromnimi globami.

Ali je res potrebno čakati, da pride tako daleč, vzreditelji pritisnite na KZS naj v v reševanju tega problema pomaga, saj ste po moji logiki KZS vsi tisti,ki ste včlanjeni vanjo in ne le par ljudi, ki od te zveze živi.

Ja se strinjam, preprodajalci so namazani z vsemi žavbami, če se jih pa pusti pri miru, se jim pa še mazati ni potrebno.

LP.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #759 : četrtek, 23.11.2006 : 14:47:24 »

Ja, Žiži, prav to se bo zgodilo, da tisti, ki se pri svojih pasmah resno trudimo, pazimo pri odbiri staršev, gledamo in študiramo rodovnike za nekaj generacij nazaj, predno se odločimo za paritve, hodimo s svojimi psi na razstave....
Ne bomo več vzrejali in hodili na razstave, ker so potem naši mladiči DRAGI in tako noben od kupcev ne potrebuje rodovnikov.
Kar poglej si malo oglase, pa ti bo vse jasno.
No, potem bomo imeli v naši ljubi državici samo SUPER kvaliteto mešancev.
Mogoče se bo KZS zganila takrat, ko bo ugotovila, da ima premalo članov in premalo prijavljenih psov na razstavah.
Do takrat pa bo modro tiho in samo KASIRALA pristojbine za to in ono.
LP
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #760 : četrtek, 23.11.2006 : 15:16:53 »

Žiži, naš klub je že večkrat apeliral KZS, celo prijavil kakšnega šteparja, pa ni bilo odziva. Na žalost se kakšen štepar najde, kako s kozarčkom rujnega trka skupaj z vodilnimi v KZS. Ja, se strinjam, treba je bolj strniti vrste in biti bolj neusmiljen. Upam, da bo to kdaj uspelo.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #761 : četrtek, 23.11.2006 : 16:00:52 »

Saj sploh ni problem o tistih parih posameznikih, ki imajo enkrat rodovniške, enkrat pa nerodovniške mladiče.
Teh ni tako veliko.
Globalni problem je pri takšnih, ki imajo VEDNO na ZALOGI "ČISTOKRVNE" mladiče različnih pasem, zraven ti pa še nakladajo o nekakšnih veterinarskih certifikatih !!!
Halo, a sploh vedo, kaj je to Huh
LP
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #762 : četrtek, 23.11.2006 : 16:09:07 »

Ja, Jolyans, saj o takih govorim, da radi popijejo kozarček ali dva z vodilnimi v KZS.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #763 : četrtek, 23.11.2006 : 19:45:52 »

Sem prepričana, da ti raje popijejo kozarček ali dva s kakšnimi inšpektorji, ker KZS-ja sploh ne potrebujejo, saj prodajajo same" ČISTOKRVNE" mladiče in tako kot je Jana napisala imajo oglase za 10-20 legel hkrati.
LP
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #764 : petek, 24.11.2006 : 09:43:54 »

jolians

ja , žal je problem že vsako nepotrebno leglo, pa naj ga ima kdorkoli in jaz osebno gledam na rodovnik samo kot neko kontrolirano vzrejo psov in me drugače rodovnik ne zanima , ker, ko bom imela prostor še za enega psa bo prav gotovo posvojenček, tako kot je sedanji, če ga bom pa kdaj kupovala, ga bom pa  pri preverjenem vzreditelju in to samo iz razloga kontrolirane vzreje.
In če bi KZS delovala tako kot  bi morala, bi najprej oduzela vzrejno dovoljenje vsem tistim, ki parijo 2x letno in dobijo prvič rodovnik drugič pač ne, njihov zaslužek je malo manjši, ampak samička vseeno koti 2x letno, kar pa po vseh pravilih ne bi smela, sploh če upoštevamo humanost In takšnih ni prav malo, če pogledam , da jih je samo 10 (pa jih je veliko več), pomeni to 10 nrpotrebnih legel na leto, in če to počnejo 5 let zapovrstjo( več dvomim da psička zdrži) je to 50 nepotrebnih legel in če pomnožimo ta legla z povprečno 5 mladiči je kar 250 nepotrebnih psov v petih letih, da ne upoštevam, koliko legel bodo sproducirali ti mladiči in številka postane veliko večja in vsi ti psi so brez rodovnika.
Zato me čudi, da tudi tu KZS spregleda skozi prste in takšnim ne oduzame vzrejnega dovoljenja in s tem preprači vsaj mučenje psic, če jim že za drugo ni mar. sram

Problematika seže veliko dlje od samega rodovnika in čistosti pasem in poleg tega imamo zakon, ki vsaj delno onemogoča to brezglavo parjenje, pa se vsi posirjejo(oprostite izrazu) nanj, celo tisti, ki naj bi bili glavni akterji pri preprečevanju tega nesmiselnega produciranja nerodovniških psov si raje zatiskajo oči pred to problematiko, zakaj, vedo le oni. Cool
Ja in popolnoma verjamem Kalsangu, da je v pitju vina nekaj nečistega. Lips Sealed

In prav navsezadnje se sprašujem, zakaj sploh potrebuhete KZS in kaj vam sploh nudi Shocked, razen nekoliko popustov, zaščite in podpore očitno nista deležni.


Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines