mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 13:49:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177147 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #765 : petek, 24.11.2006 : 10:46:08 »

Vsaka ti čast Žiži. Tudi jaz sem pristaš tega, da se ljudje, ki si želijo samo psa odločijo in vzamejo mešančka iz azila.
S tem naredijo veliko.
In rešijo eno pasjo dušico trpljenja.
Sem pa proti šteperjem, ki producirajo kvazi čistokrvne in jih potem oglašujejo in prodajajo.
To pa je že biznis.
Pa lep dan.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #766 : petek, 24.11.2006 : 15:24:11 »

Jaz sem pa tudi proti tistim, ki zato, da bi gledali "čudež življenja" hitro "naredijo" eno leglo s svojo mešanko.  Roll Eyes in potem mladičke zastonj delijo vsakemu, ki pride mimo. potem naj raje poberejo brejo mačko iz ceste in zanjo skrbijo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #767 : nedelja, 26.11.2006 : 22:50:55 »

Jaz sem pa tudi proti tistim, ki zato, da bi gledali "čudež življenja" hitro "naredijo" eno leglo s svojo mešanko. Roll Eyes in potem mladičke zastonj delijo vsakemu, ki pride mimo. potem naj raje poberejo brejo mačko iz ceste in zanjo skrbijo.

Ja, sam potem ne vidijo čudeža življenja... Angry
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #768 : nedelja, 03.12.2006 : 13:01:26 »

Ja, sam potem ne vidijo čudeža življenja... Angry

Kako da ne, saj je varja napisala naj poberejo brejo mačko.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #769 : četrtek, 21.12.2006 : 07:45:33 »

Ah pa sem danes ponoči spet mela malo pritiska...

Sodelavka ima bernko (nerodovniško) oz. pravilno rečeno berncu podobnega psa, in mi pove, da so našli v bližini samca za parjenje spomladi...
Zakaj bodo parili; ker za psico je fajn, da ima enkrat mladiče - sem jo napotila do veterinarja, naj se tam malo pozanima, kaj je na stvari....
Drugi, najbolj čuden "izgovor" pa je bil ta, da si želijo še enega psa.  Sad  Pa sem jo napotila, v zavetišče, ampak ne. Hočejo imeti bernca. S parjenjem se jim ponudi priložnost, da ga dobijo zastonj.

Ok, pa ji potem omenim, da mladiči kar dosti stanejo (oskrba, nega...) in kaj ona na to reče: ah... sej ne mislim, ne vem kaj zapravljat za njih...


Pa dejte mi povedat kako takemu človeku sploh kaj rečt - jaz ostanem skoraj brez besed...

Resno: Kaj reči človeku, ki želi imeti mladiče (v bistvu mešance) sam, da poteši svojo potrebo in je trmasto prepričan v svoje mišljenje?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #770 : četrtek, 21.12.2006 : 08:29:50 »

Uf, pojma nimam.

Mogoče kake slike puppy millov ali zavetišč... Teh kužkov je preveč, so zavrženi...kaj bo potem z njimi, ko bodo šli k novim lastnikom?
Mogoče tudi kakšna na temo dednih bolezni-kaj bo naredila, če bo mladiček po 6 mesecih "zbolel"-epilepsija, srce, kolki...
Kako bo, ko bo prišel lastnik tega kuža do nje in zahteval pojasnilo...? Naj se pripravi tudi na take primere.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #771 : četrtek, 21.12.2006 : 09:35:01 »

Kaj pa moralisticna varianta, da ona ne dela nic dobrega za pasmo, ki jo ima ocitno rada. Mogoce to da sploh nima Bernke...kaj pa vsaj prigovarjanje, da ji gre slikat sklepe in pregleda se za kaksne druge bolezni.
Mene razkuri to predvsem, ker ni fer do mladicev ki se bodo skotili. Ni fer, ker ze v zacetku ne bodo imeli najboljsih moznosti za zdravo zivljenje.
Za to, da bo ona brez davkov in brez eticnih misljenj naredila cekincke mi dejansko dol visi. Vedno nastradajo psi.
Lp
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #772 : četrtek, 21.12.2006 : 10:15:15 »

Uuuuuuu, tole me je pa kar ornk razkurl!  Angry Angry Angry

Tudi sama imam Bernca (rodovniškega, da ne bo pomote) in je že drugi, ker sem naravnost zaljubljena v to pasmo. Najbolj me pa jezi to, da dela škodo na sploh pasmi. Že tako so ti kužki podvrženi raznim boleznim.
Jaz na sprehodih s svojim kužkom srečujemveliko nerodovniškoh Bernk in me kar naprej prigovarjajo, da bi jih parili z mojemu. Ko je moj odgovor odločen NE, najprej govorijo, da je njihova čisto zdrava (verjetno so ji kolke slikali s fotoaparatom), na koncu pa dodajo, da bodo kar prišli, ko se bo njihova gonila in jo spustili v njegovi bližino!?! Huh Angry

Prav žalosti me ta egoistična miselnost! Cry
Če bi rad imel mešančka pojdi v zavetišče, kjer se najdejo prav luškani kužki, samo pogledat je treba jit. Žal se tam najdejo tudi nerodovniški Bernčki. Zakaj nebi rešili tisto dušico, ki je tam pristala prav zaradi takšnega neodgovornega ravnanja! Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #773 : četrtek, 21.12.2006 : 11:13:32 »

Podobno vprašanje tudi mene zanima. Sodelavka ima mopsa, nerodovniškega. V začetku ob nakupu psa, sva se "počili", ker ji nisem mogla dopovedat, da naj kupi rodovniškga psa. Nekaj časa sva se postrani gledali, ker se mi je vse skupaj zdelo malo za malo. No, potem ko je bil kuža doma, so se začeli prvi zdravstveni problemi in zgodba, kakršno sem ji napovedala, se je dejansko odvila. Normalno, je pri veterinarju pustila več, kot stane rodovniški mops. Pa le ta ni star niti eno leto.

Kakorkoli, zdaj ji je žal, da je storila kar je, takrat sem bila pa jaz tista, ki je neumna. Tokrat me je spet na rit vrgla z izjavo, da psičke ne bo sterilizirala, ker želi imeti mladiče.  Shocked Angry  Aaaaaaaa?!  Shocked Mislim, meni je prisežem, zavrelo. Ve vse. Od vseh zdravstvenih težav, kar sem jih našla, ki jih lahko mladiči prenesjo naprej, do uničevanja pasme, do zakompliciranosti kotitve, do neodgovornosti lastnikov, do ama vsega. Res vse. Sem začela poslušati, kako ima mala pravico do materinstva, pa sem tudi to razložila od A do Ž pa od Ž do A. Pa nič. Psička bojda mora to doživet. Meni pa se meša zraven.

Vem, da se bo zgodba ponovila in da bom čez čas poslušala, da sem imela prav. Ampak tega nočem. Hočem ji dopovedat kaj dela, pa ji ne morem. Kakšen nasvet? Kaj ji še lahko rečem? Jaz sem že vse ideje skurila.

lp,
Diana
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #774 : četrtek, 21.12.2006 : 11:16:21 »

Očitno je tak egoist, da lahko narediš kar hočeš pa bo ostalo na istem. Po moje je izgubljen primer.
Če pa ima otroke, vsaj njih nauči kako se dela, če maš možnost...  Lips Sealed
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #775 : četrtek, 21.12.2006 : 11:35:53 »

Ma cloveski primitivizem in idiotizem nima nobenih mej!

Se jaz nonstop dobivam zenitne ponudbe za Luno, ki je mix, pa se sterilizirana je povrhu (rezultat cisto pravega upsa, familija njene mamice se je preselila iz mesta na vas, dama je pa pobegnila k ljubimcu - zdaj je sterilizirana, ker so na vasi pac psi spusceni - saj vemo, kaj je pasja svoboda za nekatere). Ljudem se namrec zdi, da so njihovi samci zafrustrirani, ker se ne morejo oziroma ne smejo parit, kastrirali jih pa ne bi, ker so, po domace povedano, prevec navezani na njihova jajca. Pa bi kar mesance delali, ker je psica tako zelo lepa, njihov pes pa tako zelo potreben. Kr neki!

AngSeter, se prevec znana zgodba. Moja taksna se odvija glede ene "rahiticne" civave (njenih zdravstvenih problemov raje ne bom nastevala, ker nimam toliko casa). Lastnico sem ze tolikokrat nakurila najprej zaradi nakupa nerodovniskega psa, kasneje pa se zaradi njenih butastih idej, da bi jo parila, da se me na dalec izogiba.

A ljudje res ne morejo pomislit, kaj se bo z njihovimi mesanci dogajalo? Ja, nasi dve imata sreco, ampak zavetisca so pa se vedno polna... Le zakaj, ce morajo pa psice imeti mladice, samci so pa zafrustrirani?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #776 : četrtek, 21.12.2006 : 11:37:12 »

Mel, jaz bi ji razložila v najbolj gnusne podrobnosti, kako hudo se lahko kotitev pri mopsih zaplete in da jo zelo verjetno čaka strošek za carski rez, če bo hotela mater in mladiče obdržati pri življenju.

Poskusi! Mogoče jo bo misel na še en veterinarski račun ustavila. Potem ji pa še naštej vse stroške, ki jih bo imela z mladiči do oddaje, ji povej, da pri tej pasmi ne bo toliko mladičev, da bi z njihovo prodajo stroške pokrila...

Uberi to  taktiko!

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #777 : četrtek, 21.12.2006 : 11:39:55 »

Kalsang, prisežem, da sem že uporabila to taktiko. Imaš kakšne slike? Craski rez sem ji že v štartu naprej vrgla. Hm...a je kje kaj napisano, s slikovnim materialom, da ji pokažem?

Ja, tudi z stroški oddaje mladičev sem začela. Pa saj veš - saj jih ne bo toliko, pa mleko pijejo pri mamici...pa že zdaj je tok zanimanja, ker vsi sprašujejo, kdaj bo podmladek...Uf....

lp,
Diana
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #778 : četrtek, 21.12.2006 : 11:42:06 »

Luncica, kako znano, na žalost!

Na naši spletni strani sem na dolgo in široko napisala, kako in kaj je z nerodovniškimi, pa šteparskimi in prešvercanimi, da bi le dalo ljudem misliti.

No, vsaj polovica mailov, ki jih dobivam od obiskovalcev strani se glasi: Mi lahko poveste, kje bi lahko kupili nerodovniškega mladiča? Veste, mi bi ga imeli samo za na kavč...

Pismo rosno, torej folk samo slikce gleda!

Me ima, da bi snela dol internetno stran, ker očitno samo preprodajalcem kšeft delam s slikicami naših psov. Potem se bo pa kot že milijonkrat zgodilo, da me bodo ob srečanju na kakšnem pasjem sprehodu ti novopečeni lastniki spraševali, kakšne pasme so moji psi in se potem po glavi praskali, zakaj pa njihov tako drugače izgleda, pa je kao iste pasme...

Tolikokrat se mi zdi, da brcam v temo, pa ni druge. Vztrajat, vztrajat, vztrajat, pa če samo enega v tridesetih letih prepričam.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #779 : četrtek, 21.12.2006 : 11:43:10 »

Mel, slikic carskega pa še nisem videla. Mogoče ima Jana kaj na zalogi?

Tale je pa res blond. Kaj misli, da jih bo po jurja evrov prodajala? Če bodo sploh preživeli...

No comment.
Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines