mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 24.05.2024 : 01:48:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176717 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #840 : nedelja, 22.02.2009 : 21:38:31 »

...... Baje so ga sorodniki kupili hčerki za rojstni dan, rodovnika nima,ker so jim povedali,da je bil peti v leglu ......
Jaz nisem mogla verjeti svojim ušesom  Undecided

Čakaj malo, saj že nekaj časa dobijo rodovnik vsi v leglu....ali pa se motim  Shocked  Shocked  Shocked

Včasih je bilo tako, da so vzreditelji ''odstranili'' tiste, ki niso zaradi takih pravil imeli možnosti dobiti rodovnika, zato so se  na KZS odločili da to spremenijo. Ampak to naj bi bilo že kar nekaj let.

A kdo ve kaj več o tem?  Undecided

Eva
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #841 : nedelja, 22.02.2009 : 22:27:37 »

Ja, vsi v leglu dobijo rodovnik ....peti, šesti....to, da kateri zaradi nadštevilčnosti ne dobi, so žal še vedno učinkovite pravljice za naivne in neizobražene kupce.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #842 : nedelja, 22.02.2009 : 22:29:26 »

Ja, vsi v leglu dobijo rodovnik ....peti, šesti....to, da kateri zaradi nadštevilčnosti ne dobi, so žal še vedno učinkovite pravljice za naivne in neizobražene kupce.

Sem to tudi povedala, pa je ženska zelo slabo ostala,ker ni mogla verjet,da tako nategujejo nevedne ljudi.

Sem si zaželela,da bi kdo meni poskušal prodati tako zgodbico.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #843 : torek, 24.02.2009 : 18:00:17 »

Sem se danes na sprehodu pošteno nasmejala-še en pogled na rodovniške/nerodovniške pse.

Grem jaz z mojimi dvemi na sprehod med vinogradi,kjer že 2 dni delavci na novo nekaj trte obvezujejo al nekaj podobnega.
In kot ponavadi je pes (rodovniški) spuščen (ker je šolan in imamo poštiman odpoklic), psička (mešanka)pa na fleksiju (ni še šolana in odpoklic je kriza).
No, in gremo mimo delavcev,ki so bili sami starejši gospodje, nakar me eden od njih prijazno vpraša,če me psa kaj ubogata in jaz povem,da bolj ne kot ja  Wink
In reče gospod: "Ja, ma tisti tavelik pa sigurno uboga"
Sem mislila,da cilja na to,da je spuščen, torej se verjetno odziva na ukaze.
Ogovorim: "ja, seveda uboga, odpoklic ni problem, zato je spuščen"
In mi reče nazaj: "Sem takoj vedel,da uboga, ker je od znamke"  Huh
"Od katere znamke pa je?"  Grin

Jaz sem se smejala celo pot do doma.

Nauk današnjega dne je ta,da psi od znamke ubogajo!  Grin

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #844 : torek, 24.02.2009 : 18:12:42 »

In mi reče nazaj: "Sem takoj vedel,da uboga, ker je od znamke"  Huh

 Grin Grin Grin Grin
Logiran
Matejka
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #845 : torek, 24.02.2009 : 19:47:16 »

Tudi mene so enkrat vprašal kakšne znamke je moj pes. Sem hotela rečt, da je bmw, pa sem se ugrizlna v jezik, ker se mi ni zdelo glih preveč prijazno od mene, da bi to rekla. Pa še ena starejša gospa je spraševala. Ampak smešno je bilo pa za umret.  Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #846 : torek, 24.02.2009 : 20:29:38 »

In mi reče nazaj: "Sem takoj vedel,da uboga, ker je od znamke"  Huh
"Od katere znamke pa je?"  Grin

Jaz sem se smejala celo pot do doma.

Nauk današnjega dne je ta,da psi od znamke ubogajo!  Grin



Haha!!  Grin Cheesy

Sicer imam doma rodovniško angleško koker španjelko, sem pa že slišala, da je mešanec med rotvajlerjem (  Shocked  Angry ) in da to ni rodovniška psica ker španjeli so samo zlati in črni.. Roll Eyes Tongue
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #847 : sreda, 25.02.2009 : 23:00:03 »

Hehehe  Grin
Citat
In mi reče nazaj: "Sem takoj vedel,da uboga, ker je od znamke" 

Citat
Sicer imam doma rodovniško angleško koker španjelko, sem pa že slišala, da je mešanec med rotvajlerjem (     ) in da to ni rodovniška psica ker španjeli so samo zlati in črni.. 

Takšne "profesionalne (NE)poznavalce" tudi sama redno srečujem na sprehodih, pa se njihovim "strokovnim" razlagam vedno znova od srca nasmejim  Grin  Grin  Grin! Prejšnji teden se je neka lastnica prikupne mešanke s shih tzujem na veliko čudila, kako to, da moj Endy tako obvlada odpoklic, če pa mu ne pulim dlakic iz ušesk?  Shocked Pa jo vprašam, ja kaj pa ima to veze  Smiley? Pa je odgovorila, da njena psička zarad kosmatih ušesk nič ne sliši in zato ne uboga!  Grin
Ah ja... zaradi takšnih se včasih kak dan prav "splača" it na sprehod , da te "razvedrijo" Grin. Grin
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #848 : sreda, 25.02.2009 : 23:05:11 »

Ta je pa svetovna  Grin

Se sprašujem kje ljudje pobirajo take budalaštine ?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #849 : sreda, 25.02.2009 : 23:36:05 »

 Cool Cool
Zdaj pa vem zakaj me Bella ne uboga na odpoklicu! Roll Eyes Tongue

Drugače se pa po mnenju neke družine na morju; bolhe na psu ob kopanju utopijo.. da ne začnem o tem kako je to mučenje živali.. (kljub temu da se moja kopa v prvi vodi ki jo vidi..) Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #850 : četrtek, 26.02.2009 : 08:54:26 »

da ne začnem o tem kako je to mučenje živali

A bolh?? Grin Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #851 : četrtek, 26.02.2009 : 10:35:09 »

A bolh?? Grin Grin

Ja saj res nevem koga bolj.. bolh ali psa.. Roll Eyes Tongue Grin
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #852 : nedelja, 15.03.2009 : 19:01:36 »

Moram še jst povedat, kaj sem včeraj poučnega izvedela... prijateljica mi je vsa navdušena povedala, da je njena sodelavka kupila ''noro srčkanega'' psa. Sem vprašala, kakšne pasme, in odgovor je bil šicu lhasa apso  Huh. Ko sem ji povedala, da je lahko ali šicu ali lhasa apso, me je začudeno pogledala in rekla, da sodelavka pa najbrž že ve, ker ga je šla iskat na Slovaško. Na vprašanje, če ima rodovnik, je (itak) sledil odgovor, da ne, tega pa res nima, ampak da je čistokrvni. Mhm... sem rekla, da čistokrvni mešanec zagotovo. In zakaj na Slovaško po sedem tednov starega nerodovniškega mladiča? Ker je bil tam samo 100 evrov. Roll Eyes 
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #853 : nedelja, 15.03.2009 : 19:58:34 »

Bog jim daj pameti, psu pa zdravja.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #854 : nedelja, 15.03.2009 : 20:10:33 »

Bog jim daj pameti, psu pa zdravja.

Dobesedno, ja.
Logiran
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines