mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:14:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vetrovi
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vetrovi  (Prebrano 13097 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« : ponedeljek, 14.02.2011 : 22:16:36 »

Pega je imela za vikend mehko blato, driskico, zato ji kuham riž. Dajem ji tudi oglje, ji je kar potegnilo kakec skupaj, da ni več driske. Tole drisko spremljajo tudi HUH smrdeči vetrovi. A je možno, da je za vetrove krivo oglje?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:06:55 »

Ne, ni krivo oglje. Plini so normalna posledica in spremljevalka prebavnih motenj.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:15:51 »

A res? Uf, očitno imamo prvič take prebavne motnje  Shocked Kolk pa to smrdi, ajmemeni  Roll Eyes
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:18:53 »

Daj še probiotike. A je kaj takega pojedla?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #4 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:26:00 »

Ma nimam pojma. V zadnjih dneh je imela same obične sprehode na štriku, razen jutranjega teka z miskotom. Resda ji na šetnjah pustim šnofljat, ampak nisem porajtala, da bi kje kaj jedla (morda se motim). Njena prehrana je vedno enaka, tako da nimam idej.
Oglje za drisko zaleže. Prdenje se pa kar bohoti. Ji bom probala dati eno rundo tablet s probiotičnimi kulturami.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #5 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:29:55 »

Pazi malo na prehrano, Royu so enkrat eni briketi bili ok ene 3-4 mesece, potem se je pa začelo spet sr....(dobesedno).

Jaz ga ne puščam več kot dan/dva driskat, dobi hitro Efloran in potem je mir. Ga te driskice preveč zmatrajo, se bojim, da mi spet shujša.

Probiotike pa itak redno filamo.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #6 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:31:57 »

Eh, sej tudi pri nas so driske nekaj krat na leto. Ampak prvič doživljam take hude smrdeče rafale.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #7 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:32:43 »

Jaz počakam tja do tri dni, če se ne umiri ali se poslabša, grem šele po Efloran. Sicer si vedno pogosteje pomagam z naravnimi zdravili, Efloran je vseeno antibiotik.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #8 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:33:27 »

Ampak prvič doživljam take hude smrdeče rafale.

Dobrodošla  Evil
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #9 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:36:05 »

Ma pri nas je še vsakokrat doslej riž zadostoval. Pega sicer ne zgleda nič kaj bolj švohotna, samo lačna (če njo vprašaš).
Sem pomislila, da je morda vseeno krivo ribje olje, čeprav ga je jedla že en mesec skupaj. Sem ukinila še to in Dorwestov prašek, za vsak slučaj.

Rafali so pa tako grozni, da umiram. Ona se pa tako rada uleže zraven mojega fotelja....  Roll Eyes
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:36:32 »

A je možen kakšen virus, tako kot pri človeku?

Drugače pa iz moje izkušnje - enkrat je Švrk takle imel in je bilo od vode iz pipe. Smo najprej debelo gledal, ker ni nič takega jedel, po dveh dneh pa povezali prenavljanje kopalnice zgornjih sosedov s "pasjim" pasjim počutjem in šli vodo kupit. In je bilo - seveda z dodatki v obliki oglja in malo zrele banane hitro ok.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #11 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:36:56 »

Jaz počakam tja do tri dni, če se ne umiri ali se poslabša, grem šele po Efloran. Sicer si vedno pogosteje pomagam z naravnimi zdravili, Efloran je vseeno antibiotik.

Se strinjam, naravna zdravila so itak prva in najbolj pametna poteza.
Tamale ne filam z Efloranom, ker ni potrebno, pri Royu je pa zgodba z driskami čisto drugačna.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #12 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:39:55 »

Ji bom probala skuhat še beby čaj proti napenjanju. Sej mora bit kar nadležno, da te cel čas šraufa, tudi njej.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #13 : ponedeljek, 14.02.2011 : 23:43:03 »

Mi smo verjetno v življenju pojedli več Eflorana kot normalne hrane.
Dokler se nisem šele pred leti odločila preizkusiti še kaj drugega. Sedaj večino napadov umirim kar sama, namesto 6-7x na leto pri vetu smo samo še 1x-2x.
Ampak res vsak najbolj pozna svojega psa.  Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #14 : torek, 15.02.2011 : 10:38:12 »

Pri mojem bratu je zelo podobno. Zelo malo manjka, da ne umreš zraven težkega plina  Angry bruham. Moja je le brikete z ovco in rižem in nima težav s tem. Njegovi dve "smrdulji" (ena veliko bolj kot druga) pa zobata brikete s piščancem. Zato sumim na piščanca v briketih. Morda bi bilo to to.
Obe znamki briketov mojih in njegovih pa sta isti: AG.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vetrovi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines