mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:41:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vetrovi
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vetrovi  (Prebrano 13067 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #15 : torek, 15.02.2011 : 11:20:12 »

miskica, oglje sicer zapre, vendar je to bolj zdravilo pri zasstrupitvi. Jaz sračke uspešno rešujem s suhimi borovnicami, katere Čipu stlačim kar v gobec (cca 10 kom). Do sedaj so vedno delovale, tudi pri pošteni driski. Obenem ga dam na riž s puranom in probiotične jogutre.
Plini so pa res spremljevalec prebavnih motenj. Bodi vesela, da te Pega napada z biološkim orožjem samo sedaj. Mene zaplinjujeta oba ves čas  Undecided.
Logiran
primorka84
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 10.03.2012 : 09:03:34 »

No, ker tudi pri nas ne manjka zaplinjevanja Sad, bom obudila tole temo. Kakšne imate kaj izkušnje s hrano, se trudim najti kakšno, kjer bi se dalo preživeti ob plinskih bombah. Wink Smo imeli ProPlan z lososom (groza), Acano klasično za mlade pse in Acano Pacifico, ki naj bi bila super za občutljive pse. No pri nas ribe očitno niso tako super. Trenutno imamo Trainer Natural za mlade pse, ki ima nižji delež mesa in je za eno dlakico bolje ... daleč od tega, da bi bilo OK. Razmišljam, da poskusiva z jagnjetino. Ne vem, nimam pravih idej, na katere sestavine naj bom pozorna, zato zbiram predloge. Smiley Kaj pa drugače, kakšne probiotike jim poleg jogurta dajete?
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #17 : sobota, 10.03.2012 : 09:47:05 »

Kako pogosto pa ste hrano menjavali? Ker se mi zdi, da se mora tudi organizem navadit na nov futer. Naša je pri enih briketih kar pogosto zaplinjevala na začetku, potem se je pa umirilo. Upam, da ti bo kdo znal svetovat kaj bolj strokovnega, mi imamo samo to izkušnjo Wink
Logiran
primorka84
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 10.03.2012 : 10:03:49 »

Ja, res manjka ta podatek. Ne tako pogosto. Nekje na cca. 3 mesece (oziroma na dva tavelika paketa), tako da mislim, da bi moglo biti dovolj dolgo obdobje, da se pokaže, kako ji hrana ustreza.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #19 : sobota, 10.03.2012 : 13:36:36 »

Vetrovi so definitivno znak tega, da telo hrane ne prebavlja tako, kot bi jo moralo, lahko gre tudi za alergijo na kakšno od beljakovin. Jaz bi definitivno poskusila s hrano, ki je monoproteinska, torej vsebuje eno samo vrsto beljakovin. Je lažje prebavljiva, zagotovo pa tako lažje ugotoviš, kaj psu ustreza in kaj ne. Jagnjetina se povečini zelo dobro obnese pri občutljivih psih, takih briketov, ki od mesa vsebujejo samo to, imaš kar veliko, npr. Happy Dog.
Dobre probiotične pripravke za pse dobiš v boljše založenih spletnih trgovinah, pa pri vsakem boljšem vetu bi jih morali imeti. Ampak jaz jih uporabljam za zdravljenje težav, ko/če nastopijo, ne kot vsakodnevni dodatek hrani. Ustrezna hrana je na prvem mestu in če je vse tako, kot mora biti, probiotičnih dodatkov (razen naravnih, če jih sploh prenaša, moj ne sme nič od mleka, tudi jogurta ne) pes ne rabi.
Logiran
primorka84
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #20 : sobota, 10.03.2012 : 14:15:34 »

Super, krasno. Si mi potrdila mojo smer razmišljanja. Bova poskusili z jagnjetino. Pa bova videli kako je.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #21 : sobota, 10.03.2012 : 14:18:58 »

V bistvu ne narediš nič, če samo spremeniš znamko hrane z istimi vrstami mesnih beljakovin (lahko so vzrok tudi nekatere rastlinske, ampak bistveno manj verjetno). In ko najdeš hrano, ki ji bo ustrezala, je nikar ne menjaj, razen če bi se spet pojavile težave. Pa zelo je potrebno paziti tudi pri vseh priboljških.
Logiran
primorka84
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 10.03.2012 : 18:48:08 »

Ja, ja, tudi gotovo ne bom menjala, če odkrijem, kaj ji sede. No, saj tale del me skrbi, kaj če ni povezano z določeno vrsto beljakovin (tu je pač število možnosti dokaj omejeno), ker če bom testirala pa še varjante riž, krompir, ... se bojim, da bo revo celo življenje črvičilo, česar ji pa seveda ne privoščim. Zato me je zanimalo, če je imel kdo podobne težave in ugotovil, katere sestavine so bile problematične.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #23 : sobota, 10.03.2012 : 18:56:50 »

Hmmm, problematične sestavine so seveda zelo specifične od psa do psa in nikakor ti ne morem reči, da to, kar ne ustreza mojemu psu, ne ustreza tudi tvoji. Pa verjemi, da je v ne vem koliko odstotkih krivo meso, ne rastline. Jaz bi se ravnala samo po pravilu ene vrste živalskih beljakovin, pa poskusila bi z nečim takim, česar doslej še ni imela. Verjetno bi bila jagnjetina kar primerna.
Logiran
primorka84
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #24 : sobota, 10.03.2012 : 19:11:22 »

Hvala ti.  ljubezen Bova res poskusili z jagnjetino.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #25 : sreda, 26.12.2012 : 11:27:09 »

Pri nas je zadnjih 10 dni katastrofa biti v istem prostoru s psom, ker ima takšne vetrove, da bi potrebovala masko.  Cheesy
Pa tudi na veliko potrebo gre večkrat kot ponavadi, blato je malo mehkejše in svetejše, pa je rekel vet, da je problem v črevesni flori (zaradi zdravil).
Hrane nismo spreminjali (torej problem ne more izvirati iz prehrane).

Kaj pomaga pri obnovi črevesne flore razen probiotičnega jogurta?  Undecided
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #26 : sreda, 26.12.2012 : 12:45:05 »

Psički od kolegici so zelo pomagale kapsule linex forte (od Lek-a). Če Jaka normalno prebavi mlečne izdelke (jogurt, sir), potem je za poskusit.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vetrovi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines