mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:35:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: "Junk" hrana - vseeno včasih sprejemljiva?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: "Junk" hrana - vseeno včasih sprejemljiva?  (Prebrano 16698 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #30 : petek, 18.02.2011 : 14:35:31 »

Bom po pravici povedala;  jaz sem tista, ki nima časa kuhati pa imam celo samo pse (beri:nimam otrok) in partnerja. Med tednom pri nas ne kuhamo nič, smo v službi, kjer tudi pojem kosilo potem smo zunaj potem se crkljamo potem smo še na večernem sprehodu, potem malo sebe uredimo za naslednji dan, kaj pospravimo in to je to. Kuham ne, niti zase niti za pse. Za vikende ima moj kuho čez pa še to se velikokrat zgodi, da gremo na kakšen izlet in potem ven na kosilo. Kuha mi je izguba časa niti ne znam kuhati in veliko raje sem zunaj v naravi ali pa se s psi crkljam na kavču kot da bi čas preživljala za štedilnikom. In ena ali dve uri za kuhanje in potem še pospravljanje in to potem, ko pridem po 9-ih urah iz službe mi je čisto odveč. Imam pa čas skaditi tri in več čikov, ker sem pač kadilka. In mi je smešno, da bi se morala pa zaradi psov odpovedati skoraj vsemu. Najino življenje je celo  podrejeno psom, od dopusta naprej, do vikendov, do večerov, kadim tudi ne v stanovanju (zaradi psov, da ne bo pomote:))... Psi so skoraj povsod z nama razen v službi. In mi je smešno, da bi mi nekdo očital, da imam čas prižgati čik  nimam pa časa psu skuhat piščanca.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #31 : petek, 18.02.2011 : 14:40:11 »

Če bi skoz futrala junk in govorila, da nimaš časa, pol bi ti lahko, tko ti pa res ne moremo Tongue.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #32 : petek, 18.02.2011 : 14:59:02 »

Ne ne, junk fooda pa ne. Zaenkrat si lahko privoščim kvalitetne brikete in priboljške. Dobijo pa tudi riž (rjavi seveda), pa testenine (polnozrnate seveda) pa korenčka pa papriko pa jabučka pa tudi s piščančkom ali purančkom jih pocrkljam (samo ne kuham jaz ampak moj kadar je slabo vreme). Samo tisti trije cigareti so me zmotili, ker je to pač moja slaba navada in si vzamem cajt za to. Pa še prav res si moram vzet cajt, ker hodim kaditi ven na balkon.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #33 : petek, 18.02.2011 : 15:19:10 »

To sem jaz poenostavila. Tiste 3 čike skadim medtem, ko kuham za pse :p
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #34 : petek, 18.02.2011 : 15:39:13 »

To sem jaz poenostavila. Tiste 3 čike skadim medtem, ko kuham za pse :p
Jaz tudi, medtem ko kuham samo za enega psa Tongue (no, ja skuham za več porcij, še za v zamrzovalnik, da ga malo pocartam vsak drugi dan), sicer pa so večinoma na jedilniku kvalitetni briketi in to je to.
je pač tako, tisti, ki itak vsakodnevno kuhamo za svojo družino, bomo zagovarjali, da je kuhanje za psa "usput" (kar nam je res - čisto vseeno je, če rabiš tričetrt ure za tri lonce na štedilniku ali pa za štiri), tisti pa, ki itak sami doma ne kuhajo, bodo kuhanje samo za psa gotovo videli kot eno dodatno delo. Pa ni s tem nič narobe, da ne bo kdo tako razumel - vsak ima pač svoj način življenja in svoje prioritete.
Kakorkoli se že odločimo, prav je, da je za oba OK, za nas in za psa, da je kvalitetno hranjen.

Meni se pa zdi, da je prav zaradi poceni briketov marsikateri pes manj lačen, kot bi bil sicer - pa nikakor ne zagovarjam đank hrane, če je le možnost dati boljšo. Mislim predvsem na tiste pse, ki so pri ljudeh, ki se jim zdi "za psa vse dobro", pa če je to sama polenta in ostanki vodene mineštre vsak dan ali pa magari kruh namočen v skisano mleko. Saj nam punce, ki delujejo v raznih romskih naseljih lepo povedo, kaj dobijo psi tam za jesti Undecided

Vsekakor je po moje boljša opcija, da taki lastniki kupijo žakelj za par evrov in psu prišparajo prebavne težave zaradi tri dni starih ostankov in odpadkov. Na žalost se mi zdi tak kompromis vsaj nekaj vreden, sicer pa bi tudi jaz raje videla, da bi vsi psi tega sveta jedli zdravo in "spodobno" hrano.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #35 : petek, 18.02.2011 : 16:56:10 »

Sej to je bla samo prispodoba Wink.
Ne bo se vam tle zgolj napol ozdravljena, občasna 'športna' kadilka na čike obešala...
Je bilo mišljeno, da ima večina nas svojih 5, 10, 15 ali 30 minut za kako reč in se bi dalo, če bi bilo gusto, pač tiste ponucat.
MamaF, prav tako nekako si tudi jaz mislim, ni več kaj za dodat k temu zadnjemu, kar si napisala Smiley.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #36 : petek, 18.02.2011 : 18:49:21 »

Pa saj tu se vsi strinjamo, se mi zdi  Wink
So posamični primeri, ko nekdo npr. res ne kuha in ta čas porabi drugače.
So pa primeri, kjer se kuha na veliko vsak dan, ko pa omeniš pripravo hrane za psa/mačka, je pa takoj: "Nimam časa."
Konec koncev pa niti kuhat ni treba. Vržeš vsakemu zajeten kos in naj "razmišlja"  Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: "Junk" hrana - vseeno včasih sprejemljiva?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines