mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:41:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Zadnji dogodki v Kinološki zvezi Slovenije
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zadnji dogodki v Kinološki zvezi Slovenije  (Prebrano 75476 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #90 : sreda, 21.09.2011 : 20:01:58 »

G. Franček Šterman, predsednik Nadzornega odbora KZS, je poslal za objavo sledeče:

******************************************

From: Žiga Vavpotič - KZS <ziga@kinoloska-zveza.si>
Date: 2011/9/21
Subject: prošnja za ukrepanje
To: benero7@gmail.com
Cc: Jana <jana@mojpes.net>, Katja Dermol <katja@kinoloska-zveza.si>, Aleksander Česnik <ac.cesnik@siol.net>, "blaz.f.kavcic" <Blaz.f.kavcic@siol.net>, "Roman J. Grah" <rjgrah@cmp.si>, Anka Kozamernik <anka.kozamernik@odvetnistvo.si>


Spoštovani gospod predsednik NO Franček Šterman!

Dovolite mi, da vas prav prijazno prosim, da javite urednici portala Moj pes, da umakne sklic izredne skupščine NO KZS.
Predlagam, da se poučite glede pravnih pravil in se zavedate, da je predsednik KZS sklisal izredno skupščino v skladu z vsemi pravili. Z vašo infomracijo zavajate javnost in škodujete ugledu KZS.
Na UO KZS sem vas prijazno prosil, da se izogibate lažem, sedaj pa ste s sklicom grobo kršili tudi pravne akte.
Vesel bom, da boste moje opozorilo vzeli dobronamerno, kot ste obveščeni sta redna in izredna skupščina sklicani.
Prosim, da moje sporočilo pošljete tudi gospodu Vidmarju, žal nimam njegove elektronske pošte.
Če potrebujete pravno obrazložitev, se seveda lahko obrnete na pravno pomoč KZS gospo Kozamernik, ki je med CC elektronske korespondence. Dodajam tudi predsednika in popdredsenika, člana NO in gospo poslovno sekretarko, ter urednico portala Moj pes.
Za vsaj pojasnila sem vam na voljo na osebnem telefonu 051421255.

Na spletni strani KZS smo podali jasno informacijo: http://www.kinoloska-zveza.si/sl/novice/255

Lep pozdrav,
Žiga Vavpotič, vodja komunikacijskih projektov




Ob tem lahko kot predsednik NO zapišem  le sledeče: 

NO KZS se je sestal  19.09.2011 ob 9.00 uri in glede na to, da predsednik KZS  ni sklical izredne skupščine  KZS na  zahtevo  NO do tega datuma, sem po sklepu NO sklical izredno skupščino tako, kot mi to dovoljuje statut KZS.
Poslovna sekretarka  predsednika NO ob prejemu gradiva  NO ni  opozorila, da je predsednik KZS do  izročitve gradiva poslovni sekretarki že sklical  izredno skupščino, kar pove dovolj.
Stvari so torej povsem jasne in transparentne.
Kot zakonito izvoljen predsednik Nadzornega odbora KZS, se ne bom spuščal na nivo nekega vodje komunikacijskih projektov na KZS, za katerega ne vem  s kakšnimi pooblastili  se sploh lahko spušča v  pisanje in izrekanje sodb o meni osebno in o NO, ter meni in NO  postavlja neke zahteve .

Gotovo bi se moral ( kot vodja komunikacijskih projektov)  predvsem zamisliti nad tem, da članicam KZS  ni bila  posredovana najprej zahteva  (16.08.2011) za sklic izredne  skupščine KZS in  dne 19.09.2001 gradivo in vabilo za sklic izredne skupščine, ki jo je v skladu s statutom KZS sklical NO.
Seveda  je taisti vodja komunikacijskih projektov pošiljal članicam in objavljal na uradni spletni strani  izjave posameznikov, v svojih pa nam je prodajal  rogljičke. 
Le kje je gospod pridobil vse to znanje o komunikaciji, predvsem o tisti celoviti popolni in nepristranski.
Žal NO nima možnosti sam pošiljati vabila in gradiva članicam KZS. To nalogo ima  poslovna sekretarka,  ki pa  te naloge dne 19.09.2011 verjetno ni smela opraviti.
 
Franc Šterman
predsednik NO KZS

Dokument za objavo
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #91 : četrtek, 22.09.2011 : 13:32:40 »

Prejeto:

----------------------------------

Spoštovana gospa Jana!

Vezano na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1794, mi dovolite, da se odzovem.

Prosim samo, da dopolnite vašo kronologijo s 4 res pomembnimi datumi, ki so pomembni za celo zgodbo. Seveda sem vam na voljo za vsa pojasnila.

- 25.8. 2011 – Predsednik KZS je zaradi nejasnosti pozval NO, da dopolni sklic za izredno skupščino
- 31.8.2011 – NO odgovori s pismom, ki jo pravno razumemo kot dopolnitev, čeprav to vsebinsko ni bila.
- 14.9.2011 – Predsednik se obrne za pojasnilo staturano komisijo kot najvišji organ za razlago statuta glede pojasnil.
- 19.9.2011 – Statutarna komisija se odzove in jasno pove, da so roki za sklic izredne skupščine začnejo teči od datuma prejema dopolnitve zahteve, se pravi z 31.8.

Tole je moj javni odgovori gospodu Štermanu!

Spoštovani gospod Franček ŠTerman!

S tem pismom končujem javno debato z vami, čeprav me v svojem pisanju žalite, vas vabim, da se srečava osebno.
Resnično se mi smilite, da vam je na koncu ostal samo prijem žaljenja.

Ni problem, da me primerjate s prodajalcev rogljičkov, če se mi boste oglasili, z veseljem pojem in plačam kakšnega z vami.
Zastrašujoče je in očitno je čas, da padejo maske in povemo širši javnosti, da je gospod Vidmar grozil naši poslovni sekretarki in da se danes s tem ukvarja policija. Se pravi, da je NO ubral ne samo taktiko žaljenja, temveč tudi grožnje. 

Z veseljem delim z vami moje reference, na povabilo Billa Gatesa sem delal z Microsoftom, preko škotske vlade z njenim veličanstvom, UNESCO in UNICEF, za več pa v živo. Znanje sem pridobival med drugim tudi na Londonski šoli za odnose z javnostmi, imam magisterij upravljanja javnih in neprofitnih organizacij Univerze v Ljubljani, izobraževal sem se tudi na prestižnih šolah kot je na primer Univerza Stanford.

A kaj, spoštovani predsednik NO, pomagajo vse te reference, če sta se dva člana NO odločila, da bosta zavajala javnost in širila laži?
Verjetno moje reference povedo, da sem navajen delati s kompetentnimi ljudmi in ko bosta člana NO svojo vlogo opravljala v skladu s pričakovanji funkcije, bomo lahko dosegli kakšen napredek, do takrat pa je moje dopisovanje z vami končano, osebno pa se bom posvetil predvsem reševanju ugleda kinologije in vsebinskim stvarem, kar bi moralo zanimati predvsem vas, kot kinologa.

Spoštovani predsednik NO, oba veva, da je pravo veda, ki jo je treba razumeti. Dve opciji sta, namerno zavajate javnost ali preprosto ne razumete.

Verjetno namerno pozabljate na štiri dejstva.

- 25.8. 2011 – Predsednik KZS je zaradi nejasnosti pozval NO, da dopolni sklic za izredno skupščino
- 31.8.2011 – NO odgovori s pismom, ki jo pravno razumemo kot dopolnitev, čeprav to vsebinsko ni bila.
- 14.9.2011 – Predsednik se obrne za pojasnilo staturano komisijo kot najvišji organ za razlago statuta glede pojasnil.
- 19.9.2011 – Statutarna komisija se odzove in jasno pove, da so roki za sklic izredne skupščine začnejo teči od datuma prejema dopolnitve zahteve, se pravi z 31.8. Od takrat ima predsednik 30 dni časa, da skliče izredno skupščino, kar je naredil.

Verjetno boste šli tako daleč, da boste kot predsednik NO celo ignorirali statutarno komisijo. Ker je jasno, da ima prednost pred NO sklicati izredno skupščino predsednik. To je tudi naredil, v skladu z vsemi zakoni, pravili in statutom.

Vesel bom, če boste svojo vlogo razumeli resno. Prijazno vas prosim, prenehajte škodovati KZS. Z veseljem se z vami osebno srečam in povejte kaj bi radi.

Samo nekaj naj bo jasno. Če bi radi predsednika in UO odnesli, ker je začel uničevati vrtičke in peskovnike, kjer so se posamezniki igrali, potem naj vam povem, da bova tu težko našla skupno besedo. Če pa vas slučajno zanima kinologija, potem bom vesel sodelovanja. Pustite peskovnike, tam naj se igrajo otroci. Vi ste resen gospod, vsaj tako ste mi delovali. Vendar me boste morali prepričati še z dejanji.

Z dolžnim sodelovanjem!

Žiga Vavpotič, vodja komunikacijskih projektov
Kinološka zveza Slovenije
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #92 : četrtek, 22.09.2011 : 14:57:15 »

Prejeto:

----------------------------------------------

Spoštovani gospod Žiga Vavpotič!

Zelo ste načitani, kapo dol. Jaz nimam teh vaših visokih šol, imam pa zdravo pamet in veliko pripadnost slovenski kinologiji, za katero se razdajam že preko 35 let.
Z vami se ne želim srečati osebno, saj si nimava kaj povedati zato, ker jaz poznam obe plati medalje, vi pa žal samo eno. Zaključujem polemiko z vami.
Nasvidenje na skupščini,

Franček Šterman
predsednik NO KZS
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #93 : četrtek, 22.09.2011 : 15:19:16 »

Se morda še kdo spomni, kje se je začelo?
Če pustimo Nadzorni odbor malo ob strani, bi rekla, da pri manjkajočih gradivih za julijski sklic redne skupščine, nisem pa več povsem prepričana, da me ni kdo žejne že takrat peljal čez vodo in so v resnici bulmastifi odnesli potrebne papirje že lanskega februarja s seboj. Torej samo oni vedo, zakaj ni bilo gradiv in zakaj je bil posledično predlagan nov dnevni red, ki pa ni bil izglasovan, pa tudi star dnevni red ne, kar je prineslo s seboj zahtevo po izredni skupščini in kar nas je pripeljalo do tukaj, kjer smo sedaj? Verjetno so res krivi bulmastifi.

Statut KZS
Skupščina
33. člen
(1)    Predsednik Kinološke zveze Slovenije mora vsem članom Kinološke zveze Slovenije vabilo na Skupščino poslati najmanj 30 dni pred dnem zasedanja Skupščine. K vabilu je potrebno priložiti dnevni red in pisno gradivo.


Se še spomnite, kaj vse je bilo navedeno v dnevnem redu in kaj vse je bilo v gradivih za julijski sklic redne skupščine?

Vavpotič navaja, da se je Statutarna komisija 19. 9. 2011 odzvala na zahtevo za tolmačenje s sledečim: "Statutarna komisija se odzove in jasno pove, da so roki za sklic izredne skupščine začnejo teči od datuma prejema dopolnitve zahteve, se pravi z 31.8."

Lahko kdo pomaga z razlago Statuta KZS - kje piše kaj o "dopolnitvah zahteve"? - KLIK - 5. točka 31. člena in 6. točka 96. člena in če je še katera taka, ki bi pomagala razvozljati skrivnost.

Spet imam neznansko kepo v želodcu - zaradi občutka butnglavskosti, ki mi ga ponovno vzbujajo takale pisanja. In vedno se to pojavi pri KZS. Že pred tremi leti so mi mahali pred nosom, da si z drugimi vred dovoljujem čez meje vseh slovenskih zakonitosti, vendar so pri tem celo najeminentnejši slovenski pravniki pozabili napisati, po katerem členu naj bi me zaradi onečaščanja imena KZS in moje totalne nesposobnosti branja vlekli na sodišče. Enostavno kljub precej dolgemu in grozečemu pismu niso nikjer navedli niti ene same številke, ki bi spominjala na kakšen člen kakšnega zakona, po katerem naj bi "skoraj orglice morala it špilat".

Tudi sedaj se opleta z raznimi formulacijami o pravu, o zakonitih, pravih in pravnih postopkih, o pravu kot vedi, ki jo je treba razumeti, o ..., vendar vsepovsod manjkajo navedbe po katerem členu katerega papirja se je nekaj naredilo ali se nekaj ni naredilo ... Bilo bi nadvse lepo, ko bi sedanja pravna KZS eminenca navedla tisti predpis, po katerem naj bi bilo mogoče prestaviti rok od zahteve za sklic skupščine nekam v prihodnost. Pa, lepo prosim, iz trenutno veljavnega statuta ali zakona.

Res je lahko pravo prava "poetika", vendar si osebno želim več prava in manj "poezije". V dosedanjih dopisovanjih je prava žal malo, je pa vsega drugega toliko več.
Logiran

Ninočka1
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #94 : četrtek, 22.09.2011 : 21:27:57 »

Vse skupaj postaja vedno večja burleska, ki jo s svojim pisanjem povzroča ta Žiga Vavpotič. Joj, kakšna samohvala in samospevi samemu sebi Cool. Ampak nekaj pa je le zadel v črno in sicer z naslednjim stavkom:
 "Če bi radi predsednika in UO odnesli, ker je začel uničevati vrtičke in peskovnike, kjer so se posamezniki igrali, potem naj vam povem, da bova tu težko našla skupno besedo".
Ha, ha, ta je res dobra, saj se očitno temu Žigatu sploh ne sanja, kdo v slovenski kinologiji je največji vrtičkar Tongue Če mu še vedno ni jasno, naj se kar malce sprehodi med razstavno sceno in bo marsikaj zanimivega izvedel, predvsem pa kdo že dolga leta služi s pripravami razstavnih katalogov. Mu ne bo vzelo veliko časa, saj je o tem dobro seznanjen skoraj vsak kinolog. Morda pa bo s svojimi "komunikacijskimi" pisemci izbezal ša kakšno zanimivo skrivnost Evil
Logiran
Starka
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #95 : petek, 23.09.2011 : 09:25:18 »

Burleska! Undecided  Sramota.  Angry Za takšno organizacijo s tolikšnim članstvom in na koncu koncev tudi renomejem v svetu( po zaslugi tekmovalcev (vseh panog) in razstavljalcev-  ne po zaslugi Vodstva KZS), je to kar se sedaj dogaja Sramotno in Podlo! Vam g. Žiga Vavpotič svetujem, da se za dosedanje delo odpoveste celotnemu honorarju, katerega vam je obljubil predsednik KZS ( to je denar vseh članic KZS),saj ste zatajili na vseh področjih komunikacije! Angry Angry  Vaše reference ( Bill Gates itd.) so tokrat padle saj v tem trenutku mislite z glavo nekoga drugega in ne s svojo Roll Eyes A veste, da se g. Šterman ukvarja s kinologijo že verjetno več let kot ste vi stari???!!! A veste, koliko glasov članic je dobil g. Šterman na skupščini ko je bil izvoljen v NO KZS???!!!! Vi g. Vavpotič nimate nobene pravice žalit in pozivat g. Štermana na srečanja in zagovore! To je KINOLOGIJA in ne POLITIKA!!!!
KZS tvorijo članice in ne UO, KSV in ne posamezniki!!!!!!!!!! Vse članice pridite na skupščino in se odločite za Slovensko Kinologijo, katero naj vodijo KINOLOGI!!!!!!!!
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #96 : petek, 23.09.2011 : 12:07:04 »

jap, karkoli vodijo politiki zajebejo
Logiran
Wolkowo
midi
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #97 : sobota, 24.09.2011 : 08:15:35 »

  pa sej res ne morš verjet , dobro jutro s kavico in rogljičkom pa še windowsi zraven  Shocked
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #98 : torek, 18.10.2011 : 12:56:58 »

Skupščina se nezadržno bliža, in čeprav se zdi, da se ne dogaja nič posebnega, je v ozadju dogodkov cel kup, pa do večine ne bi smel biti indiferenten prav nihče, ki je kakorkoli povezan s slovensko kinologijo.

Prejšnji teden se je menda zgodilo nekaj odmevnih odstavitev strokovnega kinološkega kadra.
Za včeraj je bil že drugič "sklican" eminenten sestanek, na katerega so bili vabljeni samo predsedniki društev in klubov. Tokrat severni in severovzhodni konci Slovenije, prvo povabilo je bilo namenjeno vsem za v Koper. Videti je, da se silno mudi, saj je skupščina pred vrati.

Menda je zunaj nekaj kazenskih ovadb proti različnim ljudem, po kuloarjih kroži info, da tudi proti meni. Jaz sicer res ne verjamem, da je bil kdo toliko neodgovoren in s skupnim denarjem razsipen (odvetniki pač stanejo), da je šel na tukajšnje objave kakšno kazensko vložit, če pa že, bom z veseljem sprejela organe pregona in jih poprosila za pojasnila, ter jim tudi sama pojasnila in pokazala prav vse, kar bodo želeli videti in vedeti. V kolikor je to res, bom o vseh podrobnostih zagotovo poročala, saj za takale pisanja zaenkrat tudi v Sloveniji še ne zapirajo. Če pa je morda to le način zastraševanja (osebno se bolj nagibam k tej možnosti), potem sporočam, da me ni niti malo strah. Bo treba kakšen boljši način najti, da se bomo bolje razumeli. Recimo, striktno držanje veljavnih napisanih notranjih in zunanjih pravil, za začetek. V vseh vprašanjih, tudi pri papirjih za skupščino in pri njenem sklicu. V nadaljevanju pa tudi odprtost (kateregakoli) vrha interesnega združenja, komunikativnost (tako nestrokovno kot strokovno), sprejemanje drugih (ki niso "naši") ... in predvsem zavedanje, da je takale zveza interesno združenje. Naši interesi - psi in kinologija - so še vedno tam, kot so od nekdaj bili, le združenje se je nekje med potjo izgubilo.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #99 : torek, 18.10.2011 : 14:20:54 »

ah ja ... "na zapadu ništa novo" bi rekli naši sosednje .... Undecided

a se zdaj že ve koliko bo skupščin v petek ... ena, dve, tri???
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #100 : torek, 18.10.2011 : 16:44:17 »

Prejeto za objavo:

*******************************

ODPRTO PISMO VSEM KINOLOGOM IN ČLANICAM KZS!

Spoštovani!

Delovanje   trenutnega vodstva KZS, ki je povsem izgubilo svoj etični kompas oz. njegove ožje ekipe ,   me  v prispodobi spominja na vožnjo po avtocesti, kjer se vozniki, ki ne spoštujejo pravil dobesedno izživljajo nad vozniki, ki le -ta spoštujejo  in jih poskušajo »umakniti« ali pa vsaj« disciplinirati«.

Doživeti ustrahovanje, zato ker nekaj delate prav  je bilo »normalno« v časih » ---izmov«.

Absolutno  podpiram NO, ki  je po splošni definiciji  veljavnega  STATUTA KZS najvišji organ nadzora, ki deluje v okviru svojih pristojnosti samostojno in neodvisno. Svoje naloge mora opravljati vestno, pošteno in nepristransko. Za svoje delo ali nedelo je odgovoren  samo skupščini.

Občutek imam in tudi srčno  upam , da  je ljudem v kinologiji  končno dovolj  diskriminacije,  izsiljevanja,  ustrahovanja, laži in neresnic  in da bi končno radi imeli urejeno, mirno in  spoštovanja vredno kinološko organizacijo, katera jih bo  predstavljala doma in v tujini , jim nudila  hiter in kvaliteten »suport«, na katero bodo  tako kot v preteklosti , ob-  če že ne 90-letnici , pa vsaj 100-letnici,-   še vedno radi   upravičeno ponosni.

Vsi funkcionarji KZS-ja, sedanji in bodoči, bi se morali  ves čas zavedati , da je KZS nastala zaradi strokovno bogate tradicije in vztrajnosti, dela, energije   mnogih  nesebičnih  posameznikov in kinologov vseh področij ( t.i. ambasadorjev kinologije vseh vrst  doma in v tujini) , da deluje in obstaja zaradi članic in njihovih pridnih  članov,  da jo ima vsaka generacija samo na posodo.

KZS ni nikogaršnja last, ampak obveza vsakokratnih trenutno izvoljenih funkcionarjev in na drugi strani njenih članic , da  jo  spoštujejo, negujejo, nadgrajujejo in  pazijo  za vse naslednje rodove, da je  SKUPNA DEDIŠČINA. Tudi tako tudi sama razumem   4. odstavek 120 čl. statuta, da so vsi organi in funkcionarji dolžni s premoženjem KZS  ( po mojem osebnem prepričanju:  v materialni in nematerialni obliki)  gospodariti kot dober gospodar oz. gospodarstvenik. 

Čas  že kaže in bo še pokazal , kaj je bilo prav  ali ne, kdo se je motil in kdo  ne. Saj se na napakah tako radi učimo. Škoda samo, da so postale tako presneto drage.

Za zaključek razmišljanja pa :  bili smo majhni in bojim se , da   bomo majhni  tudi  ostali , nekateri z bojaznijo pred lastno senco, na žalost pa  zaradi  tega trpi celotna kinologija , pošteni lastniki, razstavljalci, tekmovalci , vzreditelji ... klubi ..., in na koncu  najpomembneje:  ugled in avtoriteta naše KZS, doma in v tujini.

Moč in rešitev iz »labirinta« vidim  v   članicah , njihovi zdravi  kolektivni pameti,  njihovi   pošteni in nepristranski  večinski volji in pomembnem   zavedanju  moči,  ki jim jo daje  njihov lasten STATUT.

Lep pozdrav iz Celja
Tanja Samec-Grad
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #101 : sreda, 19.10.2011 : 10:33:12 »

Na Kinološki zvezi Slovenije vre - odziv na sklepe KSV in UO

S Kinološke zveze Slovenije, konkretno s podpisom predsednika Komisije za strokovna vprašanja pri KZS, smo članice KZS (društva in klubi) včeraj prejele elektronsko pošto z naslovom 'pošlji vsem'. Gre za gradivo v zvezi s predsednikom Komisije za šolanje pri KZS, za katerega je bila na izrednem zboru sodnikov v petek 14. 10. 2011 izglasovana nezaupnica. S tem in na podlagi sklepov Upravnega odbora, ki je bil 13. 10. 2011, je predsednik Komisije za šolanje g. Brane Puš odpoklican s funkcije.
Pred tem smo članice že v ponedeljek z redno pošto dobile enako dokumentacijo.

Vsebina prilog obeh pošt:

Vsem članicam KZS

Zadeva: Sklep Komisije za strokovna vprašanja in Upravnega odbora KZS

Obveščamo vas, da je Upravni odbor KZS na svoji 17. redni seji, dne 13.10.2011 obravnaval sklep korespondenčne seje Komisije za strokovna vprašanja:
SKLEP KSV: Ker je bila proti predsedniku Komisije za šolanje pri KZS vložena kazenska ovadba, KSV na osnovi 9. in 13. alineje 1. odstavka 60. člena Statuta KZS, upravnemu odboru KZS predlaga odpoklic predsednika Komisije za šolanje pri KZS, g. Braneta Puša.
in sprejel naslednja sklepa:
SKLEP UO KZS 6/17: UO KZS potrdi sklep korespondenčne seje Komisije za strokovna vprašanja.
SKLEP UO KZS 8/17: UO KZS skladno z določili 30. člena Pravilnika o sodniški licenci Kinološke zveze Slovenije napoveduje namero o prekinitvi pogodbe o medsebojnem sodelovanju z g. Pušem v roku 30 dni od datuma potrditve sklepa.


Istočasno obveščamo vse članice, da vso pošto naslovljeno na Komisijo za šolanje pri KZS od tega datuma naprej pošiljajo na naslov: Komisija za šolanje pri KZS, Zapoge 3D, 1217 Vodice ali elektronsko pošto: info@kinoloska-zveza.si .

S spoštovanjem,
Katja Dermol
poslovna sekretarka KZS
Vodice, 14.10.2011

Priloga:
kratek povzetek nepravilnosti - 1. stran
kratek povzetek nepravilnosti - 2. stran


Kopija dopisa

Pojasnilo: V prilogah je objavljen sken dokumentacije, ki je bila s strani KZS članicam poslana po pošti in kjer so na KZS zabrisali vsa imena. V dokumentih, ki so pripeta včerajšnjemu elektronskemu sporočilu, so vsa imena vidna in zainteresirani člani članic jih dobite pri osebi, ki v vašem društvu ali klubu prejema klubsko elektronsko pošto.

Odziv v strokovni kinološki javnosti je buren. Na KLIK so odgovori in pojasnila, kot so prispela za objavo.

Jana Pahovnik
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #102 : sreda, 19.10.2011 : 11:03:19 »

Kinološka zveza Slovenije
Zapoge 3 D
1217 Vodice
Nadzorni odbor

Ljubljana, 19.10.2011

Zadeva: Obvestilo članicam KZS

Spoštovani člani Kinološke zveze Slovenije,

Ker  je Nadzornemu odboru KZS (NO) s strani Kinološke zveze Slovenije onemogočeno, da komunicira s članicami KZS in jih obvešča o svojih ugotovitvah po uradni poti preko pisarne ali  spletne strani KZS, je Nadzorni odbor KZS prisiljen, da vas obvesti o zadnjih ugotovitvah na način, ki ga sicer ne odobrava, vendar predstavlja edini način, da lahko komunicira z vami in vas obvesti o nepravilnostih, ki jih pri svojem delu ugotavlja.

NO v tej sestavi, ste članice na začetku mandata izvolile  z jasno izraženo željo in zahtevo, da bi KZS končno imela NO, ki bo pošteno in kvalitetno opravljal svoje delo oziroma, skrbel za zakonitost in smotrnost poslovanja organov KZS in NO je jasno stremel k zahtevi Skupščine. Zaradi razhajanja pri pogledih na vsebino dela NO se je februarja 2011 zamenjalo prvotnega predsednika NO Jožeta Graha, predsedniško funkcijo od takrat opravlja Franc Šterman, ki je tudi na volilni skupščini KZS dobil največ glasov članic. 

Uvodoma želim poudariti, da je NO KZS v celem dosedanjem obdobju deloval dosledno po določilih statuta KZS in Zakona o društvih, ki opredeljuje njegovo delo. Statut KZS Nadzorni odbor v 54. členu zavezuje, da vrši nadzor nad zakonitostjo in smotrnostjo poslovanja vseh organov KZS. To delo smo opravljali tako, da smo spremljali delovanje organov KZS in na nekatere nejasnosti v svojih sklepih opozarjali UO, vendar je bil NO deležen stalnih pripomb, da nima pravice dajati pripomb na njihovo delo.

Aktualna problematika med NO in predsednikom KZS, Blaž Kavčičem, se je začela 1. februarja 2011, ko je Nadzorni odbor podal zahtevo za pregled poslovnih dokumentov. Računovodja, ki bi moral predložiti zahtevano dokumentacijo je izjavil, da ima na zahtevo predsednika Blaža Kavčiča eksplicitno prepoved izročanja kakršnekoli dokumentacije v pregled NO! Razlogi za prepoved pregleda dokumentacije niso bili podani, računovodja je samo poudaril, da je to zahteva predsednika Blaža Kavčiča. Drugi rok za pregled poslovnih dokumentov na podlagi sklepa NO, je bil 15. februar 2011, vendar je bil NO tudi tokrat  popolnoma ignoriran.

NO je še tretjič poizkušal opraviti pregled finančnega poslovanja KZS in KZS d.o.o. 14.4.2011. Takrat se je od članov NO pred možnostjo pregleda dokumentacije, s strani predsednika KZS zahtevalo podpis izjave o zaupnosti s klavzulo o odškodninski odgovornosti!  Prisotna člana NO sva podpis izjave o zaupnosti zavrnila, saj so ti pogoji v nasprotju s Statutom KZS in Zakonom o društvih in je za naju predstavljala nesprejemljivo izsiljevanje s strani predsednika KZS.

Informacije, podane s strani predsednika KZS, da NO zavaja javnost o slabem poslovanju KZS so neresnične in za članice zavajajoče in kažejo na to, da želi predsednik usmeriti problematiko v nasprotno smer.  NO je, in še vedno vztraja pri ugotovitvah, da  predsednik s preprečevanjem vpogleda NO v poslovne dokumente in ugotavljanja smotrnosti poslovanja KZS, krši Statut KZS in Zakon o društvih in s tem povzroča popolno anarhijo.

Neresnična in zavajajoča informacija s strani predsednika KZS je tudi trditev, da je bil NO omogočen vpogled v finančno dokumentacijo, vendar NO tega ni želel opraviti. Zgoraj obrazložena dejstva jasno kažejo, da je ta izjava neresnična. Edini dokument, ki ga je prejel NO, je bila bilanca stanja, k kateri pa ni bila priložena dokumentacija, na podlagi katere bi NO lahko ugotavljal pravilnost in smotrnost poslovanja KZS (pogodbe, sklepi, zapisniki, računi, poročila, itd.) Kot dokaz o resničnosti naših trditev, vam v prilogi prilagamo edina dokumenta izdana s strani NO, v katerem so obrazložene naše ugotovitve in razlogi za sklic izredne skupščine. V nobeni od točk ne navajamo trditev, ki jih članicam razlaga predsednik KZS!

V kratkem ali celo na dan skupščine, pričakujemo pregled poslovnih izkazov s strani revizijske hiše, ki jo je za pregled poslovanja angažiral sam predsednik oz. Upravni odbor KZS, ki pa nikakor  ne more nadomestiti pregleda poslovnih dogodkov, ki jih po zakonu mora opraviti Nadzorni odbor. Delo revizijske hiše je predvsem ugotavljanje, da poslovna oseba posluje v skladu s finančnimi standardi, nikakor pa ne more ugotavljati smotrnosti in transparentnosti     poslovanja, za kar je pristojen in zadolžen izključno samo Nadzorni odbor.  V primeru, da bodo članice v kratkem prejele revizijsko poročilo, lahko to razumemo, kot dodatno zavajanje članic KZS in preusmeritev pozornosti od  resnične problematike. 

O poštenosti poslovanja na evropski razstavi 2010 pa krožijo med članstvom (celo po izjavah članov UO) zelo zaskrbljujoče informacije o čudnem poslovanju in nagrajevanju, o manipulacijah s prihodki ter prirejanju dokumentov, s katerimi se je izognilo plačilu omembe vrednega obsega dajatev. 

Na vsa postavljena vprašanja bi Nadzorni odbor KZS lahko podal odgovore, če bi opravil pregled poslovanja Kinološke zveze Slovenije in KZS d.o.o., ter ugotavljal smotrnost in zakonitost poslovanja v skladu s 54. členom Statuta KZS, kar pa  predsednik KZS vztrajno zavrača in preprečuje že vse od februarja dalje. Ravno ta dejanja so Nadzorni odbor KZS prisilila k sklicu Izredne skupščine.         

Po propadli skupščini KZS 30.7.2011 je NO dne 1.8.2011 na svojem izrednem sestanku sprejel sklep, da na podlagi 3. odstavka 32. člena statuta KZS od predsednika KZS Blaža Kavčiča zahteva sklic Izredne skupščine KZS. S strani NO je bilo 16.8.2011 v pisarni KZS osebno vročeno vso gradivo za sklic te izredne skupščine. Predsednik Blaž Kavčič ni spoštoval zakonske zahteve NO po sklicu Izredne skupščine. Zato je NO 19.9.2011 sprejel sklep, da sam skliče Izredno skupščino dne 21.10.2011. Poslovni sekretarki  je bilo osebno uročeno vso gradivo za sklic te skupščine z zahtevo, da se istega dne razpošlje celotno dokumentacijo članicam KZS. Gradiva NO za sklic skupščine pisarna ni poslala, poslala pa je materiale za sklic redne in izredne skupščine, ki jo je za isti dan, takoj po sklicu NO, sklical predsednik KZS, čeprav je s tem kršil 5. alinejo 32. člena statuta KZS, ki mu kasnejšega sklica izredne skupščine več ne dovoljuje. 

Spoštovani člani KZS, spoštovani delegati!

Vse opisano je zapisano v dokumentih in sklepih NO, ki so arhivirani.

Ni pomembno, redna ali izredna skupščina, dne 21.10.2011 bo predsednik KZS končno moral odgovarjati za svoja dejanja, članice pa se boste morale odločiti, ali želite še naprej predsednika, ki ne upošteva statuta KZS in Zakona o društvih. Delovanje predsednika, ki je zaradi nespoštovanja zakonov in pravilnikov nadzorni odbor pri svojem delu onemogočal obsojamo in zato predlagamo skupščini njegovo razrešitev.  Če NO tega ne bi storili, obveznosti, ki nam jih je naložila skupščina, ne bi izpolnili. Naj vas še opozorimo, da boste na skupščino prinesli pravilno pooblastilo, saj sta bila s strani KZS poslana dva pooblastila (naj bi se zmotili??). Pravilno je z datumom: petek, 21.10.2011

Odločitev je vaša.

S spoštovanjem,
Franc Šterman
Predsednik
Nadzornega odbora KZS

Priloga:
- poročilo NO (gradivo za redno skupščino)
- obrazložitev sklica izredne skupščine (gradivo za izredno skupščino)
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #103 : sreda, 19.10.2011 : 12:36:34 »

Prejeto za objavo:

****************************

Spoštovani kinologi!

Bliža se čas ne vemo še kolikim skupščinam. Vsi vemo, da se bodo zgodile - pa vseeno, koliko jih bo. Mene osebno bolj pri vsem skupaj moti druga zadeva - udeležba na tej skupščini. Kdo bo prisostvoval na tej skupščini? Načeloma predstavniki oz. predsedniki Kinoloških društev in klubov, ki so polnopravni člani KZS. Do tu vse lepo in prav. Vendar mene in še mnogo takih, kot sem jaz, na tej skupščini ne bo. Ker nimam pooblastila oz. ker nisem predsednik nekega kluba, društva......Imam pa svoje mnenje. In mene, kot člana kar nekaj društev in klubov in s tem posledično člana KZS, ni nihče vprašal o mojem nnenju glede te skupščine oz. nisem nikomur dala pooblastila, kako naj se na skupščini odloča v imenu mene, ki sem posredno tudi član KZS......In tako kot mene, ni nihče vprašal vseh nadaljnih 100.000 oseb in več, ki so člani raznih Kinoloških klubov in društev, le-ti pa sestavljajo našo preljubo KZS.

Zato se mi poraja vprašanje avtentičnosti takih skupščin. Ni problem prepričat o svojem prav 100  ljudi. Težava nastane, ko moraš prepričat ostalih 100.000 in več!! Klubov brez članov, ki redno plačujejo članarino, ne bi bilo. In če je predsednik nekega kluba, društva prepričan v eno, ni rečeno, da so tudi vsi ostali člani njegovega društva, kluba, prepričani v isto...Morda je samo predsednik, ki bo tudi sedel in glasoval na skupščini, prepričan v svojo tezo, ostali pa ne......Ali vas je, dragi člani klubov in društev, Vaš predsednik seznanil z dogajanji na KZS? Vas je povprašal za vaše mnenje? Ste Vašemu predsedniku izrazili Vaše osebno mnenje in mu dali navodila, kako naj glasuje?

Moje osebno mnenje je, da je slovenska kinologija zabredla vse pregloboko, da bi lahko o njeni usodi odločali samo predsedniki klubov in društev. Me prav zanima, koliko je takih predsednikov oz.predstavnikov, ki se bodo udeležili te skupščine s polnim pooblastilom svojega članstva. Oboroženi z mnenji svojih članov, ne le s svojimi opranimi možgani.....

In zaradi zgoraj napisanega, zaradi neupoštevanja "malih" kinologov in njihovega mnenja, je slovenska kinologija tu, kjer je.

Cvetka Bogovčič
mednarodni kinološki sodnik
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #104 : sreda, 19.10.2011 : 21:08:46 »

Bogovčičeva je izpostavila točno tisto, zaradi česar jaz sploh objavljam informacije in dokumente v zvezi z dogajanjem na KZS. Leta 2008 sem bila ob prejemu neke, takrat sporne pošte, soočena z dejstvom, da skoraj nihče, ki sem ga vprašala, ni vedel za pisanje, čeprav je bilo poslano vsem društvom in klubom. Seveda nisem spraševala tistih na vrhovih društev in klubov, temveč člane brez vidnih društvenih funkcij. Ugotovila sem, da obveščanje ne gre naprej po hierarhiji in da so sestanki redki, četudi gre za pomembno tematiko in odločitev. Zato sem pismo takrat objavila. Zapleti ob tem so splošno znani, se pa zgodovina skoraj v vseh točkah spet ponavlja. Tudi zdaj je edini razlog za objave ta, da lahko še kdo drug, in ne samo posvečeni društveni vrhovi, izve za dogajanje in si ustvari svojo lastno sliko. Da se smatrajo predsedniki društev za 'bog i batino', je pokazalo vabilo predsednikom v Koper in na Štajersko.

Tudi sama si želim, da bi se društvene odločitve sprejemale tako, kot je za demokratični svet normalno - skupni interesi in skupne odločitve. Pa se bojim, da je malo takih društev in klubov, kjer bi se res pred pomembnimi dogodki in odločitvami vsedli skupaj in preverili mnenje večine članstva, ter se po tem ravnali tudi navzven. Upanje umre zadnje.

Bogovčičevo pa moram popraviti v številki, ki se ji je zapisala glede članstva. Lani spomladi so na KZS povedali številko nekaj čez 9.000 članov članic KZS. V letu in pol jih je najbrž nekaj prišlo in nekaj odšlo, vendar je vseeno do 100.000 še zelo dolga pot, se pa neznansko bojim, da se ob sedanjih dogajanjih ta pot vsak dan pomika še bolj v prihodnost. Žal.

Torej, v petek bo na vrsti že tretji sklic letošnje skupščine (prvi je bil predviden za začetek marca, pa je bil odpovedan, drugi se je zgodil 31. julija z zavrnitvijo dnevnega reda), pri katerem ni vseh gradiv. Zdaj ni več zabavno, temveč resno, saj se konec leta nezadržno bliža, KZS pa še vedno ni izpeljala redne letne skupščine in potrdila poročil za leto 2010.

V Zakonu o društvih piše:

13. člen
(organi društva)
(2) Če temeljni akt ne določa drugače, zbor članov skliče zastopnik društva enkrat letno, lahko pa ga kadarkoli skliče tudi petina vseh članov društva.


V temeljnem aktu KZS (Statut KZS) pa piše tole:

Skupščina
32. člen
(2)    Predsednik Kinološke zveze Slovenije mora redno Skupščino Kinološke zveze Slovenije sklicati najmanj enkrat letno.


Ok, ena možnost bo v petek, vendar, ali je realno pričakovati, da bo petkova skupščina speljana s potrditvijo poročil? Kaj je drugače od julijske skupščine?

Kakšnen je namen zadnjih sankcij KSV in UO tik pred skupščino? Zamegljevanje in preusmerjanje pozornosti?
Zame spada zadeva bolj ob bok raznih poskusov preusmerjanj pozornosti, kot so bili od skupščine k bulmastifom in Hypo Leasingu.

V resnici je tik pred nami letošnja skupščina. Z iztekanjem leta se izteka tudi čas za izvedbo vsega tistega, kar zapovedujeta ZDru-1-UPB2 in Statut KZS. In to je problem tudi za vse nas, ki gledamo zadevo od blizu in daleč.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Zadnji dogodki v Kinološki zvezi Slovenije
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines