mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:39:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: V Šanghaju po novem politika enega psa
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: V Šanghaju po novem politika enega psa  (Prebrano 11504 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« : petek, 25.02.2011 : 09:57:12 »

Kopiram:

Oblasti v Šanghaju so sprejele poseben zakon, ki bo vsakemu gospodinjstvu dovoljeval zgolj enega psa. Z ukrepom želijo omejiti naraščajoče število človekovih najboljših prijateljev v tem velikem kitajskem mestu.

Link:
http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/v-sanghaju-po-novem-politika-enega-psa.html
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #1 : petek, 25.02.2011 : 11:39:21 »

Omejiti število v domovih ali na cesti? Angry
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : petek, 25.02.2011 : 11:48:57 »

Jabolka mešajo s hruškami se meni zdi...
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #3 : petek, 25.02.2011 : 11:53:48 »


Dokler si ti odgovoren lastnik naj bi bilo čisto vseeno koliko psov imaš ...
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #4 : petek, 25.02.2011 : 12:12:36 »

Ja, in? Imajo pravico (mislim na oblasti v Šanghaju).
Zgražati se zaradi tega je, ob vsem drugem, kar počne Kitajska, dvolično.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : petek, 25.02.2011 : 12:37:30 »

V tem primeru se mi ne zdi dvolično, ker je težko najti še kakšno drugo državo, kjer bi oblasti za vzdrževanje svoje avtoritete tako grdo izkoriščale lastnike živali.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #6 : petek, 25.02.2011 : 12:46:04 »

Nad politiko enega otroka in packarijami ki so se dogajale (in se dogajajo?) ce kdo krsi zakon se pa nihce ne zgraza? Evil
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #7 : petek, 25.02.2011 : 12:47:30 »

Kaj ima pa to zdej zveze? Je kdo rekel, da je to pa v redu? Zgoraj je članek o določeni temi in komentarji se nanašajo na to, ne pa na celotno Kitajsko politiko, ne?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #8 : petek, 25.02.2011 : 13:01:45 »

Pa saj veste da je Kitajska visoko represivna..sem ze enkrat napisala da tam ze clovek ni prav visoko, potem se pa cudite ko tak zakon izdajo za ene..pse.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #9 : petek, 25.02.2011 : 13:07:26 »

V tem primeru se mi ne zdi dvolično, ker je težko najti še kakšno drugo državo, kjer bi oblasti za vzdrževanje svoje avtoritete tako grdo izkoriščale lastnike živali.


Ojoj, no ... represija nad lastniki psov, ker smejo imeti samo enega?
Lepo vas prosim, no. Če boste iz takih stvari delali hude probleme, vas ne bo nihče več resno jemal.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : petek, 25.02.2011 : 13:23:47 »

Jst, halo, pa to je Azija. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : petek, 25.02.2011 : 15:32:40 »

Vic je v tem, da najprej pustijo, potem spremenijo pravila, naredijo racijo in potolčejo (dobesedno) vse kar leze in gre, potem pa jovo na novo. Enkrat potolčejo vse, kar je več od 1, potem se spomnijo, da so odveč vsi nad 25cm, potem se spomnijo da je steklina, pa potolčejo vse, tudi cepljene...toliko, da ljudje slučajno ne bi pozabili, kdo je tam gazda.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #12 : petek, 25.02.2011 : 15:50:56 »

Nanook, ce je ena dezela lepa to ne pomeni da je lep tudi njen politicni sistem. Saj tukaj je zdrazanje nad politiki, ne "ljudstvom" ki so kot vedno zrtve.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #13 : petek, 25.02.2011 : 15:52:43 »

*zgrazanje
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : petek, 25.02.2011 : 15:55:55 »

Ljudstvo se je ne dolgo tega po eni malo bolj hudi pasji raciji celo zdrznilo na ceste - so tvegali še vse kaj drugega kot zapor, potem je pa izbruhnila "steklina"
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : petek, 25.02.2011 : 16:15:14 »

Ja, res. Cepljeni proti steklini, na povodcih, registrirani (cipirani), ce ugrizne dvakrat, ga odvzamejo, kazen za nepobiranje kakcev... Prasci, le kje na svetu so se ze kdaj spomnili kaksnih tako bedastih pravil.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : petek, 25.02.2011 : 16:17:31 »

Nanook, ce je ena dezela lepa to ne pomeni da je lep tudi njen politicni sistem. Saj tukaj je zdrazanje nad politiki, ne "ljudstvom" ki so kot vedno zrtve.

Nisem napisala, da ima lep politicni sistem, samo pripomnila sem, da gre za Azijo. In, poglej poglej, smo na strani 2. Roll Eyes Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #17 : petek, 25.02.2011 : 19:55:58 »

Heh, zadeva je v bistvu prav zanimiva.

Povzetek novih pravil - kar mi je pac uspelo v kratkem casu izbrskat (glede na razlicne clanke, ne odgovarjam za tocnost podatkov):
-max. 1 pes na gospodinjstvo
-redno cepljenje proti steklini
-redni pregledi (zdaj ne vem a to pomeni, da bodo morali enkrat letno k vetu ali da jih bodo preverjali? Ker kasneje pise, da rednih preverjanj ne bo, bodo pa naokrog hodili s citalci cipov in tako usput mal pogledali ce je pes cipiran)
-obvezno cipiranje in registracija psa
-kazni za nepobiranje iztrebkov
-odvzem psa, ki je napadel najmanj dvakrat oz. v enem napadu poskodoval dva ali vec ljudi
-psi obvezno na povodcih
-taksa na pse, polovicna za kastrirane/sterilizirane pse
-oddaja mladičkov ljudem, ki psov nimajo, oz. posvojitveni agenciji
-prepoved posedovanja in vzreje vecjih napadalnih psov kot so tibetanski mastif, beauceron in angleški buldog (wtf? Ne me smejat, kakšne buldoge pa imajo v Shanghaiju?).

Predvidene so tudi kazni, v primeru hujsih krsitev pa tudi odvzem psa.


Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #18 : sobota, 26.02.2011 : 13:20:03 »

Nanook, ce je ena dezela lepa to ne pomeni da je lep tudi njen politicni sistem. Saj tukaj je zdrazanje nad politiki, ne "ljudstvom" ki so kot vedno zrtve.

Oprotsi, no, ampak zgražanje nad politiko enega psa nekje na Kitajskem je absurdno.
Kitajski politični sistem ni niti najmanj "lep", ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi sploh omenjala take trivialnosti. To je tako, kot da bi ob dogajanju v Libiji sprejeli sankcije proti Gadafiju zato, ker SCT ni dobil posla. Ne pa zato, ker je psihopat pobila na tisoče ljudi.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: V Šanghaju po novem politika enega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines