mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:28:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega višavskih terierjev
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega višavskih terierjev  (Prebrano 18849 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Stefi
novinec
*
Sporočil: 10



« : nedelja, 11.08.2002 : 14:04:44 »

Prosim za nasvet glede "obvezne" opreme za nego višavskih terirjev - krtače, glavniki, klešče za kremplje itd. (ne oprema za trimanje in striženje).

Hvala vnaprej.

Lp

Stefi
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #1 : torek, 13.08.2002 : 12:01:51 »

klešče za kremlje sem sama najceneje dobila kar v Hipermarket Mercator in so čisto O.K.
Zakaj si rekla "Ne" za trimat? Mislim, da je sestavi del nege ravno trimanje. V kolikor pa voziš psa k frizerju, bi ti tudi ta zastonj lahko dal kak pameten (ti pokazal kakšne on oporablja...) nasvet glede krtač oz. glavnika oziroma bi ti lahko pokazal osnove trimanja.


Logiran
Stefi
novinec
*
Sporočil: 10



« Odgovor #2 : torek, 13.08.2002 : 13:19:19 »

Hvala za odgovor.

Na žalost si s tem odgovorom ne morem kaj prida pomagati. .

Zanima me predvsem najbolj ustrezna oprema: klešč je več vrst (princip delovanja), glavnikov in krtač tudi, tako da verjetno ni vseeno, kaj uporabljamo.

Lp

Stefi
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : torek, 13.08.2002 : 13:33:32 »

Za razčesavanje višavca potrebuješ žičnato krtačo, kjer so žičke brez kapic in rahlo zavite  in pa kovinski glavnik, pri katerem so zobje srednje narazen oz. čisto skupaj. Lahko kupiš le en glavnik, polovica ima zobe skupaj, polovica pa malo bolj narazen (Iz knjige: All breed dog grooming, West highland white terrier)
Logiran

Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #4 : torek, 13.08.2002 : 13:35:02 »

Stefi, osnovno, kar potrebuješ, je "slicker" krtača. To je (joj, to pišem že stotič - ne vem, zakaj ni pametnega izraza v slovenščini - no, na deklaracijah ponavadi piše "mehko-žičnata krtača", ki pa ni ravno mehka Huh - včasih jo imenujemo tudi "pudelj" krtača) - torej, to je štirioglata krtača z gostimi, rahlo zavitimi kovinskimi zobmi (brez bunkic). S to krtačo lahko temeljito razčešeš psa. Za preverjanje (če je kje ostal kakšen vozel) lahko uporabiš še srednje gost glavnik. To bi bilo v bistvu vse, če psa ne trimaš (strižeš) sama. Ti pa vseeno priporočam nakup trimerja (kar tistega "običnega", grobega, s plastičnim držalom - stane manj kot 2000 SIT). Uporaba je čisto enostavna; uporabljaš ga skoraj kot glavnik in tako odstranjuješ podlanko - pes pušča manj dlake in ni mu tako vroče. Naj ti frizer pokaže, kako ga pravilno uporabljaš.

Za krajšanje krempljev pa uporabi klešče, ki se ti zdijo lažje za uporabo (naj bodo manjše izvedbe). Nekateri imajo rajši giljotino, jaz pa uporabljam tiste, ki režejo kot škarje.

Srečno! Tanja
Logiran
Stefi
novinec
*
Sporočil: 10



« Odgovor #5 : torek, 13.08.2002 : 13:41:20 »

Hvala obema.

V neki knjigi (je nimam več) je bila prikazana tudi nekakšna "rokavična" gumijasta krtača. Ali je tudi primerna za uporabo?

Lp

Stefi
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #6 : torek, 13.08.2002 : 13:50:15 »

Po Tanjinjem opisu sodeč imam sama "giljotaste " škarje za krajšanje krempljev in sem zelo zadovoljna. Je pa res, da je psička navajena krajšanja krempljev. Raje krajšaj večkrat po malem, kot pa , da psičku narediš slabo izkušnjo z prestriženim živcem (če natančno pogledaš krempelj, utegneš celo videti, kje se konča živec).

Kar zadeva trimanje ti vseeno svetujem, da si ga ogledaš v živo. To lahko storiš tako, da prisostvuješ pri delu  frizerke, ki bo trimala tvojega kužka. Ni težko . Sama imam dva trimerja, enega za telo-res ima plastičen ročaj  , drugega "finega" za glavo - angleški (vse dobiš tudi v naših trgovinah) . Pazi, da ne kupiš trimerja, ki ima britvico, ker trimanje in striženje ni isto.  

Tudi sama sem zelo zadovoljna z glavnikom - takim , kot ga je opisala Kaja.
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #7 : torek, 13.08.2002 : 19:48:28 »

Zivjo,
no pa se bom se jaz oglasila glede obvezne opreme za visavca. Tudi jaz se strinjam, da je stirioglatna krtaca z upognjenimi bodicami najboljsa za temeljito razcesavanje, in pa kovinski glavnik za vozle. Poleg tega bi pa se dodala, da je zelo priporocljivo imet cik-cak skarice za dolgo dlako, ker ti pridejo zelo prav (ceprav psa ne strizes sama) saj mu dlako ob straneh, ki raste v dolzino lahko sama reces in skrajsujes. Skarice lahko super uporabis tudi na hrbtu, kjer je dlaka kar prehitro spet dolga (sploh, ce ima tvoj visavec bolj valovito dlako po hrbtu).

Kaja! Ker si omenila knjigo All breed dog grooming: Westie, me zanima, ce mogoce imas to knjigo doma?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : torek, 13.08.2002 : 20:05:15 »

Ja imam! Knjiga ni le o westijih, ampak o vseh bolj znanih pasmah. Kakšne krtače potrebuješ, trimanje, striženje krempljev, čiščenje uhljev, pasje frizure...
Logiran

Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #9 : sreda, 14.08.2002 : 13:33:04 »

Kaja, dej mi please povej, ce je tega o westiejih velik, tko priblizno koliko strani. Pa ce ni prevec, a bi se dal to kopirat, da bi mi poslala po posti?! Ce ti ni seveda to odvec, k sej bom razumela, ce ne mores. Hvala in lep pozdrav, Polona

p.s. Seveda za kopije in posto placam jaz.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : torek, 09.12.2003 : 09:26:58 »

Zdajle sem postala pozorna na tole temo! Polona, a sva se sploh kaj dogovorili zaradi knjige? Ce sem ti pozabila odpisat se opravicujem! sram lp
Logiran

Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #11 : četrtek, 18.12.2003 : 12:11:35 »

Zivjo Kaja!
Ja no, se zgodi.... Drugace mene se vedno zanima isto vprasanje, tko da ce mi odgovoris bom full vesela. Stroske kopiranja in posiljanja ti seveda vrnem.

*****.

lp, Polona


Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #12 : četrtek, 18.12.2003 : 16:39:16 »

Polona, v knjigi sta le dve strani o visavcu! Napisi mi svoj naslov na zasebna sporocila, pa ti posljem kopije! Stroski pa bodo tako nizki, da kar pozabi na vracanje! Cheesy lp
Logiran

Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #13 : petek, 23.01.2004 : 15:50:15 »

Hoj! Cheesy
Zanima me, če mogoče kdo ve,če je to normalno, da se pri višavcih sčasoma obarva dlaka okrog gobčka v rdečkasto? Undecided Naša psička je stara sedaj leto in pol in počasi se je njena dlaka okrog gobčka že rahlo obarvala. Sem pa zadnjič srečala višavca-samca, starega 7 let in ima dlako okrog gobčka čisto rjavo-rdeče barve.  
Čao! Cheesy Cheesy Cheesy
 
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #14 : petek, 23.01.2004 : 19:01:20 »

ojla. moj visavski je star 5 mesecev in ko smo ga domov prinesli je bil celi rjavi okrog gobcka pa nam je gospod vzreditelj rekel da je to od briketov ki so jih mesali z vodo  Huh
Zdaj so mu ze tiste rjave dlake ven zrasle, tak da smo jih malo porezali pa je spet beli  Grin
Kaj ma rjavo dlako od zacetka al jo je zdaj dobil?
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega višavskih terierjev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines