mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:31:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega višavskih terierjev
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega višavskih terierjev  (Prebrano 18848 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #30 : ponedeljek, 09.11.2009 : 21:56:00 »

Hja, jaz sem pač bolj predstavnik teorije ne kopat in večina tujih vzrediteljev, ki jih jaz poznam, je enakega mnenja, kopanje čim bolj poredko, maksimalno 1x mesečno, če se le da pa samo z vodo, brez šampona. Ni sicer omejitve, kdaj prvič skopat, če je treba je pač treba, ravno v soboto smo kopali del naše bande, ki si je pač privoščil valjanje po blatu. Ne pa pretiravat. Pred 8 tednom pa meni na pamet ne pade kopat. Dam pa prav Urošu, vedno fajn sfenirat, do suhega in še potem pazit, da se ne nahladijo. Mi zato najraje kopamo pozno zvečer, po zadnjem izhodu ven in so čez noč lepo noter na toplem.
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #31 : petek, 26.03.2010 : 13:30:27 »

Jst mam mešanko med višavskim terierjem in maltežanom pa me zanima kaj naredit z dlako okoli oči? Se jo lahko postriže?
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #32 : petek, 26.03.2010 : 14:09:14 »

Seveda se lahko postriže.
Logiran
kuc244
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 27.02.2011 : 13:59:24 »

Pozdravljeni!!!!!

Imam malo več kot leto staro višavsko terierko kateri bi rad malo pristrigel dlako,sicer redno uporabljam Furminator vendar me zanima s čim polepšate vaše višavčke ...........

Vzrediteljica mi je omenila da bi moral za mojega kužka kupiti malo močnejši strojček omenila mi je Moser 45 z 45w moči kateri pa pride malo preveč glede na to da ga bi uporabljal le par krat na leto   SLO:150-170€  tujina okoli 130€

S čim vi strižete če jih oblikujeta doma ali se sploh splača in kateri strojček mi priporočate oz.imate izkušnje z njih


lp
Marian
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #34 : nedelja, 27.02.2011 : 18:54:42 »

Marian to je zelo odvisno kakšen tip in kvaliteto dlake ima tvoj višavec in kakšno obliko želiš. Če želiš pobritega s strojčkom, pač moraš kupit strojček, drugače ne gre ali pa ga voziš k frizerju. Vzreditelj bi te lahko naučil trimat, za tisto rabiš svoje prste, pa kakšne efilirke, pa malo več volje in energije, pa seveda navadne škarje za pristričt pri ušesih, očeh, okrog šap in zadnjice.

Furminator pa ni za višavce...ker odstranjuje poddlako, pri višavcih se pa striže ali trima krovna dlaka, tako da furminator je stran vržen denar, ker pride v poštev mogoče izjemoma pri kakšnem wooly-u, ki ima zelo veliko dlake. Če pa konkretno za strojčke sprašuješ, za domačo uporabo je Moser čisto vredu, rabiš dve glavi, tiste pa bi priporočala kupit od Oesterja, so bolj kvalitetne in pašejo na Moser strojčke. Jaz sem Moserja uporabljala, dokler sem strigla samo svoje in je bilo vredu, zdaj uporabljam Osterja, ki je dražji, ampak bolj močen, večji strošek od samega strojčka so pa rezila - glave. Če želiš imet v celoti pobritega rabiš nekako dve glavi, eno z kratkim rezilom za ušesa, prsni koš, spodnjo stran repa in okrog zadnjice, npr. rezilo št 10 ali 15, potem pa 3F ali 5F za telo oziroma sedlo, odvisno kako dolgo dlako želiš.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega višavskih terierjev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines