mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:13:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: žeja
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: žeja  (Prebrano 10598 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« : četrtek, 17.03.2011 : 07:47:20 »

Imam shi tzuja, ki na splošno zelo malo pije (največkrat v bani pri rednem tuširanju tačk Tongue) in mogoče še kdaj iz svoje posodice. Že nekaj časa pa ji uspe popiti celo posodo vode. Mislim, da je povečana žeja rezultat centralne kurjave (traja že nekaj časa), vendar sem v knjigi prebrala, da je povečana žeja lahko znak za okvaro jeter ali ledvic.
 
Meni se sicer ne zdi, da spije preveč, ampak v primerjavi s tem kakšno je njeno običajno vedenje. Je pa suho hrano - brikete.

Kaj pomeni povečana žeja v smislu bolezni?
lp
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : četrtek, 17.03.2011 : 08:51:08 »

Če se je pred kratkim gonila, gre lahko tudi za gnojno vnetje maternice, kar je smrtno nevarno. Drugače pa je močno povečana žeja lahko znak marsičesa - svetujem ti, da gresta k veterinarju in opravita vsaj preiskavo krvi in vode. Iz tega se vidi marsikaj. Potem bo psička dobila ustrezno terapijo oziroma če ni nič, boš vsaj mirna.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #2 : četrtek, 17.03.2011 : 09:26:22 »

Je sterilizirana, tako da sem glede takih vnetij brez skrbi...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #3 : četrtek, 17.03.2011 : 15:29:36 »

Gnojno vnetje maternice je pri steriliziranih psicah manj verjetno, ne pa nemogoče (razen, če ji niso odstranili tudi maternice, seveda). Tako povečana žeja, kot jo opisuješ, je po mojem lahko dovolj tehten razlog za obisk veterinarja. Povečana žeja namreč lahko kaže na obolenje jeter, ledvic, diabetesa...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #4 : četrtek, 17.03.2011 : 16:01:38 »

Pitje definitivno ni povezano s centralno in kot so opisale predhodnice, zahteva takojšen obisk veterinarja. Tako povečana žeja  definitivno kaže na bolezen.
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #5 : petek, 18.03.2011 : 08:27:56 »

No zdaj ste me pa prestrašili.  sram   Sem pričakovala odgovore, da pes različno veliko pije in da je ena posodica na dan čist o.k.

Sem se že naročila na pregled.
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #6 : petek, 18.03.2011 : 08:46:15 »

Sedaj sem pa našla tole: "Da je pes pretirano »žejen«, govorimo, če zaužije več kot 100 ml (en deciliter) vode na kilogram telesne teže pri normalni aktivnosti in pri normalnih zunanjih temperaturah (do 20 stopinj Celzija)." 

Glede na tole bi bila prava količina vode 6 dcl. Moj pes pa definitivno popije manj kot 4 dcl.  Shocked

Torej zastonj paničarim?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #7 : petek, 18.03.2011 : 08:48:56 »

Ne, ne paničariš dovolj, ker teh meril ne moreš uporabiti na enak način pri vseh psih. Ti ga še najbolje poznaš in če si opazila tako veliko razliko, obstaja možnost, da je kaj narobe. Bolje preveriti in se pomiriti, ne  Wink ?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #8 : petek, 18.03.2011 : 08:53:28 »

Ni problem količina, ampak sprememba. Če se pojavijo velika odstopanja in po par dneh ni boljše, se je kar treba odpravit pokazat.
Za učinek centralne bi rabila precej ekstremne razmere - moja se, kadar zakurim kmečko peč, parkira spodaj in se pregreva tudi po cel dan.
Takrat res ogromno popije, ampak naslednji dan (ko se njena savna ohladi) se stvar vedno umiri.
A sta slučajno šaltali iz kuhanega na briketirano hrano (al pa na kake junk brikete s preveč soli)?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #9 : petek, 18.03.2011 : 09:26:44 »

4 dcl vode za shi tzuja je veliko, za mojega s 13kg je po mnenju veterinarja nenormalno, bolezensko že nad 5 dcl dnevno. Pregled vsekakor ne bo odveč.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #10 : petek, 18.03.2011 : 17:46:36 »

Pravijo tudi, da pes, ki premalo ali zelo malo pije lahko kaže bolezni ledvic  Huh Ne vem pa točnost teh podatkov.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #11 : petek, 18.03.2011 : 17:59:11 »

Ni nujno, oba moja dva nista pila skoraj nič ali zelo malo, pa sta bila zdrava,  do starosti, ko so se začele pojavljati hormonske težave in je to bil vzrok povečane žeje.
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #12 : petek, 18.03.2011 : 18:08:55 »

Moj pes (višavski terer) je ogromno pil, izkazalo se je da gre za  okvaro jeter. Hrani smo dodajali pegasti badelj.
Ker je ogromno pil, je ogromno lulal. Včasih ko je hodil je kar klokotalo.
Če bo dolgo veliko pila, le ne odlašajte z obiskom veterinarja, naj pregleda kri.
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #13 : ponedeljek, 21.03.2011 : 08:18:18 »

Bili pri vetu.
Vse o.k.  Cheesy

Hvala za vse odgovore.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #14 : ponedeljek, 21.03.2011 : 08:31:59 »

Me veseli  Smiley
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: žeja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines