mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:56:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Od ignorance do podrejenosti
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Od ignorance do podrejenosti  (Prebrano 4813 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Amy Cody
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : ponedeljek, 21.03.2011 : 21:13:01 »

Pozdravljeni!

Moja psička mi vedno pokaže vse trike kar jih zna, ko bi morala samo dotičnega. Traja kar precej časa, da jo umirim in da mi da tisti ukaz, katerega hočem od nje. Ko se učiva nove trike znova ponovi vse kar zna in se mi zdi, da me sploh ne posluša kaj hočem od nje... samo hiti da bi dobila nagrado - ko pa vidi, da to ni to... pa na hrbet in vse štiri od sebe (kar naredi vedno ko ve, da je nekaj narobe naredila). Tudi ko se odpravljava ven se veseli, ji rečem naj da prostor (katerega sicer zna) in počaka, zopet na hrbet in vse štiri od sebe. Precej časa (mesece) jo tudi učim, da ne bi skakala name, ko pridem domov - pa ne pridem nikamor. Jo ignoriram, včasih vmes rečem ne, toda ne pomaga. Skače, cvili, daje ušesa nazaj in se valja po tleh - zopet na hrbtu in vse štiri od sebe. Če slučajno kdaj malo povzdignem glas, ker ne vem več kako pridobiti njeno pozornost, pa ušesa nazaj in se obnaša kot da sem tiran  Undecided

Imam občutek, da me bolj kot ne ignorira in tudi ko greva ven, je bolj 'samostojna', hoče iti po svoje in biti 'ta glavna'.

Je kdo imel/ima podobne izkušnje in kako ste reagirali?
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #1 : ponedeljek, 04.03.2013 : 21:08:49 »

Moj občutek je, da je tvoja kužika malo razvajena, da te ima dobro naštudirano in da rada išče bližnjice. Smiley Ko delata trike, je fajn, da je umirjena. Izsiljevanje je no-go, tega je očitno že navajena. Mislim, da moraš malo spremeniti pristop in doseči, da si ti tista, ki jo mora poslušati. Nekaj je učenje trikov, nekaj pa spreminjanje vedenja, obnašanja. Pred izvajanjem trikov priporočam temeljit sprehod, da se bo naučila povezovati umirjenost, spokojnost, z delavnostjo. Upam, da povodec ni problem in da lepo hodi ob nogi. Če malo povzdigneš glas, ni nič narobe. Pes se ti ne sme smiliti, kajti delaš njej v dobro. S čimer se ne strinjaš, povej jasno in odločno, ampa umirjeno, ne z ihto. Ne jemlji stvari osebno - psi ne zamerijo. Poskusi izvajati trike in jo imej na povodcu. Ravnaj z njo kot z živaljo, ne kot s človekom. Ti nisi tiranka, ampak nekdo, za katerega je lahko tvoja psička le srečna. Srečen pes pa je miren, poslušen in spokojen, ne pa razvajen ter hiperaktiven.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #2 : ponedeljek, 04.03.2013 : 21:15:47 »

Ojoj, zdaj sem šele videl datum. Smiley

Postov se pa ne da brisati. :/

No, upam, da bo koristilo komu drugemu.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Od ignorance do podrejenosti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines