mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:46:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako kaznovati psa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako kaznovati psa  (Prebrano 6442 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gemotli
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« : sreda, 23.03.2011 : 18:41:08 »

Mislim da ta teme še ne obstaja. Huh
tudi sam ne znam pravilno kaznovati psa. kdor ima kaksen učinkoviti način kako psu dopuvedati to nesmeš, naj le hitro pove.
Pravijo da psa ne NENENENe Angry smeš udariti, katera stvar je tudi učinkovita. sam sem poskusil tudi stvar da probas psa ignorirati ampak se pri mojem bokserju ne obnese. sam sem ravno danes prisel do enega problema pri psu ze eno leto imam isto ograjo nikoli ni bilo problema da bi pobegnil danes ko pa je star točno eno leto (rojen 23.3.2010-čestitke dobrodošle) mi je danes dvakrat usel iz ograje. sosedi so postali zelo jezni. in tudi ko pes pobegne in ga najdem mu rečm "sem tara" in sploh noče priditi do mene vsaj ve da mora domov. Kako naj jo v tem primeru kaznujem da to nebi več ponovila.
hvala... Smiley
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #1 : sreda, 23.03.2011 : 18:54:38 »

butnglavc Jaz bi rekla, da ob naslednjem pobegu kaznuj sebe (zaradi mene se lahko tudi fajn po ta zadnji nabiješ). Pes ni nič kriv; ti si dolžan zagotoviti, da ne bo ušel in da bo vedno pod nadzorom.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 23.03.2011 : 19:07:21 »

Karšnokoli kazen si boš izmislil, bo še bolj uhajala. Krog je tako zaprt: Ti ji ne nudiš tistega, kar potrebuje, zato gre iskat dogajanje drugam oz. vedno raje uhaja - ker jo ob prihodu nazaj kaznuješ, se bo vedno bolj nerada vračala.

Pomaga edino nadzor in zaposlitev v kombinaciji s pozitivnim odnosom do psice, ki vodi v spoštovanje in upoštevanje ter njeno veselje "biti doma".
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3 : četrtek, 24.03.2011 : 08:26:25 »

Ja, pa ko pride do tebe ko jo pokličeš, jo ne glede na to, kako razburjen si, fejst POHVALIŠ in ne fejst namahaš Roll Eyes
Noben prostovoljno in z veseljem ne teče k tistemu, ki ga namlati, ko pride do njega Angry
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #4 : četrtek, 24.03.2011 : 11:12:32 »

kaznuješ takole: vzameš zvit časopis in se(sebe, se) močno udarjaš po glavi, zraven pa govoriš:"pes ne sme bit sam na vrtu, pes ne sme bit sam na vrtu". Potem se udarjaš z istim zvitkom pp zadnji plati in glasno govoriš: "popravit in dvignit moramo ograjo, popravit in dvignit moramo ograjo".
Če ne pomaga vzameš naslednjič palico za mini golf in ponoviš oisto.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : četrtek, 24.03.2011 : 11:15:31 »

 Grin Grin
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #6 : četrtek, 24.03.2011 : 13:15:02 »

kaznuješ takole: vzameš zvit časopis in se(sebe, se) močno udarjaš po glavi, zraven pa govoriš:"pes ne sme bit sam na vrtu, pes ne sme bit sam na vrtu". Potem se udarjaš z istim zvitkom pp zadnji plati in glasno govoriš: "popravit in dvignit moramo ograjo, popravit in dvignit moramo ograjo".
Če ne pomaga vzameš naslednjič palico za mini golf in ponoviš oisto.

 Afro Afro Afro Grin
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 24.03.2011 : 13:29:30 »

Se strinjam z vsemi predhodnimi odgovori (predvsem s tem, ki vključuje zvit časopis in palico za minigolf), pa da dam še enega svojega, ker ti očitno par stvari ni čisto jasnih. Sedaj, ko je pes pogruntal, kako se ven pride, bo to seveda s pridom uporabljala. Zakaj pa ne bi? Ti jo pustiš samo, njej je dolgčas, v daljavi zagleda nekaj kar se ji zdi zanimivo in hopa ... česa točno je tu ona kriva?

Če jo boš kaznoval boš zadevo samo poslabšal. Zakaj bi si želela biti nekje, priti k nekomu, za katerega ve, da jo bo samo kaznoval? Psi so oportunisti, stvari počnejo zato, ker se jim splačajo in njej se prav gotovo ne splača priti blizu nekomu, ki jo bo potem za to kaznoval a ne?

Ugotovi kako pride iz ograjenega (je kje luknja, je ograja prenizka...) in to popravi, predvsem pa je ne puščaj nenadzorovane same na dvorišču. O odpoklicu (temu, da pride na klic), si pa rpeberi v primerni že obstoječi temi. Poanta je, da jo pohvališ in nagradiš, ko pride, pa čeprav si besen ko ris, da je sploh šla ...
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 24.03.2011 : 16:58:45 »

kaznuješ takole: vzameš zvit časopis in se(sebe, se) močno udarjaš po glavi, zraven pa govoriš:"pes ne sme bit sam na vrtu, pes ne sme bit sam na vrtu". Potem se udarjaš z istim zvitkom pp zadnji plati in glasno govoriš: "popravit in dvignit moramo ograjo, popravit in dvignit moramo ograjo".
Če ne pomaga vzameš naslednjič palico za mini golf in ponoviš oisto.
Podpis  Afro Afro
Če jo boš kaznoval boš zadevo samo poslabšal. Zakaj bi si želela biti nekje, priti k nekomu, za katerega ve, da jo bo samo kaznoval? Psi so oportunisti, stvari počnejo zato, ker se jim splačajo in njej se prav gotovo ne splača priti blizu nekomu, ki jo bo potem za to kaznoval a ne?

Citat
Tudi pod to Smiley

Gemotil, če psa ne znaš kaznovati PRAVILNO, potem ga sploh raje ne kaznuj! Ker se zadeva samo še poslabša. Fizično kaznovanje, hitri dotiki ali postavljanje psa v nek položaj fizično, pa pri mladičih sploh ne, učinkovito je lahko do neke mere le pri odraslih psih.
Aja, pa fizično ne pomeni, da psa nabutaš, zbrcaš ali mu eno tafajno primažeš (upam, da imaš to razjasnjeno!!), pomeni le, da ga nahitro, s hitrim gibom popraviš, opozoriš na napako, skratka, da napake ne ignoriraš.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 24.03.2011 : 16:59:36 »


Če jo boš kaznoval boš zadevo samo poslabšal. Zakaj bi si želela biti nekje, priti k nekomu, za katerega ve, da jo bo samo kaznoval? Psi so oportunisti, stvari počnejo zato, ker se jim splačajo in njej se prav gotovo ne splača priti blizu nekomu, ki jo bo potem za to kaznoval a ne?

"Tudi pod TOGrin
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako kaznovati psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines