mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:00:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Nevarne snovi v ("domačem") okolju
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nevarne snovi v ("domačem") okolju  (Prebrano 28802 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #30 : sreda, 04.12.2002 : 16:00:05 »

Hej hov vsem skupaj!!!
Prihaja praznični čas in z njim seveda PETARDE!!!! Sad
Poleg tega,da so moteče za okolje in za nas ljudi, so za živali prava mora.Veliko kužatov in muc jih je že skupilo zaradi petard ali pa so bili na smrt pretrašeni.
Obstaja pa še en velik problem,s katerim sem se srečala lani ob takem času! Huh Huh Naš šnuci se ne boji pokanja petard,ampak je pobiral petarde po tleh (tudi neeksplodirane) in jih je hotel jesti!!!!Naša okolica je blizu šole in otroci  redno pokajo blizu naše hiše.
Skoraj me je kap,ker ne vem,koliko so zdravju škodljive ali strupene.Mislim pa,da ne morajo biti čisto nedolžne...
Komaj smo mu jo spravili iz gobca,dali piti vodo in čakali,kaj bo.Pa ni bilo nič,na srečo! (ne mislim na to,da bi ga razneslo..He he!) Grin
Torej,ali je kdo na tekočem o strupenosti petard in podobnih novoletnih eksplozivov?Huh
Help,help!!! Tongue
Logiran
yo
gost
« Odgovor #31 : ponedeljek, 20.01.2003 : 13:15:18 »

Živjo,

ali kdo ve, če je strupena tudi "šiflera" - schifflera.

Hvala, Yo
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #32 : torek, 21.01.2003 : 12:30:33 »

Mako je šeflero malo obgrizel in .......izbruhal vse kar je pred tem pojedel. K veterinarju ga nisem peljala, ker to ni bilo potrebno. Imela sem občutek, da se je preveč nažrl in se je zato spravil na rožo, da je lahko hrano izbruhal.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #33 : ponedeljek, 08.03.2004 : 20:59:33 »

Mogoče kdo ve kakšna količina antifriza je nevarna?
LP
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #34 : ponedeljek, 08.03.2004 : 21:23:56 »

LP,Teja!
Sem padla  tukaj mimo in kar ne morem verjeti. A ti je pes spil antifriz? Kolikor jaz vem je antifriz strupen. Ne vem v kakšnih količinah naj bi bil "dovoljen" ampak jaz ne bi tvegala.
Saj veš kakšen je postopek v nujnih primerih?
LP,Miša
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #35 : ponedeljek, 08.03.2004 : 22:37:11 »

Ne, na srečo psica ni spila zadeve (to bi bilo šele hudo!!!);
na treningu je psička poleg parkiranega avtomobila lizala sneg... OK, psička je bila pač žejna, sem najprej pomislila, potem pa ugotovila, da liže umazan, pohojen sneg, pa še asfalt povrhu Huh
Isto je začela početi še ena psička... Takoj smo pomislili na antifriz.
Tako, da me zanima, kako je z majhnimi količinami te zadeve?

 
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #36 : torek, 09.03.2004 : 09:26:12 »

Ni rečeno, da je bil antifriz. Če bi lastnik avtomobila dolival antifriz v vodo v avtomobilu, bi zelo malo polil, snega pa bi skoraj vse vpil. Lahko je tudi puščala voda kateremu od parkiranih avtomobilov, tudi ta količina bi bila zelo majhna. Vsekakor ima antifriz zelo sladek vonj in prav to je psom grozno všeč. Je pa izredno strupen v zelo majhnih količinah, to pomeni da z lahkoto povzroči smrt.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #37 : torek, 09.03.2004 : 09:40:24 »

 Grin Grin

atifriz Teja??? Sej je res mraz ampak pomoje gre brez tega Grin. Mal se hecam, upam pa da je z Oxo vse v redu. Če ti še ni nič bruhala in se čudno obnašala potem verjetno ni hujšega  Wink.

LP Noli
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #38 : torek, 09.03.2004 : 15:41:35 »

Noli, Oxa je še živa  , sedaj gremo vse tri malo ven, potem ima pa Oxanca za delat!! Grin Grin

na srečo je vse normalono.
Ne vem, kaj bi potem lizalatako zavzeto, če ni bil antifriz? No, upam, da ni bil Wink
Pazite svoje kužoline pa LP! Smiley
Logiran
Aladin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 52


« Odgovor #39 : torek, 09.03.2004 : 20:58:59 »

Zivjo,
v eni od mojih knjig o dogah sem prebrala, da je se posebej treba paziti pri psu, da ne pride v stik z antifrizom, ker jim baje ful disi!Amak po mojem je misljeno, da ga ne spije vecjih kolicin, ce ga pa malo polize pa menim, da ni hudega!
Lp Neza
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #40 : torek, 09.03.2004 : 21:52:29 »

Citat
Amak po mojem je misljeno, da ga ne spije vecjih kolicin, ce ga pa malo polize pa menim, da ni hudega!
Večja količina bi bila že zelo resen problem!!!
Ampak malce ''panike'' pa je treba zagnati, ko gre za naše kužke (otroke)... Grin, čeprav za majhne nezgode Wink

Zanima me kje bi dobila kakšne info o antifrizu in psih??
Vem, da sem enkrat že nekaj brala, pa ne vem kje sram
 Huh Huh
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #41 : torek, 09.03.2004 : 22:30:22 »

nekaj o antifrizu na tem forumu pise pod temo nevarne snovi v domacem okolju (ali nekaj podobnega). Ne spomnim pa se natancno kaj (razen tega, da je antifriz zelo nevaren in da je njegov okus psom vsec, kar pa vem tudi ze od prej). Pisec pa je menda bil kapitan nemo - aha, sem nasla. Tole je napisal:
Kot mi je znano je veliko zastrupitev in na zalost tudi smrti nasih zivali rvno v tem prehodnem obdobju, ko vsi vneto vlivamo antizrize v nase avtomobile.
Zato ne bi bilo opozorilo odvec.
Antifriz zaprite in ga pospravite v vrečko, ki jo zavezite. Prazno embalažo tudi zaprite predno jo vrzete v smeti (mucki in psi na smetiscu).
odprto embalazo hranite na policah, lastniki mack pazite, da muce ne pridejo do njih.
CE VIDITE, DA JE KUZA ALI MUC POLIZAL ANTIFRIZ, MU NE DAJTE MLEKA (da bo "kao" bruhal po njem), AMPAK GA ODPELJITE DO VETERINARJA.

lp, m.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #42 : torek, 09.03.2004 : 22:36:21 »

drugace pa pise npr. tukaj http://www.cah.com/library/antifreeze.html kar malo ga je treba pozreti, da resno skoduje...
m.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #43 : sreda, 10.03.2004 : 01:29:21 »

Citat
Even A FEW LICKS of this sweet-tasting liquid can be fatal to a cat or dog.
Shocked Shocked

Nevem pod katero temo bi tole dala, pa bom kar tule nadaljevala:
psica me je zbudila iz globikoga spanja s čudnim požvekovanjem- ko sem prižgala luč me je prizor kar malo šokiral (saj drugače ne uničuje stvari, ne JE stvari...)- trak roba svoje odeje (več kot 30 cm) je imela v gobcu, ugotovila sem, da si ga je ''potegnila'' globoko globoko v žrelo, imela sem občutek, da stvar vlečem iz želodca (stvar je bila vsa sluzasta), seveda pa se je psica upirala in je obsedeno želela svoj trak nazaj, kamorkoli že.

Trak sem ''skrila'' pod odejo (obrnila sem jo), a sem sedaj ugotovila, da več kot pol metra manjka!! Očitno ga je pogoltnila... Ali sem pa že jaz blentava...
enostavno povedano- kaj takega se mi še ni zgodilo, pa imam 12 letno požeruhinjo Tori Wink
Upam, da zadeva ni povezana s tistim lizanjem tal?? Undecided
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #44 : sreda, 10.03.2004 : 01:45:11 »

Citat
If a cat walks through a puddle of antifreeze and then licks its paws, it can ingest enough antifreeze to cause death.  About five tablespoons can kill a medium sized dog...
saj ne vem, če tole sploh lahko kopiram, pa vseeno tvegam Tongue
Čudno, da nismo bolj informirani o teh zadevah, če je to res!! Shocked
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Nevarne snovi v ("domačem") okolju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines