mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:52:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Nevarne snovi v ("domačem") okolju
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nevarne snovi v ("domačem") okolju  (Prebrano 28805 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #45 : sreda, 10.03.2004 : 08:36:50 »

Na srečo je bila moja včerajšnja ''panika'' odveč. Sem se že malo ustrašila, ker je imela popoldne drisko.

Kot sem včeraj preštudirala Grin o antifrizu in, če sem prav RAZUMELA Roll Eyes je stvar nekaj takšnega:
nevarno je že, če pes(mačka) antifriz ližeta, za srednjega psa so že 3 do 4 žličke zelo nevarne, če ne celo vprašljive?
No, če sem si pravilno zapomnila (kdo ve, če pa študiram sredi noči Tongue) pes pokaže znake zastrupitve v šestih urah- ''pijanost'', utrujenost, povečana žeja, driska. Nato pes zavrača hrano, ne urinira več, odpovejo ledvice... nazadnje pade v komo in temu sledi smrt.
Če psa ne peljemo k veterinarju v 12 urah, si menda zelo zelo težko opomore.
Smrt je izredno hitra, (a boleča  Shocked)

Zdravljenje te zastrupitve pa tudi ni poceni...

pa LP




Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #46 : sreda, 10.03.2004 : 09:43:10 »

Bodi ZELO POZORNA, kako je s psico. Tisto žretje traku je zelo sumljiva zadeva, s tem imam izkušnje, ko je moj prejšnji pes v starosti pričel žreti najlonske vrečke. Ugotovili smo, da ima hude težave z želodcem, dobil je zdravila in stvar se je umirila. Psico pozorno spremljaj, če bo sumljiva ne odlašaj z veterinarjem.
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #47 : sreda, 28.04.2004 : 15:02:15 »

Zanima me če je kaj narobe in če škodi če kuža je cvetove od češnje..Namreč imamo češnjo doma in cvetovi odpadajo moj pa jih z največjim veseljem je:=)Zanima me če je kaj nevarno ali strupeno;)

LP MYMY
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #48 : četrtek, 29.04.2004 : 19:58:56 »

Res bi rada vedela če je nevarno....nočem da se zastrupi...nevem če je strupeno zato  vas prossim da mi poveste..

LP MYMY
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #49 : četrtek, 29.04.2004 : 20:08:54 »

MyMy

Češnjevi cvetovi niso strupeni(sami po sebi) Wink, razen seveda, če ste češnjo špricali s kakšnim insekticidom, potem ni lih v redu. Undecided
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #50 : petek, 30.04.2004 : 10:45:32 »

Nismo špricali z ničemer...in hvalla bogu da ni nič nevarno..Moj jih še vedno veselo je Grin

No hvala na odgovoru in lep dan MYMY
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #51 : petek, 30.04.2004 : 11:47:39 »

Ojla vsem!

Danes sem dobila en svarilni mail glede toksicnosti rozin. Vec o tem na naslovu: http://www.saveadogandkids.org/raisinstoxic.htm

Lp, Kristina
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #52 : ponedeljek, 20.09.2010 : 10:00:05 »

Ojla,

tudi jaz bi imela eno vprašanje. Tongue Sem že preverila seznam strupenih rastlin iz te debate, tudi pogooglala, pa ne najdem. (Sama se pa na rastline, žal, ne spoznam. sram)

Pri znancih imajo na vrtu rastlino (grm), ki ima velike, temno zelene, mesnate liste (po obliki zelo podobne lovorjevim, le da so ti večji, bolj mesnati, tudi bolj izrazito zeleni, "svetleči" - kot bi bili "spolirani", robovi so gladki). Plod (?) je temno modra do rjava (vijolična? Tongue) "jagoda" (kot nekakšna mini sliva), velika pribl. 1 cm, na sredini ima koščico.

Njihov pes (toy pudle) zelo zavzeto pobira jagode po tleh in jih "gloda".

Mogoče kdo pozna to rastlino? Je strupena? (Sicer je na internetu na seznamu tistih najbolj strupenih ni, ampak nikoli se ne ve.)

Lep pozdrav.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #53 : ponedeljek, 20.09.2010 : 10:01:58 »

Mogoče lovorikovec?
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #54 : ponedeljek, 20.09.2010 : 10:11:25 »

To je ziher lovorikovec in tudi jaz sem ze videla malo piscko, ki je vsa navdusena pobirala in jedla te jagode, pa na sreco ni imela nobenih tezav.
Vem pa ne, ali so ua psa strupene ali ne....
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #55 : ponedeljek, 20.09.2010 : 10:16:57 »

Pa baje naj bi bil strupen, tako listi kot jagode za ljudi, domnevam da velja enako za pse.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #56 : ponedeljek, 20.09.2010 : 10:29:44 »

Najlepša hvala za odgovore. Sem zdaj rastlino našla na netu in link že posredovala znancem. V opisu piše, da je rastlina v celoti strupena - sicer ne vem, če to velja tudi za pse, je pa verjetno bolje, da rastlino umaknejo in ne tvegajo (sploh, ker gre za psa, ki ne bo večji od mačke Tongue).

http://www.arboretum-vp.si/zanimive%20rastline.aspx

Še enkrat hvala. Smiley Lep dan želim.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Nevarne snovi v ("domačem") okolju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines