mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 08:12:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Podrejenost
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Podrejenost  (Prebrano 19548 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« : četrtek, 12.06.2003 : 13:46:01 »

Pred kratkim smo dobili kužka, starega 3 mesece. Dobili smo ga povsem po "nesreči", ker je nekako čakal v vrsti za smrt. Lastniki legla se ga namreč niso mogli znebiti, pa so ga hoteli poslati v pasja nebesa...  sram To sicer ni bistvo zgodbe, da pa dosti vedeti o odnosu teh ljudi do psa. Mali je namreč popolna živčna razvalina in totalno podrejen. Ko pride k tebi ne upa pogledat v oči, ampak se kar takoj vrže na hrbet in tiho cvili, boji se iti stran od mesta, kjer ima ležišče, če pa ga že uspemo prepričati, jo takoj ko se zgodi kaj nenavadnega popiha nazaj. Zadnič ga je napihala mačka in je bil povsem prec, sedaj ko zagleda mačko se skrije. Da ne omenjam, kaj se zgodi, če kdo od ljudi povzdigne glas (ne nad psom, ampak na splošno). Zadnič je npr. oma kihnila in kuža se je polulal od strahu. Ne vem kaj naj storim...name se je sicer že toliko navadil, da se skriva za menoj, da pride k meni in sede ter gleda v tla (precej napredek proti metanju na hrbet). Vem, da bo mali potreboval veliko ljubezni in človeške bližine, da bo spoznal, da ni vse tako hudo, kot je očitno okusil na začetku življenja, ampak blazno se bojim, da bi pri vzgoji naredila karkoli narobe, kar bi lahko stanje še poslabšalo. Ima kdo kakšne izkušnje s plahostjo in podrejenostjo?

Maja
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #1 : četrtek, 12.06.2003 : 14:07:51 »

Revez bogi! Predvidevam, da se tudi igrat ne upa in ti takoj prepusti ugraco, ko stopis zraven... Upam, da ima vsaj hrano rad.

Uporabi kaksne slastne priboljske (sir, sunka, hrenovke,.. nekaj disecega in okusnega) in ga pocasi zacni učiti preproste vaje - glej me, sedi, prostor. Nacin ucenja z nagrado je dobro opisan v prispevkih o ucenju s klikerjem - samo klikerja se tudi lahko boji, tako da je mogoce bolje, da uporabis kar ustno pohvalo.

Zakaj zaceti z ucenjem - ko bo ugotovil, da lahko nekaj naredi in zato dobi nagrado in lahko torej s svojim obnasanjem vpliva na svojo okolico (tebe), bi se mu morala dvigniti samozavest (upam).

Upam, da ti bo moj nasvet kaj koristil in da se bo se kdo oglasil s kako dobro idejo... Pa cim vec veselja s kuzkom  Smiley.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2 : četrtek, 12.06.2003 : 14:22:24 »

Predlagam, da ga vsaj na zacetku dokler se ne navadi nate in na tvoj dotik ne ucis povelji. Ok mal sem zakomplicirala. Naj ne bo pogoj za to, d adobi briketek ali salamico to, da se vsede.
Poklici ga in ko pride mu daj briketek. malo se igrajta in mu daj briketek,......vedno za vsako stvar briketek. Tako naj delajo tudi ostali, da bo preko hrane dojel, da mu nic hudega nocete.

Pa veliko uspehov.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #3 : četrtek, 12.06.2003 : 15:20:21 »

Kako so lahko ljudje tako kruti Shocked Cry, kakšen pa je kuza Smiley
Za dvigovanje samozavesti lahko probas igro s vrvjo. Tako da se igrata (ce se sploh upa igrati) in na koncu on zmaga-dobi igraco. Veliko uspeha Cheesy
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #4 : četrtek, 12.06.2003 : 16:29:46 »

Ojej bogi revez. Zakaj imajo taksni ljudje zivali?!?
Bodi mu cim vec v uporo. Naj cuti da je pri tebi varen. Vendar ga postopoma (ko bo pripravljen) navajaj tudi na zunanjo okolico in na pasje prijatelje. Dajaj mu veliko ljubezni da se bo vsaj malo okorajzil, ceprav tega kar je dozivljal v rani mladosti ne bo nikoli pozabil.
veliko uspeha in tocko zate da si se ga odlocila vzet iz krutih rok.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #5 : četrtek, 12.06.2003 : 16:37:19 »

Shocked Shocked Sad Sad Sad
Se dobro, da ima kuza sedaj lep domek!! Cheesy Cheesy

Jaz bi ti pa samo rekla, da ko kuza pride k tebi in se uleze na hrbet to spreglej. Zato se kar umakni (ne zacni bozat psa).
Nevem, ce bo zaleglo, ampak jaz bi naredila tako.
Da ga odvadis podrejega uleganja pred tabo pa vzami koscek salame, mu jo ponudi in se postopoma oddaljuj...
Kuza naj bi sledil salamci ( Cheesy) , zato mislim, da se ne bi smel uleci.

Pomirjujoc glas, malce truda in veliko ljubezni pa bo!!
Logiran
muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #6 : petek, 13.06.2003 : 09:01:56 »

Imam psico, ki se je ravno tako obnasala, bila je totalno brez samozavesti, se lulati si ni upala, ce se ni imela možnosti skriti. Cry Cry
Delam samo na zaupanju in pozitivnih izkusnjah. Sem jo tudi naucila ze osnov poslusnosti, ko sem ji kazala kaj kaksen ukaz pomeni ni razumela nicesar, vedno se je ulegla na hrbet in se "vdala". Naslednji dan mi je pokazala vse kar zna in seveda vse pomesala, samo hvalila sem jo in govorila ukaze, ki jih je ze izvedla. Ne morete si misliti koliko srece je bilo v njenih oceh, da je nekaj naredila prav in ne bo tepena. Tudi metle se je grozno bala, iskala je najmanjši kot, kamor bi se skrila. Drzala sem metlo v roki in jo bozala, sedaj po 6 tednih veselo pride k meni in pokaze, ali vidiš, da se ne bojim metle. In se in se je takih "strahov".
Kuza mora spoznati, da vsak povzdignjen glas ni namenjen njemu. Vsakic, ko bo pokazal najmanjso korajzo, ga hvalite in bozajte tudi 5 minut, ko se bo vlegel na hrbet ga dvignite v sedec polozaj in pohvalite, pri meni je koristilo.

Veliko srece z vasim "strahcem"
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #7 : petek, 13.06.2003 : 11:55:25 »

No...vem, da sem post napisala šele včeraj, ampak po tem se je zgodilo nekaj prav neverjetnega... Odločili smo se, da ga peljemo v park, ker je doma vedno samo na terasi in ne upa nikamor drugam. Napokali smo se v avto in ga peljali do parka. Najprej je bil čisto preč in ni upal nič, samo ležal je in glavo k tlom. Pol sem ga le zvabla z briketki, da je malo hodil (nonstop smo ga hvalili in božali pa mu devali brikete), potem je postal ful navdušen in sploh ni opazil, da ima povodec. Moj fant mu je pokazal, kako se preganja golobe in je kar hitro zaštekal. Pol smo mal tekali po parku. Ko smo prišli domov je bil kot nov pes. Sej je še vedno ful boječ, sam je totalno dobil samozavesti, tak da se mama kar čudi kaj smo naredili v parku z njim. Smiley Danes proti večeru gremo spet v park.  Grin

Aja, a ima kdo kakšno idejo kako psa prepričat, da ne bruha v avtu? Nazaj grede je namreč tik pred domom bruhal (ni bil kregan, enostavno smo bruhec spregledali).

Maja
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #8 : ponedeljek, 16.06.2003 : 21:24:48 »

Za bruhanje kužka nikakor ne moreš kregat. Moj je bruhal vsakič, ko se je peljal, do 10 meseca starosti, od takrat pa nikoli več. Poznam pa psa, ki se tako boji vožnje z avtom, da na dvorišču lastniki odprejo prtljažnik in ko pes to vidi, teče v kot bruhat. Postopek odvajanja za tako bruhanje, pogojeno z živčnostjo, je dolgotrajen - psa vodiš bliže in bliže k avtu, se z njim igraš, mu daješ priboljške,... dokler v neposredni bližini avta ni več nemiren. Potem naj skoči noter, tam dobi priboljšek in spet ven... Čez nekaj dni naj se pelje do konca dvorišča,...
Vendar pri tako mladem kužku verjetno to še ni to, ampak čisto navadna "motion sickness" oz. kot ji rečemo pri nas morska bolezen. Pes naj se pelje na kakšni pralni brisači, pa bo.

Veliko uspehov s kužkom!!!
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #9 : sobota, 21.06.2003 : 15:19:25 »

Po moje ni strah pred avtom, ker je ful vesel, da gre nekam z avtom, tud v stoječem vozilu mu ni problem bit, ko pa se začne vožnja začne revček bruhat. Prepričana sem,da mu je slabo zaradi miganja in rukanja, ker ko pridemo domov se za nekaj časa vleže in se ne zmeni za nobeno hrano.

Je že kdo poskusil s tabletami proti slabosti (tistimi za ljudi?)

Maja
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : sobota, 21.06.2003 : 23:46:08 »

Tablete proti slabosti se imenujejo Dramina. (so za ljudi drugace).
Ena moja psica se grozno slini v avtu in sem poizkusila z Dramino, ampak se se nisem odlocila, ce pomagajo ali ne Roll Eyes Wink
Samo slinjenje in bruhanje je nekaj cisto drugega, tako da te tablete naj bi pomagale proti slabosti in s tem proti bruhanju. Poskusi!
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #11 : nedelja, 16.11.2003 : 19:51:35 »

sicer bom zastavila čist kontra vprašanje, toda vseeno, ne morem odpreti še ene teme z istim naslovom. kaj narediti, če je pes preveč dominanten? kako ga spraviti v podrejeni položaj? upam, da me ne nekateri ne boste narobe razumeli. nekateri psi si pač domišljajo, da so šefi, da lahko počnejo samo to, kar oni želijo. kako jih prepričati, da se motijo in da morajo ubogat lastnika povsod, ne samo doma, recimo na sprehodu, kjer so prosti?
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #12 : ponedeljek, 17.11.2003 : 23:17:25 »

Pri ravnanju z "dominantnim" psom moramo upoštevati določena pravila. Zelo pogosto označimo psa za "dominantnega" takrat, ko ugotovimo, da nas ne uboga, da postane trmast, svojeglav, ima težave pri srečanjih z drugimi psi,...

Ne pomislimo pa na to, da mu že od malega nismo znali na pasji vrsti primeren način dopovedati, kaj želimo od njega, nismo dosledno postavili mej, kaj se sme in kaj ne, kaj so njegove pravice in dolžnosti.

Nekateri psi imajo res motnjo, ki se ji pravi dominančna agresivnost in taki psi navadno nimajo najsvetlejše prihodnosti  Tongue.

Velika večina psov pa je "problematičnih" enostavno zato, ker lastniki nad mladičkom ne znamo na pravilen način vzpostaviti avtoritete - t.j. tista pravilca dr. Starihe in ostalih, ki jih že vsi vrabci čivkajo  Cool.

Pri tem pa ZLATO pravilo nad vsemi pravili: pri pravilni vzpostavitvi avtoritete & povezanosti s psom nikoli ne uporabljamo karšnih koli metod, ki bi povzročale psu - mladiču niti najmanjšo bolečino ali bi ga ustrahovale  Undecided!
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #13 : torek, 18.11.2003 : 14:50:21 »

sorry, ampak nič novega nisi povedal. jaz vem, da nisem bla dosledna pri njegovi vzgoji! ja, problematičen je. zanima me, kako to popraviti?
Logiran
matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #14 : torek, 18.11.2003 : 14:59:08 »

CAV!

Svetujem ti da ga čimveč božaš, in pohvališ ob kaki malenkosti. Pes si to zelo zapomni.
 Pa vstrajaj, sj ničesar ne meoreš storiti v enem dnevu!!!!

Veliko uspeha!
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Podrejenost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines