mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:54:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Igrače
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Igrače  (Prebrano 47679 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #135 : četrtek, 22.12.2005 : 13:19:06 »

Nas pa nobenih gumijastih in plasticnih igrac ne mara. Prav nobenih! Sad Smo mu kupli gumijasto zogico, pa kong... Nic od nic. Nas bi samo grickal plisaste igracke. Ce piskajo, se toliko bolje. In tukaj se vse konca.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #136 : četrtek, 22.12.2005 : 15:08:41 »

Nas pa nobenih gumijastih in plasticnih igrac ne mara. Prav nobenih! Sad Smo mu kupli gumijasto zogico, pa kong... Nic od nic. Nas bi samo grickal plisaste igracke. Ce piskajo, se toliko bolje. In tukaj se vse konca.

Da te malo potolažim - pri nas je enako. Kong in ostale igrače so bile zanimive 5 minut, naši psički je veliko bolj zanimiva stara brisača, s katero ji obrišem tačke in mi jo ukrade, nadvse zanimivo je prepovedano grizljanje predpražnika, zelo fajn se je bilo igrati tudi z metlo in tudi lopate za sneg se je že lotila. Shocked Angry Grin
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #137 : četrtek, 22.12.2005 : 16:05:52 »

Meni je Kana že čisto vse igrače uničila, še eno za katero sem mislila, da je nikoli ne bo, je začela bodice grizt in so potem ven prišle pri kakanju Cheesy. Kupila sem eno žogico s špago na razstavi, kjer je stric reku, da je ne more uničit, jo je pa zato fant  Grin. Špaga se je odtrgala in je ostala le žogca, ki sta jo potem še zgubila. Nazadnje sem kupila žogico, ki cvili in jo zelo pazim, da je ne pregrizne, ker pol ni več zanimiva. Tako, če kdo v Tivoliju vidi oz. sliši rottweilerko z žogico, sva to midve Grin.
Lp
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #138 : četrtek, 22.12.2005 : 17:52:50 »

Citat
Meni je Kana že čisto vse igrače uničila, še eno za katero sem mislila, da je nikoli ne bo, je začela bodice grizt in so potem ven prišle pri kakanju . Kupila sem eno žogico s špago na razstavi, kjer je stric reku, da je ne more uničit, jo je pa zato fant  .


Igračke znajo biti zelo nevarne npr. če jo pes uniči in poje delce in so ti delci dovolj veliki lahko pride do zapore kjerkoli na prebavni poti. V takem primeru bi morali obiskati veterinarja, tam bi opravili rentgensko slikanje s kontrastnim sredstvom in nato bi sledila obsežna laparotomija.

V primeru da je pojeden kos platične igračke bi lahko prišlo tudi do perforacije.


Sedaj obstajajo igračke kongo, ki so zelo kvalitetne in jih pes ne uniči. Obstajajo črne (za pse ki imajo zelo močan ugriz npr. pitbull), rdeča (za srednje močan ugriz) in zelene (za tiste majhne kužke). Te igračke imajo luknje skozi katere lahko v igračko vstaviš pasje piškotke in tako ima pes igračko še rajši (trudi se da bi prišel do piškotkov) Grin Med temi igračkami (kongo) imajo tudi tako igračko ki ima reže,..notri zopetš vstaviš piškotek ali nekakšno peno katero hoče kuža pojest. Ko se trudi pojesti peno gredo zobki med reže in tako se zobje mehansko čistijo (dobro proti zobnemu kamnu) Wink
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #139 : četrtek, 22.12.2005 : 19:14:36 »

Živjo!

Kongi za mladičke so modre barve.

Več o kongih:
http://www.kongcompany.com/


LP
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #140 : petek, 02.06.2006 : 10:05:43 »

Mene zanima kje bi se pri nas dala dobiti ta kong pasta?

LP Anja
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #141 : petek, 02.06.2006 : 13:06:48 »

V Lj. v BTC-ju v tisti veliki trgovini za živali...
Sem kupila tisto igračko z režami (Kong) in če bi jo imel pes pri sebi 10 minut je nebi več bilo...
Je iz kar mehke gume in če mate doma psa ki rad grize igračke je škoda denarja, raje kaj iz bolj trde gume, bo mel več od tega Wink

Sicer pa lahko uporabiš tisto "navadno" zobno pasto z okusom piščanca...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #142 : petek, 02.06.2006 : 13:28:32 »

Tukaj je tema o uporabi igrac, o nakupu igracah in ostali opremi pa je na voljo rubrika oprema.
Logiran

evi
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


« Odgovor #143 : nedelja, 06.08.2006 : 19:03:39 »

    Ojla!

Meni se pa zdi,da je bolje če ima vsaj 2 igrači ampak,da,ko je čas za igro poskušaš s tema dvema igračama izvajati čim več trikov. Potem pa boš ugotovil,kaj ima najraje.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #144 : ponedeljek, 07.08.2006 : 12:19:58 »

Citat
Poslal: evi
Dodaj citat
    Ojla!

Meni se pa zdi,da je bolje če ima vsaj 2 igrači ampak,da,ko je čas za igro poskušaš s tema dvema igračama izvajati čim več trikov. Potem pa boš ugotovil,kaj ima najraje.

Igrača, ki jo ima pes ves čas na razpolago, ne sme biti tudi igrača, ki je psu za nagrado. Nagradna igrača je samo za nagrado in nič drugega.
Kar pomeni tudi, da če pes pomaha ne sme dobiti za nagrado njegovo igračo, s katero se igra ali jo grize ves čas, ko se mu zljubi.

Kot bidobil nekdo za nagrado, ker je končal šolo, knjigo, ki jo je že 100x prebral in to celo njegovo knjigo. Še nova nebi bila.
Ali pa da bi ti kdo dal tvoje kolo, s katerim se vsak dan voziš  Roll Eyes Tongue
Nebi bila ne vem kaka nagrada, ne? Grin

Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #145 : četrtek, 13.09.2007 : 15:36:33 »

živjo, mene pa zanima če psi, sploh maladiči, lahko grizejo lesene dile, palice...ker je ta les, ki ga segrize tudi špičast in me skrbi da se ne bi kam zapičil. hvala
Logiran
ČRNI PANTER
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #146 : ponedeljek, 12.05.2008 : 19:08:30 »

No še moja psička Aika, pa njena igrača:
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #147 : torek, 13.05.2008 : 08:09:50 »

živjo, mene pa zanima če psi, sploh maladiči, lahko grizejo lesene dile, palice...ker je ta les, ki ga segrize tudi špičast in me skrbi da se ne bi kam zapičil. hvala

Lesene zadevščine sploh niso v redu. Je že res, da je naraven material, ampak so nevarne! Trske in špičasti delci se lahko psu zapičijo v dlesen, grlo, lahko jo pogoltnejo,..... sram Najbolj so primerne igrače iz kvalitetne gume, ki je ne morejo kar tako uničiti npr. kongo.  Smiley
Veliko užitkov pri igri! Wink
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #148 : torek, 13.05.2008 : 08:11:00 »

Še dober, da sem odgovorila na post star eno leto! Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #149 : ponedeljek, 02.08.2010 : 12:37:39 »

Eno vprašanje - sem iskala, ker vem, da je bilo že o tem napisano, morda pa kdo ve iz glave...
Zakaj že niso dobre za pse tenis žogice? Vem da niso, jih naši ne dajem, sem pa ravno včeraj videla enega malčka, kako jo je obdeloval na polno, pa sem se butasto počutila, ker nisem znala razložiti zakaj niso OK....
Hvala Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Igrače
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines