mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 08:22:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Igrače
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Igrače  (Prebrano 47611 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #150 : ponedeljek, 02.08.2010 : 11:43:28 »

Omg? Mi smo kar veliki potrošniki tenis žogic  Shocked
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #151 : ponedeljek, 02.08.2010 : 11:46:11 »

Mislim, da se na tenis žogicah obrabljajo zobje, prav tako so delčki žogice, v kolikor jo pes raztrga, lahko nevarni, če jih pes zaužije,...
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #152 : ponedeljek, 02.08.2010 : 18:29:17 »

Koščki katerekoli igrače so lahko nevarni. Se je pa pred leti res veliko propagiralo to, da niso OK, ampak moji psi so jih vedno imeli (in jih še vedno imajo). Nisem čisto ziher, če tega ni izumil kakšen proizvajalec pasjih žogic...  Cool
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #153 : ponedeljek, 02.08.2010 : 19:22:57 »

Zato ker je v tisti rumeni "tkanini" nekaj kar "zribsa" zobe. Ampak mislim, da samo, ce je zoga nova, da se pri tenisu tista prevleka obrabi.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #154 : ponedeljek, 02.08.2010 : 21:09:54 »

Hvala vsem Smiley
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #155 : četrtek, 19.09.2013 : 14:24:53 »

Mi zna kdo svetovat, kako psa navdusiti nad igro. Mojega 7 mesecnega bokserja nic ne zanima. Ali pa je zanimivo samo dve minuti. Ze na sploh se mi zdi bolj miren od ostalih bokserjev.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #156 : četrtek, 19.09.2013 : 16:28:16 »

Če še nisi tega: poskušaj biti čim bolj živahna. Ne se bati kaj si bodo ljudje mislili o tebi  Tongue , ampak teci s psom, lahko zavežeš igračo na vrvico in vlečeš po tleh da bo spominjala na plen, ploskaj, spodbujaj psa, ga hvali... In pa poskušaj biti čim bolj iznajdljiv (iznajdljiva?  Roll Eyes ). Lahko se sam igraš, čisto navdušeno, potem pa ti ''slučajno'' ko je najbolj živahna igra igrača pade po tleh in poskušaš jo ujeti ampak po vsej verjetnosti bo pes prvi planil nanjo. Ali pa včasih pali da s psom dolgo delaš različne vaje, ponavljaš trike itd., na koncu pes pričakuje nagrado in potem se hitro živahno začneš igrati ko končaš. In ker pes pričakuje nagrado se bo igral.  Smiley Ali pa če ima neko igračo rad (pa naj bo to karkoli) psa animiraš za tisto, jo enkrat vržeš, drugič pa jo nahitro skriješ v žep in vržeš eno drugo. Pa še veliko takih for je.  Tongue Predvsem pa kratke seanse igre, lahko je že en sam met oz. cufanje oz. lovljenje ali karkoli dovolj. In na začetku se ne ubadati s spuščanjem, prinašanjem, kulturno igro itd. (seveda ne boš dopuščal renčanja in grizenja, ampak mislim da se razume kaj mislim) - naj bo igra po pasjih merilih, da spozna da je to dobra zabava, za učenje prinašanja in spuščanja bo še časa. In najprej seveda delaš kjer je manj motenj.
Vse sorte tega lahko poskusiš. Če pa še vedno ne gre, potem pa lahko psa še naučiš igre: preprosto, primeš kliker v roke (če ga ne uporabljaš lahko tudi brez in uporabiš pohvalo), si pripraviš priboljške ali pa uporabiš enega od obrokov. Na tla samo položiš igračo (pri meni je bila žogica najboljša za to). Pes se bo verjetno ozrl proti njej - klik, nagrada. Potem pa samo višaš kriterij za klik; najprej samo pogled, potem korak proti igrači, dotik igrače, potem jo malo brcneš ali vržeš in klik če se zapodi za njo, če jo prinese... Nekateri psi, tisti ki že poznajo učenje s klikerjem bodo ugotovili takoj, jaz sem pri mojem ki ni (bil) ravno oboževalec žogic sem delala po tej metodi - v prvi seansi, po par minutkah se je navdušen podil za njo, v drugi seansi še bolj, potem pa niti ni bilo treba več tega delati, samo več kratkih seans intenzivne, živahne in zanimive igre z žogico.  Smiley Po tej metodi pa bi moglo čisto z vsakim psom uspeti, le da z nekaterimi traja dlje.  Smiley Potem čez čas pa seveda pes ugotovi da je igra zabavna in počasi ni treba več klikati in nagrajevati s priboljškom vedno - včasih pa še vedno ne bo škodilo če ga dobi za dobro igro.

Pa ne pišem tega iz teorije. Imela sem psa (dolga zgodba, žal že pokojen  Cry ) ki se sploh ni igral, še posebno izven zaklenjene garaže nisi mogel niti sanjati da bi se on igral (bil je čisto brez vzgoje, kot pravim, dolga zgodba). In sem preizkusila cel kup trikov pri njem, tiste ki sem jih napisala v prvem delu in še marsikaterega drugega, saj so me potem sosedje zaradi najine igre še kar nekaj časa čudno gledali. Sem pa s tem dosegla da se je pes tudi pred hišo lepo igral nekaj časa - pa še več bi dosegla če ne bi nekaj poseglo vmes.  Undecided S sedanjim psom (tudi dolga zgodba ampak tukaj ni pomembno  Tongue ) pa spoznavam klikeraške vode in sem ugotovila da se da z drugo metodo zelo lepo naučiti igre. Sicer sem to uporabila samo pri primeru ker ni maral žogic, ker drugače sem že od malega delala z njim in se rad igra.  Smiley

Pa začni že zdaj delati z njim, ko je star 7 mesecev bo veliko lažje kot takrat ko je moj imel 7 let. In igra je lahko zelo koristna, zdaj bo sicer treba nekaj dela ampak mislim da se obrestuje. Srečno!
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #157 : četrtek, 19.09.2013 : 19:57:42 »

Hvala za pomoc,(res obsezen opis Smiley ) ce mi pa po teh nasvetih ne uspe pol pa res ne vem Smiley Danes sem probala z frizbijem pa je kr deloval Smiley rada bi, da bi pes ponorel, ko bi videl doloceno igraco.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #158 : petek, 20.09.2013 : 11:42:50 »

Pri meni najbolj pali krznena cufa zavezana na vrvico (in da bežim okrog z njo in psa vzpodbujam) in zadnje čase cuz (oz. ''guz'' - ni original) ki piska in skače, to tudi obožuje. :Dn
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #159 : sobota, 21.09.2013 : 06:55:48 »

Probala sm tudi z raznimi cufami, pa sem ugotovila, da je najboljsa kaksna cunja:)
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #160 : nedelja, 06.10.2013 : 09:32:07 »

Zivjo!jaz imam pa malo zleht sosedo..njen kuza mi je pihnu ze dve teniski(od moje kuzike)in jih gospa noce dati nazaj,ces da so od njenega psa..hmm..seveda dokazati ne morem,kregati se vec kot toliko nima smisla..ali lahko tenisko podpisem z alkoholnim flomastrom???ali lahko to skodi moji psicki??tiskat tenisk glih ne bi dala,zna biti drago..
Hvala za pomoc in odgovore Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #161 : nedelja, 06.10.2013 : 14:52:30 »

Kako pa je sploh prišla do "tvojih" žogic? Če so pristale na nenem dvorišču, potem lahko upravičeno trdi, da so njene, če jih puščaš zunaj, v upanju, da bodo počakale, potem tudi  Wink
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #162 : nedelja, 06.10.2013 : 15:00:37 »

Poskusi teniske zamenjat za lateks žogice....preizkušeno trpežne, nezamenljive in ne nazadnje : manj škodljive pasjim zobem Smiley
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #163 : ponedeljek, 07.10.2013 : 07:26:02 »

Hja kako je prisla do zogic..recimo da si dve hisi delita zemljisce..tako nekako..zogico sem imela na nasi strani,zadnjo na okenski polici..dvomim da je to odnesel kuza..  Huh Sem imela tudi lateks zogice,pa so koncale v stanovanju,ker ji ma travi niso zanimive,ker ne skacejo tok..ocitno se pred lastno hiso tudi igrat ne bova vec mogle..   Cry bolj varno 3km stran na travniku,ampak to pomeni 15m "povodec"...
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #164 : ponedeljek, 07.10.2013 : 08:33:36 »

Iz izkušenj ti povem, da je žogica, ki se po igri dosledno pospravi v Šeficin žep vredna največ, pa še rejting ti raste v očeh psa, ker si taka carica, da imaš edina dostop do nje. Seveda pa moraš psa tudi naučiti, da ti ne teži zanjo, ko je 1x v žepu. Takrat je konec igre, ker si se ti tako odločila. Poskusi in ne obupuj prehitro, sploh pa zaradi tega ni vredno načenjati (dobro)sosedskih odnosov  Wink.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Igrače
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines