mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 20:22:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Poskok, trzanje, lizanje
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Poskok, trzanje, lizanje  (Prebrano 10589 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« : ponedeljek, 04.04.2011 : 20:08:25 »

Naša muca je stara tri leta. V zadnjem času se dogaja, da nenadoma poskoči, kot da bi jo nekaj pičilo, oddirka in se nato panično liže. Pri tem trza z kožo, kot vidiš pri konju, ko se mu vsede muha. Nima parazitov.
Ima kdo podobne probleme in kako bi ji lahko pomagala?
Bi naložila filmček, pa ne vem kako.
Lep pozdav
Lina
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #1 : ponedeljek, 04.04.2011 : 20:12:08 »

http://img.petsie.org/files/video/000/047/994_video.flv
Tu sem naložila video.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #2 : ponedeljek, 04.04.2011 : 20:45:27 »

A ste ziher, da nima bolh? Namreč nedavno tega, se je tudi naša mačka začela čudno obnašat, trzat, praskat, divjat...in nikakor nismo posumili, da bi lahko fasala bolhe od psa (mačka živi pri starših, občasno smo tam na obisku), ker je bil pes vedno zaščiten z ampulo. No, potem se je pa name ena bolhca usedla Grin in sem materi svečano Grin razglasila, da ima naša seniorka verjetno bolhe (je striktno notranja, nikoli prej jih ni imela). Smo ji dali frontline in v par minutah je z nje padlo 5 bolhic (za začetek Wink). Glede na naše izkušnje ti predlagam eno antibolšjo kuro Wink.
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #3 : torek, 05.04.2011 : 22:07:30 »

To protibolšjo kuro sem že naredila. Razen tega imamo tudi eno belo muco, ki smo  jo lani prinesli iz zavetišča. Na njej bi takoj opazili bolho, psu pa redno dajem ampule - že zaradi klopov.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #4 : torek, 05.04.2011 : 22:22:27 »

Hm Huh, kaj drugega pa ti ne vem svetovati...ker pri naši mački se tudi dolgo ni vedlo kaj ji je...edino ta "živčnost" se je stopnjevala (s tem, ko so se bolhe malo bolj razmnožile), potem je bil pa mir. Upam, da se ti še kdo javi Smiley.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #5 : sreda, 06.04.2011 : 08:47:30 »

Moja Pici je pomoje živčnež kar po horoskopu.
Poskoči, zatrza, ušesa gredo nazaj, dobi en tak kitajski pogled, pol pa divjaaa da vse ruši. Vmes smo enkrat uspešno zdravili garje, proti bolham dobiva od kar imamo psa skoz preventivno, nič od tega ni bilo, je pač taka, jaz pravim, da ima mravlje v riti Roll Eyes. Slabše je, kadar se izprazni posodica z briketi in ne opaziš takoj, slabše je zvečer, ko se ji občasno fejst zrola, če jo okregaš tudi ali če se pojavi kaj novega... pa še parkrat na dan vmes kar tako. Parkrat se vedno tko precej živčno poliže potem ko zaključuje z divjanjem, jaz to razumem kot nekakšno samopomirjanje, če imam prav pa ne vem.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #6 : sreda, 06.04.2011 : 11:02:32 »

Kdaj so bili pa razglisteni nazadnje? Naši trzajo, ko jih nekaj v ritki pika Tongue
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #7 : sreda, 06.04.2011 : 12:11:59 »

Redno. Zadnjič konec marca. Razglistim vse 3 hkrati (tudi psa), tisti dan ful pucam kakce za njima in jih pogledam, če bi bilo kaj not.
Naslednji dan pomijem WCja z vrelo vodo in dam komplet nov pesek. Videt ni pa nikol nič.

Pici se zelo poslabša tudi, kadar ima ta stara mačka svojih 5 minut z mano na vrtu. Takrat res trza. In ji potem nagaja in nori.
Jaz sem skoraj prepričana, da je psiha(o) Roll Eyes.
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #8 : sreda, 06.04.2011 : 14:16:54 »

Razglistene so bile vse tri pred mesecm dni. Sem tudi najprej pomislila na to, da ji nekaj v ritki ne paše. Je pa zanimivo, da po vsem tem, kar pač počne (od skakanja, divjanja. lizanja in trzanja) gre vedno jest brikete. Se pa to prej ni nikoli dogajalo - zadnja dva meseca opažam. Zdaj jo pač probam ulovit, ko vidim, kaj se dogaja in jo božam in cartam. Velikokrat pomaga.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #9 : sreda, 06.04.2011 : 14:57:21 »

Hm, to je vsekakor drugo... če se nekaj pojavi na novo in ni samo divjanje in živčnost, ki se sprošča z norenjem in je taka od vedno...
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #10 : sreda, 06.04.2011 : 15:51:45 »

Fižolova župca, hvala za tvoj trud. Moram povedati, da sem jo peljala tudi k veterinarju in ni vedel povedati kaj je, oz. sumi na nevrološke motnje. dogovorjeno je, da jo nekaj časa opazujem (sem imela zraven tudi dva posnetka) in da bi ji vzel kri za krvno sliko, da izloči vse razen nevrološke motnje, ki pa se jih baje ne da pri mucah omilit, ker nimajo za to tablet (za pse imajo).
Upam, da mi bo kdo še dal kako idejo.
Pozdrav Lina
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #11 : sreda, 06.04.2011 : 17:04:15 »

V bistvu naša tudi to počne. Popolnoma enako kot si opisala. Vendar do zdaj nisem nikoli pomislila, da bi bilo to mogoče kaj narobe, se mi zdi da to od nekdaj dela, ne glede na to, a je ravno razglistena in ima ampulo proti klopom, ali pa je od tega že malce "dlje". Ima pa naša drugače malce problemov z živčki ali kako bi to opisala. Ima momente, ko ji blazno paše, da se jo čoha (so bolj redki), hkrati pa te je sposobnaornk ugriznt in popraskat. Ta razpoloženja se menjavajo na sekunde. Ne vem, če je to sploh kaj povezano s tem. Je pa naša za razliko od vaše (predvidevam) delno zunanja.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #12 : sreda, 06.04.2011 : 17:07:52 »

A bi se morda dalo prilepit tadva posnetka, bi tudi mene zanimalo kako to zgleda, polly?
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #13 : četrtek, 07.04.2011 : 19:38:30 »

Sem gori dodala link do Petsija - tam je posnetek. Bom pa naložila še enega.
Danes sem kontaktirala z veterinarjem in je rekel, da če se bo to stopnjevalo ji lahko dam bachove kapljice. Te sem namreč našla na spletu. Če te zanima ti dam na ZS link.
Tudi tale naša (Lunica) se rada potepa. Spi obvezno doma, pa se suče okoli hiše po našem in sosedovem vrtu in je takoj doma, če je kdo domači zunaj, če ne, pa ga tudi kam mahne. Druga (Bella) pa je zaenkrat zunaj samo pod nadzorom in je ne pustim čez ograjo. Samo jo mika - izgleda, da je pozabila prezavetiščne dogodivščine.
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #14 : četrtek, 07.04.2011 : 19:55:01 »

https://picasaweb.google.com/lina.donza/Luna#
Mogoče bo šlo tu pogledat.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Poskok, trzanje, lizanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines