mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 04:07:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: KAŠLJANJE - NEZAVEST
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: KAŠLJANJE - NEZAVEST  (Prebrano 5952 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tisdno
novinec
*
Sporočil: 8


« : ponedeljek, 18.04.2011 : 08:09:53 »

Moj kuža je več mesecev kašljal. Šla sem k zdravniku, nič niso našli, srce bp, pljuča bp, ker se je to nadaljevalo in, ker je ob kašlju enkrat za kratko omedlel (par sekund) sem ponovno šla na veterino, kjer so slikali pljuča, vendar nič našli, vendar so se kljub vsemu odločili,da mu dajo tablete za odvajanje vode.  Te tablete sedaj jemlje en mesec, kašelj se je res umiril, zakašlja sedaj le dvakrat na teden, prej pa je bilo to 3 do 4 x na dan, vendar sedaj pa vedno, ko zakašlja omedli. Ponovno sem bila na veterini, ne najdejo nič, utrip brezhipen, srce brezhibno, šuma se nobenega ne sliši, tako da so mi kljub temu dali tablete tritace za jačanje srca oz. uravnavanje pritiska. V sredo sem začela s tableti, v petek sem mojemu crkljančku kupila igračko in jo je bil vesel ter je tekal z njo po stanovanju, sevedaj je zakašljal in padel spet dol.  Tako da nobenem ni nič več jasno, meni pa se smili, saj je drugače živ, je normalno - star je 12 let in pol in je mešanček med pudljem in tibetancem.

A ima kdo kakršnokoli idejo kaj naj še naredim.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : ponedeljek, 18.04.2011 : 08:16:00 »

kam hodiš k veterinarju?

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2 : ponedeljek, 18.04.2011 : 09:52:37 »

Morda pojdi še kam drugam pogledat za še kakšno drugo mnenje...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #3 : ponedeljek, 18.04.2011 : 23:55:52 »

Mene to spominja na težave s srcem kakršne ima tudi moj kavalir. Najbolje da greš še do kakega drugega veterinarja.
Logiran
tisdno
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #4 : četrtek, 12.05.2011 : 15:41:26 »

No stanje se je zboljšalo in se sedaj po 3 tednih spet slabša, ker nikakor ne morem priti do dr. Domanjkove v dveh mesecih, so mi povedali za dr. Igorja Firma, ki je zunanji sodelavec na velikih veterirah in je kardiolog. Jutri sem naročena bomo videli, stanje je kljub tabletam sedaj takšno, kot je bilo prej, preden je začel jemati tablete. Ne pade pa za eno sekundo skupaj ampak to traja že 5 sekund in med tem časom se trese. Ko to mine začne takoj razgrajat po stanovanju, nosi igračke, laja. Upam, da jutri ugotovijo kaj je narobe, da ga začnemo zdravit temu primerno.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #5 : četrtek, 12.05.2011 : 23:15:00 »

To kar opisuješ je čisto podobno napadom ki jih ima moj kavalir, jaz bi rekla da je res krivo srce, ne vem pa kako da ne prideš do dr. Domanjkove, če je nujno bi te morala sprejeti, naju so še isti dan poslali k njej ker je bilo stanje urgentno. Upam da razrešite to in da kuža dobi prava zdravila ker stanje se sliši kar resno. Držim pesti za vaju!
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #6 : petek, 13.05.2011 : 00:35:36 »

Epilepsija je bila izključena? Sicer se bere kot sinkopa, moj je imel take napade po 16 letu, ampak zelo zelo redko...
Logiran
tisdno
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #7 : petek, 13.05.2011 : 11:22:17 »

No takole je moj kuža nima nič narobe s srcem ampak ima kronični bronhitis dr. Firm je bil samo po pregledu srčka v to prepričan, potem pa smo delal vse preglede, EKG, kri itd. in res se je pokazalo to za pravilno. Je rekel, da moram takoj nehat z odvajalnimi tabletami, saj je že malo dehidiran. Sedaj smo dobili druga zdravila in seveda bo mogel delat vpihe. Zelo sem vesela, saj sedaj končno imamo diagnozo. Vsi izvidi so BP in kljub 13 letom je drugače zdrav.   Moram pa še povedat, da je bila cena bistveno manjša kot pa v LJubljani, Klinika pa je nova in prekrasna, vsi prijazni.  Za EKG sem nazadnje dala v Lj. cca 45 EUR, v Loki 17 EUR, pregledi psa so v Lj. 46 EUR pri njih 23 EUR.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #8 : petek, 13.05.2011 : 22:40:23 »

Uh, no super da je le bronhitis, ne kaj s srčkom... Smiley
Logiran
tisdno
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #9 : četrtek, 02.06.2011 : 13:24:06 »

No 3 tedne je mimo, pa je še zmeraj vse OK, kašlja še malo, vendar nezavesti pa ni bilo odkar dobiva pravilne tablete.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: KAŠLJANJE - NEZAVEST
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines